Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tenkara Fly fishing (uopšteno)

Ići dole 
+25
Gamarus
Edin-NP
Mohiko
Omar
NMilanovic
Sasats
Damirt82
Ivants
NB.Geronimo
Murino
Alp
Mafke
NikolaCG
Saleja
Alibaba
Sale
Gegula
Madjoni
BlackBelt
Oholi2
Crni
Ervin-Eko
Micko
Fićo
MikiTenkara
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 21:34

Sasa nema potreba da omalovazavas nesto samo zato sto se tebi to ne svidja.Eto i meni tenkara nesto nije interesantna,
ali polako pocinjem da se zanimam jer uvidjam neke prednosti u odnosu na klasican FF pribor.

Ne razumem zasto uopste postujes ovde ako ti tema ne odgovara i ako za tebe nema nikakvu vrednost?
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 21:51

Stali beluni pa muka... znas Sale ima dva prijatelja sto idu na dzipijade .
Kad se zaglave oni zavezu sajlu za drvo i cekrkom izvlace dzip. znaci oni musicare dzipove.. albino
Saletu je definicija musicarenja stap kanap i cekrk... ako zelis da postanes jedan od nas mora da nabavis ova tri...tako da
istorija musicarenja je tek pocela izumom prvog cekrka. Eto brate zalepi tim drugarima po stari cekrk na te teleskope i uvedi ih
u svet musicarenja.

Pravo ti rece Crni..Forum jeste sloboda misljenja, ali ne ide omalovazavati i ismejavati nesto sto je drugom zanimljivo ili jako
zeli da proba...

To zna da bude i uvredljivo..
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 21:58

Saleja ::
Ono sto odvaja ta tvoja prijatelja od ove discipline i musicarenja uopste nije to sto pecaju na teleskop i izolaciju, vec to sto ne zabacuju imitaciju tezinom kanapa.... a na ulovu svaka cast.
Nisi me dobro razumeo. Pecaju bez plovka i olova. Samo udica i imitacija crva. Znaci bacaju tezinom monofila .
Po misljenju mnogih bacanje tezinom kanapa ili cega vec drugog a ne otezanjem je musicarenje
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 21:59

Crni ::
Sasa nema potreba da omalovazavas nesto samo zato sto se tebi to ne svidja.
Gde sam ja omalovazio bilo sta ? Oprezno sam napisao svaki post bas da izbegnem ovo sto ti pocinjes
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:19

Ajde da ne pokvarimo ovu temu, da smisljamo odnosno predlazemo neke rijeke na kojima bi mogli loviti tenkara tehnikom.
Kada nam otvore podforum buce bolje i ljepse, do tada moramo sve u ovoj temi.

Iskreno, jedva cekam proljece i prvi izlazak na rijeku sa tenkara stapom. Zamislite nasu prvu ulovljenu pastrmku ili klena sa njim...
Daleko od toga da ne zelim vise musicariti klasicnim oriborom, ali ipak tenkara me sve vise privlaci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:30


Tenkara fly fishing nikako nije isto što i pecanje na dužinu štapa i umakanje mamca bilo to i vještačka mušica!

Ova tehnika zahtjeva i casting, tj određeno zabacivanje strune veoma slično ovom sa western fly fishing metodom. Znači Tenkara tehnika nije umakanje mamca na dužinu predveza, tj spustanje i dizanje mamca/mušice, već svojevrsna tehnika zabacivanja strune na čijem kraju se nalazi imitacija. Uglavnom je zamišljena kao metoda za male rijeke, ali je u USA i Evropi jednako uspješno koriste i na većim rijekama.

Dosta sam čitao o ovoj tehnici i istraživao upravo ova pitanja i vjerujte da to nema veze sa ovim što Sasa navodi. Tenkara štapovi su dizajnirani tako da služe mahanju i zabacivanju strune, što je nemoguće izvesti na pravilan način sa modifikovanim pecaljkama.

Evo jednog videa gdje se lijepo vidi i obješnjava kako to sve izgleda!

Btw.....ovaj komplet od Hemingway izgleda perfektno!



Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:31

Sasats ::
Saleja ::
Ono sto odvaja ta tvoja prijatelja od ove discipline i musicarenja uopste nije to sto pecaju na teleskop i izolaciju, vec to sto ne zabacuju imitaciju tezinom kanapa.... a na ulovu svaka cast.
Nisi me dobro razumeo. Pecaju bez plovka i olova. Samo udica i imitacija crva. Znaci bacaju tezinom monofila .
Po misljenju mnogih bacanje tezinom kanapa ili cega vec drugog a ne otezanjem je musicarenje

Monofilom formirati loop mislim da je neizvodljivo, mozda sa nekim 0.50 ali taj tesko da bi prosao kroz usi 18.ce... moguce da taj sistem samo potapaju i pustaju nizvodno... ili oni to tebe malo zezaju albino
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:32

Citat :
Gde sam ja omalovazio bilo sta ? Oprezno sam napisao svaki post bas da izbegnem ovo sto ti pocinjes


Ja zaista ne znam gde si ti video da ja pocinjem bilo sta negativno u ovoj temi...pokazi mi.

Za razliku od mene ti si se ukljucio u temu koja ti nije interesantna sa stavom da je tenkara obican petljas od 300 dinzdi(nedao Bog da neko spomene da je slicna musicarenju),da tvoji poznanici pecaju belke na tenkaru i ako sam gotovo siguran blage veze nemaju sta je to....Razmisli lepo jos jednom koji ulogu igra tvoj FF stap,cekrk i 27m kanapa na recici gde pecas kokoskarenjem gde ti jedva metar ili dva kanap prelazi vrh stapa...


Ja te lepo pitam sto se ukljucujes u temu koja ti nije interesantna i koja ne zavredjuje tvoje vreme?!







Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:37

Ok momci, nema potreba da se dalje objašnjavate. Mislim da sam shvatio poentu koju Sasa napominje, i mogu reći samo da to nikako nema veze sa Tenkarom.

Mislim da je to dovoljno da se tu zaustavimo!

Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:41

Crni ::
Ja te lepo pitam sto se ukljucujes u temu koja ti nije interesantna i koja ne zavredjuje tvoje vreme?!

Ja to tebi smetam ovde Crni ili mi se cini ? Oprosti molim te ako sam te uvredio bilo kako ili pokvario temu koja je tebi interesantna sorry

Na rekama gde se peca na duzinu stapa ne pecam .
Verovatno tu ima logike koristiti takav pribor ako uopste ima logike pecati na takvim potocicima
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:44

Ok Sale, shvatili smo poentu.....zamolio bih vas na ne idemo dalje u OFF TOPIC,
jer će ovo sve ionako biti pobrisano kada se bude uradio novi podforum!

Ima nas kojima se sviđa i ovaj način mušičarenja, ima nas i kojima se ne sviđa. Ništa strašno!

o.k
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:45

Pa najvise volim da pecam na tim malim planinskim rijekama. Nekako mi to ima posebnu draz. Rijeka u totalnoj divljini,okruzena sumom,brzaci i prelivi se redjaju jedan za drugim,divlje potocare... Upravo zato kupujem tenkaru.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:46



Pogledajte ovog čiču! Na šta vas podjeća kao on lovi Tenkarom. A rijeka i nije baš potočić!


Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptyUto 06 Nov 2012, 22:55

Dobismo forum. Bravo Administracijo skocko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 EmptySre 07 Nov 2012, 00:17

Ma Tenkara je veoma fina i prakticna za mnoge situacije na vodi ...
Prosto cim konac ne lezi/dodiruje vodu (sljapka, lupa ili se povlaci) riba se samim tim mnogo manje plasi pa je moguce mnogo vise puta zabacivati "bez posledica" na isto mesto + mnogo se lakse/brze zabacuje nego klasicnim musicarskim stapom.

Mozda i najveca prednost ove tehnike je u cinjenici da se veoma prirodno mogu zadrzavati musice "na drugoj strani brzaka" .. sto u klasicnom musicarenju stapom od oko 8ft nije moguce (jer bi voda odvukla konac koji lezi na njoj a naravno i musicu sa njim)

Generalno na vodi karakteristika (mala, plitka i bistra - tipa Moravica) se i ovako koriste podvezi od MIN. 4 m sto takodje otezava perfektno zabacivanje na kracim distancama- klasicnim musicarcem.
Pored toga prednost ovakvog stapa nije samo u njegovoj lakoci nego i u karakteristikama savijanja koje ga jasno odvajaju od klasicnog petljasa i omogucavaju lagano zabacivanje lakog sistema i 50 % duzeg od samog stapa .. Pogotovo ako je neki vid "roll-cast" primarni zabac (zbog okolnog rastinja)

Vekovima usavrsavana tehnika uopste ne treba sumnjati u njenu efikasnost ili upotrebljivost - 13 fita stap + 15-18 fita do musice je oko 30 fita + ispruzena ruka pa to je sasvim korektna distanca za ribolov ne samo na malim vodama
PS. Ja se generalno nesto ne odusevljavam pecanjem na malim rekama, mozda je ovo detalj koji mi je falio Rolling Eyes

Zaboravih ...
Na vodama pogodnim za pecanje tenkarom se uveliko praktikuje nimfarenje stapovima oko 10 fita gde se cekrk koristi samo da se namota konac kad se krene kuci (bar je to doktorirana tema i jasne su prednosti, a u french nimphing i da ne zalazim) i vise puta smo diskutovali da bi se to jos lakse izvodilo stapom na ciji vrh je direktno vezanan konac, sto se u najvece i koristi/lo. Mislim da je i sa te strane gledano ovaj vid "dry fly fishing" napredak.

Deluje mi da je ovo najaksi nacin da se pocetnici pre(u)vedu u osnove ( i ideje musicarenja). A verujem i da ce se stapovi solidnog kvaliteta naci po jefinijim cenama nego klasicni musicarci prvenstveno zbog jednostavnosti (nema sprovodnika, drzaca za cekrk, ukrasa isl.)

A na kraju tenkara se sklopi za 2 min .. Laughing pa moze da posluzi i da se razmaknu koprive onako sklopljena dok se menja lokacija Laughing

Oduzio sam Pozzzzz !!!!!!!!

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara Fly fishing (uopšteno)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Tenkara Lines
» Tenkara video
» Tenkara Flies
» Tenkara International

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Tenkara fly fishing-
Skoči na: