Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)

Ići dole 
+42
Maricfly
Flya
Sale
Alp
Mafke
Panic
Mixmaster
Predrag
Cori143
Boban
ShoneFly
Fly Daddy
Ogi
Ranko
Silvio
Zvezdan
Pex
Djomla
Ersin
Sumadinac
Lale
SnikS
NMilanovic
Madjoni
Bahus
Bax
Bahat
Sasats
Hypuris
Tolefly
Mr.Zacoola
Big Bad Wolf
Miran
Mungos
Musicar
MDujmović
Omar
Renafly
Pedja GM
Mackey
Crni
Murino
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 19:09

Alp,
Treba da shvatiš da ja itekako cenim ove tvoje čarke kojima si završio prethodni post. Time dokazuješ da si još uvek pravi ribar, a ne seka Persa. Ima nešto u tebi što govori da nisi pao sa kruške, nego da imaš nekakvu ribičku povijest.
Porediš me sa EFFA FC instruktorima. Odlično. Volim poređenja. Jedan od njih mi na polaganju za FFF FCI reče: "Mogao si glatko da položiš i EFFA exam." misleći na taj, zaista daleko teži livadski ispit. Ja ga upitah "Pa šta? Meni i mojim sponzorima je to svejedno da li na diplomi ima i slovo E." Laughing

Da je u Srbiji organizovan EFFA FCI exam, ja bih njega položio. Jedini razlog što sam polagao FFF je taj što mi je bio bliži i jeftiniji. Naravno da bih (kada bi me to zanimalo) položio i EFFA Master CI i to, verovatno, iz prvog pokušaja. Ne zanima me to. Nema tog mušičarskog zadatka koji može izvršiti Aco Ivanović (MCI EFFA) a da ja ne mogu i to, zatvorenih očiju. Laughing

Zanimljivo, taj FCI me je gledao sa nepoverenjem, kao da ga lažem. Primetio sam da mnogi FC instruktori imaju taj problem. Brzo umisle da je taj sertifikat veliko čudo, a da su oni nekakvi bogovi mušičarenja, koji u svakoj čorbi moraju biti zaprška. To posebno važi za Balkance. Verovatno je to zbog toga što ga teško steknu. Kod mene je obrnut slučaj - ja sam ispit prošao glatko i vrlo opušteno (i besplatno!). Lakši mi je bio ispit za FCI nego da nahvatam 4 kg klenova u Nišavi (budite sigurni u to). EFFA je otprilike na nivou 5 kg.

Nažalost, Alp, koga izuzetno cenim kao ribolovca, ne razlikuje se od ostalih. Na moje zaprepašćenje, ponaša se identično kao većina balkanskih FC instruktora. Mislio sam da je takvo ponašanje rezervisano za ove koji ni u ribnjaku ne upecaju bog-zna-šta. Možda je to zbog toga što je pao na FCI ispitu, pa ponovio. Ja se ne bih toliko razočarao da sam ponavljač na jednom ne previše bitnom ispitu.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 19:14

Madjoni ::
Alpove dvije zadnje rečenice treba staviti u temu vic dana

Izrazi se slobodno imenima pa cu se i ja smijati...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 19:18

Dobar post Mixe,mada mislim da griješiš u vezi Alpa.Alp je jedina živa legenda jugoslovenskog mušičarenja,ribolovac koji lovi ribe (što i nije u opisu instruktora zabacivanja) sa ogromnim znanjem i budući da je u EFFA potpuno je normalno da pomisli da su i ostali tamo kao on.Što naravno nema veze sa praksom Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 19:31

Alp ::


Izrazi se slobodno imenima pa cu se i ja smijati...
Zaista hvala na toj divnoj ponudi da se posvađam sa instruktorima ali bih preskočiio to ovaj put Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:19

Šta bi ti falilo ? Laughing Evo Alp proglasi sve FFF instruktore za dunstere, a ti bi se posvadjao samo sa nekoliko ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:26

Mixmaster ::

...
Nažalost, Alp, koga izuzetno cenim kao ribolovca, ne razlikuje se od ostalih. Na moje zaprepašćenje, ponaša se identično kao većina balkanskih FC instruktora. Mislio sam da je takvo ponašanje rezervisano za ove koji ni u ribnjaku ne upecaju bog-zna-šta. Možda je to zbog toga što je pao na FCI ispitu, pa ponovio. Ja se ne bih toliko razočarao da sam ponavljač na jednom ne previše bitnom ispitu.

Hvala ti lijepo na tome sto me cijenis... Ali prvo, za razliku od tebe ne spominjem da sam nekakav instruktor, osim kada me bas netko posebno neugodno provocira. A nismo vani, na vodi ili livadi, gdje ne treba puno pricati jer se u musicarenju odmah i prilicno daleko vidi tko je tko. Ne znam stoga kako bih se to ponaso bilo kao ti ili neki "ostali" koji su ti povrijedili osjecaje. Ili, sto se vec kod vas zbiva.

Drugo, pogrijesio si. Pao sam dva puta. Iako bacam i lovim ribe znatno bolje od nekih koji su me ispitivali, po njihovom off the record misljenju. Samo EFFA nije FFF. Pravila su takva da se greska na ispitu ne prasta. Nema "skoro" si bacio ili "skoro" si pogodio. Nema puse los vjetar ili je nekom los dan. Nema veze sto bi ti polozio, kad bi da bi... opravdano, neopravdano i sto ti je tko i kada rekao. To je jedini razlog zasto do te firme (za sada) drzim. Kada vidim da prolaze neki koji to vidno nisu zasluzili vise necu biti clan.

Tako ti Mix lijepo sjedni i vozi par tisuca kilometra do Njemacke, Nizozemske ili Svicarske, medju ljude koji te ne cijene ni truncice, osim po onom sto taj dan na tom mjestu radis. Na tim ispitima, barem onima koje sam ja gledao, pada 70-100 posto kandidata. Prilizno koliko u organizaciji koje si ti clan prolazi. Pa kad prodjes javi se. Sto se tice razlike medju nam dvojicom, lijepo kada prolazis kroz Hrvatsku mozemo napraviti nasu internu okladu. Oces u bacanju: dalj, meta, prezentacija, sto god..., oces u ribolovu. Reci sto bi zelio loviti, sto mislis da ti najbolje ide, i definiraj iznos koji te nece osiromasiti. Biti ce mi to jako zabavno. Samo pozuri jer sam vec prilicno star, da ne odapnem cekajuci.


Poslednji put izmenio Alp dana Pet 07 Dec 2012, 21:55, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:31

Sasats ::
Šta bi ti falilo ? Laughing Evo Alp proglasi sve FFF instruktore za dunstere, a ti bi se posvadjao samo sa nekoliko

To nije istina. Tako sto nisam nigdje napisao. Dapace, naglasio sam da medju FFF instruktorima ima vrhunskih ljudi, ribolovaca i ucitelja musicarenja.
Ali ispit za CI je smjesno lagan. Zapravo nije cak ni toliko sadrzajno lagan koliko je kriterij prolaznosti nizak. Jer tko padne nece placati clanarinu.
Mix, koji je tu clan, napisao je da je to test iz matematike za Treci razred.
Steta da mi to nije koju godinu ranije spomenuo. Mozda bi mu onda ispit bio kao za Sedmi razred.
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:35

Polako ALP sa tim odapinjanjem....ja se nadam da ce mo barem jednom na ono blato kod mene pa da vidis moj "majstorluk" bacanja pa da se malo nasmeješ i možda daš kakav koristan savet... a da godine prolaze jeste vala, deset godina u nazad kao da je jučer bilo...da se čovek zamisli
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:42

Alp ::
naglasio sam da medju FFF isntruktorima ima vrhunskih ljudi, ribolovaca i ucitelja musicarenja.
Ali ispit za CI je smjesno lagan. Zapravo nije cak ni toliko sadrzajno lagan koliko je kriterij prolaznosti nizak. Jer tko padne nece placati clanarinu.
Alp!

Kada ja npr kazem da se neka skola u nekom mestu zavrsava za nedelju dana i da nije polozio samo ko je ispao iz voza , ali da ima i po neko koji je tamo studirao pa je ipak kvalitetan u struci ....ja sam omalovazio i tu skolu i kompletno sve ljude koji su je zavrsili , pa cak i ovu nekolicinu koja je resila da kracim putem dodje do diplome a poseduje talenat i dobro radi svoj posao
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:50

Ne mislim tako. O skolama i ispitima se uvijek moze otvoreno raspravljati. Najveci kriticari te konkretno skole o kojoj pricamo su njeni vlastiti clanovi.
Vidis kako Mixy mene pokusava podbadati, a ne ljutim se. Zasto bi se netko tko je normalna osoba i dobro radi svoj posao ljutio na korektnu kritiku ili razlicito misljenje.
Smatraj da slobodno mozes kritizirati "moju skolu" do mile volje sve dok je ton pristojan i u prici nema nekih predrasticnih neistina.


Poslednji izmenio Alp dana Pet 07 Dec 2012, 20:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 20:56

Flya ::
Polako ALP sa tim odapinjanjem....ja se nadam da ce mo barem jednom na ono blato kod mene pa da vidis moj "majstorluk" bacanja pa da se malo nasmeješ i možda daš kakav koristan savet... a da godine prolaze jeste vala, deset godina u nazad kao da je jučer bilo...da se čovek zamisli

Izdrzat cu do proljeca, premda nije leko...
Mix tu i tamo lupi koju pametnu, pa je tako jedna od tih ona da dok lovis ribe ne moras razbijati glavu s bacanjem.
Ali, ako bas hoces nauciti lijepo bacati, to se da rjesiti.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 21:33

Sasats ::
Šta bi ti falilo ? Laughing Evo Alp proglasi sve FFF instruktore za dunstere, a ti bi se posvadjao samo sa nekoliko
Ma jok,čekam taj dan da odpecaju bar njih trojica protiv Mixa i da se kladim na Mixa Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 21:43

Lijepo otvori kladionicu! Ispisi parove, stavi koeficijente. Laughing
Normalno, ucesnici i bliza rodbina mogu se kladiti samo na sebe, da ne ispadne kao ono u francuskom rukometu....
Cijela zima je slobodna, a to je taman toliko vremena koliko treba da se demokratski dogovore vode i pravila.
Poznavajuci prilike na natjecanjima mozda i malo prekratko. Laughing


Poslednji izmenio Alp dana Pet 07 Dec 2012, 21:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 21:46

Jeste, lovim ja ribe i na distancama i na blizu ali znam da bi sve to moglo mnogo lepse da izgleda i isto tako da bude jos funkcionalnije.
Imam jednog starijeg kolegu koji je za moj pojam bas dobar bacac a i vrstan ribolovac od kojega se uvek necemu naucim. On me cesto koriguje i podseča na greške jer sam mu i reao da slobodno to radi jer ja sebe ne vidim dok bacam i poušavam prezenirati mušicu nekoj ribi.

Moje tipične greške npr. pri OH i double haul-u nemam uvek pravi ritam, kada napunim štap stop nije uvek na pravom mestu i valjda onda i na kraju loop-ovi nisu baš tako elegantni kakvi bi morali da budu. Teoretski mi je sve oko toga manje više jasno. Više puta sam odgledao J. Wolff, Mel Kriegera i još neke druge. Iskreno malo sati na livadi imam jer bi mi uskoro dosadilo samom to sve raditi... a da bi izbacio ceo kanap do backinga to mogu samo da sanjam...nemam pojma i to me ne sprečava da ulovim veliku i opreznu pastrmku u niskoj i bistroj vodi...ali...moglo bi i lepše. Ja sam isto jedan od onih koji su manje više samouki. A za sam FC priznajem nikada nisam previše vremena uzeo da bi sve to učinio boljim i da bi sve temeljitije proučavao.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 EmptyPet 07 Dec 2012, 21:50

To cu ti, ako dozvolis, uglazbiti za jedno prijepodne. Manje vise. Za neke stvari ces morati malo i sam raditi, ali ces znati sto, kako i koliko.
Ti ces meni za uzvrat pokazati kako se prolazi kroz ono j...o granje i blato. Jer mrzim bellyboat.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Spisak novih FC Instruktora u Srbiji, maj 2012.
» Famozni FCI test - Mixmaster
» Funny Fly Casting Videos by Mixmaster

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: