Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Strimerom na pastrmku

Ići dole 
+29
Sale
NMilanovic
Zarkotekica
Bahat
Ersin
Pex
Damirt82
Gegula
Mafke
Lale
Sasats
MaxFly
Micko
Murino
Flya
Fly Carpenter
Bojovic Danijel
Mr.Zacoola
Los_Pecaros
Peka
Goci
Ervin-Eko
Sasa D
Vojvoda
Oldsurehand
ShoneFly
NikolaCG
Mixmaster
Madjoni
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyČet 23 Avg 2012, 21:06

Prelijepe Bravooo i cestitam pozzzz......
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyČet 23 Avg 2012, 21:41

Hvala kolege!

@Murino, ako se moj prijatelj slozi objavit cu njegovo ime. On nije zainteresovan za forume i ne da mu se to. Evo zavrsili smo pre sat vremena. Bilo je jos mnogo akcije, kakve vratolomije su nam izvodile ribe na stapovima....zamisli kako to izgleda kada ti ribe od 60 do 70cm skači i do metar u visinu, pa onda vezano skakanje....jaooooo ma i kada sam imao kidanja pred sam kraj mi nije bilo žao....prekrasan dan! I manje više sve malim woolly buggerom.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 08:27



Seb,fatasticni ulovi Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 09:10

@Mafke, hvala bato! :) Ove naše kalife su toliko sve podivljane da su i po ponašanju na štapu poput stilheda
...vratolomije, tresu glavom, vezani skokovi, skokovi i do 1m u vis...ludilo Evo ovde na ovoj slici se lepo vidi jedan
krasan skok sto me je ovaj kolega uspio jucer uslikati. To je vec bilo u kasnim popodnevnim satima kada smo se
vratili na jos jednu rundu sa ovim prekrasnim ribama.

Strimerom na pastrmku - Page 5 Index.php?action=dlattach;topic=4286

Pogledaj bato ove boje, mada je uživo još lepša nego ovde na fotki.

Strimerom na pastrmku - Page 5 Index.php?action=dlattach;topic=4286

I sve to na male woolly bugere sa tungsten glavicom. I to su neki nasi pojednostavljeni woollyj bez hackla.
Marabou rep i telo vunica, otežanje i glava tungsten i gotovo. Bez ikakvog kompliciranja....na takve woollyje lovim i podusta/skoalja :)

Sledeći put kada budem išao na ovu vodu uradit ču još neke woolyje na tubici i nadam se da ču tako smanjiti i broj otkačenih riba ;)
jer je pored kidanja bilo i toga :P Tako je to sa ultra divljim ribama ;)


Poslednji put izmenio Flya dana Pet 24 Avg 2012, 10:20, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 09:36

Seb, bravo druze, prelijepe ribe....
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 10:22

Hvala kolega! Borbe su sa ovim ribama spektakularne!!!

Strimerom na pastrmku - Page 5 Index.php?action=dlattach;topic=4286
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 12:28



Seb,koje je jacine taj stap u tvojoj ruci scratch
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 13:22

E to sam se nadao da neče nitko da pita :P inače ja lovim tu sa mojom peticom od 9 stopa ali posto sam poslao donji deo stapa u Hardy&Greys kao reklamaciju
zbog skripuce plute prisiljen sam bio da jučer lovim sa wt7/8 9' jer da idem ovde sa super finom 4kom mi i nije bas najpametnije iako me je jako vuklo da to uradim. Ipak zbog svega sto je u igri koristim ovu močugu :P To je jedan od razloga sto sam i izgubio nesto lepih riba uz samu obalu (kidanja i spadanja) a predvez je
0,16 :P Sa onom mojom četvorkom bi ovde borba trajala predugo a ja ne bi da mi riba crkne ili da je oživljavam predugo.
Kolega koristi ovde šesticu od 9', starog Clearwater Orivsa. Super motka za ovu vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 13:47

E pa s obzirom da ja imam tog Orvisa znaci opremljen sam i mogu da dodjem.... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 13:56

Flya ::
Ove naše kalife su toliko sve podivljane da su i po ponašanju na štapu poput stilheda
...vratolomije, tresu glavom, vezani skokovi, skokovi i do 1m u vis...ludilo Evo ovde na ovoj slici se lepo vidi jedan
krasan skok sto me je ovaj kolega uspio jucer uslikati.
cool photos
Ovaj kadar je fantastičan, nije mi jasno samo što si skratio veličinu fotografije, mislim da bi na većoj (bar forumskoj 800 x600 ili 900 x ...) izgledalo sve
mnogo moćnije


p.s.

Što se tiče izgleda "kalifa", ne bih da ih komentarišem, biću iskren i reći da ih cijenim kao izuzetne "borce" na štapu...ali takodje i to nisam
veliki ljubitelj njihove ljepote!

I još za NN kolegu .... ja sam imao samo dobre namjere, medjutim naravno poštujem njegovo pravo na anonimnost :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Micko
Visitor
Micko


Broj poruka : 260
Godina : 46
Lokacija : Štrpce-Kosovo i Metohija
Datum upisa : 13.09.2008

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 15:41

Flya ::
E to sam se nadao da neče nitko da pita :P inače ja lovim tu sa mojom peticom od 9 stopa ali posto sam poslao donji deo stapa u Hardy&Greys kao reklamaciju
zbog skripuce plute prisiljen sam bio da jučer lovim sa wt7/8 9' jer da idem ovde sa super finom 4kom mi i nije bas najpametnije iako me je jako vuklo da to uradim. Ipak zbog svega sto je u igri koristim ovu močugu :P To je jedan od razloga sto sam i izgubio nesto lepih riba uz samu obalu (kidanja i spadanja) a predvez je
0,16 :P Sa onom mojom četvorkom bi ovde borba trajala predugo a ja ne bi da mi riba crkne ili da je oživljavam predugo.
Kolega koristi ovde šesticu od 9', starog Clearwater Orivsa. Super motka za ovu vodu.


Ja sam na ovom terenu lovio sa Vision Cultom #5,dok je moj kolega lovio sa Hardy Angel 4 bez ikakvih problema.
Licno smatram da ispod #5 ne bhi trebalo ici.
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 15:58

@Gegula, dobrodošao! :)

@Murino, fotku sam takvu dobio preko e-maila...nemam jooš originalnu veličinu slike. Nisam ni ja bio nešto oduševljen kalifama dok nisam počeo da lovim natur i divlju ribu. Istina je i da su ukusi različiti i to je dobro da je tako :)

@Micko, može i četvorka ali ne moja full flexy jer sa time bi predugo maltretirao ovolike ribe bez potrebe. Brza četvorka je druga priča. Koliko mi je poznato taj hardijev anđeličić je brz štap. Peticom i ja lovim ovde ali posto sam sada bez nje radije ovom motkom nego spomenutom četvorkom. Jedno je sigurno da ču barem jednom otići baš tom četvorčicom tek toliko da vidim kako če sve to da funkcioniše jer to želim da uradim od kako sam je kupio ali uivek se predomislim. Sledeći put nosim i nju.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 17:08



Seb,s obzirom kolike ribe lovis,7-8# moze da prodje normalno. Ja bih ipak #4 Rolling Eyes SADO-MAZO bounce
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 18:51

Ja sam protiv toga da se ribu pre-dugo zamara ali izuzetno jako volim fini pribor pa sam iz tolike ljubavi
do finog pribora kupio Scotta F2 wt4 7'7'' glass full flexy umesto da sam za kakvih +-100€ manje od redne cene
na jednoj rasprodaji uzeo novog novcatog Heliosa peticu 9' koji bi mi realno vise trebao ali to je jace od mene...
jednostavno uzivam u tom staklencu kada god se da... a sigurno cu ga oprobati i na ovim ribama ali uveren
sam da nije to bas to ali prvo moram da probam.

Evo dobio sam par slika, ali kaže kolega da me slikao još u jednoj akciji...a ja nisam ni znao ali to cu dobiti naknadno.

Evo, Murino, u malo vecoj rezoluciji :P

Strimerom na pastrmku - Page 5 Jumpua10

Ajd sad kaži da ovo nije lepo ;)

Strimerom na pastrmku - Page 5 Rainbowte

Strimerom na pastrmku - Page 5 Lepotica

To sam jučer slikao.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 EmptyPet 24 Avg 2012, 19:09


Fotke su vrhunske... nemam im što zamjeriti, a ponoviću Madjove riječi da si svojim prisustvom na ovom forumu oplemenio ga i dao mu svojim postovima i fotografijama poseban kvalitet !

Hvala Flya (Sebastian) ! cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sponsored content





Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimerom na pastrmku   Strimerom na pastrmku - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Strimerom na pastrmku
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako odabrati pravu muvu za pastrmku ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: