Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje pastrmke suvom muvom

Ići dole 
+41
Milan_klenaros
Mare035
Ermedin
Vlade79
NMilanovic
Bahat
Peka
MDujmović
Pex
Djomla-BL
Fiume
KobraKV
Goci
Milantaa
Saleja
Silvio
Sumadinac
Andrei.A
Durlanac
Mafke
Acter fly
NikolaCG
Fly Daddy
Cakan
Bax
Zeka
Ivke037
Trn
Miza fly
Strashni
Ervin-Eko
Vladan_Nis
Nemanja79
Masic
Sasa D
Oholi
Sale
Mixmaster
Sasats
Madjoni
LeDukri
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyPon 11 Jul 2011, 10:20

Svaka cast Vlado .

Eh da mi je ja da dodjem malo na tu vodu, sto rece bratic Mafke dosadilo mi da lomim noge po krsu razgrcuci sarke i poskoke zarad dve potocare od 200gr.
Vlado samo sibaj tako...
"Cobra fly KV"
Nazad na vrh Ići dole
Vladan_Nis
Visitor
Vladan_Nis


Broj poruka : 120
Godina : 29
Lokacija : Nis
Datum upisa : 03.01.2010

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyPon 11 Jul 2011, 10:50

Ima tamo krupnih komada i tereni su predivni..Jedino sto ljudi vole da se kupaju u reci iako je ladna ko led..pa moras da ih zaobilazis u sirokom luku ako oces da uhvatis nesto.Hvala na čestitkama i nadam se da cu da ulovim neki lični trofej i naravno da podelim sa vama na forumu :D

Goci, verovatno nisu bile sve ciste potocare i ćale mi reče da su tu uglavnom makedonske..al meni su lepe i jedne i druge ,do duse ni one ne znaju kako se zovu pa nece da se uvrede ha ha ha ha ..ne salim se,pokusavao sam al nikako mi ne ide da ih razlikujem ,vrlo su mi slicne.
E sad čudno mi bilo odakle kalifornijska pastrmka u Jermi..i onda mi sinulo da je iskočila iz ribnjaka il tako nesto posto ona ne moze da se mresti u nasim rekama kako sam cuo..?
Nazad na vrh Ići dole
http://gracefulfootball.blogspot.com
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyPon 11 Jul 2011, 11:36

Ako su tipične, lako se razlikuju: potočara ima jasno razdvojene crne i crvene pege, dok makedonska nema razdvojene, već su pege različite nijanse jedne boje, braonkasto-bordo. I po pravilu su pege krupnije nego kod potočare. Plus je najčešće malo deblja (višeg tela), često ima žut stomak...

Evo jedne slike koju je napravio meni nepoznati Nišlija:

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Potocna_i_makedonska64opix

Gore je dunavska, dole egejska. Upecane na Nišavi.
Nazad na vrh Ići dole
Vladan_Nis
Visitor
Vladan_Nis


Broj poruka : 120
Godina : 29
Lokacija : Nis
Datum upisa : 03.01.2010

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyPon 11 Jul 2011, 16:28

Secam se da su neke imale krupne pege i razdvojene a neke guste...ova sa moje slike je potocara klasicna onda..razumem sad hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
http://gracefulfootball.blogspot.com
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptySre 20 Jul 2011, 00:55

Ne mogu da spavam a ustajem u 4h jer idem nna pastrmke.Mnogo je vaznija informacija sa kum idem!Elem,sutra cu upoznati kolege sa ovog sajta SaletaJa i Mafketa!!!Koacno smo se organizovali i precesljacemo jedo opasno mesto gde sam pre neki da imao nekoliko,za mene i tu jadnu,malu i napadnutu reku,solidne pegave.Stara dobra majska i fazanov rep ce biti sve sto treba,bar je tako bilo onomad...dobro,i red spiner je ok.
Dve su mi se i otkacile a jedna babroga mi je kidala i jos sekiram,pitajuci se sta li joj je sudbina sa majskom zabodenom u gornju usnu!?

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Img1806im
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptySre 20 Jul 2011, 01:02

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Img1802b
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptySre 20 Jul 2011, 02:15

Ne sjekiraj se ...oslobodiće se te udice vrlo brzo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Fiume
Fly fisherman
Fly fisherman
Fiume


Broj poruka : 19
Datum upisa : 03.10.2011

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyČet 13 Okt 2011, 14:29




Ova je na suvu, krem tular...

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Pastrmka2
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyČet 20 Okt 2011, 01:39

Uf,mrzim da pecam malim muvama Crying or Very sad pogotovo na mjestima sa jačim protokom đe je vrlo teško pratiti i veću muvu

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Sl376674

Ali ovo je jedino mjesto na Donjoj Zeti đe je riba danas nešto kupila sa površine...
zbog nezapamćene suše riba je i dalje u mjestima sa najjačim protokom đe je ušla i ostala tokom pakleno vrućeg ljeta ....
Ovo je isto mjesto samo drugi ugao....jedini jači brzak posle kilometra tišine Crying or Very sad

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Sl376680


Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyČet 20 Okt 2011, 01:44

Ribe su sitne,ali na ovu "sušu" i vode a i ribe i ove su odlične šta su sve preživjele ljetos....

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Sl376684

I jedna narandžasta na 18( i jedina koju sam imao kod sebe a valjalo bi i da sam imao manju od ove) koja je završavala pos'o

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Sl376673

Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyČet 20 Okt 2011, 10:31

Madjoni, zavidim ti na tome što opušteno mušičariš pastrmke tokom oktobra i uživaš u tome.
Stanovnicima moje države to je strogo zabranjeno, pa nam preostaje samo da čeznemo gledajući izveštaje iz susedstva.

Mogu samo da zamislim kako je lepo kad naiđu razne maslinaste jednodnevke sredinom dana, pa otpočne mirno i lagano bućkanje.

Nastavi sa ovakvim izveštajima i daj što više slika, da nam koliko-toliko smiriš "apstinencijsku krizu". Laughing

Kao podršku, šaljem ti sliku ženkice Small Dark Olive u subimago stadijumu, koja bi mogla da te "iznenadi" ovih dana:

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 6262693639_d5077fdd33_b
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyČet 20 Okt 2011, 11:30

Mixmaster ::


Mogu samo da zamislim kako je lepo kad naiđu razne maslinaste jednodnevke sredinom dana, pa otpočne mirno i lagano bućkanje.

Hvala Mix na lijepim riječima i željom da na vodi vidim i neku krupniju jednodnevku ali trenutno se roji nešto is roda Caenis ,veličine 20 ili možda čak manje geek i moram priznati da tako sitnu muvu nikad nijesam ni koristio po Zeti nit je bilo potrebe.........
Samo se nadam da se ovakav vodostaj neće ponavljati više nikad.Oću pola metra ili metar veću vodu i normalne jesenje muve,jednodnevke na 12-14 i tulare na 12-8 Placko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyČet 20 Okt 2011, 15:03

Ufff Mix ova je meni omiljena, prva proljećna i zadnja jesenja, bar meni...... A u jedno i omiljena iz razloga što su mi na nju, jedna od najljepših pecanja, prva posle zime i zadnja pre pauze.....
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptyPet 21 Okt 2011, 12:35

Evo i slika tog malog đavolka koji mi jade zadava po Zeti ovih dana Evil or Very Mad
Ova slobodna CDC muva pored nje je veličine 18...

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Sl376686

Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 EmptySre 26 Okt 2011, 16:13

Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 5esadg
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje pastrmke suvom muvom
Nazad na vrh 
Strana 7 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Lov pastrmke mokrom muvom
» Nimfarenje pastrmke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: