Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Lov pastrmke mokrom muvom

Ići dole 
+23
Lale
Musicar
Renafly
Sasats
Masic
Fly Daddy
Mixmaster
Brankoogi
Davor
Balta
MM
Mersad Rajic
Oholi
Sasa D
Ivica R.
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
MikiTenkara
NikolaCG
Los_Pecaros
Omar
Bokac
Madjoni
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyPet 11 Dec 2009, 18:01

Ja po nekad ove imitacije vodim tako sto ih bacim poprijeko na vodu,obalim što više kanapa na vodu to jest spustim vrh stapa do same povrsine i stap držim ili poprijeko ili malo uzvodno.Tako dobijem zategnut sistem koji ide malo brže jer voda vuče kanap a pri tom i mušica udje ispod površine.Udarac se odlično osjeti i čak i ako se zakasni sa kontriranjem riba se u većini slučajeva sama kači jer voda vrši pritisak na kanap i zato mislim da treba da je što više kanapa položeno na vodu.Eto tako izgleda neko moje vodjenje ovih imitacija,možda se nekome i svidi. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyPet 11 Dec 2009, 18:16

Ivica R. ::
Ja po nekad ove imitacije vodim tako sto ih bacim poprijeko na vodu,obalim što više kanapa na vodu to jest spustim vrh stapa do same povrsine i stap držim ili poprijeko ili malo uzvodno.Tako dobijem zategnut sistem koji ide malo brže jer voda vuče kanap a pri tom i mušica udje ispod površine.Udarac se odlično osjeti i čak i ako se zakasni sa kontriranjem riba se u većini slučajeva sama kači jer voda vrši pritisak na kanap i zato mislim da treba da je što više kanapa položeno na vodu.Eto tako izgleda neko moje vodjenje ovih imitacija,možda se nekome i svidi. :ziveli :


Interesantno! dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyPet 11 Dec 2009, 18:20

Nocni ribolov je inače zabranjen,poslije 9h ja mislim za ljetnji period,ali ima onaj period od nekih pola sata kada je potpuni mrak a dozvoljeno je pecati tada preporučujem tehniku dovodjenja auta na obalu i uključivanja dugih farova. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyPet 11 Dec 2009, 18:24

Ivica R. ::
Nocni ribolov je inače zabranjen,poslije 9h ja mislim za ljetnji period,ali ima onaj period od nekih pola sata kada je potpuni mrak a dozvoljeno je pecati
Apsolutno nije tačno.....precizno je definisano kad je dozvoljen lov...za vrijeme zimskog i ljetnjeg računanja vremena....i osim juna mjeseca u svakom drugom ima mnogo više vremena od pola sata totalnog mraka a da je dozvoljeno da se ribolovi.........
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyPet 11 Dec 2009, 18:32

Ako je do devet ljeti, a sto mislim da jeste, ima, zavisno od mjeseca, period od 15 min pa duze.

I naravno period prije svitanja koji je po meni možda i bolji lol!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 01:22

Ivica R. ::
ako je do devet ljeti,a sto mislim da jeste,ima,zavisno od mjeseca,period od 15 min pa duze.I naravno period prije svitanja
koji je po meni možda i bolji lol!

Do 22h je ljeti.....a to je je krajem septembra mnogo sati nevidice lol! a moje iskustvo je da riba u to doba mnogo
voli ovakve stvari (tačnije ovu boju tijela).... cheers

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Sl372349
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 01:27

A udarac ako se vozi dead drift, što ponekad mora, se vidi kao klobuk kad pokupi suvu, ili kao blago pomeranje površine vode u polju gde nam je
muva...ponekad je bljesak znak za udarac... meni je ovo zahtevnije od nimfe, valjda što mi je dosta strana tehnika...
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 01:31

ha ha ha ha

Sve bih kutije dao samo da mi se ovo ostavi i imao bih previše... Laughing
Na dvije bih skratio rep i otkinuo krila i sa njima pecao lipa, a druge dvije ne bih dirao, pecao bih pastrmku... kreten
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 01:38

Ivica R. ::

Na dvije bih skratio rep i otkinuo krila i sa njima pecao lipa, a druge dvije ne bih dirao, pecao bih pastrmku... kreten

Hahaha...dobar si i pravi sampion 1

Nema skraćivanja ničega......puštiš da pajke to odrade mjesto tebe i onda imaš najlovniju muvu koja može biti.... cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mersad Rajic
Guide
Guide
Mersad Rajic


Broj poruka : 531
Lokacija : Toronto, Canada
Datum upisa : 13.10.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyNed 13 Dec 2009, 01:21

Madjo,

Ne vidim niđe Gare ni Sive poskake. Sve ove muhe što si prikazao su zaista ubitačne. Zar kod vas tamo nema Gare, Sove, Ćuka, Tetreba...
To su kod nas u Bosni bile i ostale(ne znam sada) mušice neprikosnovene za onaj ribolov od 19-21h od sredine maja pa do kraja juna i eventualno sredina jula.

Ali se uglavnom lovilo mokrom mušicom sa vaser kuglom.


Mersad
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyNed 13 Dec 2009, 09:08

Mersad Rajic ::
Madjo,

Zar kod vas tamo nema Gare, Sove, Ćuka, Tetreba...

Ali se uglavnom lovilo mokrom mušicom sa vaser kuglom.

Garu imamo samo je lokalni izraz Smokvara.........
A lov vaser kuglom je i dalje vrlo popularan....... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyUto 15 Dec 2009, 00:56

Da li od vas neko lovi sa sistemom sa više mokrih (dvije ili tri).....i koji vam se sistem najbolje pokazao, mislim na dužinu sistema, veličina i raspored muva na sistemu,rastojanje između njih, itd!
Nazad na vrh Ići dole
Mersad Rajic
Guide
Guide
Mersad Rajic


Broj poruka : 531
Lokacija : Toronto, Canada
Datum upisa : 13.10.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyUto 15 Dec 2009, 02:30

Prijatelju Nidžo,
Kad sam bio lani u Banja Luci vidio sam da još u velikoj većini banjalučki ribari koriste Vaser kuglu i lov sa mokrom mušicom. Međutim vidio sam i nekoliko mlađih sa mahačem. A sad moje objašnjenje i iskustvo. Očekuj i druga mišljenja ako su ljudi voljni.
Kako smo mi pravili struk?
Za lov na vaser kuglu obično se koristio teleskop štap od 2.10-2.40m dužine a struk je bio između 1.70 -2m i sa povezane tri mušice jednakog razmaka na oko 1/3 dužine struka koji se obično pravio sa silkom debljine 0.14-0.16mm. zavisno od rijeke i veličine riba. Za Vrbas i Sanu se koristio 0.16mm zbog krupnih pastrmki(i do 3kg) dok je za manje rijeke bio uobičajen ovaj drugi dijametar-0.14mm. Razmak između prve mušice(vrlo važno) i omče na struku (gdje se je vezao osnovni silk) je iznosio oko 25-30cm. Podvezi na kojima su bile vezane mušice su bili uglavnom dužine 10cm jer nije dobro ako su manji zbog razdaljine na kojoj mušica plovi pod vodom niti veći jer se onda mušica upatljava na osnovni silk struka.
A sad da objasnim ono "vrlo važno". Ako je onaj razmak manji recimo 10-15cm i ako je podvez za mušicu dug 10cm uvijek postoji mogučnost da, prilikom zabačaja, se prve mušica zakači za vršnu ringlu štapa i onda se postignu oni "nezaboravni" zabačaji kad vaser kugla i ostatak struka obično završe na drugoj strani rijeke, u vrbama, ili ako je Vrbas bio u pitanju, vaser kugla nepovratno odlazi niz vodu sa ostatkom struka.
Za mahač ja sam koristio ponekad dvije mokre i jednu suhu ali uglavnom sam lovio sa ovom kombinacijom. Povežeš jednu mokru mušicu na kraju podveza (ili početak, zavisno kako se ko izražava) i jednu suhu na oko 1/2m od nje tako da ova suha mušica može izmamiti ribu kao suha mušica a ujedno može poslužiti kao indikator napada na onu mokru mušicu pod vodom.
To je moje iskustvo. Jest da je odavno i staro, al se nadam, da će ti tvoja generacija bolje pomoći. Ovo moje je više informativno.,
Bistro
mersad
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyUto 15 Dec 2009, 11:57

Nidzo ovo sto ti G. Mersad kaze za suvu kao indikator je skroz dobra stvar, samo obratis paznju da suva muva bude dovoljno plovna da je mokra,ili nimfa zavisi sta stavis na kraj, ne podvlaci pod vodu. Meni su razne elk varijante najbolje za ovaj sistem. Pogotovu hedge hog
Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide
MM


Broj poruka : 823
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.06.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 EmptyUto 15 Dec 2009, 12:12

Gledao sam letos na F&H kanalu kako je to radio čuveni Gary La Fontaine. On je koristio sistem sa dve muve.
Najpre bi vezao klasičnog Elk Hair Caddis-a. Zatim bi kroz okce ( od udice) već vezanog Elka privezao 20-ak cm tipeta i drugu muvu, mokru. Elk služi kao indikator ali ujedno i lovi ribu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lov pastrmke mokrom muvom
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki
» Nimfarenje pastrmke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: