Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zdrava hrana pored obale

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyČet 05 Nov 2015, 10:10

Da li vi pored ovakvog grma prolazite "mrtvi-hladni" ili vam padne na pamet isto što i meni?

Zdrava hrana pored obale 2v1b6oi

Ja jedan deo ribolova provedem i u uživanju u "priobalnim poslasticama", koje ili pojedem odmah ili ponesem kući da od njih pripremim neko zdravo jelo za sebe i svoju porodicu. Divlje jagode, kupine, dudinke, šljive, paradajz, luk, zelje, šipak, pečurke...sve to mi privlači gotovo jednaku pažnju kao ribolov.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyČet 05 Nov 2015, 10:14

Ih,pa nisi jedini koji to voli... cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyČet 05 Nov 2015, 10:30

Sad bas mastam o plodovima kraj vode....i podje mi voda na usta kad se samo setim vinograda{mislim da se vidi na nekim slikama u temi jezero Mucava} i grozdja koje je ostalo na cokotima ne znam iz kog razloga nije pokupljeno...onako malo sasuseno i ispijeno od mraza a ono slatko,uhhhhhhhhhhh....pa sad mi se jede....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyČet 05 Nov 2015, 13:41

Aaa, vinogradi, voćnjaci, njive i bašte su drugo.

To je specijalni dodatak ovim divljim vrstama koje sam nabrojao. Grožđe, trešnje, jabuke, kruške, kukuruz, višnje, lubenice... to spada u domaće plodove, koji takođe ponekad "podivljaju". U nekim krajevima je običaj (bar se meni tako čini Laughing ) da slobodno ubereš umerenu količinu i zameziš, bez da tražiš i upitaš gazdu.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyPet 06 Nov 2015, 08:12

Ja najviše volim sezonu šljiva i jabuka lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyNed 13 Dec 2015, 16:12

Mare035 ::
Sad bas mastam o plodovima kraj vode....i podje mi voda na usta kad se samo setim vinograda{mislim da se vidi na nekim slikama u temi jezero Mucava} i grozdja koje je ostalo na cokotima ne znam iz kog razloga nije pokupljeno...onako malo sasuseno i ispijeno od mraza a ono slatko,uhhhhhhhhhhh....pa sad mi se jede....

Stari je obicaj u Istri da se nekoliko grozdova ostavi na cokotu (obicno onim blize putu) Svrha tog obicaja je da se putnik namjernik moze najesti ako mu je potrebno. Nazalost, i taj obicaj polako nestaje.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyNed 13 Dec 2015, 17:45

I u mom regionu je sasvim normalno da ubereš poneki plod koji štrči iz voćnjaka. Šljive, višnje, kupine, jabuke, dunje, grožđe...su na "izvol'te", bez pitanja, a nasuprot tome, ne smatra se pristojnim da otkineš dinju, lubenicu, kukuruz, paradajz, papriku, kupus...
Postoji "bonton", koji treba poznavati. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyNed 13 Dec 2015, 20:02

Da,taj obicaj je i kod nas prisutan...ali nisam znao da je zbog putnika namernika,vec zbog boljeg roda sledece godine...
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyUto 15 Dec 2015, 18:14

Ahh.. lepa secanja mi budite!!!

Svaki pravi ribar mora da ima i to znanje. Priroda ne radi po kalendaru, nekad zakasni a nekada porani, sve zavisi od godine.
Naj sigurnije je orjentisati se bas uz pomoc prirode, tu je sve povezano.
Lako se povezu secanja na neku recimo vocku, na koju si bas tog dana naleteo, a u isto vreme si odlicno prosao na tom terenu ili sa odredjenom muvom.
Ljudski mozak takve stvari jako lako pamti i povezuje, pa sledece godine tacno znas gde i kad treba da se pojavis ili da do tad "tamo i tamo" nemas sta da trazis.

To nam je valjda ostalo u genima, jos dok su ljudi iskljucivo zavisili od prirode.

PS. Racunaju se samo poslastice koje sam uberes pored vode, da ne dodje do zabune i neko pomesa recimo one herkules jagode od 50g komad iz plastenika i sl. sa ovom pricom.  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptyUto 15 Dec 2015, 18:53

Prirodni afrodizijaci:

Zdrava hrana pored obale 1567pjk

Zdrava hrana pored obale 2eangx4

Jabuke - divljakuše usred decembra - poluzaleđene vise na drvetu!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptySub 26 Mar 2016, 10:41

Divlji luk, vlašac!

Zdrava hrana pored obale Wkfj29

Berem ga u divljini dok sam na pecanju.
Ima nešto slabiji ukus od crnog i belog, tako može da se jede i pred rendez-vous sa devojkom.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptySub 26 Mar 2016, 11:11

A može i ovako Laughing lol!

Zdrava hrana pored obale 11180910
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale EmptySub 26 Mar 2016, 13:19

Odlicna cool photos dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zdrava hrana pored obale Empty
PočaljiNaslov: Re: Zdrava hrana pored obale   Zdrava hrana pored obale Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zdrava hrana pored obale
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pastrmka i njena hrana ...
» Divlji paradajz pored reke!
» Ubijen piton pored reke Zete...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: