Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptyČet 04 Dec 2008, 17:58

Evo odlučih se da pokrenem ovu temu, jer mislim da ima još članova koje zanima ova prekrasna salmonidna riba...

Već duže vrijeme razmišljam o kupovini dvoručnog mušičarskog štapa i svega ostalog što mi je potrebno za vid ovakvog mušičarenja.
Naime prošle godine za vrijeme održavanja prvog [i]EFFA[/i] mitinga na Ribniku pojavio se čvjek sa dvoručim šapom u ruci bio je to master
instruktor [i]Feuerstain[/i], čovjek je održao malo pradavanje i počeo da pokazuje zabačaje [i]spey[/i] tehnikom. Posmatrajući tog virtuoza sa
dvoručnim u ruci zaljubih se odmah u tu tehniku,nakon njegovog soua covjek ponudi zainteresovane da probaju da zabacuju tim
dugackim stapom nisam ni malo razmisljao nego sam odmah uzeo stap u ruke napravio nekoliko zabacaja,stvarno se osijeti neka moć
kada drzite takav štap u ruci,vec sam sebe bio zamislio negdje na rijeci stojim do pupka u vodi i pretrazujem neki preliv na mojoj Sani.
Mislim da bi se ovaj način musicarenja mogao koristiti i na nasi rijekama koje su iole bogate Mladicom.Kakva su vasa razmisljanja na
tu temu nadam se da ima slicnih koji su bar malo nekad pomislili na taj vid musicarenja.

Ja ću se sigurno okušati u tom vidu mušičarenja.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptyČet 04 Dec 2008, 18:26

HMS Bravooo i bistro u lovu mlade na najsportskiji mogući način Bravooo Bravooo Bravooo :king:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptyUto 08 Sep 2009, 20:30

U nedelju sam imao mladu na štapu.........od straha je nijesam izvadio, tačnije da je nijesam vidio da prati zonkera i ona njena bijela usta
kako otvara izvadio bih je sigurno, ovako ....
Placko Ufffff kreten
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptyUto 08 Sep 2009, 22:49

Madjoni, dosta puta sam bio u istoj situaciji, i razumem te.
Ne znam što, ali kada je vidim meni se noge prekrate i nekako se izgubim i zato je promašim Ufffff
Kolika je bila ta tvoja?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptyUto 08 Sep 2009, 23:53

Ova je bila mala,oko 50cm ali malo kasnije pojavila se mama od metar najmanje help 1


Poslednji izmenio Madjoni dana Čet 24 Sep 2009, 01:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 09 Sep 2009, 14:30

Mjesto Tmajevac........rijeka Tara...ima velikih cheers cheers cheers

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mamci novi .......čekaju oktobar Laughing Laughing Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 23 Sep 2009, 19:52

Los_Pecaros ::
.

.. da si me samo mogao vidjeti ljetos sa dvorucnim klase 10 kako "mlatim kroz kanjon Tare"... :)

Smiju se ljudi... komentarisu...

... ali kad je dobijes... i kad pocne glavom da otresa a stap joj "dushu uzima" la-ga-no... NEOPISIV osjecaj !!!

Mogu ja da je lovim... da ne preceram (puno)... skoro "pa kad god hocu"... ne moze ona da odoli (bolje reci robuje mrcenica svom instinktu) malim sundjerastim pesevima po dnu ili silikonskoj glavinjari vodjenoj uz stijene... ali kad je prvi put vidis da ti je zajmila streamer, pa jos kad skapiras da ga je uzela prije nego li si ista i pokusao da iskontriras, pa kad joj osjetis bijeg... uh... man...

... svaki drugi ribolov (postovanje onima koji drugacije misle) je... "prica za malu decu"! :)

Streamer-i i ne trebaju da su preveliki, precupavi ili preteski. Preliv je "majka" za ovaj nacin nadmudrivanja s "kraljicom".

Bistro!
Dobro napisano Loši :king: :king: :king:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 23 Sep 2009, 19:58

Madjo, ali mnooooooogo je mocna Tara na ovoj slici!

Auuuuu kako dobro izgleda, pa to je čudo jedno! San svakog istinskog mušičara - lovca... Koliko ribe ima odje?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 23 Sep 2009, 20:11

Odavde je Tara tek Tara,ono što svi pomisle kad se sjete ove rijeke........
Odavde nizvodu počinje i NP i počinje da ima ribe malo više nego u "državnom"......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 23 Sep 2009, 20:13

Tmajevac je jedan od 6-7 najjacih virova "Suze Evrope", koja je, da potsjetim, duga ca. 140 km!

Imao sam dan prije ljetosnjeg FF-takmicenja u Andrijevici "ribu zivota" upravo u tom viru. Prevarena na siliknca, na varlicarskom priboru, doduse. 120 cm +... desetak minuta NEVJEROVATNOG uzivanja! Mazio sam je nekoliko puta rukom pokusavajuci da je (nekako) izvadim.. ali... bila je jaca & pametnija (ovog puta). :) To nam je, inace, vec drugi susret "na stapu"... dok je gledam & pratim od 2003-ce.

Imao sam tu ljetos i dva ulova sitnije mladice (65 i 75cm) na mahac (klasa 10), na rucno radjene streamer-e. Jedan u cik zore a drugi u sred dana (po kisici).

Na ovom viru se, po malom/ljetnjem vodostaju peca sa pozicije gdje se uliva rjecica Ravnjak uz samu stijenu i zabacaji su jedino pogodni ako se stremer-i plasiraju strogo uz samu stijenu 20-tak metara nizvodno. Mamac se dalje cima uz samu stijenu do nogu ribolovca. Mladica uzima pri dnu, napadajuci mamac iz jama kojima je duga, mocna stijena dobro potkopana. U samu noc, uzima na samoj povrsini BUKVALNO sta god da vucete. Probao sam ljetos da vucem list od grane i imao udarac mladice od 60-tak cm koju sam vidio da je "na lovu". :)

Samo mahati... i uspjeh je isti kao i sa varalicarskim priborom.

Bistro (vi ga)! :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 23 Sep 2009, 20:24

Da pomognemo slikom drugu Lošem uz ovu priču.........

Ušće prve i jedine pritoke Tare gledano od sastavaka sa Pivom.....Ravnjaka

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 23 Sep 2009, 21:06

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked , dajte momci jos slika, ulepsajte mi vece! Kakva lepota! A lipci i pastrmke?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 23 Sep 2009, 22:00

Mr.Zacoola ::
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked , dajte momci jos slika, ulepsajte mi vece! Kakva lepota! A lipci i pastrmke?
Polako kolega Laughing Laughing Laughing zima nekad zna biti bolno duga pa ćemo koju fotku ostaviti da se malo podsjetimo toplih dana.

Ovo je tema o kraljici salmonida lol! a onda ako tako razmišljamo ima ođe i dosta njene hrane,pastrmki i lipaca Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 21 Okt 2009, 20:49

Davore , pošto vidim da imaš želju ,a nadam se da si se za ovu sezonu spremio...

Sana oko Sokolova i prema Banjici onaj dio gdje nije velika voda sigurno se može loviti vrlo efikasno kraljica.
Meni je nekoliko puta išlo za rukom da je prevarim...nisu to neki komadi ali kao što reče jedan dobri mušičar"
ne mogu ja odredjivati veličinu ribe koja će danas da mi se javlja" Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav i Bistro !
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! EmptySre 21 Okt 2009, 23:17

Ersine brate, sve čestitke, lijepa riba. cestitam
Ma ja imam idealnu vodu za mušičarenje mladice, ali nikako da se aktiviram kreten
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 20Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: