Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako mušičariti na Velikoj Moravi?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptyNed 16 Jan 2011, 02:07

Gospodo, pozdrav svima...

Imam pitanje na koje nisam mogao da nadjem odgovor ni na jednom forumu ovog sajta,inace Vas ne bih smarao.Odrastao sam na
Velikoj Moravi (oko Paracina) ali sam tada,na zalost bio zabludeli plovkaros!!!
Prosle godine sam se mucio i neuspeh pripisivao cinjenici da sam musicar pocetnik.
Verovatno znate da je ova reka prepuna ogromnih klenova(koji me i najvise zanimaju),licno sam ih raznim tehnikama ranije hvatao
(jedinke i preko kilogram),svakodnevno ga varalicari hvataju ali ja na musicu...blamaza!!! Poneki sitan!

Doduse pecao sam samo dva puta prosle godine!

Najvise me zanima sta sa cinjenicom da ova reka cele godine ima specificnu boju i prakticno nikad nije bistra.

Hvala!!!
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptyNed 16 Jan 2011, 10:09

E prijatelju ja imam isti problem, iako najvise bi tamo voleo da pecam. zbog te njene boje musicarenje je jako otezano ali ne i nemoguce.
Posto ne mogu da ti dam proveren savet, jer jos nisam probao, mislim da je resenje u mokrim i nimfama.... pored toga nemoj da
zaboravis pravilan pristup vodi je najbitnija stvar, ako glavonja provali da si tu zaboravi pecanje. nemoj ni da pokusavas kad je boja vode
braon, probaj da ga lokalizujes ako je to uopste moguce na moravi, ali posto si ih jurio na plovak znas odprileke de su..... Ja sam ga najbolje
pecao bacajuci ka obali tj. uz samu obalu pogotovu de se rastinje nadvija nad vodom, najveci na muvu na moravi mi je bio 400g ali to je
jako slabo sprem da znamo sta zivi tamo... Resenje sigurno postoji, ja cu celu ovu sezonu provesti bas na moravi .... ako provalim javljam
ti, a zato vreme imas crnicu covece odlicna reka za ovaj sport i prelepa reka... Nauci tamo da pecas glavonje morava je HARD level...
Na moravi kod kocinog hrastan pre par godina jedan plovkaros uboo je macana 4,3kg....jezzza...

Nadam se da sam ti pomogao
Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptyNed 16 Jan 2011, 10:12

Boja siera kako je mi ovde zovemo je i na Z. Moravi pa pojedinci ubijaju glavonje..... sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptyUto 18 Jan 2011, 22:56

Sale,hvala ti kao bratu...vec sam poceo da tripujem kako samo ja na V.Moravi imam problem.I ja sam ih hvatao bacajuci prema obali,hvatao sam ih na plicim i mirnijim prelivima a najvise pored sprudova nastalih od vadjenja peska gde je voda iz nekog razloga kristalna! A na Crnici i Grzi ih cepam u ozbiljnim kolicinama nego sam skroman decko :lol:a i neznam jos uvek kako se stavljaju slike inace bih ti pokazao,sjebem se vec na delu 'ugosti sliku'.Kad budem naucio,stavicu da vidis...proslog leta me sralo iako nisam znao da vezujem musice pa sam ih hvatao na razne gluposti...uglavnom neke smesne majske imitacije koje sam mogao da nabavim u Paracinu,a mozes da predpostavis kakve su musice koje mogu da se nadju u prodavnicama u nasem kraju!? Imao sam mnogo komada preko 500gr..Sad sam svoj covek,vezujem svoje musice i znam sta treba na crnici i grzi,pecam i na svim rekama oko Nisa...ali me V.Morava kopka,ne da mi mira jer tvrdim da ti klenovi sto tamo plivaju nema gi ni u Nisavi,ni Temskoj,ni Timoku!Video sam i ja neke ogrimne klenove od preko dva kila ulovljene klasicnim sistemima olovo i keder na dnu.letos su ih ubijali na beovicu.Sad sam se setio da imam i slike ljudi sa ribama koje su uhvatili...moram da ih iskopam u kompu.I,naravno da naucim da ih stavljam na post!!!
Ah,da! Na koje musice si ih jurio na V.M.?
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptyUto 18 Jan 2011, 23:28

A sto se tice Zapadne Morave,ona je mnogo,mnogo bistrija od V.M. i zgodnija za musicarenje.
Sto naravno ne umanjuje majstorstvo postovanih kolega koji pored imena imaju TS,vidim sa slika da cepaju ozbiljne klenove...mada vise na mokre muve!
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptySre 19 Jan 2011, 20:55

Еvo ovako se postavlja slika snimio covek sampion 1

Upustvo za postavljanje fotografije na forum



Istu sam i ja taktiku imao de sljukare naprave usek pa se voda okrece, bas sam tu imao te finije komade,,,, Od musica sam koristio samo plivajuce...bambule uglavnom tu se najbolje pokazale... ali to definitivno nije resenje probali i ja i ti, mada u tim zalivima leze glavonje dok
sam varlicario bacajuci uz samu obalo najvece glavce sam vadio, tako da sam siguran da su tu. E sad mora da postoji resenje nisam
probao ni nifu ni mokru na V Moravi, ali kontam da to mora da funkcionise... Sigurno postoji fora da se razbiju, definitivno domaci zadatak
za sledecu godinu, jer ako neke ribe ima MNOGO u moravi to je klen i to u svim delovima reke...

Odlicno sto si postavio ovu temu moz se i pojavi neki baja pa nam razresi ovu misteriju..... Placko
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptySre 19 Jan 2011, 22:51

Daj boze da se javi neko ko zna...voleo bih da cujem!Ja sam resio da ovog leta apsolviram na V.Moravi!U pravu si,bambula je zakon ali ja bih je probao i u nekim drugim bojama osim crne.Kapiram da bi se neka zuckasta ili svetlija nijasna bolje videla odozdo u onoj polukafenoj boji vode.Ma,imam razne ideje!Razradicu pod obave4zno i zovem te da bacamo zajedno!
Hvala za pomoc oko slika...sa'cu probam!
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? EmptySre 19 Jan 2011, 23:01

Ja celu proslu godinu pecam na zutu i braon.... bolje su mi se pokazale...
obavezna organizacija.... sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako mušičariti na Velikoj Moravi?   Kako mušičariti na Velikoj Moravi? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako mušičariti na Velikoj Moravi?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Famozni FCI test - Mixmaster
» Mini Kruzer na Zapadnoj Moravi
» Kako da koristim CDC
» Plotica i kako je loviti
» Kako uloviti beluna ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: