Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptySre 11 Nov 2009, 22:31

Thanx man.

"Cupko" je ostao u kanjonu, u "Eko oazi", da me ceka na proljece.. a ja sam, na moju veliku zalost.... sada u "Svabiji".

Jadan je kvasan i jedva viri iz usta mladoj na onoj fotki.

Zamolicu starog majstora sto mi ga je uradio da mi posalje fotku. Sjajan mamac! Jednostavno pluta i ostavlja ludo-dobar
"val" za sobom... a to ONA ne prasta.

Nikad, kada lovi po prelivu.

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptySre 11 Nov 2009, 23:31

Bravo Velibore, sve čestitke na ulovu i na lijepoj reportaži kojom si nam dočarao vrhunsko uživanje na Tari za kojim čeznu mnogi od nas.

cestitam cool photos dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Angler
Visitor
Angler


Broj poruka : 222
Godina : 60
Lokacija : Kuvajt
Datum upisa : 24.05.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyČet 12 Nov 2009, 03:26

E to je vrhunac mušičarenja na našim prostorima, uloviti mladicu.

Svaka čast na reportaži cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyČet 12 Nov 2009, 09:13

Pozdrav mome starom prijatelju Cakiju za fantastičan ulov mladice, potrudiću se i ja sa dvoručnim DH štapom da je prevarim
ako mi uspije čekam da se Drina povuče ukorito i da još zahladni !

Bistro, Ranko! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyČet 12 Nov 2009, 10:01

Zahvaljujem postovanim kolegama i dragim prijateljima na postovima iskrenih čestitki.

Koliko sam srećan bio ulovivši mladu, i provodeci fantastičan vikend u "mojoj kući" - kanjonu Tare - toliko sam i ujedno tuzan jer neću
skoro imati priliku da otpecam tamo opet, zbog ogromnih obaveza koje sam sebi "nabacio na vrat" uletivsi u produkciju igranog filma.

Inače, svi koji me znaju.... znaju da sam od oktobra do kraja februara na Tari u svako doba. Što je vrijeme ruznije, kisa jača, snijeg
dublji ... ja sam duže na obalama "Suze Evrope" u potrazi za... NJOM.

Eh... sta da se radi? Život je to.

Ali... doći ce proljeće opet... pa se javljam sa Une krajem maja, gdje planiram prvi "napad" na mladice kod prijetelja Anija u reviru
u Bosanskoj Krupi. Zatim slijedi "moja" Banjaluka" i Vrbas, gdje cu s Igorom i Saletom da bjezim (bukvalno) pred naglim nadolascima
vode... pa Tara i Lim u junu s Rankom, Željkom i Radem i onda... u julu... KRALJICA svih r(ij)eka sv(ij)eta... Drina!

Onim big-mamama iz Muta se "oštrim" opasno - samo da me štap (klase 13) i "srce junačko" ne izdaju u neravnopravnoj borbi - i
biće snimaka i fotki "zivota vrijednih" !!!

:)

Srdačan pozdrav.

Velibor
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptySub 14 Nov 2009, 11:58

Caki sad sam pogledao ulov, zaista odličan, posebnu vrijednost ima što je zakucala na mahača.

Svaka čast

O kom dijelu kanjona se tačno radi ?
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptySub 14 Nov 2009, 17:20

Thanx Ivice.

Iskreno... ona bi uzela bilo koju vrstu mamca da joj je ponudjen, jer je lovila "kao luda" po prelivu.
Streamer je sjajan i pliva po samoj povrsini, ostavljajuci jako lijepe "tragove" po vodi... sto ona ne prasta.

Teren: ulaz u Tmajevac i "okolina". Laughing

Dobio sam tvoje fotke i ako koja bude dje objavljena, javljam.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyUto 17 Nov 2009, 19:24

Svaka čast na ulovu.
Pretpostavljam da će dosta ribolovaca pokušati ove zime uloviti svoju prvu mladu na mahača.
Treba samo sačekati da se Lim i Tara povuku i da zahladni i trk na vodu. Do tada treba nastančati strimera i nabaviti neki jači pribor.
cestitam cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyUto 17 Nov 2009, 19:57

Hvala Sale!

Samo na vodu i bacati, bacati, bacati... do iznemoglosti. I kad "ništa neće"... pauza za klopu/slatkiše... i onda opet... bacati, bacati, bacati. Bravooo
Posebno savjetujem onima koji žele "da upišu ulov mladice" da se OBAVEZNO na vodi nadju u kasna popodneva. Tada "bije" najbolje.

Što je za ljeto sami (su)mrak, za jesen/zimu su ta, kasna popodneva.

Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyPet 27 Nov 2009, 13:15

Los_Pecaros ::
Ljudi moji, bez namjere da nesto "pametujem"... NJOJ je vazno samo da se nesto mrda kroz vodu... i ONA to mazne, ne znajuci ni sta je uzela
(kad joj je "hora"). :)

Znam da je ustaljeno misljenje kako ONA voli peševe ili kako joj oni (nešto kao) jedu ikru... :P

Budimo ozbiljni... na NJENOM menu-ju su 90% krupni skobalji, zati rjedje lipljeni, pastrmke i male mladice... a peša pokupi kao što kupi i sve drugo što mrda kroz/po vodi kad je u akciji (paklare, ronke itd.). Ovo Mladjenovo zamotuljče će joj sigurno biti neodoljivo kad ga sretne dok
je u lovu. :)

Zapamtite da su dvije udice mnogo bolje od ostalih varijanti i NIKAD ne žurite s kontrom! Sama će ona "sve da završi" kad stisne mamac. :)

Nadam mu se i ja. sampion 1

Bistro!
Pa ako je bitno samo da mrda ovo zamotuljče mrda, ima dvije udice i sa jedno dva metra možda i liči na peša Laughing Laughing Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Lov mladice   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyPet 27 Nov 2009, 15:16

Ovo je, definitivno, zalogaj kojeg mladica nece da odbije kad joj se pravovremeno i kad je u lovu, ponudi. Mnogo je dobro sto ima dvije udice,
zbog nacina na koji ONA uzima mamac ali i (vise razno-raznih) nacina na koji ga se pokusava osloboditi kad je ubodena. Mladica je extremno
pametna riba koja se sluzi instinktima koji je cine savrsenim ubicom vec milionima godina. Jednica ne moze da zna da je jedino i mozemo
nadmudriti kad je ti isti instinkti povedu u lov, pa jede bukvalno SVE sto stigne.

Jako je bitno da ne primijeti ribolovca koji joj mahanjem nudi mamac, sto je umnogome teze nego li varati je sa varlicarskim priborom gdje se
moze istovremeno koristiti zaklon i zabacivati jako daleko. Paziti se treba kako direktnom vizuelnog kontakta, tako i sjenke koja u ove jesenje
dane pada jako koso, obzirom da je sunce sada drugacije pozicionirano na nebu od ljeta.

Veoma vazno je i vodjenje mamca koje MORA biti la-ga-no i sto mnogi ne znaju... jednolicno. Za razliku od, recimo, glavatice... mladica ne
voli nagle pokrete, i prije cete je motivisati da odustane od napada (iako je recimo krenula na mamac) trzajuci joj ga ispred nosa... nego sto
cete dobiti kontakt s ribom. Jednolicno vodjenje mamca sto blize samom dnu, uz povremeno kuckanje o kamenje na dnu i stijene koje
mimoilazi vas mamac... "zlata je vrijedna tehnika" vodjenja istog.

Eto... toliko za sada.

Ajte sad na vodu da ispunite dnevnu "kvotu od 1000 zabačaja"... i uz ove savjete... jednog dana... imaćete mladu na fly-line-u ... a onda...

... savjeti za borbu i izvlašenje mladice...

"U SLIJEDEĆEM BROJU"!

skocko


... nastaviće se.


Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptyPet 27 Nov 2009, 17:34

Hvala na savetima :)
jos da nabudzim nesto jace od #5
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptySub 28 Nov 2009, 17:16

Loši, ti si jedini pravi mladičar na forumu cheers cheers i kad će taj nastavak više scratch Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Angler
Visitor
Angler


Broj poruka : 222
Godina : 60
Lokacija : Kuvajt
Datum upisa : 24.05.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptySub 28 Nov 2009, 18:06

Imam štap za mladice, Madjoni će mi dati peša, imam volje zabacivati 1000 puta dnevno.

Samo mi fali jedna sitnica....rijeka sa mladicamaaaa Placko
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 EmptySub 28 Nov 2009, 18:19

Madjoni ::
Los_Pecaros ::
Ljudi moji, bez namjere da nesto "pametujem"... NJOJ je vazno samo da se nesto mrda kroz vodu...
i ONA to mazne, ne znajuci ni sta je uzela
(kad joj je "hora"). :)Znam da je ustaljeno misljenje kako ONA voli peševe ili kako joj oni (nešto kao) jedu ikru... :P
Budimo ozbiljni... na NJENOM menu-ju su 90% krupni skobalji, zati rjedje lipljeni, pastrmke i male mladice... a peša pokupi kao što kupi i sve drugo
što mrda kroz/po vodi kad je u akciji (paklare, ronke itd.).
Ovo Mladjenovo zamotuljče će joj sigurno biti neodoljivo kad ga sretne dok je u lovu. :)
Zapamtite da su dvije udice mnogo bolje od ostalih varijanti i NIKAD ne žurite s kontrom! Sama će ona "sve da završi" kad stisne mamac. :)
Nadam mu se i ja. sampion 1
Bistro!
Pa ako je bitno samo da mrda ovo zamotuljče mrda, ima dvije udice i sa jedno dva metra možda i liči na peša Laughing Laughing Laughing


Kad ćeš probat ovo? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 3 od 20Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: