Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Offtopic o pravilima takmičenja

Ići dole 
+5
Ervin-Eko
Madjoni
Sale
Goci
Mixmaster
9 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptySre 15 Jun 2011, 23:26

Crni ::
Ako sam dobro razumeo na takmicenju ce biti dozvoljen sistem za 3 musice?

Evo izvoda iz takmičarskih pravila FIPS Mouche, organizacije kojoj smo se priključili pre par meseci:

28.5. A maximum of three flies is permitted which must not be closer to each other than fifty cm, measured eye to eye, hanging freely.
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptySre 15 Jun 2011, 23:35

Tja... :)

U Srbiji je na saveznom nivou zabranjeno koristiti 3 udice, tako da dokle god je Moravica u Srbiji, ovo nije dozvoljeno...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptySre 15 Jun 2011, 23:57

Goci ::
Tja... :)

U Srbiji je na saveznom nivou zabranjeno koristiti 3 udice, tako da dokle god je Moravica u Srbiji, ovo nije dozvoljeno...

Proveri. Najbolji način je da nas prijaviš vlastima.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 09:10

Goci nisi u pravu , ako korisnik odobri Moravicu kao ribolovnu stazu za takmicenje ,onda je dozvoljeno pecati sa tri muve tj. po pravilima discipline na takmicenju
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 12:36

Ok, ako savezna pravila to dozvoljavaju na takmičenjima...

Ali meni je svejedno ružno organizovati takmičenje gde je dozvoljeno pecati nečim što je inače zabranjeno u Srbiji i upotreba toga se smatra krivolovom.

Ne vidim baš nikakvu razliku između ovoga i recimo organizovanja takmičenja u lovu lipljana na Drini gde je za potrebe takmičenja dozvoljeno pecati tirolcem ili takmičenja u pecanju pastrmke gde je dozvoljeno pecati na glistu. Sve to su zabranjene tehnike, i korišnjenje toga na takmičenju je direktna popularizacija tih tehnika, a samim time i popularizacija krivolova u Srbiji...

Mislim da ovom takmičenju baš ništa ne bi falilo bez ove 3 muve... Sve ostalo je na mestu, i glupo je da jedna takva sitnica ruži lep događaj. Uostalom, ko da će neko baš da peca na 3 muve...
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 14:40

Nije bas isto pecati sa tri muve i sa tirolcem ili nekim drugim primitivnim pomagalom i sa musicarskim stapom ,(inace ni ja nisam za to pravilo tri muve ), ali ako neko zeli uspeh na takmicenjima mora ovo koristiti ,dok to pravila nalazu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 14:46

Heh, nikakav Goci neće da naruži ili omete bilo šta što organizuje MSN, koliko god se trudio.

Takvi su nam uvek za petama, pa smo navikli na to. Čak smo počeli da smatramo korisnim to što imamo "leva smetala".
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 18:48

Mixmaster ::
Heh, nikakav Goci neće da naruži ili omete bilo šta što organizuje MSN...
Naravno da neće Goci - vi ga sami ružite usvajanjem tuđinskih pravila ribolova, zabranjenih u Srbiji.

Meni je drago da se ovakvo takmičenje održava u mom kraju, i drago mi je da postoji mušičarska sekcija. Ovo za 3 nimfe shvatite kao dobronamernu kritiku. Meni je zasmetalo, a verujte mi na reč da će i mnogim drugima kada saznaju...

Jednostavno rečeno: bez razloga pišate uz vetar.

Slično kao pirotsko udruženje koje je nedavno na sred salmonidnog dela Temske održalo takmičenje u lovu ribe na plovak. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 19:00

Goci ::
. Ovo za 3 nimfe shvatite kao dobronamernu kritiku. Meni je zasmetalo, a verujte mi na reč da će i mnogim drugima kada saznaju...

Bratko,nije mi jasno ovo biti " veći katolik od Pape" nikako...
Ako za zvanična takmičenja po Evropi i svijetu nije problem lov na 3 nimfe(ili 3 strimera,a i to rade Laughing ) zašto je problem da se tako peca kod vas?
Koji idiot propisuje svoja pravila a dio je šire zajednice koja ima neka druga!(ovo nije pitanje i nije potreban odgovor Laughing )
Vidim da su i ovi "stručnjaci" Laughing kod nas zabranili lov na 3 muve na takmičenjima ....pa super,biće im odlično kad odu neđe dalje lol! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 20:15

Madjoni ::
Goci ::
. Ovo za 3 nimfe shvatite kao dobronamernu kritiku. Meni je zasmetalo, a verujte mi na reč da će i mnogim drugima kada saznaju...

Bratko,nije mi jasno ovo biti " veći katolik od Pape" nikako...
Ako za zvanična takmičenja po Evropi i svijetu nije problem lov na 3 nimfe(ili 3 strimera,a i to rade Laughing ) zašto je problem da se tako peca kod vas?
Koji idiot propisuje svoja pravila a dio je šire zajednice koja ima neka druga!(ovo nije pitanje i nije potreban odgovor Laughing )
Vidim da su i ovi "stručnjaci" kod nas zabranili lov na 3 muve na takmičenjima ....pa super,biće im odlično kad odu neđe dalje

Batice, po nasem zakonu dozvoljeno je pecati na 3 stapa sa maksimum 2 udice po stapu...
To se odnosi na sarandzije, plovkarose, fiderase....pa i nas musicare.....
A nigde u zakonu ne stoji neka odredba da se u bilo koje svrhe moze to izmeniti, cak ni na bilo kojem takmicenju....
P.S. Ipak organizator takmicenja trebao bi da istakne propise koji ce vaziti za takmicenje, ali ne bi smeo da izadje van granica naseg zakona....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 21:06

AKo je dozvoljeno imati dve udice na jednom štapu, otkud onda kod varaličara po 9 zavarenih udica?

Offtopic o pravilima takmičenja Vobler_predatek_viper_d72c144
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 21:24

Mix, tako u zakonu stoji.... study
Ipak svi varalicari ne koriste 9 udica...

Offtopic o pravilima takmičenja Jues9l
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 21:26

Čudo smo mi od naroda sampion 1 skocko

Ljudi nas prime kao ljude i sad mozemo da se takmicimo ....a mi trazimo dlaku u jajetu. ako je ovo sto tvrdi ervin tacno ...
onda je nemoguce clanstvo Srbije u Fips Mouche jer mi ne priznajemo pravila po kojima imamo mogucnost da se takmicimo?

Kako cemo da ucestvujemo u medjunarodnim takmicenjima ako je nas zakon suprotan pravilima ....a tek nema sanse da se kod nas odrzi
npr svetsko prvenstvo jer bi svi takmicari krivolovili...
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 21:29

Nesto se setih sada ...prosle nedelje sam na Tolisnici video tablu na kojoj pise ...

SALMONIDNA REGIJA ....ZABRANJENA UPOTREBA ŽIVIH MAMACA ...RIBOLOV DOZVOLJEN NA NAJVIŠE TRI VEŠTAČKE MUŠICE ??????

Kako je moguce po nasem zakonu ovakvo nesto?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja EmptyČet 16 Jun 2011, 22:02

U zakonu ne piše "tri veštačke mušice", nego "tri udice", a to nije isto.

Zakoni se pišu do u najsitnije detalje, tako da ih niko ni slučajno ne može tumačiti dvojako.
Pitam se, zbog čega nema detalja o broju muva ili o broju udica na varalici?

Zapravo, ne pitam se, nego znam. Onaj ko je predlagao ribolovačke zakone je prilično neuk, nezainteresovan, a ne bi bilo čudno i da je glup.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Offtopic o pravilima takmičenja Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Offtopic o pravilima takmičenja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» MJESTO ZA GLASANJE (sa osnovnim pravilima) - VOTING PLACE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: