Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Moljci, prateće zlo...

Ići dole 
+5
Bokac
Ogifly
100ka
Zox
Saležupa
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Bokac
Fly fisherman
Fly fisherman
Bokac


Broj poruka : 97
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptySub 14 Jun 2008, 20:25

ogifly ::
Predlažite bilo šta efikasno samo da ovo istjeram iz kuće.

Пошто сам и сам почетник са перјем и длакама, могу само да додам горе написаном да лаванда и кестење су једини природни терачи мољаца. Бар што се вунене конфекције тиче, рачунајући у то и бунде...

Можда би помогло да се све перје и длака држи у затвореним пластичним кесама. Можда мољац једе длаку и перје, али не једе пластику, па да им се бар спречи кретање и даља штета.

Што се дубоког смрзавања тиче (-24 степена на 72 сата) мени није претерано помогло, бар што се длаке тиче. Неко је поменуо да се претходно материјали испрскају водом... Можда може да помогне, али се питам да ли би осетљиви материјала (перје и слично) било очтећено таквим смрзавањем.
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptySub 14 Jun 2008, 20:32

Hlađenjem od dva dana,sam ih usporio i pronašao gde su. U mom najskupljem materijalu, METZ microbarb. Ako ništa drugo bar sam ih kasnije eleminisao-poubijao. Ali zaštita tek za koji dan.
Nazad na vrh Ići dole
Bokac
Fly fisherman
Fly fisherman
Bokac


Broj poruka : 97
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptySub 14 Jun 2008, 20:37

Salezupa ::
Hlađenjem od dva dana,sam ih usporio i pronašao gde su.U mom najskupljem materijalu,METZ microbarb.Ako ništa drugo bar sam ih kasnije eleminisao-poubijao.Ali zaštita tek za koji dan

Ахам! :)

...а ја сам био готован, па се надао да ће смрзавање поубијати бештије... :)

Јави која заштита ради!
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptySub 14 Jun 2008, 20:48

Ne brini,ako ne pre onda u ponedeljak.
Nazad na vrh Ići dole
Ogifly
Visitor
Ogifly


Broj poruka : 120
Lokacija : Foca
Datum upisa : 27.04.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: moljci prareće zlo   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptySub 14 Jun 2008, 23:03

Ja do prošle jeseni nisam nikada imao problema pa me prosto rečeno zateklo.Nevjerovatno šta sve mogu da izdrže između ostalog i tečni neopitroid od koga svaki insekt ugine naravno osim njih.Bez obzira jeli prirodno ili ne moram naći način da ih se oslobodim.Nije u pitanju samo material nego su ušli i u kuću mada ih jedva uspijem kontrolisati.Ako neko zna rješenje neka javi. thanks you
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ogifly.com
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptySub 14 Jun 2008, 23:10

Odlično ih rasteruje NAFTALIN,koji se sada proizvodi u dve varijante.Jedna (stara) koja smrdi ko đavo,i druga,novija koja je prijatnija,ali nema je kod mene u gradu.U svakom slučaju,orahovo lišće će ti pomoći da premostiš dok ne nabaviš nešto sigurnije i trajnije.Ako su ušli u odeću,onda samo lavanda.Ako je i nameštaj u pitanju,onda ksilolin.
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 01:13

Salezupa ::
Odlično ih rasteruje NAFTALIN,koji se sada proizvodi u dve varijante.Jedna (stara) koja smrdi ko đavo,i druga,novija koja je prijatnija,ali nema je kod mene u gradu.U svakom slučaju,orahovo lišće će ti pomoći da premostiš dok ne nabaviš nešto sigurnije i trajnije.Ako su ušli u odeću,onda samo lavanda.Ako je i nameštaj u pitanju,onda ksilolin.
to se resava na pocetku kada moljci jednom zagaze u svet musicarenja oni ne odustaju tako lako kao i mi stvarno ha ha zato sam ja to na vreme u plasticne kofere, a pre toga u patent kesice i za sada nema problema samo moram da pazim kad mi Sale nesto da iz njegovog asortimana da se tu ne zajebem inace ode godinama skupljan materijal da ne bude kasnije Ufffff help 1
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 09:39

Tačno je da se rešava na početku, ali na početku ti mi to nisi rekao, "SINE DRAGANE". Od sada ćeš sa mnom u lov u "nabavku" a i da se malo prošetaš jesenas i zimus, neće ti faliti. stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 09:50

Salezupa ::
Tačno je da se rešava na početku,ali na početku ti mi to nisi rekao,SINE DRAGANE.Od sada ćeš sa mnom u lov u "nabavku" a i da se malo prošetaš jesenas i zimus,neće ti faliti. stvarno ha ha
Vidi... Nikola je poceo da pravi muve, moracemo malo da mu pomognemo oko materijala, jer on nema gde da ga kupi ovde u Crnoj Gori.......... o.k
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 10:24

Za start će se skupiti, nije problem. Samo da ne počne kao ja da sakuplja i kupuje stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 12:16

Bogi ::

vidi Nikola je poceo da pravi muve, moaracemo malo da mu pomognemo oko materijala jer on nema gde da ga kupi ovde u Crnoj Gori.......... o.k

Evo javljam se da mu pošaljem pera pauna samo neka mi pošalje adresu na PM o.k
Nazad na vrh Ići dole
Ogifly
Visitor
Ogifly


Broj poruka : 120
Lokacija : Foca
Datum upisa : 27.04.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: moljci prareće zlo   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 18:49

Samo da se svima zahvalim na savjetima ,počeo sam sa nekim miksom lavande i orahovim lišćem,a trebao bi napokon da stigne i Autan.Izgleda da ih je i ovo skoro rastjeralo.
thanks you
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ogifly.com
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 21:06

ogifly ::
Samo da se svima zahvalim na savjetima ,počeo sam sa nekim miksom lavande i orahovim lišćem,a trebao bi napokon da stigne i Autan.Izgleda da ih je i ovo skoro rastjeralo.
thanks you

Rasteraće ih sigurno ali je potrebno vremena koga ti, očigledno nemaš a ja koristim lišče oraha kao preventiva dok se ne pojave...Bolje je sprečiti nego lečiti super
I da, umalo da zaboravim, rasteraće samo adulte a sve ono drugo će ostati pa budi oprezan Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptyNed 15 Jun 2008, 21:26

Malopre,odnosno večeras sam dogovorio da odem do velikih polja lavande u toku naredne nedelje kada je najbolja berba.Nabraću veću količinu pa kome bude potrebno poslaću bez problema.Dok ne stigne sveža lavanda,može da se čuje i neki bolji predlog
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 EmptySre 25 Jun 2008, 10:39

Lavanda još nije stigla da se bere,ali sam nabavio malu količinu cvetova koje sam ubacio u nekoliko ženskih čarapa i stavio između materijala.Em,lepo miriše,em nema moljaca.Eto jednog od mogućih rešenja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moljci, prateće zlo...   Moljci, prateće zlo... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Moljci, prateće zlo...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: