Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Da mi je znati koji su to alati ?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Sagemaster
Visitor
Sagemaster


Broj poruka : 422
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 21.12.2009

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 19:17

Šta je ovo i čemu služi?

Da mi je znati koji su to alati ? Xpertclipvosseler
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 19:21

Nesto poput Petijenove alatke za cdc,na slican princip radi,hvata isperke,pa posle na konac i eto nogica sedgu..:-)...

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Mungos
Visitor
Mungos


Broj poruka : 204
Godina : 55
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 06.02.2009

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 19:30

Pogledajte ovaj link, ovde imate objašnjenje !

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Sagemaster
Visitor
Sagemaster


Broj poruka : 422
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 21.12.2009

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 20:44

Poštovane kolege,

drago mi je da ste tako brzo regirali,



Jeli netko radio sa tim alatom i za što bi se sve to moglo upotrijebiti?




Napomena: Mašić je prvi dao neki odgovor zatim slijedi Mungos....... Ima li tko da zna još?
Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Milance


Broj poruka : 191
Godina : 61
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 08.05.2008

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 21:14

Imam ga nekih 15-tak dana, nedovoljno za bilo kakve ozbiljne ocene - namena je ista kao Magic Tool od Petit-Jeana - za prihvatanje isperaka CDC pera
(ili bilo kakvih drugih pera ili dlake) i umetanje u raspredeni konac. Meni izgleda prakticnije od Magic Toola ali je skuplji i samo jedan komad
(dok se tool sastoji od vise razlicitih stipaljki).

Kako slika govori mnogo vise od 1000 reci evo linka sa fantasticnog sajta iz susedne Rumunije...

http://www.flytying.ro/coltul_legatorului/xpert-tool-clip-from-vosseler-415

Pogledajte i

http://www.flytying.ro/masa_muscarului/bomber-baby-fish-417
Nazad na vrh Ići dole
Sagemaster
Visitor
Sagemaster


Broj poruka : 422
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 21.12.2009

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 21:35

Milance ::
Imam ga nekih 15-tak dana, nedovoljno za bilo kakve ozbiljne ocene - namena je ista kao Magic Tool od Petit-Jeana - za prihvatanje isperaka CDC pera (ili bilo kakvih drugih pera ili dlake) i umetanje u raspredeni konac. Meni izgleda prakticnije od Magic Toola ali je skuplji i samo jedan komad (dok se tool sastoji od vise razlicitih stipaljki).

Poštovani kolega Milance,

Kako Vam se čini ta sprava, mislim iz iskustva ovih 15-ak dana? Ima li ta sprava potencijala i koliko košta?





Napomena: Prvi je bio Masic pa zatim Mungos onda Milance.....na ovom forumu neka urota ovih na "M".



Ima li još netko da zna sa ovom spravom?
Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Milance


Broj poruka : 191
Godina : 61
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 08.05.2008

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 21:57

Sagemaster ::


Poštovani kolega Milance,

Kako Vam se čini ta sprava, mislim iz iskustva ovih 15-ak dana? Ima li ta sprava potencijala i koliko košta?...

Košta 30EUR - mnogo!!!

Fantastično je precizno urađena, i od vrhunskih materijala. Piece of art. Inače Vosseler je firma koja se bavi preciznom izradom delova u industriji,
i samo je jedan mali njen deo okrenut ka FF-u (verovatno je neko od vlasnika FF manijak kao i svi mi :) )

Sprava sigurno ima svojih prednosti nad Magic Tool-om kao što je na primer mnogo lakše "svlačenje" isperaka CDC, i meni u ruci mnogo lepše leži
nego plastične štipaljke. Takođe ne treba Vam više veličina štipaljke, zbog otvorene konstrukcije možete uhvatiti CDC pero bilo koje veličine.
I snaga stezanja se koriguje položajem gumice.

Sve u svemu ubedljivo najviše stvari u vezivanju uradim rukama, većinu sličnih stvari sa CDC-om uradim sa Maryatt CDC Tool-om a Magic Tool me
nikada nije osvojio (imam i njega). Dok nisam nabavio ovaj Vosseler Xpert Tool mislio sam da ne mogu da živim bez njega Shocked
Pružiću mu šansu, teško se navikavam na nove alate i obično sve uradim na već uigrani način.

P.S. Pozdrav kolegi Sagemasteru, njegov nick je pravi, a ja čekam svog jubilarnog 8-mog Sage-a da mi stigne Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sagemaster
Visitor
Sagemaster


Broj poruka : 422
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 21.12.2009

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 22:14

Milance ::

P.S. Pozdrav kolegi Sagemasteru, njegov nick je pravi, a ja čekam svog jubilarnog 8-mog Sage-a da mi stigne Laughing

Poštovani kolega Milance,

prvo bih Vam želio čestitati na odluci da pribavite i 8-mog Sage-a
a zatim bi Vas pitao koji model i diskripciju (klasa, dužina i broj djelova) molim?

Uz srdačan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Milance


Broj poruka : 191
Godina : 61
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 08.05.2008

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyPon 25 Jan 2010, 23:06

Ne mora baš toliko poštovanje, može i u opuštenijem tonu :) - Sage 99 klase 4 (Sage 99 499-4)

Novi Sage model namenjen nimfarenju najlakše klase, namenio sam ga pre svega nimfarenju na bosanskim vodama...
Nadam se najboljem, kao i uvek od Sage-a Laughing

Nego, odosmo u off topic...
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyNed 21 Feb 2010, 14:37

Nakon postavljanja prvog posta u ovoj temi,proslo je par dana kada mi se javio Sagemaster...sa sledećim pitanjem:

"Da li imam ovaj alat i ako ga nemam da li bih ga koristio"!

Na šta sam ja potvrdno odgovorio..nakon par nedelja...ja sam dobio ovaj alat na poklon..


Hvala Igore.

evo i slike....

Pozdrav

Mašić

Da mi je znati koji su to alati ? Alat
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Sagemaster
Visitor
Sagemaster


Broj poruka : 422
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 21.12.2009

Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? EmptyNed 21 Feb 2010, 17:11

Mašić ::
Nakon postavljanja prvog posta u ovoj temi,proslo je par dana kada mi se javio Sagemaster...sa sledećim pitanjem:

"Da li imam ovaj alat i ako ga nemam da li bih ga koristio"!

Na šta sam ja potvrdno odgovorio..nakon par nedelja...ja sam dobio ovaj alat na poklon..


Hvala Igore.



Bilo mi je zadovoljstvo, Marko.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da mi je znati koji su to alati ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da mi je znati koji su to alati ?   Da mi je znati koji su to alati ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da mi je znati koji su to alati ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Fly tying alati i pomagala !
» Tim za koji navijam
» Koji je ovo insekt?
» Koji je najbolji deo sezone ????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: