Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki

Ići dole 
+4
NMilanovic
Murino
Rizbo
Gamarus
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptySub 20 Okt 2012, 17:54


Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki


Nimfarenje pastrmke na jednoj od zahtjevnijih Hrvtskih rijeka Gackoj je blagodat za izvježbane
i prefinjene mušičare pogotovo u vrijeme kad se roje male jednodnevke.Sama po sebi Gacka
je zahtjevna rijeka zbog bujne vegetacije riba ima obilje hrane a zbog vodenih trava i ševara
vrlo je teško voiti nimfu,a je time izazov veći.Mnogim mušičarima je Gacka nepovoljna z razloa
što je mirna i teška za ribolov ali i to ima svoje čari.Naručito kad savladate tehniku lova u
vodenom filmu sa lakim nimfama i mokrim muhama poznatijim pod imenom grbice.Ovih dana
sam više puta tamo veoma uspješno sa mikro nimfama na 18 i 20 te sa plivajućom imtacijom
zečije uho na18 i malu kamenjarku na18 . Bilo je predivno vidjeti oko podneva kako se ribe
intenzivno hrane u vodenom filmu pa usput pokupe i već razvijenu maslinastu jednodnevku.

Sve u svemu odličan ribolov.

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Dsc01310


Poslednji izmenio Gamarus dana Ned 03 Mar 2013, 19:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Rizbo
Fly fisherman
Fly fisherman
Rizbo


Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Karlovac, Hrvatska
Datum upisa : 21.02.2012

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptySub 02 Mar 2013, 22:53

Autohtona Gacka pastrva... Otvorenje sezone 2013...

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Gacka_1

A na linku se može pročitati više...

http://www.pastrveituristi.otocac.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=24&Itemid=34&lang=hr
Nazad na vrh Ići dole
http://cadcamguru.pondi.hr/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptySub 02 Mar 2013, 23:27

Kako je bilo Rizbo prvog dana mušičarske Nove godine, jel Gacka bila vrijedna posjete ?
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyNed 03 Mar 2013, 05:21

Lepo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Rizbo
Fly fisherman
Fly fisherman
Rizbo


Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Karlovac, Hrvatska
Datum upisa : 21.02.2012

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyNed 03 Mar 2013, 12:40

Murino ::
Kako je bilo Rizbo prvog dana mušičarske Nove godine, jel Gacka bila vrijedna posjete ?

Na Gacki je bilo fantastično!

Barem meni. :)

Ovorenje je bilo i povod za natjecanje, a prva nagrada je godišnja dozvola.
Uglavnom, mene su drugi mušičari plašili kako je Gacka teška voda za ribolov.
Da nema šanse da ulovim ribu u prvih par posjeta.Čak mi je i prijatelj iz Slovenije,
koji mi je radio štap, pričao kako je on u cijelom danu ulovio samo jednu ribu.

A dokazano je dobar mušičar!

Naravno da sam išao s malim nadama u dobar ulov, ali nikad prije nisam bio pa me je i znatiželja povukla.
Krajolik je predivan, žao mi je što nisam imao vremena obići malo više mjesta.
Čisto zbog fotkanja, da imam za uspomenu.
Posvetio sam se ribolovu, voda je voda.

A Gacka??? EEeeee.....

To je prava mušičarska rijeka. Puna velikih pastrva, očišćene obale, lijepih prilaza,
ma naj rijeka na kojoj sam do sada mušičario.
Vrijedi li obići? Itekako! Čak i da riba ne radi dan na Gacki mora biti fantastičan!
Dnevna dozvola je 250 Kn, to je nekih 33 EUR-a. Smještaja ima na svakom koraku,
teren je fantazija koja se ni zamisliti ne može.Prvi put na toj vodi i osjećao sam fantastično.
Bilo nas je dvadesetak, sve lijepo organizirano, skompao se s nekom ekipom iz Bosne i
oni me pozvali da dođem na Unu, ma milina jedna.
Nisam se nadao nikakvom ulovu, rekoh sam sebi, idem probati, barem ću vidjeti za drugi put...

I krenuli smo na vodu oko 10h, nakon kavice i rakije. :-)

Svi su lovili strimerima jer je voda bila ogromna zbog topljenja snijega. Blago zamućena i strašno brza.
Čim sam vidio vodu, ostavio sam #5 redington štap u autu i uzeo ross fc #9 i tonuću streamer
express strunu.Mogu reći da je to bila dobitna kombinacija! Ribe su uzimale crni wooly sa
mesinganom glavom.Uglavnom od ekipe oko mene jedini sam imao neke akcije na vodi.
skocko

Suci su se čudili kako ja lovim, a prvi put na Gacki. (ne znači to da sam ja i prvi put u ribolovu)
Čak se je i kolega koji me je "nagovorio" da idemo zajedno čudio kako mi uspijeva, a on ni griza.
Cijela je fora u struni i njenoj super brzo tonućoj glavi. Da je nije bilo, ne bi ni ja vidio ribe.
U proljetnim i ljetnim mjesecima voda je puno niža i sporija, ali i tada treba imati jako otežane nimfe.
Nadam se posjetiti Gacko ponovno kad bude i malo površinske akcije jer ja patim za suhom muhom.
Album sa par slika stavio sam na link, pa ako netko ima volje i vremena neka malo prošvrlja.
Uglavnom toplo preporučam svakome, pa makar i nije ribolovac,
da posjeti Liku i Gacku ljepoticu bez premca.

:ziveli :

link: https://www.dropbox.com/sh/p644gv9txoykwyl/QFdOHw87bW/Gacka_1

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Zmcg8v10
Nazad na vrh Ići dole
http://cadcamguru.pondi.hr/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyNed 03 Mar 2013, 15:01

Rizbo!


Posle ovakve opskrbnog izvještaja, kaži nam i marku te strune pa da doživljaj bude kompletan sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Rizbo
Fly fisherman
Fly fisherman
Rizbo


Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Karlovac, Hrvatska
Datum upisa : 21.02.2012

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyNed 03 Mar 2013, 15:25


Struna koju sam koristio je Mastery Series Streamer Express 30' Head od Scientific anglers-a.

http://buy.scientificanglers.com/lines/fly-lines/mastery-series-streamer-express-30-head.html
Nazad na vrh Ići dole
http://cadcamguru.pondi.hr/
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyNed 03 Mar 2013, 21:51

Bravo Rizbo, ubio si ribu cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Rizbo
Fly fisherman
Fly fisherman
Rizbo


Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Karlovac, Hrvatska
Datum upisa : 21.02.2012

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyNed 03 Mar 2013, 23:20

Nisam ubio niti jednu. :-)
Sve su brzo vraćene natrag, a koristio sam štap #9 tako da ni borba nije dugo trajala.
Ne volim niti vidjeti kad se neki ribolovci prenemažu da bi izvukli ribu. Valjda to rade s ciljem da ih vidi veći broj ostalih ljudi na vodi.
Nazad na vrh Ići dole
http://cadcamguru.pondi.hr/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyPon 04 Mar 2013, 01:34

Rizbo, svaka cast sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyPon 04 Mar 2013, 10:18

Rizbo ::
Nisam ubio niti jednu. :-)
Sve su brzo vraćene natrag, a koristio sam štap #9 tako da ni borba nije dugo trajala.
Ne volim niti vidjeti kad se neki ribolovci prenemažu da bi izvukli ribu. Valjda to rade s ciljem da ih vidi veći broj ostalih ljudi na vodi.

Bravo!!! Mozda ne mora bas #9 ali je sama poenta price za sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptyPon 04 Mar 2013, 12:22

Mislio sam više figurativno druže Demiđiću ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptySub 25 Feb 2017, 14:14

Pocelo je odbrojavanje. Ove cu godine otvorit sezonu na gacki. Jedva cekam.
Vodas nije nesto osobito velika a za Srijedu je najavljena neka kisa. Idem pa makar sjekire padale.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptySub 25 Feb 2017, 14:25

Bistro ti bilo i naravno očekujemo kakvu lijepu fotku rijeke Gacke ili eventualnog ulova !
ziveli
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki EmptySub 25 Feb 2017, 15:31

OK. Zabiljezit cu nesto kamerom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki   Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfarenje pastrmke
» Lov pastrmke mokrom muvom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: