Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Günter Feuerstein - site

Ići dole 
+5
Veljko V.
Oholi
Radojica-pop
Aco Ivanovic
Murino
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyČet 07 Maj 2009, 14:10

Aco Ivanovic ::




Da, bukvalno propao, jer rotacija oko uzdužne ose (torzija) ruke koja drži štap rezultuje dugim swing pokretom - SLP iz ptičje perspektive
više nije SLP već polukružan, energija petlje (loop-a) se gubi unutar tog polukruga, osipa se okolo i zabačaj na kraju nije efektan: nema
željene daljine a često ni preciznosti ...
Gubi se energija, kao što rekoh, ali nema nikakve veze sa talasima ...


Ako se rotacija podlaklice - ručnog zgloba - štapa oko svoje uzdužne ose uradi u trenutku posle STOPA dok čekamo da nam se petlja dovoljno ispravi
kako bi smo započeli sledeći zabačajni pokret, ne vidim zašto bi štap izašao iz SLP!? A ako bi se ta rotacija radila u toku zabačajnog pokreta(stroke)
izmedju dva STOPA onda bi sigurno došlo do neželjeno široke i lučne putanje našeg kanapa, koja nam svakako nije cilj!? Ako ispoštujemo ovo gore
pomenuto( trenutak kada da uradimo rotaciju) beck cast meni u ovom zabačaju zna da bude komforniji...
Da napomenem ovo je samo moje subjektivno mišljenje!

Hvala na poučnim odgovorima!
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyČet 07 Maj 2009, 20:20


A što bi rotirao ekstremitet posle STOP-a, druže ???!!! Ovo prvi put čujem ... Ako rotiraš posle STOPa (????!!!!), onda dočekuješ front cast u
potpuno neprirodnom položaju - znači da moraš automatski odraditi antirotaciju, kako bi ispravio ruku
(zglob) i pripremio je za front ,
što je potpuni višak pokreta i gubitak energije !!!

GF zabačaj je veoma komforan, zato je i opšte prihvaćen. To što moramo da mislimo na rotaciju - samo je posledica premeštanja desne
ruke na anatomski nepripadajuću stranu, levu! I to je sve ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyPet 08 Maj 2009, 09:02

Aco Ivanovic ::
[color=orange]
A što bi rotirao ekstremitet posle STOP-a, druže ???!!! Ovo prvi put čujem ... Ako rotiraš posle STOPa (????!!!!), onda dočekuješ front cast u
potpuno neprirodnom položaju.....


Da bih dočarao na koji konfor u BC mislim, pokušajte da se desnom rukom počešete iza levog uva, ili da uzmete nešto iza levog ramena, ili ....
Koji ćete položaj ruke imati i da li će on biti prirodniji i komforniji? Ovakav način izvođenja BC kod ovog zabačaja koristim samo u finalnom zabačaju
kad hoću da bacim malo dalje jer stičem utisak da na taj način imam manje trenje kanapa kroz alke i više koristim kičmu štapa koja mi daje više
usmerene energije za finalni zabačaj. A front kast opet radite iz položaja koji treba jer će te i posle stopa u BC uraditi pomenutu rotaciju.
Ko zna možda sam ja krivo nasađen po rođenju? Laughing
I ovo nisam ja "izmislio" već od drugog prihvatio! Jer se trudim da što više study Hvala i :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyPet 08 Maj 2009, 10:12


Iskreno, i dalje te ne razumem ... odnosno nemam predstavu kako i šta izvodiš?! Jedino da mi pokažeš kad se budemo videli pa da prodiskutujemo.

Ne znam od koga si prihvatio ali na našim prostorima GF backhand pravilno izvodim samo ja jer sam ga lično od njega učio, proučavao i studirao...

Bez obzira, kad se budemo videli ... ako budeš dolazio na Adu ... ili u junu na Drinu ...

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptySub 09 Maj 2009, 09:04

Aco Ivanovic ::



Ne znam od koga si prihvatio ali na našim prostorima GF backhand pravilno izvodim samo ja jer sam ga lično od njega učio, proučavao i studirao...

Bez obzira, kad se budemo videli ... ako budeš dolazio na Adu ... ili u junu na Drinu ...

Pozdrav!
UČIM OD SVIH VAS, I PO MALO SAM!
Na žalost moju, nemam tu sreću da učim od poznatih imena u FC i FF, već moje znanje je pokupljeno od vaše pisane reči, video i dvd klipova,.... Svestan sam da cu zbog toga večito biti u učeničkoj klupi a nikada iza katedre(trenutna finansiska situacija i još sijaset razloga). Učim od svakog mušičara kojeg sretnem na vodi, livadi, kafani, forumu... Učim i od apsolutnih početnika koji se sreću prvi put sa mušičarskim štapom. Jer na osnovu njihovih grešaka lakše se vidi moć pravilno izvedenih zabačaja.
Od svakog šta mi se svidi pokupim i pokušam da to prilagodim sebi. Dok to činim pokušavam da rasčlanim svaki novi zabačaj ili samo zabačajni pokret koji sam video i iz toga izvučem šta će meni najviše da koristi.
Ne stidim se da pitam šta ne znam ili za šta nisam siguran. Zato i ovde i Vama postavljam pitanja jer Vaše zvanje ( FC instruktor) je potkrepljeno znanjem!
Za to sam Vas i pitao DA LI JE BITNO I ZBOG ČEGA? PARALELNO POVLAČENJE LINIJE LEVOM RUKOM SA LINIJOM PO KOJOJ SE KREĆE VRH ŠTAPA KAD IDEMO IZ BC u FC, Kod GF-og POWER HAUL!? Dobio sam odgovor i HVALA!
Meni je to jedan od najbitnijih delova ovog zabačaja a evo i zašto tako mislim.
Kada krenemo iz BC u FC a levom rukom ujedno povlačimo kanap PARALELNO sa linijom po kojoj se kreće vrh štapa, kanap nam u levoj ruci deluje od oštrog ugla u početku preko pravog oko sredine putanje izmedju dva stopa pa do ravne linije na kraju u odnosu na blank štapa. Ovo po MENI ima za zadatak bolje opterećenje blanka štapa jer delujemo upravnom silom na blank u tri tačke; vrh ( na koji deluje težina kanapa i naš potisak), deo blanka na prvoj alci od plute, jer ovakvim povlačenjem (u suprotnim smerovima kretanja pod pravim uglom) nastaje velika sila koja je dobijena trenutnim trenjem kanapa o provodnik. I treća tačka opterećejna blanka, je deo štapa na kom ga držimo rukom.Ovako opterećen štap daće nam maksimum energije za ovaj zabačaj uz minimum utrošene energije da ga izvedemo. Dobijamo efekat luka i strele. Po MENI to će nam omogućiti da sa manjom količinom kanapa u vazduhu dostignemo mnogo veće daljine sa manje napora sa izuzetnom preciznošću,....Vođen sličnom logikom i pominjem rotaciju podlaktice, zgloba, štapa oko svoje ose,... za BC,....
Napominjem da sam kroz vežbanje ovog zabačaja stekao takav utisak o ovom delu koji ga čini. A da li sam u pravu? Bog je jak? Ja se ovom logikom što sam naveo vodim a ko zna možda i grešim!? A naš narod kaže; Budala se uči na svojim greškama a pametan na tuđim! Ne smatram sebe ni pametnim ni budalom zato i PITAM!
Hvala na svakoj vrsti odgovora a ja ću kad god bude neko od mene zastražio neku pomoć u vezi FC i FF a ja mogu da mu je dam, uvek ću to rado učiniti. Bilo to na vodi, livadi, kafani ili forumu!
Sto ocekujem i od Vas! Bar ste to do sad rado cinili!
A biće mi posebno zadovoljstvo da sa Vama kao i sabilo kim, prodiskutujem o bilo čemu vezanom za FC i FF. Prihvatam od SVAKOG bilo kakvu sugestiju koja će da mi pomogne u ovoj našoj zabavi( mušičarenje prvenstveno shvatam kao jednu najlepšu ZABAVU).


:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptySub 09 Maj 2009, 23:28


Bolje da si došao danas na Adu, nego cela ova priča ...

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyNed 10 Maj 2009, 06:43

Aco Ivanovic ::

Bolje da si došao danas na Adu, nego cela ova priča ...

Pozdrav!

bbrrrr

Stvarno Pope, de si ti na ADi? zuti karton
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyPon 11 Maj 2009, 14:12

Radio. Nisam mogao da dodjem!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyPon 11 Maj 2009, 15:19

Pa i nije ti neko opravdanje
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyUto 14 Sep 2010, 14:23

Češki stil nije mušičarenje scratch scratch

http://www.g-feuerstein.com/Czech_Nymphing.html
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyUto 14 Sep 2010, 14:55

Eto vidis skocko lepo ja rekoh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyUto 14 Sep 2010, 15:05


Evo jedna stara izreka:· Timeo Danaos et dona ferentes
ne vjeruj Danajcima(i instruktorima Laughing ) i kad darove donose lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyUto 14 Sep 2010, 15:07

Svaka mu čast na ovom članku. Ne bih promenio ni jednu reč. Takozvano "Češko nimfarenje" je od mušičarenja napravilo cirkus. Ranije su se oni koji tako pecaju stideli i sklanjali pred mušičarima, a sada su mušičari prinuđeni da proučavaju te tehnike, koje više priliče ribokradicama.
Čovek koji ne koristi fly line ili gleda u plovak dok peca, ne može biti mušičar.
Posebna priča su novokomponovani posetioci mušičarskih revira, koji dolaze iz redova plovkaroša. Kupe dugačak mušičarski štap, jeftin čekrk sa malo polovnog konca (to im služi samo za ukras i izgovor), koji često ni ne viri iz čekrka tokom pecanja, a nasred "predveza" zakače plovak-indikator. Naravno, mamac su dve tri veštačke larve pune olova. Zabacuje se identično kao plovak namamčen hlebom za skobalja, a isto tako se otkriva i udarac - gledajući u plovak.

"Ja sam mušičar!" - plovkaroš se sam sebi začudi. Laughing

E, "češki nimfaroši" su nastali od takvih, kada su skinuli plovak. Efikasnost i tehnika zabacivanja i vođenja mamca je ostala ista. Sada gledaju u strunu ili vrh štapa umesto u plovak, mada ponekad opet namontiraju takozvani indikator, da se ne muče.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyUto 14 Sep 2010, 15:22

Sve je tačno što si napisao Mixe......ali Laughing
Ima nešto u članku što miriše samo na uzimanje love od onih koji nemogu da bace nimfu 15 metara...... scratch Laughing ili nedaj Bože love bez pomoći instruktora Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 EmptyUto 14 Sep 2010, 15:36

Možda Feuerstein ima neke prikrivene namere, ali ipak, ceo tekst kao da sam mu ja izdiktirao. Ja često nimfarim, stavljam dve nimfe, otežavam, vozim ih blizu sebe, čak ponekad stavljam indikatorčiće, ali kad vidim nekoga ko nikad ribče nije ulovio klasičnim mušičarenjem, a usavršio se samo za bunarenje kao plovkaroš, smuči mi se.
Mušičarski revir "Moravica" je odličan primer. Tu su se navukli neki levaci, koji stave plovak od balze, zabace i gledaju u njega dok vode nimfe kroz virove i brzake. Neki su čak i FC "stručnjaci", ali toliko su dobri bacači i poznavaoci mušičarenja da im plovkaroške tehnike jedine omogućavaju da ulove poneko ribče u tom "kokošarniku" punom riba. Sada proizvode plovke za mušičarenje od balze, ofarbane drečavim bojama i nude ih kao odlične za pastrmku, kako mušičarima, tako jednako i plovkarošima.
Češki nimfaroši su isti. Oni sve isto rade, ali su se privikli da ne koriste plovak. Sve ostalo je identično.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Günter Feuerstein - site   Günter Feuerstein - site - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Günter Feuerstein - site
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Fly fishing site www.musicarenje.net (and biggest forum)
» Web site - "Thymallus thymallus"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: