Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 La Perfection :lancer peche a la mouche

Ići dole 
+9
Zvezdan
Platipus2000
Mafke
Clavis
Mixmaster
Alp
Mackey
NMilanovic
Murino
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptySre 15 Maj 2013, 16:57

Odlican snimak i odgovor na moje pitanje sampion 1

Mislim da je ovakav pribor i tehnika sa snimka dobro resenje za dosta neresivih situacija kod mene u lovu beluna strimerom .
Što se tice tehnike bacanja... ne deluje mi mnogo komplikovano ? ili mi se samo cini lako zbog vestine koju poseduje covek na snimku? koliko je realno da npr. ja bez ikakvog iskustva sa ovakvim priborom kupim neki komplet slican kao na snimku i savladam samostalno vestinu bar do mere da iz slicne situacije bacim 25m ?
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptySre 15 Maj 2013, 18:38

Dobro si zakljucio da samo lako izgleda. Nemoj se olako zalijetati u investiciju, prouci malo stvar s raznih aspekata, odi kod nekog tko ima pribor i probaj malo uzivo. Popricaj s nekim za koga ti se cini da to dobro radi. Ali, nemoj se ni odmah obeshrabriti ako ne ide lako. Sve se da nauciti ako se covjek tomu jedno vrijeme ozbiljno posveti. Neki ljudi se toga naglo uhvate i razocarni odustanu. Neki krenu pomalo i daleko stignu uzivajuci na putu. Procitaj malo ovaj topic, naci ces ljude koji malo pricaju, a sudeci po lijepom ulovu vec fino pecaju.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptySre 15 Maj 2013, 20:37

Ako dvoručni ne pomogne, možda ovaj 14.-ručni nekom "završi posao" cheers

P.S. Naime rad se o najdužem poznatom fLy fishing štapu na svijetu koji je skoro dobio novog vlasnika study

[You must be registered and logged in to see this image.]

IZVINJAVAM SE NA OFF . off topic

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptySre 15 Maj 2013, 21:00

Sa ovim je dovoljno na duzinu stapa da se peca sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 00:10

Alp, pogodio si da ću da kažem da "speyanje" ne valja. Ja to odavno govorim, a ne verujem da će se to promeniti. Neću ja kupiti DH zato što mi je potreban (ni najmenje mi ne treba), nego zato da pokažem da i takvim mušičarskim priborom mogu da rasturim ribe. Jedino mi je to, iz nekog čudnog razloga, bitno.

Jeste da postoji mogućnost da mi se to i zasviđa, ali trenutno nemam taj predosećaj.

Mislim da je DH mušičarenje vrlo jednostavno i da, kao i za normalno mušičarenje, nije obavezan nikakav instruktor zabacivanja.

P.S.
..mada ja i jesam IFFF instruktor mušičarskog zabacivanja. Pitaću samog sebe za neki savet. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 00:56

scratch scratch Mora da tebe deru neki gadni kompleksi. Lijepo smiri zivce i odi na pecanje kakvim god stapom.
To ti je dobro za tu boljku. Mozda nesto i ulovis. Jos malo stimulansa, tek toliko da ti ne ishlapi inspiracija...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 01:20

PA bre Mix naravno ces da rasturis ribu sa dh...mozda i vise...pa zato ta motka i sluzi... naravno na terenu primerenom toj tehnici... Sale razmotri Switch opciju, mislim da bi ti mnogo vise odgovarao.. imas najbolje od oba sveta...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 01:22

Saleja, tako te volim! Laughing

Alp,
Nikakvi kompleksi ne drmaju jednog normalnog ribolovca. On voli da lovi ribe, da se dokazuje, zajebava, uživa, hvali... Za to i služi sportski ribolov. Ti mi Alp ličiš na pravog ribolovca, mada imaš tu i tamo poneki ispad, pa ponekad zvučiš kao da si juče prvi put uhvatio štap.

A živci? Živci su mi toliko smireni, da sam se malopre zamalo uspavao za volanom dok sam se vraćao sa reke Temske ka Nišu. Preskakutao sam pola kanjona i prošao neke vodopade koje do sada nisam mogao. Izbockao sam puno divljih pastrmčica, pa su mi adrenalin i ostali hormoni koji čine mušičara srećnim i smirenim, oplaknuli krvotok.

Dakle, opet si pogrešio i to za dve stvari - i za komplekse i za živce.

Hvala što me bodriš za DH. Uradiću to.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 09:51

Znas kako je to, ni jedan doktor ne daje sam sebi dijagnozu. Meni se sa strane cini da tebe neki kompleksi drmaju gadno. Ili sto vec, kada se suocis s cinjenicom da drugi bolje bacaju, bolje pecaju, cak i ako imaju bolje cizme, stap... i to te j...be. Nije ti to nesto osobito pametno i lijepo, a pogotovo to nije osobina svih ribolovaca. Nadje se naravno i toga, ali daleko je od pravila i zeljenih vrlina vezanih uz ovaj sport.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 11:18

Eh, Alp, nisam se još susreo sa situacijom da bih imao razloga za takve komplekse. Na vodi, naravno. Kada bih živeo u virtuelnom svetu, možda bih imao neke problemčiće u glavi. Možda ti se to učinilo, pošto me poznaješ samo putem Interneta i nekih zluradih ogovarkanja. Nedovoljno, Alp, za takvu dijagnozu.
Na rekama i ostalim vodama koje posećujem, niti sam video niti čuo da neko bolje baca, ima upotrebljiviji (bolji) štap, čekrk, konac, korisniji kombinezon, prsluk, kačket, da hvata više ribe, da bolje poznaje teoriju, da je pročitao više knjiga... Nekim čudom, bije me "loš" glas da je kod mene sve "cakum-pakum", a da ribe (ali i neki ribolovci) zbog toga strahovito pate. Uglavnom se pametni ljudi trude da bacaju slično kao ja, da koriste muve poput mojih, da nabave pribor identičan onom koji ja koristim i da posećuju mesta na kojima ja pecam. I tako, skoro 30 godina...

Znaš li zašto? Pametne ljude zanima ulov u sportskom ribolovu. Takvi slede one koji ga imaju, a u širokom luku zaobilaze klatimudonje koji bi da nas putem Interneta obmanu da nešto znaju, a na vodi tokom cele karijere samo "marljivo treniraju".

Možda ti moja samouverenost deluje kao neki kompleks, ali nije, ona je plod zdravog razuma. Ne koristim alkohol, nikotin, tetrahidrokanabinol, heroin, kokain, metamfetamin...Hmmmm, možda sam ti zbog toga čudan. Retki su oni koje ne "radi" bar neka od ovih supstanci, pa verovatno nisi navikao na ovakve tipove. Laughing

A DH, pa to je dim vagine, da se kulturno izrazim. Laughing


Poslednji izmenio Mixmaster dana Čet 16 Maj 2013, 15:01, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 14:47

Sve sto si napisao, savrsena je ilustracija onog sto sam natuknuo u svom prethodnom posto. Da ne ulazim u detaljniju argumentaciju koja bi nekom tko ovo cita bila dosadana i potpuno beskorisna.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 15:13

Alp, psihologija počinje da te hvata kadgod ne znaš šta ćeš da napišeš.

Što se tiče DH-a, zatvorenih očiju ću da vadim enormne količine ribe njime. To su količine riba od kojih prisutnim ribolovcima zastaje dah, a priče o neviđenom čudu u rukama mušičara prepričavaju se po okolnim selima i gradovima. Neće mi biti potrebni baš traktori za šetnju ulova, ali bi dobrodošao neko sa biciklom.

A ova psihologija koju ne poznaješ?

To ti je tako kad neko nahvata ribe u najavi. Nije to nikakva mentalna bolest. Evo, prisećam se boks meča Ali-Foreman u Kinšasi, od pre skoro 40 godina. Nisam siguran da je najpopularniji bokser svih vremena bio blesav dok je najavljivao da će da patosira onog snažnog i "marljivo utreniranog" Georgea. Sasvim normalan i simpatičan čovek.

Eto, ja sam ti nešto kao Muhammad Ali za ribe. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Vlajkoni
Fly fisherman
Fly fisherman
Vlajkoni


Broj poruka : 96
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.05.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 15:23

Druze,
Da nije Dobri Dzordz polomio ruku 20 dana pre meca niko se ne bi secao Alija koga licno POSTUJEM
A sad malo o DH apsolutno sve to ima svoju primenu. Koliko god neki pricali da je to nedaj boze gubljenje vremena na nekoj ozbiljnoj vodi to je jedini moguci nacin pecanja. Pogledajte na sta se pecaju lososa
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 15:43

Eh, sad, "Foreman imao povredu". Nisam to znao (na meču se ne primećuju ti problemi - Foreman lupa kao lud), ali znam da je Ali pred svaki meč najavljivao dobru borbu i svoju pobedu. Protivnike je zezao, namigivao im, smejao im se u lice...I, uglavnom je pobeđivao.
Baš me briga za boks, ovo je bio samo primer koji mi je prvi pao na pamet kako čovek prepun samopouzdanja može biti sasvim normalan i simpatičan.

Ima puno sasvim normalnih ribolovaca koji vole da najavljuju svoje uspehe, ali i da zezaju druge ribolovce. "Rasturiću ribu sutra" - često možemo čuti. "Ma, taj pacer jedva štap drži u rukama" - takođe nije ništa neuobičajeno. "Ako je on ulovio, pozvaću svoju babu da uradi isto" - redovna i zdrava sportska zajebancija.

Evo, kada ja kažem da ću da urnišem ribe na DH pribor, to nije nikakva bolest, nego nešto što se može očekivati i u šta će poverovati svaki čovek zdravog razuma. Moje najave su sigurnije od vremenske prognoze. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 EmptyČet 16 Maj 2013, 16:01

Prvo, prije neki dan...
Mixmaster ::
Alp, pogodio si da ću da kažem da "speyanje" ne valja. Ja to odavno govorim....
...pa onda nakon stanovitih foto stimulacija...
Mixmaster ::
Što se tiče DH-a, zatvorenih očiju ću da vadim enormne količine ribe njime.
Cuj Ali-ben-Mixe, varira ti malo raspolozenje zadnjih dana. No nema veze, da bi ustabilio pozitivno stanje, opet jedna mala foto "stimulacija"...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vidim, da ovdje u samo par dana izrasta jedan fanaticni zagovornik DH ribolova u najavi. Samo polako i bez nervoze.
I nemoj samo nakon nekog vremena da je DH ribolov "izumljen u Nisu prije 15 000 godina". Dok se Skoti jos nisu ni rodili. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
La Perfection :lancer peche a la mouche
Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Gaspe Atlantic Salmon Fly fishing/Peche saumon Atlantique
» Sur les Nives... Erreka-mouche
» Gros chevesnes à la mouche, fly fishing big chub

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: Fly Casting VIDEO-
Skoči na: