Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)

Ići dole 
+9
Mackey
Madjoni
Pedja GM
Mafke
Mixmaster
KobraKV
Alp
NikolaCG
Ranko
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 EmptyNed 06 Nov 2011, 08:42

Ervin-Eko ::

Istina je da instruktori nisu na nekom glasu kod nas ali isto tako znam da su rado dočekani gosti u zemljama u okruženju pa i dalje.


Ne slažem se.

Upravo kod nas su FC instruktori jedno vreme bili "na glasu". Mnogobrojni mušičari-početnici sa početka internet-ere (pre samo nekoliko godina), ubeđeni međunarodnim sertifikatima, u njima su videli jedine prave učitelje mušičarenja i najbolje od nas. Kako je vreme prolazilo, ta zabluda se topila i, na kraju, istopila, ali ne možemo zaboraviti da su jedno vreme bili na ceni.

Istovremeno, u evropskim zemljama sa čvršćom mušičarskom tradicijom i istorijom, FC instruktori odvajkada zauzimaju svoje pravo mesto. Njihov posao je nešto uobičajeno i neprimetno, a svodi se na upućivanje početnika u osnove zabacivanja. Obično vam u prodavnici mušičarske opreme, ako primete da ste početnik, preporuče nekog od FCI. Ničemu drugom ne služe i uopšte nisu na nekom "glasu" među ribolovcima.

Na Balkanu su bili na toliko dobrom glasu, da se od njih očekivalo da predvode mušičarske organizacije i takmičarske reprezentacije, da spašavaju vode od krivolovaca, da nas uče ribolovu, vezivanju muva...., pa čak i da postavljaju i smenjuju predsednike mušičarskih klubova. Sve to samo zato što su položili jedan jedini bacački ispit, koji je zapravo lakše položiti nego matematiku za VI razred osnovne škole.
Siguran sam, kada bih članovima ovog foruma postavio matematički test za VI razred i FCI test, da bi velika većina dobila veći broj poena na ovom drugom. Laughing


Poslednji put izmenio Mixmaster dana Ned 06 Nov 2011, 09:00, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 EmptyNed 06 Nov 2011, 08:49



Kolege,meni je logican pristup musicarenju bio,kada sam nabavio pribor, da na livadi isprobam kako funkcionise ova tehnika.

Posle vise dana,kada sam uvezbao za mene zadovoljavajucu distancu i ravnomerno pruzanje kanapa ,sa meksim padom muve ispred ja

sam se pojavio na vodi. Nikad vise nisam mahao na livadi !!!
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 EmptyNed 06 Nov 2011, 15:02

Mixmaster ::
Ervin-Eko ::

Istina je da instruktori nisu na nekom glasu kod nas ali isto tako znam da su rado dočekani gosti u zemljama u okruženju pa i dalje.


Ne slažem se.

Upravo kod nas su FC instruktori jedno vreme bili "na glasu". Mnogobrojni mušičari-početnici sa početka internet-ere (pre samo nekoliko godina), ubeđeni međunarodnim sertifikatima, u njima su videli jedine prave učitelje mušičarenja i najbolje od nas. Kako je vreme prolazilo, ta zabluda se topila i, na kraju, istopila, ali ne možemo zaboraviti da su jedno vreme bili na ceni.

Ne vidim u čemu je razlika u ove dve rečenice, osim toga što si ti malo opširnije napisao, od Kulina Bana pa do današnjih dana.
Ja sam napisao da nisu na glasu, znači mislio sam na sadašnjost.
Ti si napisao da su nekad bili na glasu, a iz ostalih rečenica možemo da zaključimo da sad nisu kao što su nekad bili.
Znači u sadašnjosti nisu na glasu- potpuno isto kao što sam i ja rekao.
I sad uopšte ne vidim u čemu se ti ne slažeš samnom... scratch

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: