Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje soma

Ići dole 
+13
BojanTs
Madjoni
Rade Mistopoljac
Nikolats
Bojovic Danijel
Markovic
Omar
Sasa D
NikolaCG
Ervin-Eko
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
17 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 08:47


Mušičarenje soma

Izgleda da je i ovo riba koja se može uspešno mušičariti!

Jeste malo čudno kada se na kraju mušičarskog sistema pojavi tamno, ljigavo i brkato stvorenje, ali zar som nije redovan ulov varaličara?
Čujem da ga love i totalni amateri i početnici u tom skromnom vidu rekreativnog ribolova. Izgleda da je dovoljno da znaš na kakvim se mestima
i u koje vreme ta riba kreće i da joj dosađuješ varalicom. E, isto to se može i mušičarskim priborom. Strimeri su mamac koji je vrlo često
efikasniji od varalice u lovu klena, pastrmke, bucova, štuke...Nema razloga da ovom spisku ne dodamo i soma.  Treba se osmeliti i pokušavati.

Mušičar, koji redovno vara raznovrsne ribe, je vrlo inteligentno, mudro i vešto stvorenje. Som je samo još jedan slab protivnik za tako
savršenog predatora. Ja zapravo nikada nisam ciljano mušičario soma, ali sam tako često na mušičarenju, na različitim tipovima voda, sa
različitim tipovima muva i sa raznolikim ulovom u čuvarci (ili kameri), da ovaj grabljivac ipak nije mogao da mi promakne. Jednostavno, ako
si često na ravničarskoj reci i tokom dana pokušavaš da prevariš i bucova i štuku i grgeča i klena...na nekom mestu, na nekog strimera i na
neku od tehnika vođenja, mora da naleti i som. Juče mi se to desilo po drugi put. Bio sam na Južnoj Moravi, na ogromnom, mirnom viru.
Bacao sam strimera pod granje, uz obalu, i tražio krupnog klena. Među klenovima, našlo se i jedno mladunče soma. U prvi mah sam se čudio,
držao ga u ruci i oduševljeno gledao. Osmeh mi se nije skidao sa lica bar pola sata.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pre par godina sam naišao na krupnijeg soma, koji je jurio ribe. Nisam bio siguran koja je riba predamnom, ali pošto uvek nosim strimere
sa sobom, moj prvi mušičarski som se ubrzo našao u mojim rukama.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i članka koji je kasnije bio objavljen u časopisu "Ribolov". Mladi oduševljeni novinar je bio baš inspirisan:

[You must be registered and logged in to see this image.][b]


Poslednji izmenio Mixmaster dana Ned 29 Nov 2015, 12:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 10:24

Ideja o mušičarenju takvog grabljivca kao što je som prosto je fascinantna i proganja me već izvesno vreme .BIG GAME thats a name ! pre jedno par
godina na mojoj lokaciji je boravilo veliko jato somova i to fantastični primerci od 3,4,5 kg koji su uzimali raznorazne varalice pri površini vode ,na
žalost tada nisam bio prilično vešt niti sam znao kako ih loviti na strimer .kada bih sada mogao da vratim vreme unazad to bi bila već neka druga priča
medjutim tih somova odavno više nema tu ,ne znam možda ih čak i ima ali se niko ne hvali da je kojega ulovio .Sa obale na mojoj reci tj Tamišu
mušičarenje soma je težak zahvat prvenstveno zbog toga što su se ti somovi javljali negde na sred reke a to je dobrih 40-50 m od obale ,no čamac bi
završio posao ....sa druge strane pokušaj da ga tražim negde pri dnu je apsolutno nemoguća misija ,ne znam da li bi mogao da navežem toliko težak
strimer koji može da potone na 6-7 metara dubine ili u neku somovsku rupu od 10 m dubine ,jedino da ga uradim na klasičnoj džig varaličarskoj udici
sa glavom od 25 -30 gr samo se plašim da ne postoji klasa štapa kojom bi to servirao.. znači na kraju ispada da je jedino rešenje jurnjava po površini
ili blizu površine vode..

Ako ga bocnem nekad naravno javljam !!!!

Mix još jednom čestitke ovakvom ulovu, mada sam to već uradio na nekom drugom forumu, ranije ! svaka čast Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 11:12

Izvanredan ulov!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 11:51

Ma, samo da se malo posvetimo ovoj ribi i da počnemo da čačkamo mesta na kojima se on krije. Videćete, ulovićemo više somova nego pojedini čuveni
drinski lipljenaši lipljena. [You must be registered and logged in to see this image.] Ja ću morati malo da pretražim Internet i pregledam šta somdžije kažu o ovoj ribi. Možda ubuduće počnem ciljano da mušičarim
soma. Do sada sam ga slučajno lovio, ali ako moravski bucovi neće da "sarađuju", nema druge -
moraću da usavršim somolov.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 11:59

Mix, svaka cast na ulovu...
Tema je vrlo interesantna, a posto su se od skoro i kod mene u jezeru pojavili somovi mozda i bude nekog ulova za koju godinu.
Mix vec ocekujem u Temi STRIMERI da vidim naslov STRIMERI ZA SOMA.......... sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 12:43

Svaka čast na ovom maskirnom brkonji! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 14:39

Majstor je mastor! Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 16:45

Mix, ako ovako nastavis sledece godine na Plavskom jezeru docices da kljucno pecas Derace-Manice .

PS> cisto da dopunis kolekciju


cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Markovic
Visitor
Markovic


Broj poruka : 161
Godina : 45
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 16.06.2008

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 17:13

Bravo Randjo sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 17:25

BRAVO MAJSTORE! cestitam

PS. sa peticom stapom, bez bekinga to je stvarno izuzetno, ekstra. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyUto 31 Avg 2010, 20:14

Petica bez problema vadi ovakve ribe napolje ako je predvez naravno odgovarajuće debljine ...
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyNed 19 Sep 2010, 07:22

stvarno ha ha ha ha .. evo Mix pratim te u stopu ,nadam se da će sledeći biti bar ko onaj tvoj :ziveli :

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptyNed 19 Sep 2010, 08:47

I to je trofej!
Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptySre 06 Jul 2011, 22:21

Dok sam se ja spremao za put u CG zvoni mi telefon,za pet minuta stizem na vodu...decka znate,stap klase 6 i riba 107cm...
Jedini komentar...bio je i vise nego uporan...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma EmptySre 06 Jul 2011, 23:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje soma Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje soma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: