Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tenkara Fly fishing (uopšteno)

Ići dole 
+25
Gamarus
Edin-NP
Mohiko
Omar
NMilanovic
Sasats
Damirt82
Ivants
NB.Geronimo
Murino
Alp
Mafke
NikolaCG
Saleja
Alibaba
Sale
Gegula
Madjoni
BlackBelt
Oholi2
Crni
Ervin-Eko
Micko
Fićo
MikiTenkara
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 01:41

Veoma lijep, koristan i iskren tekst. Bravo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 07:20

Saleja ::
Mozda druze moj mislis tako zato sto uglavnom pecas na moravi, da vise provodis vremena po planini shvatio bih da ima dosta doktrine i u kratkim zabacajima....i bas u tome je ova naprava toliko bolja, finija i td...
Druže Saleja, pecam ja dovoljno po planinama i vrlo rado idem na te male rečice,uživam u toj vrsti ribolova, zbog toga sam i pitao to što sam pitao. Ako "kokoškariš"sa mušičarcem šta onda radiš sa tako dugim tenkara štapom. Mada onaj video sa 8. strane koji si postavio mi je donekle dao meni dovoljan odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 10:11


Kada je Tenkara mušičarenje u pitanju, onda tu nema mjesta za bilo kakav govor o "kokošarenju"! Čitajući razne sajtove, forume i blogove, nisam naišao na slično upoređenje!
Tenkara je jednostavno drevna tehnika mušičarenja, gdje su casting, ondosno zabacivanje strune i prezentacija jako bitni!


Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Tenkara_info5
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 11:21

Evo jednog texta čuvenog Engleskog magazina!

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Esf_up


http://eat-sleep-fish.co.uk/content/2012/08/discovering-tenkara
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 12:29


Short history of Tenkara.

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Tenkar12


http://www.discovertenkara.co.uk/about-tenkara/short-history-of-tenkara/
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 22:07

Ivants ::
Saleja ::
Mozda druze moj mislis tako zato sto uglavnom pecas na moravi, da vise provodis vremena po planini shvatio bih da ima dosta doktrine i u kratkim zabacajima....i bas u tome je ova naprava toliko bolja, finija i td...
Druže Saleja, pecam ja dovoljno po planinama i vrlo rado idem na te male rečice,uživam u toj vrsti ribolova, zbog toga sam i pitao to što sam pitao. Ako "kokoškariš"sa mušičarcem šta onda radiš sa tako dugim tenkara štapom. Mada onaj video sa 8. strane koji si postavio mi je donekle dao meni dovoljan odgovor.


Ovo se nije odnosilo na tebe no na Sasuts... A tebe sam savrseno razumeo i primer umakanja sam dao kad se nalazis na mestima gde ne mozes stap da pomeris od rastinja, a kamoli da zabacis...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 22:27

Ako je meni upuceno moram da odgovorim ...
Provodim mnogo vise vremena na takvim rekama nego sto mislis . mada sve manje i manje u zadnje vreme .
pa evo par slika sa obliznje reke gde je rol kast sa stapom od 8 ft agonija i bas me zanima kako bi ti ovde zabacio fiksnim
stapom i predvezom i u cemu je prednost ove tehnike? Nesto tako slicno je pitao i Ivan jer na istim terenima pecamo
A evo par fotografija vode ...

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 P4280158resize

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 P4280165resize

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 P4280160resize
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 22:49

A evo idealnog terena za tenkaru sampion 1
Jedini problem je sto moras lezeci da pecas da bi dosao u domet sa fiksnim stapom i da bi
pretrazio ceo vir kako treba a da te ribe ne primete .

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 P5160002resize

Tenkara ima gomilu prednosti i gomilu mana .za neke vode i neke ribe je slazem se veoma efikasan .
Ovom tehnikom bi se npr odlicno hvatao lipljen na rzavu na suvu muvu
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 23:05

Evo ti kako izgleda lipljenski teren na Rzavu . Riba je u peni .
Ovde bi duzi stap i suva muva bili veoma efikasni jer je rec o malo vecoj reci koja nije obrasla mnogo .

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 8resizeo

A evo ga Šumadinac kako vadi jednog .
Peca se nekoliko metara ispred sebe i fiksni duzi stap je prava stvar za ovu ribu i reku jedini problem je moguca zloupotreba
ove tehnike na Rzavu .

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 P6180022resize
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptySre 07 Nov 2012, 23:19

Idealni tereni za Tenkaru. Mislim da bi ovdje bilo mnogo efikasnije loviti tenkarom, upravo zbog ove "fast running" vode. Uz mnogo bolju kontrolu mušice, bolju prezentaciju, bolje zadržavanje mušica na željenom mjestu, ovdje bi se dalo više ribe prevariti.

Ondje gdje se nemože provući nikakav štap, nemože ni Tenkara neko čudo da izvede.

Naravno, suvišno je utvrđivati šta je bolje a šta nije. Svakako i jedan i drugi način mušičarenja su izuzetni, i imaju svoje prednosti i, po mome mišljenju, ko može kombinovati i jedno i drugo to je dobitna kombinacija!
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptyČet 08 Nov 2012, 01:41

Ova gore reka je predpostavljam Rasina, ako je meni deluje da je i veca nego Resava i Crnica na kojim planiram da pecam ovom tehnikom... Stime sto su obe i jednako zatvorene rastinjem.. Resava u klisuri jos vise..
Kad budem nabavio ovaj pribor sllikacutu ti a bogami i snimati da ne ispadne da kokoskarim... Da ne tupimo vise, kad to bude slike ce govriti vise od reci, a video i po koju rec vise...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptyPet 16 Nov 2012, 17:54


Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptyNed 25 Nov 2012, 00:51


Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Big-river-tenkara-backcast-433x650
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 23:21


NIkolaCG i Oki zaljublejnici divljih voda i potocnih pastrmki


Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Img4344cj




Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Img4339na

Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 23:31

Auu kakvi tereni,ja sam smrtno zaljubljen u ovakve divlje predjele!Prosto zavidim vama koji živite blizu ovakvih voda!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara Fly fishing (uopšteno)
Nazad na vrh 
Strana 10 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Tenkara video
» Tenkara Nymphing
» Tenkara oprema
» Tenkara Lines

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Tenkara fly fishing-
Skoči na: