Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje karaša (babuške)

Ići dole 
+37
Predrag
NemaNja95
Mohiko
Murino
Pedja GM
Clavis
Big Bad Wolf
Ducka
Micko Nis
NMilanovic
Vladan_Nis
SnikS
Peka
Mafke
Musicar
Crni
Renafly
Djomla
Siberianman
Helti
Tomos rider
Pex
ShoneFly
Ervin-Eko
Gegula
Marushani
Goci
Markovic
Sasats
Jocko
Sasa D
Zvezdan
NikolaCG
Madjoni
Ogi
Masic
Mixmaster
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 25 Mar 2012, 15:15

Stize slika ... Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Spetljao sam par komada (koje sam ja probao za zuto-oku) TMC 102y #19 , TMC 2487 #18
Materijale poznajes + bilo koja kombinacija ovde pali, pazi samo kod nozica ove su od mekog domaceg pevca (nisam imao
manja pera) ako stavljas ostrija pera smanji ih max (usisavaju muve ne grabi ih pa treba da su sto manje cupave to je sve)
Na-brzaka i muve i slika, nije nesto ali cisto da vidis da sve te varijante vec poznajes ... samo su umanjene + koristim i tamniju varijantu sa tamnim telom i cdc (slicno kao ova narandjasta). A da i skrati rep na ovoj zelenoj i to smeta (upravo sam ga odfikario na 3mm i malo rascupavio).

Nimfice su ti takodje obavezne imas ih na Randjinim slikama. Ultra fin antron skoro kao dabing sitna perlica kao otezanje ako ih juris na preko 1m dubine, ako ne onda bez otezanja i sitan indikator (najcesce nekih 30sm od indikatora), najprostije namotan materijal na udicu i pusten rep jedno 3-4 mm ( kad se sve to napije vode dobija smisao - crvena i kajsija boja ubijaju)

Sto prostije to bolje, pozzzzz !!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 25 Mar 2012, 15:30

Polako, momci. Babuška (po mom iskustvu) ne uzima suve muve, iako ponekad stoji ispod površine. Nikada (!) mi se nije desilo da mi babuška srkne površinsku muvu. Mamac mora da potone bar desetak centimetara.
Najbolje su lake nimfe, koje sporo tonu.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 25 Mar 2012, 15:33

To mi je i Zvezdan rekao danas ,teško na suvu ... nema veze ima tu i jata protfisha koji se neće dvoumiti previše .. a ove babure ú da probam na nekog gammarusa ..
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 25 Mar 2012, 15:45

Ma mani gamarusa iskopiraj ti ove randjine nimfice #19 i sto neznije, istina je babuska i kad se vidi na povrsini retko uzima suve ali u barama je retko kad sama na povrsini pa ce zabavu da ti pruze bodorkice, crvemperke i suncanice bom

Ps. Mix ne mudruj nego posalji sliku neke lepe musake sa super finim nimficama !!! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 25 Mar 2012, 16:33

Ja im pripremam ovo:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Udica: Gamakatsu F11-2SH #16
Glava: Plastična perlica
Telo i rep: Ultrafine Dubbing
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 25 Mar 2012, 16:36

Prema mom iskustvu krupna babuška,a tu mislim na ribe preko 1kg. uvek će radije srknuti nešto krupniju nimfu,u mom slučaju gamarus na udici 10 je idealna veličina i nimfa.Na polipropilenske gamaruse bez otežanja lovio sam svoje najveće ribe.
Nazad na vrh Ići dole
Micko Nis
Fly fisherman
Fly fisherman
Micko Nis


Broj poruka : 51
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 07.11.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyPon 26 Mar 2012, 20:00

I ja sam upisao svoje prve babuske na musicarski pribor, solidne velicine . I to posle drugog odlaska na pecanje. Randja je ocevidac
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Ducka


Broj poruka : 321
Lokacija : Niš,Srbija
Datum upisa : 21.02.2012

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyPon 26 Mar 2012, 21:27

Pravo da vam kazem musicarenje me je privuklo zbog pecanja meni omiljenih salmonida, ali vidim da je i sa belom ribom jako zabavno. Kako su nam reke nabujale vidim ja da cu svoje prve fly zabacaje napraviti na nekoj stajacoj vodi...
Nazad na vrh Ići dole
Vladan_Nis
Visitor
Vladan_Nis


Broj poruka : 120
Godina : 29
Lokacija : Nis
Datum upisa : 03.01.2010

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyUto 17 Apr 2012, 12:47

Palo mi je nesto na pamet vezano za varanje karasa, pa da vas pitam za savet.

Ideja je da se iskoristi džig i da se od njegovih 10cm npr uzme 1cm koji ce da imitira glistu,
koji ce u sustini da izgleda kao izvor proteina u barskom mulju skocko . Unistio sam jedan
crveni džig, pa se pitam da li je ovo vec neko probao i ima li vajde?


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://gracefulfootball.blogspot.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyUto 17 Apr 2012, 13:23

Silikonski crvići su već isprobani u mušičarenju karaša. Odlični su.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 03 Mar 2013, 18:28

Nimfa, imitacija larve kuće muve, danas mi je donela gomilu karaša, bodorki i crvenperki.

Evo kako je to izgledalo nakon prvog sata:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Milina. Obožavam barsko mušičarenje.

Danas sam karaše nimfario na viđeno. Bacim nimfu i gledam kako je karaš srkne.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 03 Mar 2013, 19:43

E blago tebi Mix ,ja ovde nema šanse da im serviram na vidjeno zbog mutne vode . Koju taktiku da primenim u ovom slučaju - daj neki savet. Znam mesto gde ih ima i to krupne (love ih na crviće i drugu hranu) ,mirna je voda- stajaćica, ali nema šanse da im bacam na viđeno.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 03 Mar 2013, 20:17

Shone, ne moraš na viđeno. Karaš se lovi i "napamet", uz pomoć indikatora. Preporučujem ti neku belu nimfu (kao larva kućne muve - crv) #14 ili #12.
Nazad na vrh Ići dole
Big Bad Wolf
Visitor
Big Bad Wolf


Broj poruka : 369
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 18.04.2012

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 03 Mar 2013, 20:20

MIX-e daj sliku larve, mislim nimfu larve
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gospodjastojana.com
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 EmptyNed 03 Mar 2013, 20:21

U pravu si Shone, ljepota ih je ganjati u močvarici dubine do metra, ja ih imam na ovakvoj
lokaciji al jedina dobitna kombinacija je otezana larva i indikator na dugom predvezu.
Al nikakvog čara od toga, ...plovkarenje obično.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uh Mix vec odgovorio :D i ja sam pomislio da ih ganja na viđeno. Ništa onda....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje karaša (babuške)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: