Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Điđi miđi :P

Ići dole 
+4
Mafke
Gegula
Sasats
Flya
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 18:23

Danas sam najviše uspeha imao na imitaciju miđa #14 te blood worm-a #12 i predvez 0,10mm.
Voda izuzetno bistra i niska i pastrmka skuplja midgeve u srednjem sloju vode.

Điđi miđi :P Index.php?action=dlattach;topic=4286

Điđi miđi :P Index.php?action=dlattach;topic=4286

Điđi miđi :P Index.php?action=dlattach;topic=4286

Điđi miđi :P Index.php?action=dlattach;topic=4286

Điđi miđi :P Index.php?action=dlattach;topic=4286

Pet krasnih riba, u četiri sata poslepodne sam več završio...meni bilo dosta ;)

Dosta ribolovaca smatra kako su blood worm te mali midgevi warmwater imitacije ali u mirnim tokovima i jezerima
gde žive salmonidi i gde je dno muljevito tu veoma rado pokupe te male larvice. Nekada se samo selektivno
njima hrane. Danas je bio poseban dan i sam ribolov je zahtevao mnogo koncentracije.


Poslednji izmenio Flya dana Uto 11 Sep 2012, 20:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 19:46

affraid Kakve ribe i slike !! Svaki komentar je suvisan sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 20:46

Hvala Sale! ;)

Kakva su vaša iskustva u lovu pastrmki imitacijama miđeva? Ja sam još uvek u fazi eksperimentisanja jer ne lovim samo tako da bi imao nekog decenijsko iskustvo več lovim razne ribe raznim mušicama. Midgeve sam malo više počeo koristiti u zadnjih par sezona da bi se ove sezone malo više udubio u samu materiju glede toga.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 20:46

E sad je pitanje...da li ti otici na gradac i upaceti vise manjih pastrmki ili doci na ovakvu reku i ocekivati komad od nekoliko kila??? ako se ne varam za iste novce,20e...
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 21:00

Da upravo tako, za sada jos uvek 20! Moze i vise komada ;) ako ribi nađeš pravu muvu i dobro joj prezentiraš. Dešava se i ovde mnogima da dođu i ne ulove baš ništa bilo da vide ribu ili ne... Ja sam eto nekako imao sreću da ove godine kada god da sam došao ovde ulovio sam više lepih riba. Danas su eto poet kukala neka dvojica ovom mom kolegi da riba ne radi a on baš pred njima ubode jednu :D a ja sam malo pre pustio jednu od 60+ :p

Gradac, hmmmm ma fine su i male pastrmčice. Još ako rade na suvu pa fini pribor ma milina jedna. Znam da ču prvom prilikom i tamo loviti.

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 21:36







Ja volim sto vise akcije na vodi,pa makar bile i manje ribe u pitanju. Dane sa vise desavanja na vodi pamtim i pune mi baterije cheers

Seb,mani se skromnosti,izgleda da si opasan igrac Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 22:12

Zanimljiva priča o (zapostavljenim) midževima.
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 22:37

@Mafke, kada ti jedna snagatorka od 60cm+ raspali i odmota 2x oko 45m backinga (a imam ga oko 90m) to se teško zabravlja a kada se to desi par puta sa par riba u jednom danu to se pamti duuuuugoooo ;) a sitne ribe i sa njima je čar družiti se ali za moj pojam obavezno fini pribor.
Ma kakav opasan igrač, baš tako to samo izgleda tako :P ;) Očito imam dobrog učitelja :) Danas sam od svog starijeg kolege koji jeste stvarno majstor ulovio više večih riba ... danas nije bio njegov dan :P
@Mix, predpostavljam da si se ti susretao u svom dugom mušičarskom stažu sa miđevima. Predviđam, u glavnom si ih koristio u lovu ciprinida i drugih manjih ribica. Kako je sa pastrmkom? Ako tvoje pastrmske reke nemaju lokacije gde je dno blatno sigurno je na pastrmksim jezerima koja si posećivao drugačija priča. Npr. Plavsko jezero...jesi li tamo probavao loviti miđevima?
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 22:46

Ja sam ipak više za ove Sebastianove bilderke cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptyUto 11 Sep 2012, 23:39

Još jedna od današnjih riba na imitaciju spomenute larve...

Điđi miđi :P Index.php?action=dlattach;topic=4286

Šone, samo da znaš koliko je jaka npr. ova pajkica... ako bi posmatrao borbu sa strane mislio bi da imam
metarsku ribu na štapu, kada bi je izvadio bi mnogi rekli ša šta to ima toliko da vuče toliko...a kada bi u tom
trenutku imao štap u svojim rukama i u pokušajima da je zaustaviš brzo shvatio da to znači samo kidanje i
0,18 a ne mog 0,10 sve bi ti bilo jasno... male mušice, tanki predvezi i krupne jake ribe... to treba doživiti ;)
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptySre 12 Sep 2012, 00:07




Seb,kupi ce deda #000000 ,pa cu da uzivam isto kao ti, ovde u Srbiji stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptySre 12 Sep 2012, 04:42

Flya ::

@Mix, predpostavljam da si se ti susretao u svom dugom mušičarskom stažu sa miđevima. Predviđam, u glavnom si ih koristio u lovu ciprinida i drugih manjih ribica. Kako je sa pastrmkom? Ako tvoje pastrmske reke nemaju lokacije gde je dno blatno sigurno je na pastrmksim jezerima koja si posećivao drugačija priča. Npr. Plavsko jezero...jesi li tamo probavao loviti miđevima?

Naravno, Flya

Pisao sam o tome već negde po forumima. Midževi su, na nekim tekućim vodama, itekako prisutni u ishrani salmonida. Čak, nije retko ni selektivno uzimanje midževa kod pastrmke i lipljena.
Ne mora ni dno reke da bude posebno muljevito da bi midževi tu našli pogodnu podlogu za život. Možemo ih naći u gotovo svim tipovima reka, čak i u freestone.

Ja koristim midževe u lovu salmonida prilično često.

Plavsko jezero i početak Lima su posebna priča. Tu se, naravno, koriste midževi. Ja ih rado koristim za lov lipljena, klena i sitnije pastrmke, dok za one "ozbiljnije" pastrmke radije stavljam nešto krupniji mamac.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptySre 12 Sep 2012, 08:11

Flya ::
Još jedna od današnjih riba na imitaciju spomenute larve...

Šone, samo da znaš koliko je jaka npr. ova pajkica... ako bi posmatrao borbu sa strane mislio bi da imam
metarsku ribu na štapu, kada bi je izvadio bi mnogi rekli ša šta to ima toliko da vuče toliko...a kada bi u tom
trenutku imao štap u svojim rukama i u pokušajima da je zaustaviš brzo shvatio da to znači samo kidanje i
0,18 a ne mog 0,10 sve bi ti bilo jasno... male mušice, tanki predvezi i krupne jake ribe... to treba doživiti ;)

Argumenti za posetu Sloveniji postaju sve jači i jači !! da li imate tu neki lovostaj na Kalife i ako ima u kom je periodu ?
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptySre 12 Sep 2012, 10:21

@Mafke, gledaj da bude glass...ako uzmeš Scott-a F2 ali 6'6'' wt2 to je toliko fino da se savija ko špageta i pod komarcem stvarno ha ha a kamo li pod ribom od 200grama.
@Mix, očekivao sam takav odgovor Bravooo dobar post Što se tiče mulja tu su verovatno najučestaliji ali ko što si napisao istina je da ih ima i u drugim tipovima voda.

@Šone, krajem septembra je zatovrena na Savi Dolinki. Na svakoj vodi imaju za nju drugačije propise. Potočna je manje više svuda zatvorena krajem septembra. U Savi u Kranju je možeš loviti i Novembra a negde na nekim delovima cele godine. Ali tamo nema takvih riba kao ovde. A sada od oktobra počinje posebna groznica "sulčelov" ali opet ne na svim vodama.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P EmptySre 12 Sep 2012, 14:51



Seb,vec lovi stapom 2 wt ful flex,a sto rece Sone ''vreme je posvetiti se slovenackim terenima'' skocko

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Điđi miđi :P Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Điđi miđi :P
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: