Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nišavske mladice na Fly

Ići dole 
+14
Clavis
Milan VB
Ervin-Eko
Waterfall
Radojica-pop
Mixmaster
Mohiko
Brane1972
Thymallus
Batarihter
Stimulator 64
Silvio
Lale
Zvezdan
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyNed 18 Feb 2018, 18:04

Ma nek ona samo nastavi da se "prima kako treba" ...
Ovo je ipak pocetak, uz neki, nazoviga jos uvek "test period".
Sve se desava na vodi na kojoj od kako se relativno pamti i "pise" mladice uopste nije bilo.

To uopste nije lak ili jednostavan / jeftin pokusaj ili poduhvat. (bilo i daleko ozbiljnijih prica ali.. pa ti bar sve znas .. a i sve te razumem)
Sta god se u buducnosti desavalo je nesumljivo daleko bolje od onoga sto je u proslosti bilo. (odnosno "0-le")

Druga stvar.. poenta cele price ili ideje nije uopste bila u "cuti i pecaj" nego u siroj prici koja moze da ima ozbiljnu buducnost.
A takva prica zahteva opstu svest, na kraju, ozbiljan duzi rad uz sve moguce slike, reklame i ukljucenje svih mogucih cinioca da bi na kraju potpunog smisla i imala.

Za sad, naj bitnije, da prica uopste postoji a da se karakter price sve vise pomera .. Od moze li, da li ce, koliko ih je, pasuje li im sve .. pa do na kraju cuvanja i uspesnog love ..
E pa ako je doslo do toga da je zastita i kontrola lova najveci problem (polaskom od ciste 0-le) pa to je u svakom slucaju ozbiljna vest  i daleko "najsladji problem" od starta. pozz

PS. Ja licno srecan, zahvalan a u mnogome i ponosan na licno zalaganje odredjenog broja ljudi, za sad makar dugujem to .. da verujem!!
(cije imena za sad, na zalost, mozda i nije pametno pominjati ali oni nadam se znaju)
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyNed 18 Feb 2018, 21:00

Je li to ovde neko napisao da ja nešto lažem u ovih 9847 postova ili mi se to učinilo pod uticajem ovog kofeina koji lagano srčem? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyUto 20 Feb 2018, 22:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyUto 20 Feb 2018, 22:36

Nišavske, sve skinute sa FB mrzi me vise da skidam.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyUto 20 Feb 2018, 22:43

Svi su ljudi koji povadise sve zivo iz Nisave slepi i bogalji, ne mogu oni da nadju Nisavu ej!?! Vataj te MUSICARI I CUTITE inace kao sto vidite nije svaka reklama dobra. Naprotiv u glavnom unisti svaku reku.
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptySre 21 Feb 2018, 06:47

A joj, strasno.  Placko
Radojica, moze jedno pitanje: Ona mala Mladica na trecoj fotografiji od dole, kada je "majstor" tu fotografiju objavio? Ako je skoro to bi moglo znacit da se Mladica vec mrijesti u Nisavi.
Makar mi se cini da je ipak prevelika a da bi bila potomak ovih koje su ubacene prije par godina. Sudeci prema fotografiji primjerak od oko 35 cm. Znaci dvije godine stara.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptySre 21 Feb 2018, 08:36

Ja sam za to da se poribi mladica kao retka i ugrozena vrsta u sve reke....kada kazem sve reke mislim na SVE reke planinskog toka.....onda mozemo da se pohvalimo kako imamo mladicu u reci, reka cista bogata i sl.....i...to je to....
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptySre 21 Feb 2018, 12:25

Ona mala mladica ulovljena je pre 2 godine, uglavnom ista generacija ovih koje se sad love...
A to kako se čuvaju najbolje pokazuju ove slike, a ima ih još mnogoooo
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptySre 21 Feb 2018, 14:11

Ervin-Eko ::
Ona mala mladica ulovljena je pre 2 godine, uglavnom ista generacija ovih koje se sad love...
A to kako se čuvaju najbolje pokazuju ove slike, a ima ih još mnogoooo

Steta i grehota sto se tamane. Nazalost, tesko je to sprijecit.
Prije dosta godina sam radio u Meksiku i jedan mi je lik pricao kako u slobodno vrijeme lovi morske Kornjace koje prodaje restoranima.
Pitao sam ga sta Kornjace nisu zasticene?, a covjek mi je odgovorio doslovce: "Ako zelis zastititi zivotinje moras prvo zastiti ljude. Dok ja nemam dovoljno novaca da prehranim porodicu a restorani mi dobro placaju za Kornjace nema tog zakona da ih zastiti."
Nije da opravdavam ali evo, znamo da i kod nas ima sirotinje.
Druga su prica oni lovci na trofeje koji izlaze na vodu sa priborom vrijednosti dobrog polovnog Golfa a opet nemilosrdno tamane ribu.
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptySre 21 Feb 2018, 21:41

Ipak je mnogo lepse citati Mixove price za laku noc i humoristicko-zabavni program , nego ovo.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyČet 22 Feb 2018, 09:13

Milan VB ::
Ipak je mnogo lepse citati Mixove price za laku noc i humoristicko-zabavni program , nego ovo.

Da, ali citajuci bajke i price ne znaci da se sve navedeno ne dogadja i dalje.....
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyČet 22 Feb 2018, 10:49

Milan VB ::
Ipak je mnogo lepse citati Mixove price za laku noc i humoristicko-zabavni program , nego ovo.

U pravu si evo mene kriza hvata, daj bar ti napiši šta si kao mušičar radio za prosperitet nam ovog sporta. Prihvatamo sve od sakupljanja smeća kraj vode, edukacije mladih,organizacije radionica, poribljavanja, teoretisanja, istraživanja....
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyČet 22 Feb 2018, 11:07

Predrag ::

Da, ali citajuci bajke i price ne znaci da se sve navedeno ne dogadja i dalje.....

Nisam siguran da postoji neko ko veruje u njegove price.

Clavis ::

U pravu si evo mene kriza hvata, daj bar ti napiši šta si kao mušičar radio za prosperitet nam ovog sporta. Prihvatamo sve od sakupljanja smeća kraj vode, edukacije mladih,organizacije radionica, poribljavanja, teoretisanja, istraživanja....

Vidis da znas sta sam radio, radio sam bukvalno sve sto si napisao, dodacu samo sta ja mislim da je najvaznije a sta si ti preskocio.
Nikad nisam bacao smece gde mu nije mesto, i nikad nisam ni jednu jedinu ribu odneo kuci, sve su vracene gde pripadaju...
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyČet 22 Feb 2018, 17:32

Da se ja izgleda najbolje ponovim jos jednom ..

Potez na reci, koji je za pricu pogodan a na kome se prica i vodi, je 100km putem. Da ne nagadjam brojke KM-tara vodenog toka. (oko 30% preko)
Dobar deo tog toka je prilicno i nepristupacan i prirodno zasticen, uzevsi u obzir broj ljudi koji i te pristupacnije delove obilaze, na kraju i to ispada nebitno.
Velicina mesta / broj stanovnika koji zive u tih 100 km je, da ga najblaze opisem kao , "obezhrabrujuci za mnogo toga sem za slicne price"
Riba nije fokusirana na jednom mestu na reci (u cuti i pecaj fazonu) nego je test za celokupan, pogodan, deo reke.

Sama situacija na vodi je proizvod rada odredjenog broja entuzijasta, sa vise strana u vise navrata. (cak i bez njihivog medjusobnog dogovora i usaglasavanja)
Poenta rada nije cuti i pecaj jer (kome nije poznato) je prvenstveno jeftinije otici, kad god pozelis, taksijem par stotina km u ribolov nego ovo..
A bez ozbiljne institucijalne price u buducnosti cela stvar je u startu besmislena.

Zastita, status vode, rezim ribolova na njoj, dalja ulaganja, bla bla .. zavise od mnogo toga i uglavnom dolaze nakon jos par stvari koje na toj vodi treba prvenstveno potvrditi.
Vreme provedeno u cutanju i cekanju takodje imaju odredjeni period ali u sasvim drugom kontekstu. Cuti i pecaj nije cak ni pomisao u celoj ovoj prici ..
Prica je deceniska ideja da ta reka moze da bude "to i to". Proces kako od slova na papiru (tesko ubedljiv u momentu) stici do insitucijalne podrske za nastavak bilo kakve ozbiljnije price.

U sledecih par meseci (godina) je bitnije otici fotoaparatom do te vode nego stapom, da dalje ne objasnjavam, jer u sustini nije ni bitno sta bilo ko od nas o tome misli nego put prave informacije i odredjene potvrde do realno bitnih adresa.
Mnogo ozbiljnijih (nama naravno ne) planova postoje za tu vodu sa ozbiljnim interesima i tesko je ubaciti i nas deo slike u sve to. (sve ostalo su decije mastarije)

Usput, nama manje bitno, ali pokazati i odredjeni moguci (praktican) potencijal te vode je za neke buduce odluke takodje bitna stvar.

PS.Da ne citiram kompletno zakljucak iz mog posta sa pocetka strane, neka budu nesto drugaciji.

Ako neko nesto radi, podrzi ga, ili...  Sta god to bilo.
AKo smatras da tako netreba, ili da je lako uraditi cak i toliko, zasuci rukave dovoljno mi imamo praznih reka u svakom kraju.
Pa lepo odvojis deceniju (ubedis sebe po 14-ti put da nije sve u startu uzalud) i krenes, usput, uradis jos po nesto za jos neku vodu.
Na buducnost gledas malo drugacije, jer kad se oko neceg malo duze pozabavis, neke nove ideje same naidju a planovi se nagomilaju.
Pa nesto od toga bude u proslosti, nesto se desava u sadasnjosti a nesto je realnije u buducnosti. I tako.. ne lako ali nije ni 0-la.
I cak je i nebitno sta ko na kraju o tome misli, na kraju svako sa sobom nosi licni kantar i sebi sam na kraju sve prizna a sve ostalo skapira kao istinu ili izgovore.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 EmptyČet 22 Feb 2018, 17:39

Slike koje su zadjne postovane, su vec dobrim delom bile odjavljene ovde na forumu, vec su bile deo price i nosile odedjenu poentu u tom momentu.

Nema ih jos mnogo po netu, pratimo to verujem malo detaljnije .. Pogotovo kroz vremensti period, km-re udaljenosti medju njima i boj riba / broj slika (cak i neobjavljenih).
Ove su sabrane kroz period od par godina a sem momenta kad su slikane, i cak ovde postovane, i komentarisane trenutno nisu reper za bilo koju pricu pa cak i za ovu koja se navodi kao "pogresna reklama".

Sve te slike su dolazile spontano, 90 % od ljudi koji nikakvu predstavu nisu imali o kojoj se cak i ribi radi.
Nista se manje ne bi cudili ni da su ajkulu upecali u Nisavi..
A komplet slikovnica je iz perioda dok jos 99,9% ljudi uopste nije ni znalo da mladica uopste pliva Nisav-om ili sta je mladica uopste.

Znaci nikakva "reklama" na pomenute dogadjaje, pogotovo ove skike, nije uticala. Niti ce u buducnosti uticati sem mozda u pozitivnom smeru jer masa ljudi je ovu ribu usmetila u cistom neznanju.
(zao mi je da te to obavestim, jer deluje da je veliki dao u tim postovima, nekako vezana i za misao tipa "Vidi ga ovaj zlocinac Randja opet radi to i to .." pa kroz tu prizmu dalje)

PS.
Radojica-pop ::
Svi su ljudi koji povadise sve zivo iz Nisave slepi i bogalji, ne mogu oni da nadju Nisavu ej!?! Vataj te MUSICARI I CUTITE inace kao sto vidite nije svaka reklama dobra. Naprotiv u glavnom unisti svaku reku.

Ne razumem uopste tu "ljutu notu" u bilo kom postu (postovima) potpuno je neopravdano iz kog god ugla da pokusam da ih svatim.
Sam nacin komunikacije, tipa ja teram svoju pricu bez bilo kakvog osvrta na tudja misljenja, citanja tudjih postova i eventalno cele komunikacije od prve strane u vise tema vezanih za sve ovo, mi je pa tek extra nejasna.

Prica je jako duga, preklopljena iz mnogo uglova, sa ucesnicima (kako vec napisah) koji i nemaju svi neke direktne veze. Sto samo potvrdjuje neku njenu realnost.
Randja generalno u celoj prici, apsolutno nebitno koliko bitan / nebitan, uopste nije razlog da se prica bilo kako preklapa preko njega.
Ne samo njega, sebe ne treba ni da pomenem, nego svakog pojedinaca u toj prici, koja je mozda malo odmakla ali mastajuci kraj - na realnom pocetku.
Mnogo vaznije, mozda zato ovo i pisem, imam odredjenu potrebu podrske za svaciji prvenstveno trud ili trosak, pa kakva god prica bila!
Za sad rezultat svega je reka koja je nekad imala 0-la mladica a sa nje dolazi sve vise slika u meri da cak postaju i problem.
Znaci neko nesto, ocito neko duze vreme, radi u pravom smeru a za neke testove i "lepe vesti" ponekad jednostavno dodje i  vreme.

Ne samo u ovoj temi ima dosta iznesenih detalja i opisa vezano za tu vodu, nije ih lose procitati pre zustije rasprave.
Tesko je ulaziti u pricu sa nekim ko tu reku ne zna ni sa slike a preneti mu celokupnu sliku u pra redova.
130+ km toka .. Pa muka je kajakom sve preci a ne prepecati + Cela klisura, jedva kolima je prodjes.
Novi autoput koji je dodatno toliko odseko reku da na mnogim mestima ljudi nikako ni do njiva ne mogu da dodju.
Mislim da se radi i druga mini hidro elekrana ove god na njoj (jednu mislim da zavrsavaju) a u planu su jos 4 ..
Pored stare (sa ogromnim jezerom iznad Pirota) i manjih starih iz klisure (odakle su nek slike) uplanirane su znaci ukupno jos 6 istina dosta manjih u buducnosti.
Ogromni brojevi m3 hladne i hranom prebogate vode, ma mnogim mestima prirodno izolovanih ili na drugi nacin nepristupacnih.

Zasto uopste pricati o necemu bez onih osnovnih informacija ili poznavanja stanja, pocetaka price, planova koji slede i td. Koji god da je okidac! pozzzz

PS2. Milane oprosti, meni je svaciji post podjednako bitan, ni tvoj ne ignorisem ali jednostavno bez komentara ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišavske mladice na Fly   Nišavske mladice na Fly - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nišavske mladice na Fly
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: