Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !

Ići dole 
+33
Ermedin
Sasats
Damirt82
Bahus
Filip
PedjaKV
Clavis
NemaNja95
Mare035
Sale guitar
Rzanac
Predrag
Haris
Acter fly
Djuka
Pedja GM
Micko Nis
Flohkrebs
Maki
Ervin-Eko
Milosh85
Mixmaster
Marinko81
Mladen
LaBobo
Beso
IvanBogi
NMilanovic
MDujmović
Omar
Mr.Zacoola
ShoneFly
Murino
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptySre 15 Jan 2014, 07:43


Ovako !


Malo su pojedinci razvodnili stvar !

Što se administrativno-tehničke komponente tiče ona je poznata i gotovo ista već četiri godine i tu ima malo mjesta
za popravke. Nažalost to je jedini način za ocjenjivanje mušica i hipotetički , sam upravo naznačio prije glasanja da
je moguće glasati samo za sebe ili za sve ljude koji se takmiče jer u zbiru imate istu mogućnost i zavisi ko isti i na
koji način koristi tu mogućnost sa svog moralnog stanovišta.

Hoćeš li hipotetički da glasaš za sebe ili ne, a ostavljena ti je ta mogućnost zato što se ista nije mogla tehnički ukinuti
ostaje na svakom pojedincu učesniku takmičenja da prema svojim moralnim ili takmičarskim aspiracijama istu upotrebi ili ne.

ALI MI OVDJE NE PRIČAMO O TOME !!!

DAKLE, NIJE OVDJE PREKRŠENO NIKAKVO PRAVILO TAKMIČENJA I ZAMOLIO BIH TAKMIČARE DA SE NE VADE NA
TEHNIČKE KOMPONENTE JER SU NA TO VEĆ PRISTALI I ZNALI ZA TE NEDOSTATKE. TU NEMA NIKAKVIH NEJASNOĆA !
TAKMIČENJE SE NASTAVLJA I ONO ĆE DOBITI POBJEDNIKA, ALI POBJEDNIKA SVOJEVOLJNIM I NEPRISTRASNIM GLASANJEM
A NE "MOLBAMA PRIJATELJIMA" ZA 9.POENA!

Administracija je mogla da ovo takmičenje održi i na veoma posjećenoj facebook stranici , pa da glasaju i babe i tetke i
strine i djevojke, gdje bi odziv iz inostranstva bio ogroman, ali je namjerno ostavila ovo specijalističko takmičenje na
forumu na koji se ulazi logovanjem gdje kolege po štapu i kanapu medjusobno i stručno ocjenjuju rad svojih kolega
takmičara imajući u vidu jednu jedinu komponentu  - kvalitet ocjenjivane kreacije!

ZAMOLIO BIH TAKMIČARE, DA SE JAVNO NE IZJAŠNJAVAJU KO I ZA KOGA GLASA JER JE TO PREKRŠAJ PO PRAVILNIKU .

jer se glasanjem "burazerstvom" a ne kvalitetom obara rejting mog ogromnog truda i vremena
a takodje se na taj način degradiraju ostali, učesnici takmičenja i njihovo vrijeme i volja da na istom učestvuju!
Neka o tome naročito razmisle svi oni koji su glasali isključivo na "poziv" pojedinaca da im se pomogne!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Filip
Visitor
Filip


Broj poruka : 381
Godina : 44
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 16.10.2013

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptySre 15 Jan 2014, 09:23

Prvi put sam deo vakvog takmicenja, nisam neki iskusan vezac, nemam ni 2 godine iskustva u fly tying. Pristao sam da budem deo ovoga jer me Murino zamolio, kako bi ucestvovao neki takmicar iz Makedonije. Gord sam na svoje ucestvo kako jedini pretstavnik iz Makedonije, a nisam se prijavio da bih se dokazivao i molio za bodove, vec zbog druzbe i razmena iskustva. Sve sto je van toga, moze samo unistiti dobar utisak za ovo takmicenje.

I mislim da nema potrebe za javno objavljivanje onih koji su molili za bodove, jer to samo moze da izazove dalju svadju i podele.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ribar.com.mk
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptySre 15 Jan 2014, 09:26

,,Razlika izmedju odraslog muskarca i deteta je u visini i ceni njegove igracke,,
Zao mi je sto smo zaboravili da se igramo.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptySre 15 Jan 2014, 09:53

Nešto iz mog iskustva:

I ranije je bilo takmičara-vezača koji računaju na poene stečene "drugarstvom". Međutim, nikome do sada nije uspelo da osvoji nagrade na taj način.

Zašto?

Prvo, niko ne može da sakupi 50 "brata" na forumu. Po mojoj proceni takva očekivanja se završe sa par "pobratimskih" glasova, što značajno ne može da utiče na plasman.

Drugo, srdačni "prijatelj" na forumu, neće biti takav kada ga ne kontrolišeš. I to je proverena stvar. "Ispaljivanje" je vrlo česta pojava kod "internet-burazera".

Treće, budno oko uredništva ovog sajta tačno zna kad neko i pomisli da se zeza sa nama i bilo čim što radimo na ovom sajtu. Imamo istančan "njuh" za takve stvari, tako da ni u teoriji nije moguće nikakvo mućkanje.
Nazad na vrh Ići dole
Maki
Visitor
Maki


Broj poruka : 309
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2011

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptySre 15 Jan 2014, 09:59

Meni je ovo drugi put da učestvujem na ovom takmičenju... i opet se ponavlja proslogodišnja slika...
Meni najiskrenije smeta postavljanje muva u poslednji čas... o drugarskom glasanju ne bih imao šta da dodam, sem da nije pošteno...
Takođe izjava da ako nekoga ne poznajem, ili nisam video njegove kreacije.. kutiju... ne bi smelo da bude merilo za ocenjivanje...
Glasanje za sebe nije nerealna priča ako smo objektivni kao što nismo...

Molio bih vas sve da pokusamo da se ovo takmicenje ne pretvori u borbu za par kesica dabinga neku kutiju... ili udice... vec u jednu zabavno nadmetanje, sa objektivnim ocenjivanje... i postovanjem truda kako administracije da sve to obezbedi tako i svih takmičara koji su ulozili svoj trud i vreme...

 :ziveli   :
Nazad na vrh Ići dole
Flohkrebs
Fly fisherman
Fly fisherman
Flohkrebs


Broj poruka : 25
Godina : 49
Lokacija : Austria
Datum upisa : 24.11.2012

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptySre 15 Jan 2014, 10:18

Bravo Maki...i svi ostali koji se slazu sa Makijevom izjavom...a ja se takodjer slazem sa svim prethodnim izjavama...osim jedne! skocko 
Nazad na vrh Ići dole
Marinko81
Visitor
Marinko81


Broj poruka : 434
Godina : 42
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 31.01.2012

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptySre 15 Jan 2014, 10:33

Pozdrav drugari! Ja  nisam ni znao da moze da se glasa za sebe ,a i da sam znao jednostavno to mi je bezveze ,nebih to ni ucinio , moj rad treba da oceni drugi a ne ja ,zato se i takmicimo ,nevolim mutne radnje ,ovde smo da se igramo ,samo sto neko ovo mnogo shvata drugacije!!!!makar bio i zadnji meni je sve to nebitno!!pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyPet 17 Jan 2014, 22:37


Važne napomene!


Glasanje se završava kao i što je napisano 19.januara, medjutim, permutacijom je napisano u jednom
od mojih postova da se završava u 21.sati umjesto u 12. časova. Naime, glasačka polja su otvorena
dana 12.januara, tačno u 12 sati,  pa shodno tome da budemo potpuno precizni ...punih sedam dana
pada tačno 19.janura 2014.godine u 12 00 na podne !

ZAVRŠETAK GLASANJA GLAVNOG TAKMIČARSKOG DIJELA JE DAKLE KAO ŠTO JE I
NAPISANO 19.JANUARA, ALI U 12. ČASOVA, A NE 21.H


--------------------

Danas je kompletiran nagradni fond . Velika zahvalnost svim sponzorima i prijateljima
sajta Musicarenje.net, koje ovom prilikom pozdravljamo ispred administracije ovog foruma i koje
možete vidjeti na portalu našeg foruma [You must be registered and logged in to see this link.]

Takodje, trudimo se da spisak nagrada bude na vrijeme naznačen po osvojenim mjestima.

ZVANIČNI REZULTATI PRVOG DIJELA TAKMIČENJA BIĆE OBLJAVLJENI
U ROKU OD 24.SATA OD ZAVRŠETKA GLASANJA !


Biramo kao što smo napisali tri takmičara po ukupnom plasmanu sa ovog glasanja koje je u toku i
još dva naknadnim glasanjem u dvije pojedinačne kategorije.

Za to takmičenje, pobjednici glavnog dijela neće učestvovati, već plasirani od 4 do 13 mjesta.

Vrijeme i način ovog dodatnog glasanja biće na vrije istaknut na stranicama foruma !



Admin team
Musicarenje.net



Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyPon 20 Jan 2014, 09:45

Na kraju napomena na obavezu svih takmičara da 72 časa posle objave zvaničnih rezultata takmičenja
svoje takmičarske kreacije ne smiju postavljati na drugim portalima, forumima, FB i sl.

Takodje, administracija je odlučila da ne dozvoli bilo kakvu polemiku vezanu za takmičenje, iz razloga
potpune iscprljenosti oraganizatora djelom i zbog nerazumjevanja od strane pojedinih forumaša,
a takodje i zbog toga što ista ove godine, nije dobila nikakvu sugestiju ili predlog ili konstruktivnu kritiku
na početku ovogodišnjeg ciklusa takmičenja (vidjeti ovu temu, u kojoj osim mojih obavještenja i vaših
prijava gotovo da nema nikakvog pitanja , sugestije, baš ništa za 10 dana),  pa onda ne ide da o tome se
raspravlja na kraju kada se takmičenje privodi samom kraju.


JEDNO JE SIGURNO !!!

TAJNOG GLASANJA VIŠE NIKADA NEĆE BITI NA OVOM FORUMU !

Oni koji žele da pozdrave sveukupne pobjednike takmičenja i pobjednike iz kategorija, Suva mušica i
Nimfa/Mokra Mušica, moći će to da urade na kraju glasanja, za par dana!






Admin team
Musicarenje.net
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyČet 23 Jan 2014, 10:11



Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 201413

Na kraju još jednog ciklusa takmičenja, ostaje da se zahvalimo svim učesnicima, bilo da ste na istom
učestvovali kao takmičari ili glasači. Takodje, velika zahvalnost ide na adresu brojnih sponzora i prijatelja
foruma koji su ovo takmičenje učinili svojim nagradnim fondom najbogatijim FT takmičenjem u Evropi.

I naravno pobjednicima u ukupnom plasmanu i po kategorijama.

Ovo takmičenje je inače oborilo gotovo sve rekorde do sada:

- Najveći broj učesnika do sada............................... 24 (+1)
- Najveći broj takmičarskih kreacija ............... 71
- Najaveći broj zemalja iz koji dolaze takmičari ... 8.
(Srbija, Bosna, Austrija, Češka, Hrvatska, Rumunija, Makedonija i Crna Gora)


Ovakvih analitičkih parametara je zaista puno da vas ne gnjavimo njima, iako smo ponosni na njih !

Kako navedeno takmičenje ne zahtjeva neki poseban trud ili trošak za same takmičare... osim po par
sati zabavljanja oko dotjerivanja kreacija i fotografije (a to mogu uraditi kada god hoće tokom godine),
već cjelokupan teret istog pada na samu administraciju zamolio bih vas drugarski da sugestije i kritike
pa i one najdobronamjernije ostavimo za neku živu diskusiju pored vode ili obrazloženu napisanim
idejama i dostavljenim na e mail administracije ili PM. Ovdje je takva diskusija nepoželjna i takvi postovi
biće automatski obrisani jer je necelishodno pričati na kraju o tome !

Kao što smo već najavili u prošlom postu, tajnog glasanja neće više biti na ovom forumu!

Ako se održi jubilarno V medjunarodno FT online takmičenje, ono će se bodovati najvjerovatnije
kombinacijom javnog glasanja i kovertiranjem glasanja nekih eminentnih i priznatih vezača sa foruma
i uopšte (recimo pobjednici predhodnih takmičenja , plus+ i čije će te glasanje svi na kraju moći da vidite)

Dakle uz još jednu čestitku, molba dobitnicima da na PM posalju adrese (sa obaveznim mob.telefonom )
za slanje nagrada, a svima vama prijatan nastavak druženja sa najavom novog takmičenja za par dana

"Photo contest Musicarenje.net 2013/14"


P.S.

VAŽNA NAPOMENA:

Obaveza svih dobitnika nagrada je da po prijemu nagrada iste "slikaju" i pošalju
fotke na forum, a iz razloga regularnosti i poštovanja sponzora i administracije !


Hvala !

 cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
LaBobo
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2014'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2014'
LaBobo


Broj poruka : 81
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 15.05.2012

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyČet 23 Jan 2014, 17:22

POSTOVANI PRIJATELJI Ovim putem zelim da se zahvalim organizatoru na poziv za ucesce na 4 tvrtom takmicenju u vezivanju vestackih muha.Zahvaljujem se svim ucesnicima na ucescu i njihovim odlicnim kreacijama,zahvaljujem se i svim sponzorima na nagradama a zahvaljujem se i svim glasacima koji su nas bodrili posebno se zahvaljujem onima koji su glasali za mene tj. moje kreacije.Jos jednom od srca hvala svima vama. PS:Dragi moji prijatelji MUSICARI zelim vam uspesnu sezonu uz nas drugarski pozdrav BISTRO ! Vas La Bobo...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyČet 23 Jan 2014, 19:23

Zahvaljujem se svim clanovima foruma, administraciji i sponzorima takmicenja.
Hvala vam.  thanks you 
Nazad na vrh Ići dole
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyČet 23 Jan 2014, 19:56

Drage kolege mušičari!

Želim da, na kraju IV online takmičenja u vezanju muha, čestitam administraciji foruma na uspješnoj organizaciji i zahvalim u svoje ime na velikom uloženom trudu, sa željom da i naredne godine svima nama uljepša kratke zimske dane.

Posebno se zahvaljujem svima Vama koji ste prepoznali moj rad kao nešto što vrijedi i ocijenili ga, kako tokom glavnog dijela takmičenja, tako i u izboru najboljih mušica po kategorijama. Renome kolega mušičara koji su podržali moje kreacije, naročito tokom glasanja u kategorijama, za mene je najveća nagrada i satisfakcija.

Pobjednicima u glavnom dijelu takmičenja, te pobjednicima po kategorijama čestitam na maštovitosti kreacija i uloženom trudu.

Svima Vama još jednom hvala, sa željom da i dogodine u još korektnijem ozračju i prijateljskom natjecanju odmjerimo naše kreacije.

 Bravooo  Bravooo  Bravooo  Bravooo  Bravooo 

Bistro i veliki pozdrav svima Vama!


 cestitam 
Nazad na vrh Ići dole
Marinko81
Visitor
Marinko81


Broj poruka : 434
Godina : 42
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 31.01.2012

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyČet 23 Jan 2014, 20:56

Takodje i od mene valika zahvalnost ,administraciji za ulozen trud i rad u ovom takmicenju kao i sponzorima na lepim i bogatim nagradama ,a zahvalio bi se i ucesnicima ovog takmicenja i svima onima koji su glasali!!!! zelim vam uspesnu godinu ,sa mnogo ulova i posteno na vodi!!!bistro!! :ziveli : 


Poslednji put izmenio Marinko81 dana Pet 24 Jan 2014, 08:56, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 EmptyPet 24 Jan 2014, 00:04

Pohvala administraciji ,organizatoru i svakako svim sponzorima takmičenja na trudu oko organizacije i bogatom nagradnom fondu .

Pozdrav učesnicima i forumašima koji su glasali i još jedna pohvala za administraciju koja će sledeća takmičenja da poboljša sa izmenama pravila glasanja ...

Takodje nadam se da će neki učesnici prošlih takmičenja koji su ovaj put izostali a koji su svojim kreacijama muva  takmičenje dizali na viši nivo ponovo učestvovati sledeće godine .

cheers..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !   Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju ! - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vaše prijave za takmičenje, pitanja i obavještenja o takmičenju !
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: 4th International Internet Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2014'-
Skoči na: