Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Offtopic o pravilima takmičenja

Ići dole 
+5
Ervin-Eko
Madjoni
Sale
Goci
Mixmaster
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 22:09

Ja sam protiv dodatnih otezanja, indikatora, veceg broja muva na tipetu ...itd ...u svom ribolovu .

Ali ako medjunarodna pravila dozvoljavaju veci broj muva ili jos nesto sto olaksava ulov, moje misljenje je da nasi takmicari treba da se
sluze svim dozvoljenim sredstvima da bi postigli sto bolji plasman . to podrazumeva i uoptrebu istih na pripremama i domacim takmicenjima .
Svojim clanstvom srbija je prihvatila vazeca pravila takmicenja i duzna je da svojim takmicarima omoguci koriscenje svih sredstava i
tehnika na domacim takmicenjima i pripremama

Zbog toga smatram da je polemika o upotrebi tri muve u takmicarskom ribolovu glupa i ne vodi nigde .
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 22:13

Ne, u zakonu ne pise tri udice vec dve....
Ali ja stvarno ne znam kako mozes uraditi tri musice na dve udice.... scratch
Ne zelim nikoga da kritikujem ali ako se vec neko takmici onda bi trebalo sportski da se ponasa i da postuje pravilnik o sportskom ribolovu, kakav god da je nas je....
Nemam ja nista protiv toga da takmicari pecaju po FIPS MOUSH pravilima, ali o tome treba obavestiti SSRS da zatraze od nadleznog
ministarstva izmenu-dopunu pravilnika i da o tome budemo pismeno obavesteni nakon izglasavanja na skupstini i objave u sluzbeni glasnik.

Ovako, ako neko koristi 3 musice on se ne takmici vec krivolovi u okviru takmicenja.

Jos jednom ne zelim nikoga da kritikujem i kudim.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 22:41

Udica nije isto što i veštačka mušica.

Zakon nije predvideo kategoriju "mušice" i nema detalja o mušičarskim ograničenjima u broju komada na sistemu.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 22:44

Vestacka musica je malo perja navezanih na udicu...
3 musice=3 udice
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 22:54

Ervin-Eko ::
3 musice=3 udice

Netačno. Ja pravim strimere sa po tri sakrivene udice.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 22:56

Mislio sam na musice, ne na strimere.....
A od koga ih krijes? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 22:58

Udice su sakrivene (nevidljive) u materijalu od koga je strimer napravljen.
Takvi strimeri su uobičajeni u lovu štuke i mladice.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 23:06

Razumem te Mix, malo sam se nasalio.... sorry
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 23:42

Razgovarajući prošle godine sa nekim gospodinom koi je bio na evropsko prvenstvo onako neformalno kao posmatrač i sa još nekoliko ljudi smo upravo to komenterisali sistem od tri mušice ili nimfe nebitno,đe je on uzeo učešće u toj temi i objašnjavao nam da se zakon različito tumači-odnosno da su na takmičenju dozvoljene 3 mušice da sam odabereš koje smatraš favoritom za tu vodu odnosno to vrijeme kad pecaš i da si dužan prijavit te 3 mušice sudiji i on ih upiše u listu,dali je to tako ni dan danas nisam načisto!!!!????
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyČet 16 Jun 2011, 23:55

Na Evropskom prvenstvu u BiH prosle godine bile su dozvoljenje 3 musice samo na jezeru,a na rijekam samo 1.
Smatram da i na jezerima to treba zabraniti i da je lov sa 1 muvom najsprotskiji i napraviliniji da pokaze ko je najbolji na jednom takmicenju.
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyPet 17 Jun 2011, 00:08

Madjoni ::
Ako za zvanična takmičenja po Evropi i svijetu nije problem lov na 3 nimfe zašto je problem da se tako peca kod vas?
Zato što je zabranjeno Saveznim zakonom. On je na teritoriji Srbije iznad zakona tamo neke evropske mušičarske organizacije.

U Evropi, bar u nekim državama, se pastrmka legalno peca na plovak i gliste. I ako sutra plovkaroši Srbije pristupe nekoj evropskoj plovkarškoj organizaciji, jel će da pecaju pastrmke na gliste u sred Srbije? Kao u fazonu: vežbamo za Evropu...

Ok, neka vežbaju, ali na nekom privatnom ribnjaku gde NE VAŽE zakoni koji štite divlje vode i ribe u njima. Na privatnom ribnjaku, u dogovoru sa vlasnikom, mogu da vežbaju i bacanje mreža, bacanje bombi...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyPet 17 Jun 2011, 01:16

Goci ::

Zato što je zabranjeno Saveznim zakonom. On je na teritoriji Srbije iznad zakona tamo neke evropske mušičarske organizacije.

U Evropi, bar u nekim državama, se pastrmka legalno peca na plovak i gliste. I ako sutra plovkaroši Srbije pristupe nekoj evropskoj plovkarškoj organizaciji, jel će da pecaju pastrmke na gliste u sred Srbije? Kao u fazonu: vežbamo za Evropu...

Ok, neka vežbaju, ali na nekom privatnom ribnjaku gde NE VAŽE zakoni koji štite divlje vode i ribe u njima. Na privatnom ribnjaku, u dogovoru sa vlasnikom, mogu da vežbaju i bacanje mreža, bacanje bombi...
hahaha...Država Srbija,isto ko ovi naši jadi ođe,je država u kojoj vladaju zakoni Laughing
Moram ovo zapisati neđe,da se podsjetim kad neđe krenem do vas da je to zemlja u kojoj se zakoni sprovode Laughing Čak iako su jako glupi Laughing
Pastrmka se se peca legalno na žive mamce u više država nego što se ne peca ali to nije ova tema lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyPet 17 Jun 2011, 07:05

Sasa D ::
Na Evropskom prvenstvu u BiH prosle godine bile su dozvoljenje 3 musice samo na jezeru,a na rijekam samo 1.
Smatram da i na jezerima to treba zabraniti i da je lov sa 1 muvom najsprotskiji i napraviliniji da pokaze ko je najbolji na jednom takmicenju.

Da Sale,nego taj gospodin nam je pojasnio da se samo jedna veže od njih tri koje odabereš za ta dva sata takmičenja a onda u sledeći krug možeš da zamijeniš nekim drugim ako smatraš da je riba promijenila hranu,i uvijek samo imaš 3 mušice na raspolaganju,to ti je nekako ka u fudbalu kad možeš samo da u toku utakmice zamijeniš 2-3 igrača koje najaviš.Odabereš recimo padavca, mrava i BVO i te tri mijenjaš u tom kolu.Zanimnjivo,ali ja u po sata promijenim 15 mušica, na takvo takmičenje nebi ništa ufatio.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyPet 17 Jun 2011, 10:20

Fićo ::
Sasa D ::
Na Evropskom prvenstvu u BiH prosle godine bile su dozvoljenje 3 musice samo na jezeru,a na rijekam samo 1.
Smatram da i na jezerima to treba zabraniti i da je lov sa 1 muvom najsprotskiji i napraviliniji da pokaze ko je najbolji na jednom takmicenju.

Da Sale,nego taj gospodin nam je pojasnio da se samo jedna veže od njih tri koje odabereš za ta dva sata takmičenja a onda u sledeći krug možeš da zamijeniš nekim drugim ako smatraš da je riba promijenila hranu,i uvijek samo imaš 3 mušice na raspolaganju,to ti je nekako ka u fudbalu kad možeš samo da u toku utakmice zamijeniš 2-3 igrača koje najaviš.Odabereš recimo padavca, mrava i BVO i te tri mijenjaš u tom kolu.Zanimnjivo,ali ja u po sata promijenim 15 mušica, na takvo takmičenje nebi ništa ufatio.

Ja sam ovdje napisao kako je bilo na Evropaskom prvenstvu,a to sto ti je taj lik pricao se odnosi na neko drugo takmicenje i pravila za samo to takmicenje.
To je jako zanimljivo da odaberes 3 favorita i lovis na njih.U principu ja sam na oba drzavna prvenstva CG na kojima sam bio prvi lovio na 3-5 odabranih muva i tako ostvario najbolji plasman.
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 EmptyPet 17 Jun 2011, 11:02

[quote="Sasa D"]
Fićo ::
Sasa D ::
Na Evropskom prvenstvu u BiH prosle godine bile su dozvoljenje 3 musice samo na jezeru,a na rijekam samo 1.
Smatram da i na jezerima to treba zabraniti i da je lov sa 1 muvom najsprotskiji i napraviliniji da pokaze ko je najbolji na jednom takmicenju.

Da Sale,nego taj gospodin nam je pojasnio da se samo jedna veže od njih tri koje odabereš za ta dva sata takmičenja a onda u sledeći krug možeš da zamijeniš nekim drugim ako smatraš da je riba promijenila hranu,i uvijek samo imaš 3 mušice na raspolaganju,to ti je nekako ka u fudbalu kad možeš samo da u toku utakmice zamijeniš 2-3 igrača koje najaviš.Odabereš recimo padavca, mrava i BVO i te tri mijenjaš u tom kolu.Zanimnjivo,ali ja u po sata promijenim 15 mušica, na takvo takmičenje nebi ništa ufatio.

Citat :
Ja sam ovdje napisao kako je bilo na Evropaskom prvenstvu,a to sto ti je taj lik pricao se odnosi na neko drugo takmicenje i pravila za samo to takmicenje.
To je jako zanimljivo da odaberes 3 favorita i lovis na njih.U principu ja sam na oba drzavna prvenstva CG na kojima sam bio prvi lovio na 3-5 odabranih muva i tako ostvario najbolji plasman.[/quote
]

Upravo tako, to je bila neka diskusija nezvanična,jer kao on kaže da se na tri muve odnosi da odabereš tri muve a mi tumačimo da se vežu tri muve od jednom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Offtopic o pravilima takmičenja   Offtopic o pravilima takmičenja - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Offtopic o pravilima takmičenja
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» MJESTO ZA GLASANJE (sa osnovnim pravilima) - VOTING PLACE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: