Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart

Ići dole 
+21
Rade Mistopoljac
Pishta
Oldsurehand
Stars Member
Mare035
Waterfall
Big Bad Wolf
NMilanovic
Damirt82
Sale
NikolaCG
NB.Geronimo
Fly Daddy
Mixmaster
ShoneFly
Mackey
Mafke
Maki
Predrag
Goci
Madjoni
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyPon 28 Dec 2015, 10:07

Ribolov je dozvoljen tokom cele godine na svim vodama Srbije, osim onih na kojima je uvedena trajna ili privremena zabrana ribolova.

Sličan zakon važi i u ostalim zemljama.

Tokom lovostaja na pastrmku, lipljena, klena, skobalja, mladice...dozvoljen je ribolov na rekama u kojima žive ove vrste.
Zakon ih štiti od izlova i to je svakome ko se iole razume u sportski ribolov i propise kristalno jasno.

Ukoliko na vodi važi propis "No Kill" tokom cele godine, tu je stvar još jasnija.

Tako je na Ribniku, Plivi, Tari, Limu, Moravici...

Uzgred, da napomenem (zbog ribobrižnika), da je pastrmka sa slike bacila ikru pre mesec dana. Sada su sve mršave, bez zrnceta
ikre, za razliku od iste ribe zakucane u septembru, avgustu, julu, junu...kada su debele od krupne ikre. Dakle, bocnuti potočnu
pastrmku posle mresta, ne da nije zabranjeno, nego ne može biti greh čak ni po teorijama najvećih "ribobrižnika".
Jednostavno, bockanje se vrši 11 meseci pre mresta, a ne 1,2 ili 3 meseca, što takvima navodno smeta.

Drugo, ove jeseni je prisustvo mušičara na Moravici bilo intenzivno. To je itekako doprinelo da se razjure plovkaroši i
varaličari, koji su taman navikli da je od oktobra do marta reka samo njihova.
Samo ja sam imao 3 intervencije isterivanja takvih i jedno prijavljivanje zatečene mreže!

Evo tri potočne pastrmke koje su sasvim propisno nabrcane na muvu usred "lovostaja":

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 241npeo
Srbija, Moravica decembar

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 15wbeyx
Crna Gora, Lim decembar

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 96yji9
BiH, Ribnik novembar
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyPet 02 Dec 2016, 13:29



Što me majka ne rodi u Kanadi!?  Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 11:24

Eeee, znaju li ovi Amerikanci da bismo ih mi Srbi, Hrvati, Bošnjaci, Crnogorci, Makedonci...i ostali "mudraci" streljali za ovo, samo kad bi mogli  Laughing


Ništa ne znaju ove "budale". Pa, znaju li oni kako smo mi lepo očuvali naše pastrmke lovostajem? Treba da odemo tamo, da im objasnimo kako se kod nas potočna pastrmka lepo množi i raste. Evo, u našim rekama sve vrvi od pastrmki, a gle kod njih, jedva bocnu ponešto!?! Laughing

Kako ih nije sramota da ovo snimaju, pa još i prizivaju ljude na ovo svetogrđe. "Dođite i ne propustite vreme mresta potočne pastrmke!" - kažu bez trunčice savesti. Neki od njih jedva čekaju da počne migracija i pripreme za mrest najpopularnije mušičarske ribe. Pa, zar ne vide da su pune mleča i ikre?..... Laughing

Trebalo bi naši savesni mušičari da dislajkuju ovakve snimke, pa tako dokažu svoju privrženost "mirnom mrestu pastrmke". Ne treba dozvoliti ovu situaciju da ovaj snimak ima 33 like-ova i 0 dislike-a. Treba da napišu neki komentar i pozovu našu decu da ovo ne gledaju, jer ne treba zaboraviti da je Internet svetska mreža. Mogla bi naša deca da uče od ovih "ludaka".... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 13:11

Evo ga ovaj, poceo  Laughing
Sta je lepo vreme i dobar vodostaj pa ides malo na pastrmku?
Znamo da volis da pecas pastrmku u lovostaju, ne moras da se trudis da opravdavas svoje postupke.

U nasoj zemlji je takav zakon i ti treba da ga postujes kao sto ga postujes i kao sto se zdusno pozivas na njega kada izlovljavas ono malo ribe sto je ostalo po planinskim potocima.


Daj slobodno neku sliku i napravi izvestaj kako radi riba npr na Temskoj u decembru, sta od muva najbolje prolazi, koji insekti su aktuelni itd...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 15:22

hehe, evo je naša "inteligencija". Laughing

Šta ti znači ovo "Znamo..." u množini? Koja ste vi to grupa?

Ne znam otkud toj "grupi" ideja o mojoj ljubavi prema zimskom ribolovu pastrmki. Ja uopšte ne volim da pecam pastrmke u to vreme. April-jul mi je omiljeni period. Da pecam (i vraćam) pastrmke zimi, to bi bilo objavljeno, jer je to i kod nas sasvim uobičajeno, dozvoljeno i poželjno. Ne idem, jer je hladno, dan je kratak, možeš da naletiš na neku budalu koja ne razume zakon, a i ja nisam baš toliki paćenik za pegicama. Poznajem i ostale vrste. Ipak, kadgod idem (što je retkost), ubeležim to na stranicama ovog foruma.

Nisi primetio? E, pa ,ne čitaš pažljivo. Vratiću te na jedan moj post iz decembra 2015.  Vidi vrh ove stranice!

Vidiš onu ruku sa pastrmkom i nimfom? To je moja ruka. Čini mi se da tako i piše. U tom postu ja pišem o velikoj posećenosti Moravice u vreme lovostaja na pstrmku i pozivam ljude da na njoj pecaju u to vreme. To ti je promaklo? Izgleda da je promaklo i tebi i ostalim članovima te "grupe".
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 15:53

Javno priznajes da pecas u vreme lovostaja i ne propstas priliku da iz svog ugla opravdavas lov za vreme lovostaja. Znaci svi koji prate forum spadaju u grupu ljudi koji znaju da pecas pastrmku u vreme lovostaja...
A to koliko pecas za vreme lovostaja znas samo ti.
Mnogo pises o lovu u lovostaju, mnogo vremena imas i znamo tvoje stavove vezane sa celokupnu tematiku tako da ti ja licno ne verujem da retko ides ali nema veze...
Ja samo hocu da kazem da je zakon-zakon. I ako ga postujes i ako se pozivas na njega kada se branis, onda treba da ga postujes do kraja. A ne ovako, kad ti odgovara onda se krijes iza zakona a kad ti ne odgovara onda ga osporavas.
Ili ovo radis zbog riba tj zato sto brines o njima? sto nema veze, da je tako onda bi i onaj deo zakona iza kog se krijes osporavao zato sto ni on ne stiti ribe.

Taj lovosta nije tad iz cista mira, sigurno postoji neki razlog.
Kazes da su ribe iscrpljene posle mresta i da nisu debele i jake kao pre mresta.
Pa jel nije to dovoljan razlog da se ribe ostave na miru i da na miru prezime?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 16:26

Milane, u mojih prethodnih 15,000 postova na domaćim forumima ima puno reči o lovostaju. Pročitaj to pa se javi. Laughing

Imaš Youtube, pa pogledaj malo kako se ljudi iz daleko naprednijih zemalja odnose prema ribama. Nije valjda da ti, iz Vrnjačke banje, bolje znaš od autoriteta Arkanzasa, Nevade, Kanade, Pensilvanije...? Nije to nemoguće, ali ako je tako, onda preduzmi nešto. Počni da pišeš komentare ispod njihovih videa da su zli, naopaki, glupi i da su isti kao Mixmaster, a da ste ti i ostatak te "grupe" pametniji. Laughing

Takođe, možeš da počneš javno da prekorevaš upravu revira na Limu, Tari, Ribniku, Plivi...jer smatraš da si pametniji od njih i da njihove pastrmke nisu valjano zaštićene.

Što se samo sa mnom svađaš? Nemoj da se ponavljaš. Hajde sad udari malo i na ostale...
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 16:52

Tebe pitam zato sto si ti urednik foruma koji posecujem. Necu da se svadjam, od kud ti to?
Nije lovostaj sustina nego sam te pitao da mi objasnis kako je moguce da se u jednom delu pozivas na zakon a u drugom ga osporavas?

A upravnike revira necu da pitam nista zato sto su oni upravnici i oni odlucuju kakav ce rezim ribolova da propisu na vodi kojom gazduju.
A i te reke su pod posebnim rezimom zato je i moguce da se peca za vreme lovostaja.
Ja tebe pitam... ti nisi ni upravnik nekog revira, ni neka vlast, ni autoritet iz Kanzasa (na tvoju zalost) Laughing
Kako je moguce da ti pozivas ljude da pecaju za vreme lovostaja?
Objasni mi o cemu se radi?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 17:10

Uh. Opet ću morati da pišem isto. 'Ajde, ionako nemamo pametnija posla:

1. Lovostaj na neku od prisutnih vrsta nije znak da je zabranjen ribolov.
2. Lovostaj kao propis nije doprineo zaštiti riba. Ne znam nijedno mesto na kome je lovostaj spasio ijednu ribu.
3. Lovostaj i uzdržavanje od ribolova je skroz naopako u našim uslovima kada u svakom selu ima po 20 ribokradica koji čekaju da nestanemo.
4. Lovostaj je glup, jer zapravo dozvoljava da istu ribu ubiješ dan pre njegovog početka. Kakav je to miran mrest ako sve ribe pobiješ pre njegovog početka? Ko se onda mresti?
5. Lovostaj znači da ribu možeš da zakačiš, ali da je smesta pustiš. Ništa drugo.
6. Pravilno oslobođena riba će se brzo oporaviti i nastaviti život, a povređena (nepravilno oslob.) neće ni učestvovati u mrestu, čak i ako sledi nekoliko meseci kasnije
7. Mnogi naši mušičari ne idu da pecaju zimi, jer ne znaju to da rade ili nemaju vremena, pa bi voleli da spreče i ostale, pozivajući se na tobožnji mušičarski lovostaj, što je besmislica.

8...
150...

10000....

Ko će sada da piše toliko?

Nasuprot lovostaju, postoje propisi poput:

1. Zabran - riblje plodište (koji je takođe u našim uslovima bezveze), ali to znači da nema ribolova
2. "Catch & Release" ili "No Kill" koji veoma uspešno zamenjuje sve ostalo, poput mere, lovostaja, količine...Svega toga odjednom nema tu gde zavlada propis CR
3. (Potpuna) Zabrana ribolova u nekom periodu - što je u našim uslovima veoma loše zbog obilja ribokradica koji to jedva čekaju
4. Zabrana Catch & Release-a. Imaš pravo da upecaš 2 ribe (npr), ali moraš da ih ukokaš i smesta prestaneš da mrcvariš životinje. Odličan propis, koji je zavladao u nekim zemljama (SUI, GER, ESP....)


I tako dalje.

Tobožnji lovostaj je obična magla, koja se dobro prodaje kupcima takvih stvari. Ničemu ne služi, ali je "mnogo dobro". Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 17:32

Ima smisla to sto pises.
I ovaj deo je okej, ima za cilj zastitu riba i moze da prodje.
E sad dolazimo do dela koji me stvarno zanima.
Ako ti ovaj deo zakona smeta i posto si toliko bucan zbog zastite riba i negativnog uticaja koji ima lovostaj, zasto ne budes principijalan i drzis tu pricu do kraja?
Kako je moguce da u lovostaju osporavas zakon i to sve zbog zastite riba a onda kada dodje sezona lova onda se pozivas na zakon koji dozvoljava izlov i koji je u suprotnosti za zastitom riba i u suprotnosti sa pricom koju nam pricas dok je lovostaj.

Kako je moguce da je lovostaj los a dozvoljen izlov dobar, a pricas o zastiti riba?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 17:47

Milane, zabavan si, ali si me sad malo smorio. Sve ti piše. Ko će sad da ti odgovara na "Kako ovo, a ono, a ovamo ovo i ono". Laughing

Ajde neka se uključi još neko, pa diskutujte malo bez mene. OK?
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 18:03

Ok, samo ne znam kako mogu da diskutujem sa nekim drugim a tebe sam pitao... Laughing
Ali opusteno znam i sam odgovor ;)
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyNed 04 Dec 2016, 21:43

Ma čekaj, pusti ti te diskusije. Gledaj šta rade braća Australijanci:



Mušičare potočne pastrmke usred mresta!
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyPon 05 Dec 2016, 20:50

Mixmaster ::
Uh. Opet ću morati da pišem isto. 'Ajde, ionako nemamo pametnija posla:

1. Lovostaj na neku od prisutnih vrsta nije znak da je zabranjen ribolov.
2. Lovostaj kao propis nije doprineo zaštiti riba. Ne znam nijedno mesto na kome je lovostaj spasio ijednu ribu.
3. Lovostaj i uzdržavanje od ribolova je skroz naopako u našim uslovima kada u svakom selu ima po 20 ribokradica koji čekaju da nestanemo.
4. Lovostaj je glup, jer zapravo dozvoljava da istu ribu ubiješ dan pre njegovog početka. Kakav je to miran mrest ako sve ribe pobiješ pre njegovog početka? Ko se onda mresti?
5. Lovostaj znači da ribu možeš da zakačiš, ali da je smesta pustiš. Ništa drugo.
6. Pravilno oslobođena riba će se brzo oporaviti i nastaviti život, a povređena (nepravilno oslob.) neće ni učestvovati u mrestu, čak i ako sledi nekoliko meseci kasnije
7. Mnogi naši mušičari ne idu da pecaju zimi, jer ne znaju to da rade ili nemaju vremena, pa bi voleli da spreče i ostale, pozivajući se na tobožnji mušičarski lovostaj, što je besmislica.


Malo da se ukljucim.... skocko
1.Jel to znak uhvati i ubij sve sto ti se zakaci? Lovostaj znaci ne samo da ne ubijes ribu koja je u zabrani nego i ne uznemiravati je dok se izmresti....zamisli lovce koji jure srndace dok ovi traze zenke....ali sportski, nece da ih ubiju....

2.Slovenci se drze lovostaja...01.10. zabrana na potocnu pastrmku a od 01.11. i na ostale ribe izuzev mladice u strogo kontrolisanim uslovima, mada ti sve to znas...cini mi se da si bio na tim odvratnim Slo vodama koji imaju lovostaje i koji imaju propis C&R a ako zelis da ispunis svoj nagon za ubijanjem hrane imas dozvolu uz koju ubijes po jednu vrstu po jedan komad....da 40+ to je verovatno zato sto samo poribljavaju, njihove ribe se ne mreste....

3.Sa ovim mogu da se slozim, ali....tacno je sto ribokradice samo cekaju da ribolovci nestanu....ali ako cuvari rade svoj posao onda nema brige..ti mozes mirno da spavas i da se ne cimas u snu da ce neko drugi ubiti i odneti tvoju ribu....

4.Lovostaj pokriva i ublazava prirodna variranja vremena u kojem se odredjena riba mresti..npr u nekim krajevima Srbije pojedine ribe imaju zabranu cak i u mesec dana razlike pre/posle....jel te neko tera da pobijes sve ribe..."udri Brusli pobij gi svi al' ostavi i poneki za sledeci film"

5.I ovo si izokrenuo....lovostaj znaci da ne lovis ciljano tu ribu....jedino ako se zakaci slucajno duzan si da je pustis....verovatno zato je razlika lovostaja kod nas i u svetu...kulturni i pismeni ljudi love ribu koja nije u lovostaju i ne trude se da ulove onu koja jeste...kod nas je obrnuto...takav je mentalitet...da nije na manjim vodama ne bi bio zabranjen svaki ribolov 01.10. do 01.03.....ima izuzetaka naravno ali to je do korisnika....

6.Ovde sam iznenadjen....mada mi se malo cini da aludiras na to da je bolje ribu ubiti i pojesti nego je osloboditi ostecenu da ne ucestvuje u mrestu....iznenadjen sam jer ti kao vrhunski musicar sadasnji i buduci guider treba da utices na pravilno prihvatanje i oslobadjanje ribe...znas ono mokra ruka nezno prihvatanje cak ne vaditi ribu iz vode i osloboditi je....tvoje slike govore drugacije...sa klenovima posebno....osim ako mislis da je klen korov...ne moze da bude u isto vreme korov i vrhunska musicarska ribe....treba da se odlucis....

7.Mnogi nasi musicari ne love zimi iz raznoraznih njima poznatih razloga...svako voli da radi sta zeli jel da..to je valjda smisao slobodnog zivota....ali se brinu....brinu se da li ce im ostati sta posle sezone lovostaja.....oni se ne pozivaju na lovostaj..oni ga postuju....

Bas sam se zabavio ovim komentarisanjem tvog posta....pre nego ga pustih procitao sam ga jednom da ispravim pravopisne greske...jbt jos cu da budem nesto kao musicarski njuz.net.....musicarenje u ogledalu...

Jos malo bih chukao nego odoh da namotam pletenicu za varalicu, ima nekih stuka u Moravi pa da malo probam...nisam nikada....kako se stvari odvijaju mozda sa musicarenja predjem u varalicare...za par godina ce musicarenje biti moguce samo u inostranstvu i na Gradcu...eventualno Moravici.....

Hvala na paznji....SVE VE PUNO VOLIN I POZDRA'LJAN...

P.S. Umalo da zaboravim.....vide li kako onaj australijanac pusti onu ribu.....nije je pojeo.....ni preparirao....to se kosi sa tvojim stavovima... ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 EmptyUto 06 Dec 2016, 00:38

Ja bih voleo da ovo "ciljano" proverimo pred sudom. Evo, ja ću da odem za neki dan na pastrmke, a vi me prijavite. Žrtvovaću se - biće zabavno. Baš bih voleo da me sudija osudi sa potpuno ispravnim priborom, važećom ribolovnom dozvolom, na mestu gde nije zabranjen ribolov, bez nedozvoljenog ulova u čuvarci. Laughing

Ako me osudi, platiću. Imam lovu. Biće mi zadovoljstvo da me sudija kazni za pošten ribolov. Neka mi i u dosijeu piše "Kažnjavan za krive ciljeve u sportskom ribolovu" Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Panorame i dr. detalji ribolovnih destinacija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: