Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 "Casteri" na livadi i u praksi

Ići dole 
+5
Madjoni
KobraKV
Ervin-Eko
Mafke
Mixmaster
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 11:49

Odavno nisam čačkao livadaše Laughing

Čini mi se da kad nas ima previše "flycastera" koji nikako da izvedu "savršen zabac" i ostvare ulov. Ne znam kako je u ostatku sveta, ali na Balkanu "casteri" začudo uglavnom nisu neki ribolovci-mušičari (ima izuzetka naravno). Ne mogu da se načudim jednom značajnom broju livadskih mušičara koji toliko mudruju o FC-u, a na delu redovno dokazuju da ne umeju da ga primene. Neki od takvih se dokopaše čak i diplome instruktora zabacivanja, što me navodi na samo jedan zaključak - da taj papir u praksi ne vredi baš mnogo.

Izgleda da među takvima ima previše onih koji nemaju "žicu" o kojoj je pisao Alp u jednom od prethodnih postova, pa nikako ne mogu da shvate čemu zapravo služi "fly casting". Kad malo bolje razmislim, upravo se takvi najčešće i hvataju za livadu, jer su blagovremeno shvatili da voda nije pravo mesto da se dokažu i zadovolje. Upravo zbog toga, balkanski FC instruktori dolaze iz redova sve slabijih i slabijih mušičara.
Ubih se prelistavajući forume i njihove lične sajtove, u potrazi za ulovima. Svega ima, ali toga gotovo da nema...i tako, godinama. Prošlo je sasvim dovoljno vremena da se izvuku naki zaključci o tome.

Čini mi se da smo došli do toga da obični početnici, koji prelistavaju "Sexyloops", besomučno treniraju na livadi i polažu za FCI, pokušavaju da drže predavanja onima kod kojih je davno trebalo da dođu na časove. Ljudi su to shvatili, pa na "seminarima" najnovijih srbijanskih FC instruktora ima tek pet-šest zalutalih posmatrača, koji se (sudeći po slikama) prozevaju i dosađuju.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 15:26

Mixe,ne bi mi skodilo da imam polozeno FCI i posedujem ''neku'' papirologiju. Mator sam pa me blam da pokusam Embarassed ,prvo bih da vidim

sta se sve trazi,i dal sam ''dostojan'' da masem tamo. Paja i Jare u skoli No


Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 20:56

Mafke, lako ćeš pronaći šta je potrebno za FCI ispit. Uđeš na sajt EFFA, FFF ili APGAI i malo pretražiš. Ako te to zaista zanima, uloži malo truda i novca i položićeš za nekoliko meseci. Taj ispit je lakši nego da u Moravi uloviš muvom klena od 1 kg.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 21:03

Mixmaster ::


Čini mi se da smo došli do toga da obični početnici, koji prelistavaju "Sexyloops", besomučno treniraju na livadi i polažu za FCI, pokušavaju da drže predavanja onima kod kojih je davno trebalo da dođu na časove. Ljudi su to shvatili, pa na "seminarima" najnovijih srbijanskih FC instruktora ima tek pet-šest zalutalih posmatrača, koji se (sudeći po slikama) prozevaju i dosađuju.

Mixe pa zasto si onda organizovao EFFA seminar u Nisu kada nije imalo nesto da se vidi i da se nauci????
I na svakom tvom dosad izvestaju o radu navodis i tu cinjenicu kako ste organizovali EFFA seminar.
Ili si i ti ipak tu zalutao jer si jedini bio u wadersu.... scratch
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 21:06

sampion 1 Lepo receno Mixe,a Mafke ako si resio da bacis pare za ispit nemoi ,vodi mene i Mixa malo po Patagoniji ...tamo ribe nepitaju za polozeni ispit ...Mada mi ni Sibir nebi tesko pao ... :ziveli : drugari i pustite te ispite pod stare dane...daj da fatamo ovo malo ribe sto ostalo dok ,zli momci ,,nisu pokupili inace nam ostadose samo zabe nebitno kojih boja i sara..
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 21:42

Ervin-Eko ::

Mixe pa zasto si onda organizovao EFFA seminar u Nisu kada nije imalo nesto da se vidi i da se nauci????

U drugom delu Ervinovog pitanja provlači se podmetnuta konstatacija za koju nema osnova. Naivni ili brzopleti čitalac bi iz Ervinovog pitanja mogao pomisliti da sam ja negde rekao ili napisao da se na gostovanju EFFA FC instruktora u Nišu nije moglo ništa videti i naučiti. Ervin pokušava da odglumi spletkaroša koji konstruiše pitanja na takav način da unapred onoga ko treba da odgovori napravi na budalu.
heheh, smešan pokušaj.


jednostavan odgovor na citirano pitanje:


EFFA FC instruktor je u Nišu dobro odradio svoj posao i pokazao dosta toga zanimljivog svojoj publici. Znajući da će biti tako, ja sam organizovao taj skup.



Poslednji izmenio Mixmaster dana Pon 18 Jul 2011, 11:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 22:57

Mixmaster ::
Ljudi su to shvatili, pa na "seminarima" najnovijih srbijanskih FC instruktora ima tek pet-šest zalutalih posmatrača, koji se (sudeći po slikama) prozevaju i dosađuju.

Valjda kad se prozevaju i dosadjuju sigurno nemaju sta da zanimljivo vide i da nauce....
E da, zaboravio sam da sve sto ti organizujes da je to extra, verujem da je Zeka dao maximum kako bi nesto pokazao zalutalim posmatracima...... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyNed 17 Jul 2011, 23:36

Autor prethodnog posta je loš spletkaroš.
Eh, Merside, pobratime, gde si da vidiš šta učini... Laughing


Moraću da budem konkretniji. Prisećam se takozvanog "Fly Casting Day-a" na Drini, održanog 25. 06. 2011. i takozvanog "Fly Casting Day-a" na Bubnju (Niš) iz oktobra 2010., koje su organizovali FFF FC instruktori.
O tome sam čitao na drugim sajtovima, jer srbijanska FFF FCI ekipa ovde kao da ne sme da priviri, plašeći se valjda neke babaroge. Laughing

Iz objavljenih tekstova se jasno vidi da je entuzijazam organizatora i aktera ovakvih skupova naglo splasnuo, a poseta višestruko smanjena. Posmatrači se već mogu prebrojavati na prste.
Primetno je da nakon ovih skupova niko javno ne iskazuje nikakvo zadovoljstvo, ni organizatori ni posetioci. Štaviše, FC instruktori su začuđeni kako "nikoga više ne zanima fly casting" i žale se na domaće mušičare.

Pretpostavljam da na takvim mestima i nema šta da se vidi, osim možda bledog pokušaja kopiranja naših pionira livadskog fly castinga (koji su okupljali po nekoliko desetina posmatrača) i slabe interpretacije onoga što vrhunski svetski bacači nude putem Interneta.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyPon 18 Jul 2011, 00:14

Mix, nisam ja loš spletkaroš niti sam spletkaroš, već samo govorim ono što jeste....
Niti branim instruktore, niti napadam tebe, mada se ti sam pronalaziš...
To su ljudi koji imaju titule, zvanje, koji su neko ime u svetu Flyfishinga uopšte, a sve su to stekli svojim radom i talentom a ko ne voli da ih gleda i nemora, niti oni nekoga prisiljavaju.
Npr. za Ivana Randjelovića-Mixmastera niko nebi znao da nije interneta i foruma( za mene još manje), a o instruktorima se pisu cela poglavlja u FF literaturi i svi urednici rado objavljuju njihove textove i ponose se time a uopšte nemoraju biti članovi nekog foruma.
Nisu Oni položili da bi nas terali oko vode i da nas uče kako se pravilno baca i naplaćivali nam, već su položili za sebe jer niko od njih od toga ne živi.
Isto kao što si Ti položio vozački jer si mislio da ti je to potrebno, tako su i oni položili za instruktore...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyPon 18 Jul 2011, 00:20

Mix je malo uranio sa ovom temom...klanica,pa i ova virtuelna po forumu,je obično najesen Laughing
Mogu samo da kažem u svoje ime i ono što sam primjetio na 3-4 seminara održana u CG da su bila zanimljiva i posjećena ,jer su manje više svi CG mušičari bili tu...
E sad il nas nema mnogo Laughing il......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyPon 18 Jul 2011, 00:38

Mixe,znam da je pitanje ''klinacko'',izvini,cuo sam od nasih zajednickih prijatelja iz manastira da si madjionicar s FF priborom i fascinirani su,ti si za njih naj naj.S'obzirom da im verujem,interesuje me dal bi stao na ''crtu'' dobrom instruktoru, iz nase zemlje scratch scratch scratch

Mislim na livadi!!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyPon 18 Jul 2011, 01:24

Kuku, u šta se pretvori ova tema. Laughing

Prvo, "instruktor" nije titula, kako napisa Ervin. Instruktor vožnje automobila, zabacivanja mušice, vožnje rolera... to može biti poslić za nekog tinejdžera, koji ne mora da ima baš velike ambicije.
Uostalom, instruktor zabacivanja je koristan za svakog početnika koji po prvi put kontaktira sa mušičarskim priborom. Kasnije, on je nepotreban, isto kao instruktor vožnje. Osnovni principi zabacivanja se brzo prenesu sa instruktora na novajliju i tu više nema mnogo mudrovanja.

Kod nas se pišu neke bajke o FC instruktorima, koje nemaju nikakve veze sa realnošću. Kako napisa Ervin, urednici nekih jeftinih novina pišu čitava poglavlja o njima.

To je smešno.


Poslednji put izmenio Mixmaster dana Pon 18 Jul 2011, 11:50, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyPon 18 Jul 2011, 01:58



Hvala Mixe sorry
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyPon 18 Jul 2011, 09:22

Ervin-Eko ::
Npr. za Ivana Randjelovića-Mixmastera niko nebi znao da nije interneta i foruma

Ja nisam željan da me znaju "široke narodne mase" i to mi je potpuno nebitno, ali ovo jednostavno nije istina.

a. Snimao sam brojne mušičarske emisije za regionalne i državnu televiziju RTS od 1996. ( to je gledalo par miliona ljudi)
b. Osmislio, inicirao i organizovao 7 Izložbi mušica od 1998., koje je posetilo više stotina mušičara, pre pojave Internet-foruma
c. Pobedio sam na prvom mušičarskom takmičenju u Srbiji 2000. (snimak se reprizirao bar desetak puta na državnoj TV - RTS)
d. Objavio sam knjigu "Osnove mušičarenja" 2001.
e....
....z....

Ervin napisa da "niko" nije znao za mene. To bi bilo istinito samo u slučaju da su svi stanovnici Srbije (i Crne Gore) slepi i gluvi. Laughing


Sa druge strane, ja ranije nikada nisam čuo za većinu današnjih FC instruktora. Zapravo, da nema Interneta, ne bih nikada ni saznao ko su. Jednostavno, većina nas ne oseća potrebu da kontaktira sa instruktorom zabacivanja, jer sa zabacivanjem nema nikakvih problema. To su i oni sami davno shvatili, pa se jedan drugome (javno) žale kako su nezanimljivi narodu.
Ne samo da nisam ranije čuo za većinu njih, nego i poslednjih par godina gotovo da ne čujem ništa dobro o njima. Jedino što čujem je da jedan po jedan anonimus dobija sertifikat FCI, a da na njihove "seminare" više niko osim par najbližih prijatelja ne dolazi.

Ne bi me nimalo začudilo da (npr) Ervin za par meseci na zidu ima FCI diplomu. Gledajući njegove ulove i znajući od čijeg je učenika učio mušičarenje (koja je škola), verujem da bi bio zapaženiji i bolji od većine "kolega".
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi EmptyPon 18 Jul 2011, 19:25

Mixmaster ::
Mafke, lako ćeš pronaći šta je potrebno za FCI ispit. Uđeš na sajt EFFA, FFF ili APGAI i malo pretražiš. Ako te to zaista zanima, uloži malo truda i novca i položićeš za nekoliko meseci. Taj ispit je lakši nego da u Moravi uloviš muvom klena od 1 kg.

Mix, prvo trebas poloziti, pa ces tek onda moci govoriti koliko truda i vremena treba, kritizirati ili omalovazavati. Za sada si jos jako daleko od toga. Za EFFA certifikat ti treba nekoliko godina, a ne mjeseci. Prica ti jako nalikuje na onu "klena od kile mogu uloviti mala djeca, pa ih zato nikad nisu ni (u)lovili". Prvo "ulovi", pa onda ispricaj kako je bilo. To ce onda imati smisla.

Jos jedna stvar. Besplatne demonstracije nisu primarni posao instruktora. Ta se poduka (prilicno skupo) placa pa o pravom ucinku instruktora mozes govoriti na temelju toga koliko su novca zaradili. Bas kao instruktori voznje koje si spomenuo, tenisa, golfa... Sto vise, ako pretjerano poducavas besplatno ili po neadekvatnim cijenama mozes izgubiti certifikat.

Ali, to su stvari o kojima ti nitko nece nista govoriti dok ne udjes u klub.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Casteri" na livadi i u praksi Empty
PočaljiNaslov: Re: "Casteri" na livadi i u praksi   "Casteri" na livadi i u praksi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Casteri" na livadi i u praksi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Andrea Bocelli & Dulce Pontes - "O Mare e Tu"
» "Reka uspomena" - video clip II

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: