Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje štuke !

Ići dole 
+81
Mohiko
Pishta
Mare035
Bojovic Danijel
Jb.tm.Ro
Moravica fly
Peja
Marinko81
Mladen
Ducka
Silvio
Švaba
Platipus2000
Vladan_Nis
Ersin
Minaqua
Big Bad Wolf
Milantaa
Renafly
Gamarus
MikiTenkara
Brane1972
NMilanovic
MDujmović
Cheda
Ranko
Acter fly
Pex
Mackey
Mafke
Rade Mistopoljac
Sale guitar
Mediteran
Sico
Zeljko_72
Pedja GM
Raka Hardy
KobraKV
NB.Geronimo
Darko
Saleja
Fly Daddy
SnikS
Lale
Musicar
Gegula
Zlatko Fly
Peka
Crni
Helti
Fićo
Nemanja79
Vojvoda
Djomla-BL
Alp
Markovic
Los_Pecaros
Goci
BojanTs
Sasats
Nikolats
Tomos rider
Cori143
ShoneFly
Acapapec
Musa
Zvezdan
Sasa D
LeDukri
Sale
Goran R
NikolaCG
Ervin-Eko
Omar
Mixmaster
Djole
Murino
Madjoni
Oholi
Radojica-pop
Pedja
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyNed 26 Jun 2016, 23:32

Neobična pojava. Možda je povređena, pa luduje. Možda je nekome otkinula strimera, pa pokušava na sve načine da ga otrese.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 08:29

Prvo se zalete 2 kilašice ,pa dve gloce i onda ti pukne po strimeru ova bedevija :)

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio ShoneFly dana Čet 20 Okt 2016, 11:12, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 09:14

Dobra, dobra...odlična!
Nazad na vrh Ići dole
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 10:20

Dobar komad. cestitam
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 11:13

Hvala momci :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 11:28

Volis da dodjes na baru nema sta...lepa je stvarno steta sto se bolje ne cuva mada ti svaki put upecas neku...bravo...
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2336
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 15:29

I lake it
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 17:32

Bravo Placko
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 18:18

Hvala svima :ziveli :

Gegula , jbga ,mislim da Zasavica sama sebe uspeva nekako da sačuva jer je dobar deo godine pod travom ili zaledjena .
Da nije toga ,verujem da bi teško šta opstalo .

Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 19:11

Bravo Sone sampion 1  Jedno vreme je bilo veoma popularno musicarenje stuke . Izgleda da si ti medju retkima koji su ostali u ovoj disciplini . ostali su se povukli...verovatno zbog nedostatka ulova ? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 21:52

Nedostatka vremena :P
Ja obozavam da jurim stuku, morao bih ovih dana da ukradem bar jedan izlazak. Nesto me golicaju one recne!

Sale kako je kod tebe na zapadnoj, sto se stuka tice.... verovatno ih ima, jesi probao?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 22:09

Sasats je u pravu, radi se o nedostatku ulova, to jest, znanja. Mušičari, ne samo kod nas, su toliko neupućeni u mušičarenje štuke, da je to smešno.

Upoznao sam ogroman broj mušičara koji žive pored štuka, a koji jednostavno robuju nekim od brojnih zabluda koje su im servirane u člancima "eksperata".

Prvo što ih odbija od mušičarenja štuke je obična izmišljotina da prvo moraju da kupe, a kasnije i koriste robustan pribor. Istina je da svojim klendžisko-pastrmsko-lipljenskim štapom sasvim normalno mogu da love štuke do 80cm.

Drugo je to što uglavnom veruju da je za štuku neophodan strimer giga-mega od bar 25cm. Kakva glupost. Sasvim normalno se štuka lovi strimerima od 7-8cm.

I tako dalje...

A, otkud te laži i zablude? Otud što naši "profesionalci" koji šire teorije o štukolovu zapravo uglavnom nemaju pojma. To su ili "Jocisti" ili "Sibiristi" ili "Skandinavisti", to jest ljudi koji samo u takvim uslovima love štuku, a sa "divljih" voda za života ni lavorče štukica ne napuniše. Nažalost, reklama je čudo, a ljudi se brzo upecaju na fenseraj, ne razmišljajući svojom glavom.

Da ne odugovlačim. Da bi mušičarenje štuke bilo popularnije, naši mušičari treba da shvate da je to kod nas ultra-light, jer su krupne ribe davno pohvatane živom ribicom ili varalicom (prilično jednostavan "sport"). Kada počnu da koriste pribor #5/6 ova stranica će biti dobro ispunjena.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 22:57

Hvala Saša ,ah,meni je štuka oduvek bila najinteresantnija grabljivica ,pored bucka naravno .Jak borac na štapu ,eksplozivni napadi ,agresivna a i imam tu okolo vode koje su joj pogodne pa se uvek da isšaščati poneka  .
.

Mix je skroz u pravu ,nije neophodno imati previše robustan pribor uopšte  ,niti giga strimere od 25 cm . Recimo 90% moje kutije je ispunjeno sa onima veličine do 15 cm ,većina su tu oko 12-13 cm ,to mi je neka merka koju sam isfiltrirao za sve ove godine .
Čak sam sad i smanjio AFTM ,pa  koristim štap #6/7 ,mada imam i #10 ,ali za ribe tu oko 500-600 gr -1 kg koje su najčešći ulov ,malo je prejako a i zamara ruku pri celodnevnom mahanju .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasvim sam zadovoljan i sa ovakvim ulovima ,uredno spakuju strimer od 12/15 cm ,a na mušičarskom štapu se super bore


Poslednji izmenio ShoneFly dana Pet 21 Okt 2016, 10:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyČet 20 Okt 2016, 23:49

NMilanovic ::


Sale kako je kod tebe na zapadnoj, sto se stuka tice.... verovatno ih ima, jesi probao?
na zapadnoj moravi ima stuka . ali koliko je musicarski pribor superioran u pecanju beluna toliko si u nedostatku u odnosu na npr keder pri pecanju stuke . moravske stuke su uopste tesko uhvatljive tako da smatram da nije bas produktivno trositi vreme na musicarenje ove ribe u moravi . zato se nikada nisam angazovao u ovoj disciplini ...jednostavno nije moja reka pravo mesto za hvatanje stuke na strimer . nisam cuo da se neko proslavio musicareci stuku u moravi .
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 EmptyPet 21 Okt 2016, 00:29

Tačno je da je mušičarenje štuke u rekama poput Morave ili Nišave malo teško, ali može da bude uspešno i zanimljivo. Čim prestane da radi bucov, počinje njeno vreme. Samo treba zabacivati na štukaroška mesta i mora da capne.
Čekam da se izbistri voda, pa čemo da vidimo "čija majka crnu vunu prede"  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 42 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje štuke !
Nazad na vrh 
Strana 42 od 45Idi na stranu : Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: