Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje štuke !

Ići dole 
+81
Mohiko
Pishta
Mare035
Bojovic Danijel
Jb.tm.Ro
Moravica fly
Peja
Marinko81
Mladen
Ducka
Silvio
Švaba
Platipus2000
Vladan_Nis
Ersin
Minaqua
Big Bad Wolf
Milantaa
Renafly
Gamarus
MikiTenkara
Brane1972
NMilanovic
MDujmović
Cheda
Ranko
Acter fly
Pex
Mackey
Mafke
Rade Mistopoljac
Sale guitar
Mediteran
Sico
Zeljko_72
Pedja GM
Raka Hardy
KobraKV
NB.Geronimo
Darko
Saleja
Fly Daddy
SnikS
Lale
Musicar
Gegula
Zlatko Fly
Peka
Crni
Helti
Fićo
Nemanja79
Vojvoda
Djomla-BL
Alp
Markovic
Los_Pecaros
Goci
BojanTs
Sasats
Nikolats
Tomos rider
Cori143
ShoneFly
Acapapec
Musa
Zvezdan
Sasa D
LeDukri
Sale
Goran R
NikolaCG
Ervin-Eko
Omar
Mixmaster
Djole
Murino
Madjoni
Oholi
Radojica-pop
Pedja
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 23 ... 42, 43, 44, 45  Sledeći
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyPet 21 Okt 2016, 11:53

Bare oko Morave moraju biti rešenje ,ne razumem se u te terene ,da ne pametujem preterano ali da živim u blizini sigurno bih se bazirao na njih .
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyPet 21 Okt 2016, 12:41

Bare su super, ali su uglavnom opustošene, jer je na takvim mestima štuku relativno lako uhvatiti na ne-mušičarske metode. Reke su manje napadnute, pa tu treba tražiti šansu za bolji ulov. Snimao sam terene tokom leta i "štekovao" ih za novembar-februar. Samo da se voda skroz izbistri i biće valjda nešto. Ova jesen je veoma loša za "Moravce", ali nada nas još ne napušta da će kiše prestati, kao i ovo stalno "dopumpavanje" Morave.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyPet 21 Okt 2016, 12:43

Te bare su prijatelju davno pregazene armijom sto ribolovaca sto ribokradica.
(nekad je bilo jako lepih ulova pa je ta slika svima i dalje ostala u secanju, ko god ne zna sta ce kad riba ne radi na moravi, seli se na bare)

Bukvalno ne prodje dan da neko ne uksti celu baru uzduz i popreko varalicom a kederi su stalno u void.
Ima manje popularnih bara na kojima se moze izvuci po neka stuka ali to trazi istrazivanje, svakodnevno tumaranje itd.
Uglavnom su ulovi sitniji i to bude 1-2..

Mislim da je trenutno lakse uloviti stuku u Moravi nego na barama oko nje, jednostavno je vise ima.

Nije ni to lako ili jeste, zavisi kako se gleda, najveci problem je naci adekvatno mesto.
Ja sam prosle god u sred Novembra za dva izlaska uhvatio 16 komada. (sitne ali opet je to lep broj)
Trik je bio sto smo to leto imali oko 50 izlazaka na Moravi i to uglavnom patrolirajuci u potrazi za bucovima.

Setas gledas, pamtis, lociras par mesta na kojima mora da ih ima (da su zgodna da moze da se pridje ili zabaci, najbolje ako su nepristupacna za ostale ribolovce) i cim lepo zahladni a bucov se skroz povuce, tacno znas gde si poso i sta ti je ciniti.

To je i glavni problem, Morava se stalno menja, sto prirodno + sto je armija bagera konstantno preuredjuje kako njima dune.
Svake godine su mesta, virovi i obale skroz drugacije, mora stalno da se istrazuje... a za to treba vreme! pozz
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyPet 21 Okt 2016, 12:51

Mixmaster ::
... Snimao sam terene tokom leta i "štekovao" ih za novembar-februar...

Bre ovaj Mix .. cim udari kisa ne silazi sa foruma.
A da "steka" mesta to je potpuno tacno, taj rodjenog oca ne bi poveo na mesto pa bar dok ne izvadi po 10 komada sa svakog pojedinacno.

Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyPet 21 Okt 2016, 20:52

Pa zato je pravi ribolovac..ne govori gde riba radi i sta uzima...za mene su nikakvi ribolovci ti sto traze i ispituju druge da im kazu gde riba radi....brate idi na vodu pa sam trazi je moj standardan odgovor takvim...
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyPet 21 Okt 2016, 21:31

Ako si mu rekao...
Se mucis za nekog drugog.
Si cuo?
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyPet 21 Okt 2016, 23:01

Laughing Laughing Laughing
Ako si mi i reko... Pa i u pravu si, idi trazi pa ces naci, sala na stranu ja uvek sve prenosim i svima pricam.
Pa sta ima veze, kao da ce da mi pokrade neko ribe, dosta ljudi jednostavno nema vremena za tako nesto, sta me kosta da pomognem ako mogu ribe ima dovoljno za sve.

Ja obicno i ne pitam, volim taj istrazivacki deo vezan za ribolov i u tome ima neceg zanimljivog! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptySub 22 Okt 2016, 12:51

Мilanovicu nisam mislio na teebe niti bilo koga ovde...rekao sam uopsteno.. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyUto 01 Nov 2016, 20:13

Opasno su mi se zamerile ove jeseni Evil or Very Mad

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyUto 01 Nov 2016, 20:21

Ova je bolja fotka , ona predhodna nije mi se svidjela ... ne govorim o ulovu ... već o fotografiji .. cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Platipus2000
Visitor
Platipus2000


Broj poruka : 251
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.08.2012

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyUto 01 Nov 2016, 21:27

Odlična mama štuja sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Ducka


Broj poruka : 321
Lokacija : Niš,Srbija
Datum upisa : 21.02.2012

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptyUto 01 Nov 2016, 23:35

Bravo bata Shone Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptySre 02 Nov 2016, 06:22

Odlčna divljakuša. Još jedan dokaz da je naš Shone pravi BG ribar i to, jedan od najboljih.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptySre 02 Nov 2016, 06:38

Hvala puno svima , drago mi je da vam se svidjaju fotke , @Sale Guitar je odgovaran za fotografiju ,

momci :ziveli :

@Murino ,ona prethodna je malo "mračnjak" fotka , ali je riba prilično veća ,tu je oko 5kg ,ovu smo izmerili 3,3 kg .

@Mix , u brte ,to je veliki kompliment . Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 EmptySub 05 Nov 2016, 12:21

Upravo  smo se vratili iz Finske , bili smo u poseti Vision-u i malo mušičarli štuke na Baltičkom Moru .
Uslovi su bili teški zbog malog nivoa mora oko 50 cm niže od normale za ovo doba godine ,
inače zbog mnoštva reka koje se ulivaju u more ,voda je bočata tj. nije baš slana trako da su
uslovi za život rečnih vrsta idealni. Ipak mi smo se odlično snašli ,upecali nekoliko kapitalnih
primeraka od 105 - 110. Evo i nekih slika , postaviću i sliku najmanje pored ovih najvećih.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sponsored content





Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 43 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje štuke !
Nazad na vrh 
Strana 43 od 45Idi na stranu : Prethodni  1 ... 23 ... 42, 43, 44, 45  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: