Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dabing......

Ići dole 
+21
Maricfly
Redtag
Zarkotekica
Rizbo
Saleja
Djomla-BL
MDujmović
Dragan Tasic
Ogi
Raka Hardy
Sale
Baker on the fly
Silvio
Mafke
Madjoni
Ervin-Eko
Oholi2
Sumadinac
Crni
Sasats
Hitna
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Baker on the fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Baker on the fly


Broj poruka : 89
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.12.2008

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyUto 09 Avg 2011, 16:52

Madjoni ::
Hitna ::
Upravo tako sam i mislio na konkreniji odgvor i ako se netko nasao uvređen SORY

Ali kad cuješ na pr. PRIZM dabinga ubaciš samo nekih 10 % on NECE DA IZMJENI BOJU DABINGA...........A DOBICE NA IZGLEDU
Hitna,teško ti iko može reći koliko,odnosno u kojoj količini da miješaš dabinge da bi dobio to i to...
Ja ti mogu reći što se tiče Ice dub-a da svaka boja ovog materijala kad se skvasi vuče na plavkastu boju leda ..i isto ti tako mogu reći da lipljen to voli..punooo cheers
Drago mi je cuti ovako nesto! Onda ipak mozda iskoristim jedno dve kutije ,...mozda i tri stvarno ha ha tog ice dabinga
Ja nisam tako dugo u FTu,ali,kad sve isprobah,..vratih se na onih par kesica i kutijica koje sam u startu kupio(zec,dabar) i hvala Bogu na prijateljima pa dobih malo puha,fazana i jarebice!

Smatram da je dobro ubacivati pomalo tih svetlucavih materijala kada su malo jace vode i ne tako bistre,ali kada su u pitanju mali vodostaji i jako bistre vode,..po mom dosadasnjem iskustvu mislim da prirodni materijali u sto prirodnijim bojama su bez premca!
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyUto 09 Avg 2011, 16:57

Kudelja + jarebica, dobitna kombinacija za veliku broj veoma bistrih voda
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Baker on the fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Baker on the fly


Broj poruka : 89
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.12.2008

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyUto 09 Avg 2011, 17:06

Sale ::
kudelja +jarebica , dobitna kombinacija za veliku broj veoma bistrih voda
Ah ta kudelja(Cannabis sativa)... Cuo sam da je mnogima ulepsala dane na vodi (nekima je i ona njena rodjaka "indica" Laughing )i donela stvarno dosta lepih ulova,..cak i nejveci "grbani"nisu joj odolevali! Na zalost jos nisam osetio cari lova na musice od tog materijala ali mislim da ce se to promeniti krajem septembra bounce
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyUto 09 Avg 2011, 18:04

Baker on the fly ::


Smatram da je dobro ubacivati pomalo tih svetlucavih materijala kada su malo jace vode i ne tako bistre,ali kada su u pitanju mali vodostaji i jako bistre vode,..po mom dosadasnjem iskustvu mislim da prirodni materijali u sto prirodnijim bojama su bez premca!
Apsolutno tačno....ali lipljen voli svjetlucave stvarčice ponekad i po maloj i bistroj vodi study
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Hitna
Visitor
Hitna


Broj poruka : 223
Datum upisa : 17.06.2008

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyUto 09 Avg 2011, 20:57

Još sam zaboravio da kažem da ih još zovu i ADITIVIMA a znamo sta su aditvi , znači da ne izgubi na svojoj originalnosti ali da dobije na lovnosti naročito to voli lipljan..........
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyUto 09 Avg 2011, 21:04

Gospodine Hitna , da te pitam nesto...onako bez ljutnje ? dal mozda ti ne zezas malo narod ovde ? juce postavljas pitanje u stilu totalnog pocetnika u vezivanju i musicarenju ....
Hitna ::
Često se susrećamo sa ovim ili onim dabingom ..........ali mene zanima ako nekome TKO ZNA da mi objasni ulogu dabinga koji se mješaju sa osnovnim ......i za šta se koriste ?

SLF Prism Dubbing

UV dubbing

ICE dubbing

DABBING BLENDS

a vec danas vrlo strucno objasnjavas o upotrebi aditiva pri mixovanju dabinga , kako oni uticu na finalni izgled i koji efekat daju ...

Hitna ::
Još sam zaboravio da kažem da ih još zovu i ADITIVIMA a znamo sta su aditvi , znači da ne izgubi na svojoj originalnosti ali da dobije na lovnosti naročito to voli lipljan..........
ili veoma brzo napredujes ili zajebavas narod . ako je napredak u pitanju od srca cestitam a ako je ovo drugo ne razumem sta pokusavas da postignes?
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptySub 14 Apr 2012, 20:54

U literaturi, na raznim forumima, nalazio sam mnogo tekstova o dabinzima. Ne bih da filozofiram o podeli dabinga jer, što se teorije tiče, smatram da bi to ovde mogli neki i bolje od mene da napišu. Što se prakse tiče, poslušao sam neke iskusnije, a dosta naučio od Saše Stošića, koji je, pa možda i najviše eksperimetisao na našim prostorima.

Ova izjava neće uvrediti druge vezače jer, postoje mušičari koji 90% vremena provode loveći a 10% praveći muve. Saša lovi, ali mislim da mnogo više vremena provodi za stolom, ispitujući ono za šta smo mi malo lenji ili pak nismo u finansijskoj mogućnosti previše ispitivati.

Rekao mi je samo jednom:''Rako, mixuj!'' I izmiksovah. sampion 1 Ima pravila, naravno, ali i sami zaključite koliko se koji dabing slaže sa kojim.

Počeo sam mešati prirodne sa veštačkim, u neki mix ubacivati UV dabing, a a sve to, često i CDC.
Kombinovanjem više boja dobijaju se nijanse koje se ne nalaze u prodaji.

Više ne gledam kreacije drugih. Možda zbog ideja malo, ali što se tiče odabira dabinga, samo listam temu ''Etomologija''. Uvećam sliku , mešam dabinge i pravim nijansu koja mi treba.

Za ovaj posao, potrebno je mnogo dabinga, a samim tim i mnogo novca.


Svaki dabing je dobar, kada se pomeša.... sampion 1

Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 16:22

Raka Hardy ::

Za ovaj posao, potrebno je mnogo dabinga, a samim tim i mnogo novca.



Potrebna je volja...kao i dosta vremena u eksperimentisanju itd...
Vlakna se mogu naći gotovo svuda...
Počevši od prirodnih koja se nalaze od pijaca do prodavnica...a onda bojenje raznim farbama
Veštačke od ćebića, učkura, raznih kanapa, plišane igračke, vune...sve je oko vas samo ga oko treba uhvatiti...
Onda električni mlin za kafu...evo šta sve može ispasti

Dabing...... - Page 2 P1012659n

Dabing...... - Page 2 P1012661

Dabing...... - Page 2 P1012652
Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 16:23

Dabing...... - Page 2 P1012658

Dabing...... - Page 2 P1012657b

Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 16:25

Sam rezultat su specifične nijanse koje se vrlo često dobijaju jednom i nikad više, što svemu daje još veću draž...

Dabing...... - Page 2 Nimfacrva

Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 19:27

E, čekao sam te Ogi. sampion 1

Da malo oživimo temu. Prvo, čime ti bojiš prirodne? Ja sam radio to bojom za tkaninu. Ali nisam vešt u dobijanju baš željene nijanse.

Čupkanje ćebeta? Mešaš sa super fine? skocko
Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 20:34

Boje za tkanine. Samo nedozvošavaš vodi da proključa inače ode dlaka.
nijanse dobijaš na mnogo načina. U zavisnosti kad staviš krzno tj koliko vremena stoji, pa onda nijansa samog krzna, dali je belo, sivo, braon, krem...
Treba samo eksperimentisati i eksperimentisati.
Mnoge boje sam dobiao slučajno, bio razočaran ali mlin čini čuda pa sve to na kraju izgleda kao u glavi....
Ovaj super fini kako ti reče na engleskom nekoristim kupljen.
Najfiniji dobijam kada prvo odstranim oštre dlake koje štrče zatim četkom za ljubimce izvlačim ove najfinije.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 21:37

Jedan od najboljih materijala za dabing je moher vunica.Ima svojstvo da jee prozirna u dodiru sa vodom,pa se vidi podtelo i rebra od konca kojim se dabira.Muva dobija takozvanu ljigavost.Nanosi se malo jer brzo pije vodu.Pojedine nijanse menjaju boju,pa npr.jedna nijansa zute postaje jantarna.Kada sam pravio dabinge,sisao sam,npr zeca u vise stepena - prvo osisam i deo-vrhove, pa podlaku,posebno obraz,uvo, i sve odvojim posebno.Kasnije,u zavisnosti kakav dabing trebam,dodajem.Farbanje tako osisane dlake - napravim zamotuljak od zenske carape,stavim dlaku i potopim.Ali sve ovo vec sigurno ,pa da ne duljim.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 21:38

Drugar gaji kuniće, pa ću da eksperimentišem, pošto često koljucne po par komada. :)

E kada smo kod zečeva, prebacićemo se iz ove teme, jer me interesuje, kako da pravim zonkere sam?

Inače mogo dobar dabing je od divlje mačke, tako da jurim lovce.
Nazad na vrh Ići dole
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 EmptyNed 15 Apr 2012, 21:40

Ogi, iz priloženog se vide, prirodna i umjetna vlakna različite finoće i debljine. Moja iskustva kod farbanja su sljedeća. Ja sam kod farbanja prvo izbjeljivao dlaku blajhanjem..odnosno izbjeljivačem za kosu kojeg frizeri koriste tokom procesa farbanja. Tako izbijeljena dlaka je puno podatnija za farbanje bojom za tkaninu. Ali uvijek sam kroz cijeli proces imao dlaku životinja sa kožom. Koža je upijala puno boje, ali je lakše bilo izdvojiti extra-fine dubbing četkom recimo iz krzna ondatre, od dugih dlaka koje kasnije šišam. Tako da od jednog materijala dobijem dva tipa dubbinga po finoći dlaka. A što se tiče boje, nikad nisam dobio nijansu kako sam planirao, ali sam zato dobio fantastične varijacije koje su same, ili miješane sa ostalim nijansama davale odlične varijetete. Zadnjih par godina, baš i nemam vremena da se bavim ovakvim stvarčicama, ali srećom zaliha je još nešto ostalo.
Probao sam farbati i neke super fine sintetičke materijale, ali njihova podatnost pri izradi mušica je nemjerljiva sa prirodnom poddlakom životinja i to ribe prepoznaju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dabing...... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing......   Dabing...... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dabing......
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Moj (dabing) ljubimac
» Swiss CDC zeciji dabing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: