Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Điđi miđi :P

Ići dole 
+4
Mafke
Gegula
Sasats
Flya
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptySre 12 Sep 2012, 15:07

JA sam pri zadnjoj poseti Ribniku lepo lovio na Midza Lipljana ,ali na velicini 22
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptySre 12 Sep 2012, 15:52

Sale volio bih da vidim tog miđa na 22 ako može. Evo moga na 14.

Điđi miđi :P - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=4286

@Đedo, znam ja da ti imaš i loviš na veoma finu dvojčicu ali to je još uvek karbon a da probaš onog skota od
fiberglasa heh....mnogima se ne dopada jer je ko kuvana špageta i mnogi su oduševljeni samo četvorkom iz
te serije...naravno, oni koji vole glass štapove. Karbon i glass dvojka u full flex verziji se 100% razlikuju.

Ko god dođe ovde kod mene ako budem u prilici rado ču mu se pridružiti :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptySre 12 Sep 2012, 16:28



Seb,fantastican kolorit tvoje imitacije Bravooo .

Sto se tice ''spageta'' stapova,ja ih cenim i cesto sam ismejan iza ledja (sve cujem u roku od 1 -og h),sto sam uopste ljubitelj

ultralight-a + ful flex-a. Jednostavno,svi jure ostre stapove (bar u JA),a ful + manje jacine smatraju sprdacinom.
Posteno,ni ja njih ne smatram musicarima i vezacima stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptySre 12 Sep 2012, 18:27

Ih bre Mafke bas si smesan, tamo kod tebe se love aždaje od riba pa i non stop vetar tuče i normalno da im trebaju oštri i jaki štapovi ;) Šalu na stranu, ti takvi moderni štapovi su stvarno ekstra i posebno za Drinu te za ostale veče vode gde je distanca bitna ili za nimfarenje gde je opet oštar i dug štap opaka alatka u ruci znalca... Totalno razumem ja te tvoje kolege ali i ja jako volim i finiji pribor što bi malo ko poverovao budući da mi je štap wt12 i wt8 mnogo često u rukama tokom godine :D ali itekako lovim i nižim klasama. Sve ovisi šta, gde, kada i čime...nego da se vratimo temi. Ovaj midž je jedna od najjednostavnijih i među najskromnijim muhama. Potrebna ti je samo odgovarajuća udica, konac i oguljeno paunovo pero te malo epoxy-a ili laka...ja koristim uv lepak jer je to u cca4 sec tvrdo i nema čekanja dok se muva osuši.

Metoda kojojm sam dobro lovio koristeći miđeve je francusko nimfarenje i uzvodno popreko u bistrim vodama i najviše u sporim tokovima.
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptySre 12 Sep 2012, 19:47

Fantastični ulovi cestitam

Interesuje me ima li ova imitacija midža i malo otežanja u telu?
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptySre 12 Sep 2012, 22:56

Nema, jedino otežanje je udica :) ali sa tankim predvezom lepo to potone taman gde treba, ako zelim dublje produzim predvez i malo dalje uzvodno bacim a ako je tok malo brži onda tonuči predvez ali mnogo češće sačmu i nema frke. Inače bez ikakvog otežanja lovim jer je voda tu spora a na nekim mestima lagano kruži. Inače ovakve glatke mršave nimfice posebno sa tungsten glavicama tonu veoma brzo i najčešće se koriste kod francuskog načina nimfarenja sa tim njihovim tipičnim dugim liderom i predvezom.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptySre 12 Sep 2012, 23:26

POstavicu sliku ovih dana ,crni midz je upitanju .
Mafke upotreb takvih stapova ima smisla kada se love male ribe do 30 cm najvise ,za ostale ribe je to maltetiranje i ribe i ribolovca .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptyČet 13 Sep 2012, 00:16

Sale ::
POstavicu sliku ovih dana ,crni midz je upitanju .
Mafke upotreb takvih stapova ima smisla kada se love male ribe do 30 cm najvise ,za ostale ribe je to maltetiranje i ribe i ribolovca .

Pa tolike ribe i hvatam brate pa uzivam u #2-ci,eventualno klena ponekog od 400 gr. Kada naleti klen od 700-900 gr,nemam kontrolu nad
njim i uglavnom se spasi u sevar i grane.

Logicno je da koristim jaci pribor kad se naostrim na krupnijeg klena,ali ovih dana zbog vodostaja i opreza klenova,samo #2.

Nisam sado-mazo imenjce,evo dokaza #2 i #4-ka za malo vece ribe o.k :

Điđi miđi :P - Page 2 Img1627mu



Điđi miđi :P - Page 2 Img0750pi


Da ne bude da samo #2-ku forsiram,bez obzira na uslove lova cheers
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 EmptyČet 13 Sep 2012, 10:27

krasan komplet Bravooo

Ne znam koliko su vam poznati midževi kakve je pokazao Oliver Edwards u jednom os svihu ft vido snimaka...koristim ih več dobrih 5 godina i nikada se nisam nešto proslavio sa njima...kod mene je manje više tako da što je muva jednostavnija to bolje lovi...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Điđi miđi :P - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Điđi miđi :P   Điđi miđi :P - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Điđi miđi :P
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: