Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Offtopic o pravilima takmičenja

Ići dole 
+5
Ervin-Eko
Madjoni
Sale
Goci
Mixmaster
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 3 EmptyPet 17 Jun 2011, 18:24

[quote="Fićo"]
Sasa D ::
Fićo ::
Sasa D ::
Na Evropskom prvenstvu u BiH prosle godine bile su dozvoljenje 3 musice samo na jezeru,a na rijekam samo 1.
Smatram da i na jezerima to treba zabraniti i da je lov sa 1 muvom najsprotskiji i napraviliniji da pokaze ko je najbolji na jednom takmicenju.

Da Sale,nego taj gospodin nam je pojasnio da se samo jedna veže od njih tri koje odabereš za ta dva sata takmičenja a onda u sledeći krug možeš da zamijeniš nekim drugim ako smatraš da je riba promijenila hranu,i uvijek samo imaš 3 mušice na raspolaganju,to ti je nekako ka u fudbalu kad možeš samo da u toku utakmice zamijeniš 2-3 igrača koje najaviš.Odabereš recimo padavca, mrava i BVO i te tri mijenjaš u tom kolu.Zanimnjivo,ali ja u po sata promijenim 15 mušica, na takvo takmičenje nebi ništa ufatio.

Citat :
Ja sam ovdje napisao kako je bilo na Evropaskom prvenstvu,a to sto ti je taj lik pricao se odnosi na neko drugo takmicenje i pravila za samo to takmicenje.
To je jako zanimljivo da odaberes 3 favorita i lovis na njih.U principu ja sam na oba drzavna prvenstva CG na kojima sam bio prvi lovio na 3-5 odabranih muva i tako ostvario najbolji plasman.[/quote

Upravo tako, to je bila neka diskusija nezvanična,jer kao on kaže da se na tri muve odnosi da odabereš tri muve a mi tumačimo da se vežu tri muve od jednom.

Odabitr muva i prijava istih se odnose na druga takmicenja unutar neke zemlje , odnosno kako je napisan pravilnik " tamo nekoga i tamo negde "

Ovo o cemu se odje diskutuje je u pitanju FIPS M. pravilnik , koji jasno i nedvosmisleno kaze da se mogu koristiti tri muve ( tri muve na jednom vezu ) !!!

citat iz najnovijeg pravilnika od 2011.god. ( slicno je pisalo i u predhodne )

- "28.5. A maximum of three flies is permitted which must not be closer to each other than fifty cm,
measured eye to eye, hanging freely.


Izuzetak jeste ako domacin medjunarodnog prvenstva propise , odnosno trazi od nadlezne federacije drugacije.

Ovo su takmicenja na kojima sam prisustvovao a koja su sprovedena po pravilniku FIPS M.

Slucaj 1. KUP Jad.pod. zemalaj u BiHu 2009.god. - dozvoljeno tri muve
Slucaj 2. Evropsko prvenstvo u BiHu 2010.god. - na rijekama jedna , na jezeru 3 .

Zakljucak : Pravilnik je jedno a izuzeci postoje suprotno pravilniku naravno uz sugestiju organizatora takmicenja i odobrnja org. odbora pri FIPS M_u.


Nazad na vrh Ići dole
 
Offtopic o pravilima takmičenja
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» MJESTO ZA GLASANJE (sa osnovnim pravilima) - VOTING PLACE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: