Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Fly Line za daljinske zabačaje!

Ići dole 
+6
Keno
Darko
NikolaCG
Davor
Goran R
Aco Ivanovic
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 EmptySre 06 Maj 2009, 19:04

Ervin ::
Dr Aco, kakvo je vaše mišljenje o štapu Vision Catapult 5#?
Ujedno želeo bi da vam se zahvalim što ste postali član ovog našeg sajta i što nam vrlo rado odgovarate na svako naše pitanje. cestitam :ziveli :



Ervine pozdrav!

Catapult
je Vision perjanica među brzim štapovima koje proizvodi! Međutim, isuviše je krut, "motkast" (stiff) pa često "ne oseća" strunu za koju je deklarisan, slabo je puni tokom zabačaja ... primetio sam da njegovi vlasnici često opterećuju Catapult sa strunom za broj veću, nebi li dobili bolje punjenje (loading) što je po meni loše ...

Koncepcija savremenih fast action štapova se temelji na potrebi za brzim vrhovima (sa vrlo hitrim vraćanjem u početni položaj - fast recovery) ali isto tako i dovoljno elastične druge dve trećine štapa sve do drške. Takvi štapovi se fantastično ponašaju u svim situacijama ... čak su i nekadašnji ultra-brzi vrhunski modeli SAGE-a, kao što je TCR, potpuno zamenjeni novijim modelima (to je novi TCX) kod kojih krutost praktično i ne postoji. Takvi su Scott S4, Hardy Angel & Demon i td.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 EmptySre 06 Maj 2009, 19:11

HMS ::
Pitanje,

Pošto ima štapova koji su deklarisani sa oznakom 5/6 šta u tom slučaju uraditi.
Obično se većina odluči za strunu klase 5, dok sam negdje pročitao da su štapovi deklarisani sa dve klase npr. 5/6 u 90 % slučajeva klase 6.

Neki proizvodjači preporučuju za navedene klase DT strunu 5,a ako koristimo WF u klasi 6.

Pozdrav

Kod takvih štapova najbolje je da sam testiraš, jednom peticom i jednom šesticom! Nekada zavisi i od same strune. Veruj da tanka petica kao ova Hardy Mach uopšte nije za poređenje sa debelim skandinavskim strunama klase #5 (Guide Line ili Loop) ...
U principu, ja sam uvek za nižu cifru kod štapova koji su deklarisani za dve težine ... ali, najbolje je da sam probaš i testiraš. Lično mislim da je struna klase #6 isuviše debela za uslove našeg pecanja ...


Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 EmptySre 06 Maj 2009, 21:11

Doktore hvala na informacijama. thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 EmptyČet 07 Maj 2009, 15:54

Mash 2 trout liniju sam počeo da koristim jos pre dve godine i uparena je sa štapom istog proizvodjača.
HARDY SWIFT 9 fita aftma 5. trode.

Namjenski samo za Drinu za dalje ubacaje....
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 EmptyČet 07 Maj 2009, 16:08

Znam te Puško kad si pištolj bila ha ha ha ha ha ha ha ha cestitam :ziveli : bistro, Ranko!
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 EmptyPon 11 Maj 2009, 22:43

Aco Ivanovic ::
NikolaCG ::
G-dine Ivanoviću, imam kompezaciju sa jednim čovjekom koji mi nudi Greys Platinum fly line (samo to piše na kutiji) WF5F, sive je boje i samo još piše da je dužina 28,4 m ...pa kao poznavaoca ovih struna volio bih da mi kažete nekoliko riječi o njoj, možete je porediti sa ovom Rio Gold strunom naprimer!

Da,zaboravih reći da bih je upario sa štapom Greys GRXi 9ft #5.

Unaprijed hvala!

Greys GRXi i Platinum WF-5-F su savršena kombinacija ! Struna je univerzalna i odlično će se pokazati kod svih zabačaja. U poređenju sa RIo Gold: bolja je od nje za tzv. vodene zabačaje, zbog profila njenog "kalupa" koji je prirodniji jer težina nije raspoređena unapred, već ravnomerno duž trbuha (belly) ove, po meni, idelane WF strune.

Vodeni zabačaji (water casts) - sačekaj malo i otvoriću posebnu temu o tome, ionako sam nameravao... Radi se o grupi najčešće primenjivanih zabačaja u ribolovu. Svi se izvode na vodi ili iz vode u kojoj se stoji dok se lovi - otuda takav naziv ... uskoro ...

Samo da kažem da je gdin-Ivanović bio u pravu u vezi ove strune i štapa koji posjedujem!
Kako sam ja zadovoljan sa ovom kombinacijom! Zadovoljstvo mi ne silazi sa lica kad bacam skocko
Nazad na vrh Ići dole
Miran
Visitor
Miran


Broj poruka : 218
Godina : 62
Lokacija : Sarajevo BiH
Datum upisa : 29.09.2010

Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 EmptyUto 28 Dec 2010, 16:09

Bistro za Acu iz Sarajeva!

Zelio bih upariti stap Vision GT four four sa kvalitetnom snjurom.Sta preporucujes s obzirom da je stap 5# 9 fita!Mozda jos da mi kazes neke karakteristike stapa jer jos nisam s njim lovio.

Srdacan pozdrav on Mirana!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Line za daljinske zabačaje!   Fly Line za daljinske zabačaje! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fly Line za daljinske zabačaje!
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» "Line nipper III"
» "Line nipper"
» "Line nipper II"
» Light Line Spey!
» "Landing net magnet with line"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: EFFA Master FCI Aco Ivanović-
Skoči na: