Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje soma

Ići dole 
+13
BojanTs
Madjoni
Rade Mistopoljac
Nikolats
Bojovic Danijel
Markovic
Omar
Sasa D
NikolaCG
Ervin-Eko
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 EmptyUto 24 Jul 2012, 21:36

Pa da taj fazon ali sledeći put idem sa #10 , par debelih strimerčina i 0.40 (u gepeku da stoji ,zlu ne trebalo) ,pa posle jutarnjeg klena udri na soma .. ;-)
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 EmptyUto 24 Jul 2012, 22:03

Ako je on aktivan udarit če samo ako mu ga profuras iznad nosa...i nikako ne zuri sa kontrom, neka ga dobro spakira. Ja sam imao par gubitaka jer su mi kontre bile munjevite. On isto tako munjevito udara bez ikakvih posebnih znakova kao npr. kada stuka pocne nervozno da ubrzava pokrete prsnim perajama. Jezero znas kako je bistro kod mene pa cesto se desi da vidim sta se desava pre napada. Prekjucer kada sam izasao na vodu na soma bas sam odlucio malo zameniti strimer glo bugom na jednom mestu ne bi li mozda malo sarana poganjao da mi se razbije monotonija od soma od kojega nije bilo ni traga. Bas tada sam naisao na jedno manje somce kao ovi sa mojih fortki. Nije mi se dalo menjati strimer nego sam probao glo bugom. Kolega koji je lovio taj dan sa mnom ga je slucajno par dana pre dobio na glo buga dok ga je izvlacio iz vode. Som se iza nekog panja doslovno zaletio na tu vraziju muvu. To somce mu je otpalo jer nije ocekivao i nije ni kontrirao. Tako ja pustim glo buga da polako tone na mesto gde je taj lezao i polako isprekidano mu ga povucem nekih 20-30cm ispred i malo iznad "nosa" i udario je maksimalno agresivno ali moja kontra je bila prebrza. On kada zgrabi cesto se desi da zgrabi samo rubom celjusti i ako je kontra pre brza nema kacenja. Da sam ga dobio na neviđeno verovatno bi ga zakačio jer sam ovako reagovao prebrzo. To mi je bila dobra ff škola za soma. Pošto kod nas vazda kiše padaju kada sam ja slobodan nam reke nisu nikakve pa tako da sumnjam da cu skoro opet na pastrmku tako da cu verovatno kroz par dana opet na soma.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 EmptyNed 29 Nov 2015, 12:45

Nije mušičarenje, ali snimak mnogo govori onima koji bi da se nadmudruju sa ovom životinjom:

Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 EmptyNed 29 Nov 2015, 13:06

Mix se slobodno može prijaviti u serijalu "razbijači mitova".
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 EmptyPet 12 Maj 2017, 17:52

Šteta što nisam bio u blizini kada se ovo snimalo Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 EmptyPet 12 Maj 2017, 19:42

Znaci, treba navezati imitaciju Goluba ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 EmptyPet 12 Maj 2017, 22:42

Što da ne? Najbolje bambula na udici 18/0

[You must be registered and logged in to see this image.]

Normalno, idu štap i konac #12, a tippet 0.80mm Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje soma - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje soma   Mušičarenje soma - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje soma
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: