Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Fly Line za daljinske zabačaje!

Ići dole 
+6
Keno
Darko
NikolaCG
Davor
Goran R
Aco Ivanovic
10 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptySub 02 Maj 2009, 19:49


Strune za extremne zabačaje obično imaju produžen trbuh, pa nije retko da ovakve linije imaju belly od 16 do 20 metara. Predstavljam vam jednu
iz tog ranga: Greys Platinum XD!

Svi koji su ranije probali Greys linije vrlo dobro su upoznati sa "letećim" osobinama ovih struna. One najbolje bile su prepoznatljive po sivoj boji.
Posebno su interesantne onima koji posećuju Novi Zeland - zbog indiferentne sive boje koja ne dreči i ne šljašti.
Međutim, ova iz XD arsenala (XD -skraćenica za eXtremeDistance) je kombinovane oranž i krem boje. Dvotonske strune su zanimljive i obično je
kolorit raspoređen tako da jedna predstavlja granicu čitavog trbuha u odnosu na ostatak strune. Tako u svakom trenutku znate gde vam je onih 18 metara "stomaka".

Strunu sam lično testirao i moram reći da je nešto posebno u svakom pogledu! U poplavi raznoraznih linija ovog profila, Platinum XD pruža nešto
izuzetno što kod ostalih ne postoji. Svim prethodnim Long Belly strunama sam zamerao na premekanom omotaču, koji "koči" o provodnike kada
se baca daleko. Bez obzira što imaju odličan profil za extremne distance, kao što je to slučaj sa Mastery XXD, "mekoća" je veliki problem kod
njihovih omotača (medium stiff). Dakle, takve strune moraju imati hard stiff omotač, da lakše klizi i ne koči o provodnike dok se drži veća
količina strune u vazduhu. Platinum XD upravo popunjava ovaj nedostatak! Njegov trbuh je prirodno profilisan, u vidu duge WF strune, bez
prednjačeće težine unapred kao što to ima MED ili RIO Gold. Ruku na srce, ova "torpedo"osobina i nije loša kada treba opteretiti ultra brz štap i
bacati veoma daleko ali kada to isto treba uraditi i na vodi (vodeni zabačaji) onda je to veliki problem. Zato mislim da ovakav profil kakav ima
Platinum XD predstavlja prednost u odnosu na ostale. Na postojeću formu, linija ima taj stiff, tvrdi omotač, koji bukvalno "brije", klizi po
provodnicima!

Platinum XD ima i sjajnu dužinu: 35 jardi što iznosi 32 metra - dužina koju će svi voleti, sigurno! Ova linija se ne pravi u brojevima manjim od
klase 6 , što je još jedan kuriozitet i samo dodatno prejudicira osobine ove sjajne strune. Memorija strune je minimalna i lako se dovodi u
početnu pravilnost, blagim istezanjem između prstiju.

Platinum XD struna moći će da se testira na seminaru o daljinskim zabačajima 9 maja.
Takođe, biće raspoloživa za kupovinu svima zainteresovanima kod legalnog zastupnika Ribolovac Trade u Beogradu (ispod Pančevačkog Mosta).

Pozdrav!


Fly Line za daljinske zabačaje! Platin10
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptySub 02 Maj 2009, 21:32

Koristim je zadnjih godina, a od skora uparena je sa štapom GREYS PLATINUM XD.
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptySub 02 Maj 2009, 21:42

GORANHardy ::
Koristim je zadnjih godina a od skora uparena je sa stapom GREYS PLATINUM XD.

Koje klase koristiš štap Greys Platinum XD?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptySub 02 Maj 2009, 21:50

Koristim univerzalni trodelac 9 fita Aftma 5. Skoro nabavljen....

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptySub 02 Maj 2009, 22:00

GORANHardy ::
Koristim univerzalni trodelac 9 fita Aftma 5. Skoro nabavljen. Pozdrav

To je stariji model zato što se "petice" iz Platinum XD više ne proizvode. Zamenili su ih štapovi iz serije X-Flite (koji su fantastični) ili još bolji
G-Tec (ovo su high end štapovi iz Greysa, biće i oni za testiranje na Adi!).

Platinum XD je preinačen u Platinum XD Competitor i ima ga u samo tri modela klase #7 i #8.



Greys G-Tec morate probati - opasan i unikatan štap po svim osobinama!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptySub 02 Maj 2009, 22:10

Da u pravu ste doktore to je starija serija štapova i meni se svideo, a probao sam i STREMFLEXA koji je nešto mekši.
Inače odličan štap za one koji bi da iole uživaju. Probao sam i G.Teca odličan svakako malo neobičan zbog držača čekrka.
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyNed 03 Maj 2009, 15:53

Aco Ivanovic ::
. Ruku na srce, ova "torpedo"osobina i nije loša kada treba opteretiti ultra brz štap i
bacati veoma daleko ali kada to isto treba uraditi i na vodi (vodeni zabačaji) onda je to veliki problem.

Pozdrav Aco,namjeravam sebi uzeti Rio Gold ali posto vrlo cesto lovim nimfama i koristim vodene zabacaje,po ovom sto si napisao bolje da se odlucim za neku drugu.Probao Windcutter II struna odlicna za zabacaje koje ja koristim,posebno me odusevila kod Snake Roll zabacaja.Struna je klase 5 a po mom misljenju mom stapu treba za klasu teza,dali da ostanem na Wincutteru,Gold nisam probao sta mi ti preporucujes.

Pozdrav

Davor
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyNed 03 Maj 2009, 16:12


Davore, WC II je bolji od Golda za sve vodene zabačaje! Gold je namenjen više za overhead distance, nije za SHS (Single Hand Spey) namene ...

Ja nisam ljubitelj over lining-a (teže strune na lakše štapove). Ipak, ako ti smatraš da će ti pomoći - stavi WC II za klasu jaču pa probaj ... ili uzmi pomenuti Platinum XD, nećeš se pokajati! Takođe, možeš da probaš i Hardy Mach Trout - fantastična struna !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyNed 03 Maj 2009, 20:18

Hvala na odgovoru,i vec je stigao Wincutter II WF6F.Pa cemo da vidimo kako ce se pokazati u jacoj klasi.



Fly Line za daljinske zabačaje! Dscn1967
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyNed 03 Maj 2009, 21:05

Pokazaće se odlično! Posebno ako imaš malo brži štap ... WC II WF -6-F ima značajno duži trbuh (belly) od WF-5, što favorizuje vodene zabačaje na daljinu. Primetićeš to odmah!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyPon 04 Maj 2009, 15:36

G-dine Ivanoviću, imam kompezaciju sa jednim čovjekom koji mi nudi Greys Platinum fly line (samo to piše na kutiji) WF5F, sive je boje i samo još piše da je dužina 28,4 m ...pa kao poznavaoca ovih struna volio bih da mi kažete nekoliko riječi o njoj, možete je porediti sa ovom Rio Gold strunom naprimer!

Da,zaboravih reći da bih je upario sa štapom Greys GRXi 9ft #5.

Unaprijed hvala!
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyPon 04 Maj 2009, 17:24

Još nešto, nemojte zamjeriti na pitanju (početnik sam), šta su "vodeni zabačaji" i u kojim situacijama ih koristimo i da li ova gore pomenuta struna može
dobro poslužiti kod tog tipa fly castinga?

Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyPon 04 Maj 2009, 18:26

NikolaCG ::
G-dine Ivanoviću, imam kompezaciju sa jednim čovjekom koji mi nudi Greys Platinum fly line (samo to piše na kutiji) WF5F, sive je boje i samo još piše da je dužina 28,4 m ...pa kao poznavaoca ovih struna volio bih da mi kažete nekoliko riječi o njoj, možete je porediti sa ovom Rio Gold strunom naprimer!

Da,zaboravih reći da bih je upario sa štapom Greys GRXi 9ft #5.

Unaprijed hvala!

Greys GRXi i Platinum WF-5-F su savršena kombinacija ! Struna je univerzalna i odlično će se pokazati kod svih zabačaja. U poređenju sa RIo Gold: bolja je od nje za tzv. vodene zabačaje, zbog profila njenog "kalupa" koji je prirodniji jer težina nije raspoređena unapred, već ravnomerno duž trbuha (belly) ove, po meni, idelane WF strune.

Vodeni zabačaji (water casts) - sačekaj malo i otvoriću posebnu temu o tome, ionako sam nameravao... Radi se o grupi najčešće primenjivanih zabačaja u ribolovu. Svi se izvode na vodi ili iz vode u kojoj se stoji dok se lovi - otuda takav naziv ... uskoro ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyPon 04 Maj 2009, 18:55

OK, hvala i uzimam strunu! thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! EmptyPon 04 Maj 2009, 20:04

Pozdrav Aco,danas sam otisao do Sane i probao strunu.Mogu reci samo da sam vise nego zadovoljan,i bio si skroz u pravu.
Posto je nova prvih nekoliko zabacaja i nije bilo nesto ali svaki naredni sve bolji i bolji i na kraju leti gdje pozelis bilo kakav zabacaj da koristis.

Pozdrav

:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fly Line za daljinske zabačaje! Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fly Line za daljinske zabačaje!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» "Line nipper III"
» "Line nipper"
» "Line nipper II"
» Light Line Spey!
» "Landing net magnet with line"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: EFFA Master FCI Aco Ivanović-
Skoči na: