Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 La Perfection :lancer peche a la mouche

Ići dole 
+9
Zvezdan
Platipus2000
Mafke
Clavis
Mixmaster
Alp
Mackey
NMilanovic
Murino
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyČet 09 Maj 2013, 10:25

FC je kategorija na forumu slična priči prilikom odlaska kod zubara
Ne može se bez njega, ali ga svi nekako izbjegavaju scratch study
Na kraju to može da veoooma boli, iako imamo odlične "zubare" na forumu Embarassed



Poslednji put izmenio Murino dana Pon 13 Maj 2013, 17:57, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyČet 09 Maj 2013, 17:42

Sta li on lovi sa ovolikim lupanjem po vodi...

Da je zgazio jos desetak metara ko covek tiho u vodu (bolje da je obuo samo cizme do kolena) pecao bi na istoj daljini sa lakom #5 i to kap vode da ne prsne oko njega ..

Nebi ovaj kod nas ni beavicu upecao .. Da ne pecaju po raznim revirima/ribnjacima po svetu ovakve gluposti nebi ni pravili.

Mase covek sa ovom toljagom ceo dan - pa za to treba i priprema u teretani da se uvede uz FF (jedina korist sto tera komarce oko sebe)

Na nekoj bas brzoj dubokoj vodi (gde je drugacije nemoguce prici ribi) ovo mahanje ima smisla ali ova reka na snimku je "dusu dalo" da se prisunjas ribi sa nekim laganim stapom i uzivas.

Ps. Da u ovoj lepoti sa snimka sretnem ovog kolegu verovatno bih morao kulturno da ga priupitam: "Bas lepo izgleda ovo sto ti radis prijatelju, pretpostavljam da si neki ozbiljan FC instruktor - nego pobratime reci ti meni gde planiras da se setas uzvodno ili nizvodno da se ja bar jedno 300m odaljim i mozda upecam nesto"
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyČet 09 Maj 2013, 17:54

Haha ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyPet 10 Maj 2013, 18:57

ha ha ha ha Moram se i ja nasmijati.

Evo i moj prijatelj na filmicu, kojeg sam zadnju godinu dvije priucio musicariti dvorucnim stapom, se slaze u potpunosti. Kaze da za bolene (bucove) ta tehnika jos moze proci, jerbo su veliki i tusti, ali za pastrve (na filmicu) stvarno nema smisla. Bacis strimer gdje hoces, potopis gdje hoces i ribica od 50+ ide van da ne stigne ni okom trepnuti. Povadis ribe dok si reko keks, pa nije zabavno. A pjegavih od 60-70 bas i nema puno. Bolje petica jednorucana pa gustati ove od 50. Jes da se manje ulovi, ali to i hocemo.

Nazalost, neki ljudi u mom gradu ne misle tako. Nakon nekoliko igranki s ulovima od 20-30 tustih riba pred brojnom publikom, netko od zavidne varalicarske bratije ove je godine na skupstini inicirao zabranu DH musicarenja na nasem najboljem mjestru. Bilo im tesko gledati da DH stapicima bacamo dalje od njih i pustamo sve ribice koje bi oni krknuli. Di bi mi dogurali da se samo na kratko maknu 300 m, ko sto kolega kaze. Ihhhh... Jedino bi bucovi patili od grlobolje.

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyPet 10 Maj 2013, 19:23

Ja ne mogu da vidim ovaj video. Piše "This video is private"
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyPet 10 Maj 2013, 19:27

Pardon. Ispricavam se. Evo sada se vidi da je lov pastrva dvorucnim stapom besmislen i dosadan.
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyPet 10 Maj 2013, 21:01

Sjetim se ja DH štapa za većeg vodostaja a pastrmka odlično radi na drugoj obali pod granjem.... i nakon 20tak dana maja, rijeka se pretvori u jači potok, završi u kanalićima između sedara.... pomoliti se tad sa nečim takvim na vodi.... vjerujem da je dobra analogija ogromni američki muscle car u tijesnim uličicama prosječnog Talijanskog gradića...

Al opet odesmo od teme :) Volio bih da kad sam pocinjao jesti g.... da sam to naučio kako treba... ovako, bolna ruka, bolna šaka i naduti zglobovi.... a i puno mi je ribe promaklo zbog casting neumjeća i ostalo nedostupno....
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptyPet 10 Maj 2013, 21:39


Forumas Saleja na snimku ''Musicarenje mrene'',jednim delom musicari dvorucnim stapom tesko otezanom nimfom. Mnogo mu je lakse bilo plasirati tezi sistem i s lakocom je baratao klasom #7 .
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptySub 11 Maj 2013, 04:34

Ma pustite te price, retke su kod nas i vode i situacije gde je ova tehnika neophodna.

Zabaciti konac i laganim jednorucnim stapom na nekih 20m vecini ljudi nije problem , pa jos + predvez dobija se neka duzina koja je mozda (sem ponekad za strimera) i predugacka za "efikasan" lov..

Ja i dalje smatram da se kod nas niko nije istinski "namlatio" ribe pecajuci dalje od nekih 20-25m ma nekad ni 15m (sem mozda na Drini).

Jasno da je moguce upecati ribu i ako izbacis ceo konc + jos pola bekinga (ono sa pola obale na skroz drugu stranu) ali...

Dok se lepo ne usunjas, umiris na nekoj normalnoj distanci od ribe (i beres 1 po 1) bar po meni prica nema smisla.
I sto se tice "fealing-a" a i celokupne ideje (obrni, okreni - koji god sistem koristili na tim distancama je i voznja i kontra ali i plasenje ostale ribe veoma jasna komponenta price) pozzzzzzzz!!!
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptySub 11 Maj 2013, 08:08

Evo ga ima još razmišljanja na ovu temu puno prije

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptySub 11 Maj 2013, 09:57

NMilanovic ::
Ma pustite te price, retke su kod nas i vode i situacije gde je ova tehnika neophodna.



Razumem te Milanovicu, a ono sto na ovom klipu ''reklamira'' dr Aca,meni je sasvim izlisno. Onde sve odradjuje
jednorucni stap,bez problema a u pitanju je pomodarstvo. Da si lovio na Velikoj Moravi velike mrene ne bi tako pricao.
Pa sa mrenom od kg i stapom #6 je muka ziva. Ustopuje ti siljka od 400 gr u sred brzaka i gledas je a ne pomeras je
Ufffff

Zbog moje zbujenosti u samom momentu snimanja (zbog baterije),izostavio sam snimak borbe sa mrenom od
blizu 2 kg,gde je neophodan stap #7 pa i vece klase. Daleko lakse je baratati tezim priborom spey stapom.
Saleja je imao upale misica vise dana dok je lovio one mrene nekoliko dana za redom. Spey stap mu je dosao kao
odmor posle jednorucne 6-ce koju je koristio bez prekida 3 dana. Ono je tezi fizicki posao.

Na zalost snimak je tako montiran da se ne vidi koliko je lakse prezentovanje spey sedmicom.
Zaista je udarala mrena za mrenom ko na traci.
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptySub 11 Maj 2013, 11:36

Mafke, u pravu si, al mislim da je mrena pa šest mjesta prazno...pa salmo i ciprinidi.... Nagledao sam se ja plovkaroša koji psuju i gaze na pola rijeke da otkače udicu sa sedre a tamo konstatuju brkatu mrcinu zakovanu za dno.... i bez po muke odoljeva štapu od četiri metra i vodenoj struji. Da stavimo mrenu sa strane, mislim da bi ova rasprava jednoglasno otišla u smjeru DH-ko voli spey nek izvoli.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptySub 11 Maj 2013, 13:08

NMilanovic ::
Ma pustite te price, retke su kod nas i vode i situacije gde je ova tehnika neophodna.

Zabaciti konac i laganim jednorucnim stapom na nekih 20m vecini ljudi nije problem , pa jos + predvez dobija se neka duzina koja je mozda (sem ponekad za strimera) i predugacka za "efikasan" lov..

Ja i dalje smatram da se kod nas niko nije istinski "namlatio" ribe pecajuci dalje od nekih 20-25m ma nekad ni 15m (sem mozda na Drini).

Jasno da je moguce upecati ribu i ako izbacis ceo konc + jos pola bekinga (ono sa pola obale na skroz drugu stranu) ali...

Dok se lepo ne usunjas, umiris na nekoj normalnoj distanci od ribe (i beres 1 po 1) bar po meni prica nema smisla.
I sto se tice "fealing-a" a i celokupne ideje (obrni, okreni - koji god sistem koristili na tim distancama je i voznja i kontra ali i plasenje ostale ribe veoma jasna komponenta price) pozzzzzzzz!!!


Zanimljivo razmisljanje, utemeljeno na pretpostavki. Bez da se vidjelo, naucilo i lovilo.
Problem je sto neki ribolovci i, sto je vaznije, ribe ne misle tako....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Platipus2000
Visitor
Platipus2000


Broj poruka : 251
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.08.2012

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptySub 11 Maj 2013, 13:59

Lep ulov nema sta,sve cestitke sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  EmptySub 11 Maj 2013, 14:39

Velika je dilema za šta se opredeliti u strimerisanju na većim vodama. Normalan ili dvoručni mušičarski štap?

Dvoručni je, po svemu sudeći, izuzetno primamljiv za one koji se nisu proslavili normalnim štapom. Sve im se čini "kad ovo kupim, rešiću sve probleme i nahvataću ribe". Tome doprinose i ovakve reklame.

Međutim, čini mi se da je u praksi sasvim drugačije. Ko ne ume da mušičari normalnim štapom neće se proslaviti ni sa 2 ruke, a ne bi mu pomogle ni pedale na štapu ili motor na mlazni pogon. Ipak, izgleda da ko ume da mušičari normalnim štapom, može ponekad da se poslužiti i dvoručnim, ali samo u nekim situacijama. Tada to ima dobro opravdanje. Na primer, valjda iskusni Alp zna šta radi na ogromnoj Savi. Ima puno razloga da verujemo da je tamo to mudar izbor.

Ja sam nekoliko puta probao, zabacivao, ali se nisam oduševio, jer sam u rezervi imao moćnije i slavnije, jednoručno oružje. Na vodama u okolini mog grada niko se nije proslavio DH-om (nisam čuo, a čujem sve), iako imamo čak i FC instruktora za takvo bacanje. Možda će se skor promeniti u korist dvoručnjaka kada ja budem kupio jedan komplet, pa počeo da mlataram po Južnoj i ostalim Moravama. Razmišljam o tome.

Kupiću neki jeftin komplet. Dok ne izvadim ribe u 3x vrednosti pribora, ne kupujem bolji. Hehe, staro, a zlatno pravilo. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
La Perfection :lancer peche a la mouche
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Gaspe Atlantic Salmon Fly fishing/Peche saumon Atlantique
» Sur les Nives... Erreka-mouche
» Gros chevesnes à la mouche, fly fishing big chub

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: Fly Casting VIDEO-
Skoči na: