Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyPet 11 Jul 2014, 21:52

cool photos .ah.taj belo pink strimer
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 13 Jul 2014, 09:01

Super ribe drugari ,neka su vam srecne...ipak se mladica ne lovi svaki dan ,bas zato sto je kraljica svih riba  cheers 
Kolika je bila duzina njihova?
Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 13 Jul 2014, 10:13

Čini mi se da je ova veća bila oko 90cm, a manja je verovatno dvadesetak cm kraća.
Ova manja mi je pružila odličnu borbu u jakoj vodenoj struji na pribor #6, ali ova velika nam je priredila pravi spektakl. Igrom slučaja kompletna borba sa njom, od udarca do vađenja, odigrala se pred očima čuvara plavskih voda, Omara, Orhana, Tera, Duceta i Haljaša.
Kada je opaučila, imao sam osećaj kao da sam zakačio nekog čoveka-ronioca.  Laughing 
Borba sa mladicom se razlikuje od borbe sa pastrmkom i sličnom ribama. "Kraljica" pravi duge i nešto sporije begove, a onda zastane i počne snažno da drma glavu u mestu. U tim trenucima vrh štapa se naglo trza, tako da ribolovac ima osećaj da štapu preti pucanje. Tri puta sam je dovlačio i dodirivao rukama, ali je prva dva puta uspevala da se otme iz mog (blagog) stiska. Borba je počela preko dana, a završila se u sam sumrak.

Ovim ulovima su se neobično radovali svi. Ja kao ribolovac, ali i čuvari koji su doprineli da u nekada siromašnoj reci sada krstari bezbroj lipljena, pastrmki, pa čak i solidnih dunavskih tajmena - mladica.

Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 27 Jul 2014, 13:19

Jedna od neki dan ,radi se o autohtonoj mladici iz ove rijeke poznatoj po ovim tackama i tamno bakarnoj boji...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 27 Jul 2014, 13:31

 Ersin cestitam 

Interesantna, mnogo podsjeca na pastrmku !

Koja je rijeka u pitanju
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 27 Jul 2014, 13:33

Prelepa riba.sve cestitke
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 27 Jul 2014, 14:15

Hvala drugari,radi se o rijeci Isar a ova riba odnosno ovo mjesto je udaljeno od centra Minhena par km.
Sve ribe koje imaju kod nas u Limu ,imaju i ovde u Isaru ...imao sam veliki razlog sto sam ostao ovde u ovom gradu preko dvadeset godina...kao sto je tada bio riblji fond kod nas na Limu i kao sto sam tada lovio lipljene mladice ,tako sada lovim ovde .Samo sta je razlika sve u tome ,jeste da ovde na Isaru iskljucivo lovim FF priborom

Lijep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 27 Jul 2014, 20:57

Zanimljiva riba
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptySub 06 Sep 2014, 10:19

Prelistavam Youtube, pa naleteh na ovaj video:



Ovo budi neka razmišljanja... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptySub 11 Okt 2014, 17:39

Listam letošnje slike:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide
Maricfly


Broj poruka : 1051
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.05.2013

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptySub 11 Okt 2014, 17:47

Mixe ne vidim koji je stap i koje klase Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptySub 11 Okt 2014, 19:15

Štap je Vision GTFour Saltwater Fast 9ft #6. Taman za ovoliku mladicu. Da je bio nešto slabiji, teško bi izašla. Sa ovim je bilo "povuci-potegni".

P.S.
Da ne dođe do neke zabune, to je mladica od letos. Ništa novo, ali mi se dopala ova slika koja me je podsetila koliko su me zabolele ruke od silnog poziranja sa ovom masivnom i besnom ribom nakon desetominutnog zamaranja. Ujedno, na njoj se jasno vidi da je ulovljena preko dana, što je takođe važno. Na nekim slikama je pozadina potpuno mračna, pa su neki posumnjali da mladice 'vatam noću. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptySub 11 Okt 2014, 19:58

cestitam . Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptySub 11 Okt 2014, 22:09

Naravno i Vosseler čekrk I lake it
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 EmptyNed 12 Okt 2014, 09:39

Alo mušičarite mladice i slične babaroge, a volite "onu stvar", moraćete da ližete.


Nema pipanja. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 15 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 15 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: