Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?

Ići dole 
+20
Los_Pecaros3
Gamarus
DonCarleone
ZmajodBosne
Predrag
Ervin-Eko
Fly Daddy
Musa
Mixmaster
NikolaCG
Mr.Zacoola
Sale
Renafly
Sagemaster
Ersin
Madjoni
Bax
Sasa D
Pex
OSX
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptySre 24 Okt 2012, 12:08

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 20121012
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptySub 22 Mar 2014, 20:36

Eh kad Slovak napravi nimfu :D Sana golema i jaka. Nisam odolio a da ne oprobam ovo čudo koje mi je dalo dva lijepa lipljena u jakom brzaku dubine metar. Teške su da gotovo oru dono, u glavmom da sam bacao šta drugo vjerovatno bih glabao cijeli dan. Evo slike na šta liče ako ko želi da isproba

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 --data--web--product--amper--23496-106592049365009-100000426445481-168369-5159586-n-1-.fitbox.x680.y600.r0.q85.nr1.me2
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptyNed 23 Mar 2014, 09:47

Odlične nimfe za preoravanje na dužinu štapa. Ako riba neće njih, poslužiće kao sidro za nimfe iznad.
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptyNed 23 Mar 2014, 19:17

Upravo tako Mix alergične su na false cast totalno :D Smaraju na kratko al ponude akcije u nuždi :)
Nazad na vrh Ići dole
FilipM
Visitor
FilipM


Broj poruka : 118
Godina : 24
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 05.08.2014

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptyUto 12 Jan 2016, 22:39

Ova tema je meni jako zanimljiva jer uvjek me mucilo kad dodjem na rijeku koliko '' tesku'' muhu da bacam, dok sam u kuci i dalje gledam slike po forumima i razmisljam koju muhu bi tu zabacio, stalno po internetu citam kad se o nimfarenju prica ako sa vremena na vrijeme ne otkinete nimfu od dno znaci da nesto ne radite kako treba i naravno ja sam tako i radio dok mi se nije desilo par situacija koje su potpuno promjenile moj pogled na nimfarenje, iako imam samo 16 godina i svjestan sam da je velika vecina sa ovog foruma iskusnija od mene sto se toga tice, naveo bih samo par situacija gdje sam zakljucio da nimfa ne mora uvijek da 'rije' po dnu.

Primjer 1:Takmicenje na rijeci Sani na divljem dijelu i ispred mene je brzak dubine oko 1 metar, stavljam nimfu na 3.5 tungstenu i osjetim kako kucka po dnu,medjutim nista.. Nakon mene na to mjesto dolazi moj tata i takmicenje se zavrsava i on mi kaze da je u tom brzaku uhvatio 2 i jedna mu je spala, pokazuje mi muhu i ona je na 2.0 tungstenu sto me je jako zacudilo

Primjer 2:Rijeka Ribnik mjesto kod Komune tacnije krak rijeke do Komune, dubina oko 1.5-2m brzeg toka, stavljam fazana na 4.0 tung i opet osjetim kako rije po dnu, zapinje itd. Rezultat riba ili dve, sjetim se takmicenja i stavim fazana na 2,5 tung i na tom istom mjestu hvatam bar jos 5-6 lipenova u roku od pola sata, ponovo manji tungsten donosi uspjeh

Primjer 3: Rijeka Sana divlji dio ispred restorana Tri Jelena, dubina metar i nesto, pecam na muhu 3.5 tung i naravno nista, spustam se nizvodu a za mnom ide tata i hvata par komada na istom tom mjestu kuda sam ja prosao, mislim u sebi Vjerovatno je druga nimfa u pitanju, naravno nije bilo tako vec je on pecao na laksu, naravno jeste da je on iskusniji od mene, ali sve sto zna i mene je naucio i uvjek mi govori da se prilagodjavam situaciji i ako ne ide da nesto mjenjam

Od tad uvjek krecem sa sto laksim nimfama, ako ne ide, povecavam velicinu tungstena dok ne stignem do onog sa kojim imam rezultata, jer nije svaka situacija na vodi ista.. Eto to je neko moje misljenje o tezini nimfe, i ponavljam da je to samo moje misljenje i da se ne pravim pametan jer znam da velika vecina ovde ima vise iskustva od mene :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptyUto 12 Jan 2016, 22:55

Filipe, naučio si dobru lekciju od oca. Naravno da uvek treba početi lakšim nimfama. Vrlo često će ribe biti zainteresovane za uzimanje nimfi u srednjem sloju vode. Adekvatno otežane nimfe su "tajna" uspeha, a neretko su to nimfe bez tungstena ili sa glavom umerene veličine i mase.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptyUto 12 Jan 2016, 23:01

Ja iskren da budem slabo pecam na nimfe,retko kad je okacim....pa makar ceo dan bacao suve,ali kad se digne na suvu,za mene je to pobeda...



Ali mislim da tvoje zapazanje pije vodu...treba definitivno experimentisati i pamtiti neke situacije koje nisu uobicajene...ako treba cak i zapisati,nekad moze da posluzi... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
FilipM
Visitor
FilipM


Broj poruka : 118
Godina : 24
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 05.08.2014

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 EmptyUto 12 Jan 2016, 23:09

Slazem se sa Vama, i zato u mojoj kutijici sa muhama svaka muha je napravljena sa tung od 2.0 do 3.5 kako bih se mogao sto bolje prilagoditi situaciji na vodi, jer na takmicenju na Lasvi sam se uvjerio da je razlika izmedju 2.5tung i 3.0 ribi bila veoma bitna, sa 2.5 tung nista,  stavljam 3.0 i rezultat 13 riba za sat vremena, a i veoma mi je drago sto i Vi mislite tako.

Mare dnevnik posjedujem, i poslije svakog ribolova u njega upisujem taktiku koju sam koristio taj dan, kao i ostale parametre :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Nimfe jednodnevki
» Lako do trajne nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: