Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptySre 15 Avg 2012, 21:19

Hvala Rako!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 00:04

Pronađoh ovo među starim slikama.
Počeh da razmišljam o tome da ne bi bilo loše da krajem ove godine probam da nalovim još malo ovih zubatih stvorenja:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Huchomania   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 00:10

Huchomania


O-ho-hoooo.... sampion 1

Dastaces/mo!

skocko

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 00:12

Volim da radim "u najavi". Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 00:29

Imam i ja neke planove...prošle godine sam izgubio jednu pod nogama oko 120 cm na Savi... led se steže oko sprovodnika,
ruke ni ne osetim a ona luduje... mmmm ali bilo je manjih do 90cm. Malo če teže biti sve uskladiti ali neki izlazak ima da
padne več Oktobra...bar za probu, zagrejavanje ;)
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 01:05

Dakle, biće zanimljiva mladičarska jesen.
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Huchomania   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 09:42

Oh, yeah!

`Vake (neke) pliva`u... i "samo" ih treba za...t`. sampion 1


Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 11:29

Na Bohinjki je još nisam ganjao a najbliža mi voda hehe... možda ove godine ali tek kada se otvori, "slučajni" ulovi me ne zanimaju mnogo... Bohinjka je otvorena tek od 15. Nov. koliko mi se čini. Sava več Oktobra. "Sava hir aj kam" ;) Bohinjka je lepa ali Savu mnogo više volem :P ;)
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 12:26

Ovog mi je štopovala jedna povelika na prvi zabačaj u sami rasvit ,ljetos na Limu.
Kontrirao sam jako i brzo,pa još jednom još jače ali je ta riba samo stajala,ni cent je nijesam pomakao Crying or Very sad

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Huchomania   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 12:53

He, he... Bravooo

"Nema mrdanja" s ozbiljnim mladicama... sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 13:55

Fantastičan strimer, Madjoni.
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 13:56

Velika mladica ima tvrde celjusti i ako joj udica ne zapne gde treba ili kako treba najcesce se otkaci... zato za ozbiljno musicarenje mladice treba jak i ostar stap. Po mojoj proceni wt10 pa na vise. OK. zakacio sam je ja i peticom ali to je slucajan ulov i ja to ne brojim. Da se i nizim klasama ali tako se reskira mnogo toga. Jak i ostar stap sa dobrom kontrom bolje ce zasidriti udicu u njenim tvrdim celjustima posebno ako je rec o mladicama 110cm+. Do sada sam u ciljanim izlascima sve mladice ulovio stapom klase wt7/8 ali pomirio sam se cinjenicom da to nije to. Zato sada kada ponovo krenem nosim LOOP Power OPTI 9' wt12. To je alat sa kojim se zabadaju udice u jos tvrdja usta tarpuna.
Jedva cekam prvi izlasak!
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Huchomania   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 16:08

Dobronamjeran savjet mladi kolega:

- uvezi kacenja/ubadanja mladice, odluku donosi iskuljucivo... ona.

Vrlo malo "ima veze" koje vrste udica koristimo, ili koje su karakteristike stapa, sam njeg ugriz (na koji niko pravovremeno ne moze da reaguje) je kljucni moment, a ostalo je stvar rutine... i tada (prilikom zamaranja) i uz pravilno ponasanje, valja imati adekvatan stap koji moze malo da pripomogne.

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 16:55

Ko zna, možda je rešenju u nizu sitnih, a jakih, udica na strimeru?!
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 EmptyNed 16 Sep 2012, 17:28

Mixmaster ::
Ko zna, možda je rešenju u nizu sitnih, a jakih, udica na strimeru?!

I ja mislim da je to u po pitanju. Npr. skandinavci i kolege sa aljaske koriste dosta male udice za ogromne losose koji također imaju tvrde čeljusti. Ja koristim Partridge F1 #4 i #2 i sa te udice nije bilo spadanja. To što "kolega loš pecarooš" tvrdi je isto jako bitno, ovisi sa koje strane zgrabi strimer i kako se udica namesti. Jak štap bolje prenosi silu kada kontriramo i tako je više šansi da se udica dobro "zasidri". Najviše imam poverenja u udice kratkog vrata i širokog luka.

Evo, na Savi mladicu od 90 cm sam zakačio zonkerom na tubici sa udicom BEZ kontra kuke F1 #4, nije imala šansi a štap wt7/8. Udica je bila duboko zasidrana na sred unutrašnje strne čeljusti. Vrtila se, šta sve nije radila...ali ubrzo je bila pod mojim nogama.

Ovih par što sam izgubio to se deslo na terenu gde sam jedva stajao i prioritet mi je bio ne pasti u vodu a tek onda razmišljati o ribi :P
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 12 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 12 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: