Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Koje ribe treba da jedemo?

Ići dole 
+10
RadeZamora
Bahus
Sasats
Damirt82
Murino
Crni
Saleja
Mixmaster
Mafke
Sale
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 11:55

Mafke ::

CRNI,DRUZE ('brate' je zabranjena rec,procitaj PRAVILA),i na V.Moravi je pre 20 god.mrena ispod kg-a bila siljka,sada su retki ulovi i onih od 700 gr.a siljke smo "spustili" na oko 300gr.


Star si covek pa ti necu uzeti za zlo...

Sef je lepo napisao da to ne vazi za GARAZU koja i onako sluzi za tupljenje,ispravljanje krivih drina,merenja ciji je veci itd. bbrrrr
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 13:27

Fala Bogu kad ima matorih na forumu,pa da naucis nesto skocko ha ha ha ha BRATE MLADJI.....

LEE LLEEEEE,sad kad pocnem da tupiiiiim skocko
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 13:52

Danas u novinama Pres zatrovana velika kolicina ribe u rijeci Jadar opstina Osecine pluta riba Ufffff dokle vise Uzas
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 14:58

Kada prolazite pored neke rijeke, jezera, bare i vidite konja kako pije iz iste, istu tu vodu covek sme da popije bez ikakve bojazni po zdravlje.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 15:22




Eko,na periferiji mog grada konji piju vodu iz Belice,ali ja se ne bih usudio.
Ali klenove nosim kuci,i ako je ta reka ozloglasena odavno,jer se nekada pre vise decenija svasta
direktno ispustalo u nju. I danas je nepoverenje ukorenjeno,a ona je prelepa i cista a klen ukusan.

Odavde nosim i jedem klena bez bojazni : ''Neopravdano OZLOGLASENA''


Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Img4397da

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 15:48

Mafke, to sam poodavno citao u jednoj knjizi, ishrana u prirodi, knjiga sa dosta caka i korisnih saveta za sve one koji dugo vremena provode u prirodi.
I bas to stoji oko vode, gde konj pije da sme i covek piti.
E sad ne da se svakodnevno ispija ta voda, vec kad zagusti moze posluziti.

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 15:51






Imam tu koristnu knjigu sampion 1 Pio bih da mi prigusti !
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 19:19

mafke,
vidim da se druzis sa mojim,novoselskim, zetom acom milenkovicem, vidjamo se povremeno ovde kod mene mada cesce sad varalicari. ribnica je reka moje mladosti, tu sam kod tetke odlazio na letnji raspust.ove godine sa radom mistopoljcem odosmo na gvozdac, potom na rasinu obodom goca, ali nisam mogao da mu ne pokazem prelepe virove u odn. pred kamenicu-polakilci a tu ima i pastrmki/ispod meljanice/,potom na sokolju. jednom sa mojim bratom iz beograda odosmo sa acom i na ribnicu ali smo slabije prosli.

moja mladja cerka je luda za klenovim/a,posebno onim od pola kila pa nagore/ dok ja vise volim da se zanimam maleckim, zato od kada je klenu odredjena najmanja mera za odnosenje kuci malo postim. sva moravska, moram reci i barska iz nasis moravista ili sljunkara, kada je sveze spremljena predstavlja ukusnu zdravu hranu/pokusah da cerku prevarim crvenperkama ali nisam uspeo, cak i kad mariniramo ribu, u koju obavezno ubacimo ponekog grgeca koji je ipak ovde redak musicarski ulov/
da se nadovezem na mlevene mesne proizvode-jednom sam kao nazovi strucnjak za rashladnu tehniku , u ravnom sremu da ne pominjem proizvodjaca, bio upucen/zblizismo se sa nekim njihovim odrzavaoicima masina/u tehnologiju spremanja nekih vrsta pasteta(da kazem ПА ШТЕТА da se baci-njihov rezon ) i od tada ne jedem mesne preradjevine u kojima se ne vide komadici nase obicne slanine-masti.
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 21:07

Ja prosle godine 90% riba sam vracao.... na kraju sam ispao magarac i stidim se moje gluposti.... U resavi vise nama ribe, svu ribu su potrebili... napune dzak onom sitnom pastrmkom uz komentar "pa nije manja od pasulja" tako da sad tamo jedva sta pliva//// ako imam srece da uhvatim koju kalifu sto pobegne iz ribnjaka... vracao sam i mrene i klenove i bucove... bucova nikad nisam ni probao..


I sta je rezultat: U Resavi vise i nema pastrmke, Lugomir cigani povadili sve one lepe glavonje rukama jos prosle godine, na moravi cepaju strujom svakodnevno. prosle godine ispod jednog mosta naelektrisali 7TONE somovine, u svakoj sljunkari samo sto kamenje ne svetli...KAd sad udje nesretna riba u zimovnik pola jagodine sa sve 72sela kotrlja tj grabulja... cim negde krene nesto da radi invazija sportista, mrezice pune ribe... kontroli bitno samo dozvolu da imas.


Od sad sve nosim i rogovi mi kraci....danas upecam stotinu siljki, mrena, skobalja, klenova, bucova, pastrmki sve nosim... za one ispod mere nemam srca al ovima mesnatim ne prastam...

A jedno pitanje za bucovdzije i belundzije.... kakvog je ukusa Belun i al ima neki dobar recept??
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPet 12 Okt 2012, 23:11

Ja sam bas pre neki dan jednog pojeo sampion 1

Meni je bas ukusan jedino sto ima sitnih koski pa mora da se trebi kao i gotovo sva moravska riba Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptySub 13 Okt 2012, 11:14

Svasta covek moze ovde procitati ali iz svih postova viri sujeta tipa "ja napisao a vi omalovazavate i odmah mi se cini da nisam pametan onoliko koliko sam mislio da jesam"....

Svaka rasprava nije losa ako se iz nje nesto zakljuci ali ako ljudi (mi na forumu) pricamo o nasim rekama i navikama u ishrani i ako se to ne slaze sa necijim shvatanjima ne znaci da je to lose ili mozda ispravno....

Cinjenica je da je Morava (ja pricam o zapadnoj) a i verovatno to utice na Veliku Moravu, cistija nego nekoliko decenija unazad, ali samo zbog toga sto ne radi industrija u Uzicu, Sevojnu i ostalim gradovima nizvodno...da ne pricam o Arilju, Ivanjici ,Pozegi Kosjericu i ostalim koji ispustaju kanalizaciju direktno u reku. Ne moze se reci da je ta reka cista, mozda je cista tako da nije mutna i nema cestica (ne mogu reci za zapadnu moravu kod recimo Cacka i dalje), ali ostaje bakterioloska i hemijska cistoca koja se ne vidi okom...U zagadjenoj vodi hemijski nijedan zivi organizam ne moze biti nezagadjen ukljucujuci i vodeno bilje....

Ako u jednoj reci ima gamarusa ne znaci da je bakterioloski cista. U Djetinji recimo nema rakova vec duzi niz godina ali je to zbog vode koja je hladnija u proseku za 4-5 stepeni otkako je izgradjena brana za vodu za pice grada Uzica i okoline, pa rak nema uslove za razmnozavanje, ali zato ima mnogo vise larvi i insekata oko i u vodi, dok pod samom branom gde izlazi voda cija je temp oko 8 stepeni nema nista zivo sto se okom moze videti, pa cak ni alge...

Ako uzmemo u obzir da je tokom reke voda najzagadjenija pri dnu i da prilikom zagadjenja vode prvo stradaju ribe dna, ne moze se reci da je mrena i delimicno skobalj cist u Moravi ili nekoj drugoj reci....

Ni Drina nije bas cista onoliko koliko mi mislimo da jeste, pa samim tim i riba u njoj...koliko ste izliva kanalizacija od kuca pored Drine....iz svake ne izlazi samo organski otpad,nego i hemijski od deterdzenata a da ne pricamo o hemijama koje se koriste za poljoprivredu, sve to pre ili kasnije zavrsi u reci....

Kada je nivo Perucca spusten zbog pretrage terena, bio sam tada i sam na terenu i video zacudjujuce mnogo boca za transfuziju, bocica od lekova, spriceva , creva za transfuziju i sl...pa sam se malo raspitao i saznao da Limom dolazi sav taj otpad jer pored Lima kod Prijepolja i Priboja ima dve velike deponije da kazem gradske i nekoliko divljih, a naravno prica o kontroli medicinskog otpada po evropskim standardima samo vazi za Uzice i vece gradove....zakljucuje se da je mulj tog jezera poprilicno toksican sto i nije tako lose jer samo jezero sluzi kao svojevrstan taloznik mulja pa nizvodno reka i nije tako prljava, moze se reci da je zadovoljavajuceg kvaliteta izuzev mesta oko ispusta pomenutih privatnih kanalizacija....

Ja jedem ribu iz Drine i dobrog je kvaliteta, mozda u njenim misicima i ima natalozenih otrova raznih vrsta ali jbg udisemo sve i svasta, truju nas hranom picem i ko zna cim sve ne pa necu crci zbog nekih riba, ali ako mogu da biram pre cu da pojedem ribu iz Drine i jezera na Djetinji nego recimo iz Zap.Morave i Ovcar banje....da ne pricam o rekama na kojima nisam lovio ribu....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyPon 16 Sep 2013, 19:41

Mljac, mljac, mljac...Laughing 

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 3b69



Napokon sam usavršio recept za riblju paštetu i dobio prvoklasan i zdrav zalogaj. Upoređujem ovu moju paštetu od klenova sa onom koju kupujemo u samoposlugama. Mislim da radnici koji proizvode sve one konzervirane paštete ne bi stavili u usta svoj proizvod ni za živu glavu. Heheh, znaju šta je unutra. U ovom slučaju tačno znam šta jedem - klenovinu i malo povrća. Mljackam i bezbrižno uživam. Laughing 

Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 EmptyUto 17 Sep 2013, 07:59

mix stvarno izgleda dobro verujem i da je ukusno....ja sam uvek slusao te price o pastetama ali nikad je nisam probao niti cuo da je neko od mojih drugara pravi:cestitam: ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje ribe treba da jedemo?   Koje ribe treba da jedemo? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koje ribe treba da jedemo?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Imitacije ribe koje lovimo
» Za ovo treba imati zdravo srce...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: