Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 16:58

Hvala Danijele. Ove lepe slike su uglavnom delo mog prijatelja plavskog ribočuvara Tera, koji je uvek u blizini i uvek raspoložen da fotografiše svaku zanimljivost sa vode. Mada, kad sam privukao svoju najveću mladicu, pored mene su bili i Tero i Omar i Orhan i Haljaš i Duce. Bilo je dosta fotografa i navijača. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 17:19

Evo mog ljetošnjeg mladičarskog bilansa !

Za mladicu kažu da je to riba od 1000 pokušaja ...
Ja sam dvije ljetos uhvatio za manje pola sata ha ha ha ha to mi je bio i cio ribolov na ovog predatora !

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]


Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Stars Member
Guide
Guide
Stars Member


Broj poruka : 579
Godina : 46
Lokacija : Kolasin, Montenegro
Datum upisa : 30.10.2014

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 18:39

Nijesam cuo za tu "izreku"
super mlade! a sve ko ne znas....
sta je bila imitacija??
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 18:59

Ako bih ti kazao da se ne sjećam, ne vjerujem da bi mi vjerovao ...  Embarassed  scratch

Ali pošto znam da je tog strimera slikao Makedonac Goran Stojmenovski (član foruma)
koji se tu našao, kada sam vadio ovu drugu (prva fotka), pronadjoh fotku tog strimera !

Mjesto je fly zona u Plavu , kod zadruge , a strimer rad Danijela Bojovića ja mislim

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 20:21

Svaka cast Cicko,uz mladog coveka ide i mladica Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 20:38

Prvo čestitke :D lijepi su to komadi na mušičarcu našem delikatnom :) Po izreci ja sam stao negdje između 600 i 700 zabačaja :) Pričao sam Mr.Mixu kad je bio koliko daleko živim od mlade a još se nisam upisao.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 21:29

Dešava se da grabljivoj štuki bacaš a neće da pogleda mamac, ali ako dođeš u pravo vreme 10x će ti zgrabiti strimera u 10 zabaca. Ako svakog dana dođeš u vreme kad odmara pomislićeš da je to "riba 1000 zabaca". Tako je i sa mladicom. To da treba mesecima da joj bacaš je izmislio neko ko je uvek u pogrešno vreme zabacivao.

Istina je da se aktivna mladica lako lovi. Dakle, jedini "problem" je biti na pravom mestu u pravo vreme. Isto kao sa svakom drugom ribom.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 22:54

Upravo tako Mix, kad je mladica u lovu nije tesko je prevariti.
Makar iz svog iskustva to znam, uhvatio sam ih na desetine ali na varalicu.

Murino, mnogo si mi ozbiljan nesto, pravo te namucila ova mlada sampion 1

Ovaj strimer cini mi se da je nesto poput varalice cof, imitacije panklare.
Murino, kako si vodio strimer, secas li to? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyPon 08 Dec 2014, 23:26

Ovaj strimer samo izgleda ovako rogobatno, to su gumene rese ... i nije veći od 6-7 cm.
Znači sasvim običan strimer, samo što nije baš ovoliko žućkast na prirodnom svijetlu više je bjeličast!

Javiće se Bojović, da objasni, ako je strimer njegov rad, ako nije onda je Madjonijev!


Eko , vadio sam mladice, naročito ove "mlade" mladice i prošlih godina, a namuči čovjeka više kakav lipicaner od 45

Ne nosim sa sobom jaču opremu od #5 , pa rijetko kada zabačujem mladojkama !

Bijem strimerom na sve strane ... a ove su došle potezanjem uzvodno  I lake it


Slažem se u potpunosti sa Mixom, o lovu na mladice. Jako je bitan tajming, ko zna da ga osjeti  
ne mora da čeka na hiljadu pokušaja, naročito ako zna mjesta gdje se ista hrani i obitava !
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyUto 09 Dec 2014, 09:37

svaka cast CICKO, cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Stars Member
Guide
Guide
Stars Member


Broj poruka : 579
Godina : 46
Lokacija : Kolasin, Montenegro
Datum upisa : 30.10.2014

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyUto 09 Dec 2014, 11:35

@murino
drago mi je da razbismo mit o ribi od 1000 pokusaja. mix je to odlicno objasnio.
a jos mi je draze da je imitacija legendarni cof! (a posle ja lud)
i naravno interesuje me jesi li ga cimao klasicno ili si ga valjao po dnu.obzirom da rece da je imitacija manja ,kontam i laksa, predpostavljam da si je standardno vozio
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyUto 09 Dec 2014, 11:57

Zahvaljujem se Bahusu, Clavisu i Peji thanks you

Stars !

Nije ne znam koliko otežan ovaj strimer, pa bih sačekao neki sekund da padne što dublje u vodu i onda
standardna radnja, probaš "vožnju" na više načina i sporije i brže !

Znači recept nemam, a mislim da ga nema niko i da je u pitanju samo sreća ugrabiti trenutak kada mladica
izadje u lov !


:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Stars Member
Guide
Guide
Stars Member


Broj poruka : 579
Godina : 46
Lokacija : Kolasin, Montenegro
Datum upisa : 30.10.2014

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptyUto 09 Dec 2014, 12:17

Voznja cof-a je malo drugacija od standarda, zato pitam.  thanks you

da ne ispadne da nesto pala..dim, uloviti maldu koja je izasla u lov i nije neka mudrolija, ako si je primijetio,a ona tebe nije,veliki strimerko ce da zavrsi posao.kacenje i prizemljivanje vec zavisi od pojedinca.
Totalno je drugacija stvar kad treba mladu izazvati na napad a ista nije aktivna. e to je vec neuporedivo tezi posao. Pored prezentacije,mora i  strimerko da joj se svidi...

i opet, totalni izuzetak su mlade mlaade do 5-7kg...ko i druga djeca i omladina, skroz su nepredvidive

ps.naravno ovo je samo moje misljenje, proizaslo iz poduzeg varalicarskog staza
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptySre 10 Dec 2014, 09:49

@ Murino nijesam siguran dali je moj strimer.
Izgleda po koriscenim materialima, udici i nacinu rada, kao moj.
Ako je znaci moj vezan je one godine kada je bilo takmicenje 2010, ja sam tada imitirao samo prirodu, znaci snimio sam podvodnom kamerom kedere.
I najvise je mrenica bilo na snimku, znaci ovaj imitira mrenicu, izgledala je zlatna, kafenkasta i pirgasta, nema nista sa "Huchencopfom" (na nas jezik prevedeno " Mladicina pletenica") koji je mamac varalicara.

Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 EmptySre 10 Dec 2014, 10:02

Od tada je proslo 4 godine, covjek proba sve bolje da usavrsi i bude efikasniji na vodi.
Sada mogu to da svedem na samo dva strimera, sa kojima sam i na slatkoj i u slanoj vodi masu riba savladao po cijelom svijetu.
Po danu jedan, bijelo, srbrnasto sivi  (kao sto izgledaju male ribice u svim vodama)  a nocu crni sa malo flesa i upadljivim ocima.

To su ti dva, duzina od 7-10cm.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 17 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 17 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: