Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 DH Spey Casting

Ići dole 
+8
Sasa977
Pedja
Alp
Ranko
Ivants
Mixmaster
Zeka
Djole
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

DH Spey Casting - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DH Spey Casting   DH Spey Casting - Page 2 EmptyČet 23 Avg 2012, 08:24

Sasa977 ::
Vidim da je tema stara , pa ajde da je malo obnovimo .
Počeo sam kompletirati DH komplet za isključivi lov mladice . Trenutno sam kupio RST feeling 15ft klase 9/10 ( teška artiljerija ) za veće strimere , stroge površince a možda i po kojeg peša . Sad je na redu izbor strune . Uzevši u obzir raznolikost terena (širina i dubina vode ) na kom lovim odlučio sam se za Skagit shooting hed od 650grejna sa izmjenjivim vrhovima ( jedan plivajući i par sa različitim dužinama tonućeg vrha ) . Sad se postavlja pitanje , da li da kupim RIO ili SA skagit glavu ? Da li je neko imao priliku da isproba jednu od ove dvije strune ?
Mislim da si izabrao tezak pribor za reku na kojoj lovis , a sve to uklopio sa laganom glavom zapocetak , zakasnije je ona ok ali za sam start mogao si da uzmes neku tezu , sam izbor modela -skagit je odlican .
JA sam za drinu uzeo 8 13,4 ft ,i prilicno je jak komplet , izabrao sam rio kanape i zadovoljan sam odlicni su .
Jos jedna stvar ,izbaci iz upotrebe teske strimere ,velike strimere i peseve jednostavno dvorucni stap nije za to namenjen ,mladica ce ti uzeti i mali strimer ili malog pesica blago oteazanog cisto da lepo skakuce po kamenju ,a sve ostalo ce ti zavrsiti tonuci vrh za skagit sa 75% tonuceg dela , predvez ne treba da bude duzi od 3m.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

DH Spey Casting - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DH Spey Casting   DH Spey Casting - Page 2 EmptyČet 23 Avg 2012, 15:02

Odlican savet za velike i teske strimere....takvi se bacaju jakim jednorucnim klasama stapova na specificnim terenima kada se ne lovi na nekim vecim daljinama.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa977
Fly fisherman
Fly fisherman
Sasa977


Broj poruka : 22
Lokacija : Ili Sana ili Ribnik
Datum upisa : 20.06.2012

DH Spey Casting - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DH Spey Casting   DH Spey Casting - Page 2 EmptyČet 23 Avg 2012, 15:30

Sale , mislim da sam klasu štapa odlično izabrao , a što se dužine tiče razmišljao sam i o kraćim , ali tu dolaze i oni teži strimeri ( koje ne mislim bacati daleko ) pa i ono čačkanje iza sedre težim peševima na dužinu ili dvije štapa . Pa ima i Sana širokih preliva i virova , a dolaziću ja i na Vrbas a možda i na Drinu ...Naravno i ja sam za strimere od 10-tak do 12cm koje ću prvenstveno i koristiti . Što se strune tiče u tabeli koju je RIO postavio na fly fishing shopu "Taimen " uz svoj proizvod rio skagit head oni predlažu ( za štapove od 15ft i klase 9 ili 10 ) glavu od 625 grejna ( za profesionalce ) pa do 675 grejna ( za amatere ) . Bem li ga ja sam negje u sredini kreten . Baš zbog tih tonućih vrhova i teških strimera i nisam odabrao onu glavu od 675 grejna . Uostalom zato sam i tražio savjete ovde na forumu . Nemam mogućnost probavanja različitih struna pa sam primoran ovako dosađivati .
Nazad na vrh Ići dole
Sasa977
Fly fisherman
Fly fisherman
Sasa977


Broj poruka : 22
Lokacija : Ili Sana ili Ribnik
Datum upisa : 20.06.2012

DH Spey Casting - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DH Spey Casting   DH Spey Casting - Page 2 EmptyČet 13 Sep 2012, 11:43

U pravo vrijeme stigao komplet ,da se stigne i malo vježbati pred sezonu i to : Rio mow tip 10ft , Rio skagit flight SHD 675gr glava , SA shooting line 0.38 SL ičekrk DJ FLY 9/10 . Utisci poslije nedelje (tek tad stižem probati ) a nadam se i slikama . skocko
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

DH Spey Casting - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DH Spey Casting   DH Spey Casting - Page 2 EmptyPet 28 Dec 2012, 13:13

evo i ova gospoja da demonstrira malo...

Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

DH Spey Casting - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DH Spey Casting   DH Spey Casting - Page 2 EmptyPet 28 Dec 2012, 13:18

Eeee vidis Gegula - tacno se i u svetu oseca ova kriza...
Velika nezaposljenost - sta ce drugo ljudi nego celu familiju u helikopter pa pravac na pecanje!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DH Spey Casting - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DH Spey Casting   DH Spey Casting - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DH Spey Casting
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» DH spey casting
» Spey Casting Technique: Jan Erik Granbo
» "The Spey Dance"
» Two New Never Seen Before Spey Casts
» Fly casting I

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: