Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje (bucova) na Dunavu

Ići dole 
+13
Sasa D
Acapapec
Brankoogi
Saležupa
Radojica-pop
Mr.Zacoola
Goran R
Murino
Madjoni
Ervin-Eko
Hypuris
Zvezdan
Djorovic
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySub 19 Sep 2009, 13:13

Mr.Zacoola ::
Ma kozija brada je isfoliran mamac! Ok, dobra je, ali...
Aj ovo malo bolje objasni ako moze?! Navedi nam par razloga zbog cega tako mislis thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySub 19 Sep 2009, 13:53

Ja belu koziju bradu volim da kombinujem sa drugim materijalima,i koristim je,ima lepu prozračnost u vodi i svakako je dobar materijal
za stomak imitacije,.Ova dva strimera su zonker stil ali je umesto zečije trakice iskorišćena polarna lisica.Jako dobar rad u vodi,tanka
silueta pri potezanju a suptilan volumen pri stopu.Bolja mi je od zečije trakice jer je siromašnija dlakom,a to ja za bistar Dunav bolja solucija.
Nazad na vrh Ići dole
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySub 19 Sep 2009, 17:55

Naravno da može Pope, u svako doba za tebe!

Radi se o tome da ljudi toliko potenciraju tu koziju bradu, da ona ima bukvalno mitski status u mom kraju - nepotrebno!
Ako bucovski strimer nema koziju bradu, onda ne valja Ufffff - kaze "mali milion" bucovdzija koje znam.
Znaš ono, ima u njoj "nešto specijalno" , itd... Čak sam i slušao priče, da ima neki specifican miris, koji magnetski privlači bucove ha ha ha ha kreten ...
Ja ne kazem da je ona loša i nekorisna (dugi niz godina je koristim na raznim imitacijama), ali mislim da ima puno boljih materijala, koji su pre svega
živahniji od kozije brade, što prirodnih sto veštačkih.

Na prvom mestu bih stavio polarni lisicu, koju je krajnje korektno i fino opisao Zvezdan.

Je l' kapiraš sada što mislim da je isfolirana?
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySub 19 Sep 2009, 18:39

Pored kozje dlake dobri su i ostali -pre svega mislim na prirodne materijale-polarna lisica-zec--koza krave,divlja macka idr.Sto se tice vestackih tu je znatno veci izbor-i svakako se u kombinaciji sa prirodnim mogu lepo uraditi ali i da lovnost njihova bude izuzetna.
pozd.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySub 19 Sep 2009, 22:42

Mr.Zacoola ::
Naravno da moze Pope, u svako doba za tebe!

Radi se o tome da ljudi toliko potenciraju tu koziju bradu, da ona ima bukvalno mitski status u mom kraju - nepotrebno!

Je l' kapiras sada sto mislim da je isfolirana?
Nije bas da je isfolirana, ipak ruku na srce mnogo je ona bucova pohvatala i jos uvek hvata.
Ja je jos uvek koristim rado u mojim strimerima, ne znam da li sam u pravu ali sa njom nekako najlakse mi uspe kad zatreba onaj V trag iza strimera.
Valja imat strimera i od nje. Bar ja tako mislim!?

Tebi hvala na ovakvom objašnjenju i složićeš se da je za sve nas ovako pisanje bolje i korisnije.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptyPon 21 Sep 2009, 06:24

Dolazi pravi period za bucova, voda se hladi, sitna riba je proređenija i krupan komad ulazi u obalu da bi se spremio za zimu.

Pored ovog, juče mi je lupio i duplo veći, prava ala, ali je krenuo u travu gde se oslobodio udice!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptyPon 21 Sep 2009, 23:42

Ako je duplo veci od ovog... Onda je monster fish!
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptyUto 22 Sep 2009, 06:26

Oko pet kilajke mislim de je bio težak.Taj ne lupa na površini po strimeru kao blesav,samo je sevnuo u vodenom filmu i nastavio prema travi!
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySre 30 Sep 2009, 12:51

Današnji bucov na gurglera...


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySre 30 Sep 2009, 12:52

Dobaaaaaar cool photos cool photos dobar post
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySre 30 Sep 2009, 15:01

Ovo je prevara!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptySre 30 Sep 2009, 22:31

Ako se ne varam ovo je gargler, extra strimer za bucova.
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptyČet 01 Okt 2009, 07:47

Zvezdane,koji si materijal upotrebio za izradu tela?
Osim policelona koji je stavljen kao preklop,mada je za preklop odličan materijal za termoizolaciju cevi - creva od ekspandirane pene
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptyČet 01 Okt 2009, 18:55

Polarna lisica za rep,a telo je raščešljani kanap sa ukrasnih kesa,iseckan i spreman za dabiranje,siva i crvena boja!Evo i današnjih ulova na isti strimer!


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 EmptyČet 01 Okt 2009, 19:02

ne "obožavam najbolje" bijelu ribu ali mi je sad žao što bucova nema ođe Crying or Very sad Crying or Very sad cool photos cool photos sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje (bucova) na Dunavu
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: