Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 09:29

Bravo Rako, nastavljaš da gomilaš "zverke" Bravooo

P.S.

Što se tiče spin tematike na forumu, ima je onoliko koliko to sami diskutanti smatraju potrebnim, neki ..u pravu si ... koriste često "spinovanje" u svojim diskusijama. Laughing

Dok ne usvojimo mušičarski ustav i dekretom zabranimo takve pojave ...moramo kolegijalno dopustiti i drugačije stavove i metode scratch study o.k
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 09:42

Hvala! cheers

Lepo me je namučila, jer je Drina kod mene jaka, a u porastu sam je dobio. Sreća pa joj nisam dao da ode još malo u maticu inače, tešško da bih je vadio.
Prejaka voda. Moraću štap veće klase uzeti jer sam se nameračio na veliku. sampion 1

Do tada, lovim sa peticom, pa šta bude. sampion 1



Murino, ok je pomenuti spin. To uradimo u nekoj temi, ali, ima mnogo više fotografija mladica ulovljenih na spin, nego na fly, tako da to (po meni) kvari draž. Ipak, mladica od 5kg na strimera, vredna je bar kao mladica od 20kg na varalicu. :ziveli :

P.S. Danas se ponovo čeka porast kod stenčica na prelivu... :king:
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 09:48

Mladica je Mladica Bravooo , uzmi neku #9 ili #10ku pa možeš da bacaš strimere sa otežanjem od mnogo grama da možeš da spuštaš u virove na dno .
Sa tim istim štapom posle na štuku i rešio si problem ;)
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 09:51

Da Rako !

Sasvim razumljivo više je fotografija ulovljenih mladica spin tehnikom na forumu, jer je mušičarenje mladice počelo mnogo kasnije, stidljivo i sa dosta nepovjerenja!

P.S.

U drugim temama (sem kategorije RIBE), nema pominjanja i diskusija vezanih za spin, niti će toga biti !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 11:06

Krećemo sa mušičarenjem mladice, prijatelju! :ziveli :
Biće fotki. .

Šone, upravo to i planiram. Bacam strimera od sa glavom od 18g sa peticom. ha ha ha ha

To sam naučio ovo leto od Makija Bulatovića u Plavu. On sa četvorkom baca veoma daleko strimere sa glavom od 20g! Tehnika mu je ludački dobra! Samo će mi trebati jači štap zbog čupanja krupnije ribe iz brzaka. Ako mi opet uzme ona riba od pre par dana, biće čupavo...
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 13:06

Bravo Rako!
Šone ne mora se spuštati na dno vira ona kad je u lovu van vira je!
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 14:17

Ok ,to sam čuo da lovi van vira ali sam čuo da ih pecaju sa nekim teškim cofovima ,glavinjarama i slično itd.. pa sam predpostavio da bi tako trebalo slično je tražiti i sa mahačem ..moje iskustvo sa mladicom je ravno 0 (nuli) ,ipak zbog forsiranja pribora sigurno je sve mnogo lakše sa primerenom klasom štapa a ne sa #4 ili #5 .
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 21:41

Iskreno, sa ribama preko 2-3kg, mučenje je loviti peticom. Drina nije Lim, Tara i sl.. Mnogo je silnija reka i riba pravi veće begove. Ja koristim teže strimere za prelive, jer ih vodim kao peševe (spin). Izbačaji su od 10 do 15m i polako...

Ne lovim u virovima. Samo prelivi iznad vira (veče) i razlivi ispod vira (jutro) . :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 21:50

Upravo tako. Prelivi i razlivi...rubni delovi virova u pravo vreme. Blago vama koji smijete vec sada da je lovite. Kod mene je u zabrani
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 22:23

Flya ::
Blago vama koji smijete vec sada da je lovite. Kod mene je u zabrani
Svaki lovostaj duži od tri mjeseca na bilo koju ribu je najobičnija glupost geek
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 23:25

slažem se!!! ali đaba....ja bi bio presretan da se otvori več septembra ali kod nas na mnogim vodama tek novembra....negde oktobra i mozda na samo jednoj vodi i to nisam siguran krajem ili sredinom septembra...ali to moram da proverim ali to mi je 200km vožnje pa radije čekam na vode koje su mi bliže.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptySre 15 Avg 2012, 01:30

Veliki pozdrav Seb!
Uh, ti imaš prelepe reke kod tebe, bogate velikim pastrmkama i mladicama. Ovde je mladica sve ređa.
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptySre 15 Avg 2012, 07:53

:) veliki pozdrav i tebi!

Hvala Bogu jeste tako, imamo dosta dobre vode. Ali na mladu ne može baš svako da ide kada bi hteo. Prvo, mora da bude otvorena na određenoj vodi. Moraš da imaš kompanjona jer sam ne smeš. Onda moraš imati vremena da ideš na vodu kada se nju može uloviti na mahač, znači kada je aktivna...itd. Baš zbog toga što ne može svako da je maltretira kada hoće i kako hoće je i imamo. Zbog svih tih faktora i uveta ja kada i odem samo da je lovim sam sretan samo ako je vidim u vodi. Ako je ulovim to je vrhunac dana. Nadam se nekoj 1m+ ove godine. Na žalost ja mogu da si priuštim samo po par izlazaka na nju ali i to se menja na bolje ;)
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptySre 15 Avg 2012, 14:55

bravo Rako majstore! cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 EmptySre 15 Avg 2012, 19:43

Seb, želim ti dobar ulov! Na Drini će biti veliki problem dobiti toliku mladu na mahač, a još veći, izvući je i to sa desetkom ili dvanaesticom štapom.


Mackey, patentiraj zabačaj! skocko Hvala burazeru! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 11 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: