Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nimfa u nuždi?

Ići dole 
+23
ZmajodBosne
Rzanac
Saleja
NB.Geronimo
Mr.Zacoola
Zvezdan
Oholi2
Fićo
Sasats
Djomla-BL
Ogi
Renafly
Bax
Fly Daddy
Lale
Crni
Mafke
Madjoni
MM
Acter fly
Peka
Davor
Mixmaster
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 12:37


P.S.
I ja se spremam za novu nimfarošku sezonu. Ne može se uvek na suvu. Nužda je to, ništa drugo...

....mozda za tebe.
U buduce govori u svoje ime,i mani se teorija o musicarenju...
Pozdravljam svog druga dryflyera :ziveli :

ja vise volim od pola kile na nimfu nego od 2kg na suvu ahhaha
Nazad na vrh Ići dole
Oholi2
Visitor
Oholi2


Broj poruka : 151
Datum upisa : 06.10.2010

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 14:24

Fićo ::
Pecajte, ali i kad nema rojenja može da se super mušičari površinskom draž je u tome da se nađe mušica normalno
površinska koja će da iritira ribu da pođe za njom, mi ođe na Limu imamo takve uslove pa možemo da uživamo na površinsku u bilo koje
doba godine a na vaše vode nisam lovio pa neznam mada bi i tamo forsirao površinsku jer ona je zakon za mene i većinu koi pravo
mušičarenje doživljavaju samo površinskom mušicom, tako uživajte i vi i ja dok ima šta da se upeca.

Potpuno tacno, ali vazi samo za sitnuriju i nedorasle primerke. Dobar komad zna da ne treba da uzima na povrsini kad na dnu, skoro bez
truda moza lepo da se najede....ako mi ne verujete, pogledajte sta ste kacili od ulova na suvu u ovom periodu. Ulovi su svakako vredni
hvale jer nije lako pecati po zimi, ali na nimfu bi bilo mnooooooogo bolje. E sad ti Fico volis suvu i to postujem, ali ima nas koji i
nimfarimo....zato su mi glupa poredjenja nimfarenja sa lovom na zivu ribicu, pa to veze sa mozgom nema.

Sve je stvar kusa i to treba postovati.

Treba pecati u granicama zakona i postovati ga.
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 16:55

Ne znam dali si gledao slike što sam postavljao ovih dana ali mislim da nisi u pravu kad kažeš da neće veći lipijen da se podigne na
površinu,neki od ovih je gledao i Saša D . kad sam ih vadio i to uzimao u dubinu veću od metar stvar je u tome da tu ima ribe u revir
i nebitno našta loviš i ja i Saša smo se išćefili nekoliko dana on na nimfu ja na površinsku, svako ima svoj izbor pa nek bira,mene
jedino boli što se u mušičarenje ubraja i nimfarenje i lov strimerom mislim da su to posebne discipline koje treba upražnjavat kako
kad želi ali ga ne zvati mušičarenjem,toliko pozdrav i pecajte i samo pecajte nebitno šta bacate...

Nimfa u nuždi? - Page 3 0124img00242Nimfa u nuždi? - Page 3 Ponedeljak2401img00212Nimfa u nuždi? - Page 3 009img0024Nimfa u nuždi? - Page 3 Perajaimg00222
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 17:09

Fico!

To bi bilo isto kao kad bi razdvajao varalicarenje leptirastim varalicama , voblerima ili silikonskim imitacijama.
Šta god bacao ribolovac od nabrojanih rekvizita , on je VARALICAR . nikako nije vobleraš ili leptiraš ....
Tako i u FLYFISHING-u...sto bukvalno u prevodu znaci RIBOLOV MUŠICOM...ribolovac peca imitacijama musica ili pravilnije
insekata, imitira razne faze u zivotu istih i hvata ribu.
Zato ne vidim razlog razdvajanja musicarenja suvim i podvodnim imitacijama? mozda je uzrok tome lov na tirolac gde se koriste
podvodne imitacije , pa zato ribolovci na cijim je rekama ova tehnika opustosila riblji fond imaju averziju prema svakom vidu ribolova
ispod povrsine. Moj logican izbor u svakoj situaciji i na svakoj reci bice ona musica koja donosi ribu ...bilo da je suva , mokra ili nimfa
Nazad na vrh Ići dole
Bax
Visitor
Bax


Broj poruka : 235
Godina : 51
Lokacija : Jošanička Banja
Datum upisa : 07.05.2008

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 18:47


Šta mislite hoće li pastrmka da se digne na suvu po ovakvoj vodi.

Nimfa u nuždi? - Page 3 5a03ux
Nazad na vrh Ići dole
http://wwwgranitiimermeriostojic.co.rs
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 19:01

Sasats ::
Moj logican izbor u svakoj situaciji i na svakoj reci bice ona musica koja donosi ribu ...bilo da je suva , mokra ili nimfa

Mudre reči.

Samo, ima tu jedan trik. Većina riba se konstantno hrani ispod površine, a mnogo ređe na njoj. Čak i kada ima hrane na površini, opet većina riba vrlo rado jede ispod nje. Sledeći tu logiku, mi bismo stalno koristili nimfe i strimere - gotovo da ne bismo imali potrebu za suvim muvama.
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 19:42

Ne znam kolIko da vam nalazim primjera....

...ali bi pozvao gospodina Ada iz Ključa, bio je prisutan kad je njihov takmičar jedino na površinsku uspio da upeca oko 15 lipijena po takvoj
vodi koja je bila mutna ne irava nego mutna, a čovjek je strastveni nimfaroš i probao i ništa nije išlo i kad je prešao na površinsku imao je rezultat.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 19:49

Lipljen je mozda jedina riba koju je moguce uloviti uvek i u svakoj situaciji na povrsini, ali sa drugim ribama to nije slucaj .
Kod mene nema lipljena pa zato verovatno ima mnogo ribolovaca koji vise nego često pecaju pod vodom ...
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 19:52

Sale okej, samo iznosimo ono šta ko zna i šta je vidio samo vi lovite kako najbolje vama odgovara -BISTRO-
Nazad na vrh Ići dole
Bax
Visitor
Bax


Broj poruka : 235
Godina : 51
Lokacija : Jošanička Banja
Datum upisa : 07.05.2008

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 19:58

Fico kod vas u Crnoj Gori i kod nas u Srbiji ima dosta razlika u pecanju.
Ne mislim na tehniku pecanja, vec na razliku u vodama i sto je kod nas 95%pastrmska voda!
Nazad na vrh Ići dole
http://wwwgranitiimermeriostojic.co.rs
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptySub 29 Jan 2011, 20:58

I ako zivim u Centralnoj Srbiji, gde se vode razlikuju od Crnogorskih, za nekoliko povezanih sunčanih dana izmamim na suvu muvu lepe
klenove bez obzira na godišnje doba.

I Aleksandar Puškadija je opisivao zimsko mušičarenje klena kapitalaca u sred zime na plivajućeg skakavca...


Pozdrav!
sorry
Nazad na vrh Ići dole
Oholi2
Visitor
Oholi2


Broj poruka : 151
Datum upisa : 06.10.2010

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptyNed 30 Jan 2011, 13:55

Bax ::

Šta mislite hoće li pastrmka da se digne na suvu po ovakvoj vodi.

Nimfa u nuždi? - Page 3 5a03ux

Najopustenije, čak i po mnogo mutnijoj, čak zna da bude i selektivna ...

Fićo...ti i ja imamo razlicite pojmove o krupnom lipljenu, mali mi je svaki ispod 30 cm izmedju 30 i 40 je solidan,
a tek preko 40 krupan....a to nikako ne znači da sam se nalovio krupnih...

Ovaj je solidan, nategao se do 40cm....nimfica fazanov rep mu je u ustima...

Nimfa u nuždi? - Page 3 Lipacn
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptyNed 30 Jan 2011, 14:17

Fićo ::
Ne znam dali si gledao slike što sam postavljao ovih dana ali mislim da nisi u pravu kad kažeš da
neće veći lipijen da se podigne na površinu,neki od ovih je gledao i Saša D . kad sam ih vadio i to uzimao u dubinu veću od
metar stvar je u tome da tu ima ribe u revir i nebitno našta loviš i ja i Saša smo se išćefili nekoliko dana on na nimfu ja na
površinsku, svako ima svoj izbor pa nek bira,mene jedino boli što se u mušičarenje ubraja i nimfarenje i lov strimerom
mislim da su to posebne discipline koje treba upražnjavat kako kad želi ali ga ne zvati mušičarenjem,toliko pozdrav i pecajte
i samo pecajte nebitno šta bacate...

Nimfa u nuždi? - Page 3 0124img00242Nimfa u nuždi? - Page 3 Ponedeljak2401img00212Nimfa u nuždi? - Page 3 009img0024Nimfa u nuždi? - Page 3 Perajaimg00222

Jel ti ovo zoves vecim lipljanima, moram priznati da me odusevljavas svojim postovima.Sta bi tek bilo da ulovis onog od
40+ kako bi ga nazvao Monster Fish.Tvojim postovima sticem utisak kao da si odrastao pored cuvene rijeke Malleo gdje je
Dry Fly fishing najbolji na svjetu i kao da si tu stekao iskustvo lova na suhu muvicu.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptyNed 30 Jan 2011, 15:14

Mix,ovu diskusiju si trebao u početku da ograničiš na mušičarenje salmonida.I sam znaš da je većinu nesalmonidnih vrsta ribe gotovo nemoguće prevariti suvom muvom,tako da mušičarenje ciprinida nimfom i strimerom ni u kom slučaju nije mušičarenje u nuždi!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 EmptyNed 30 Jan 2011, 15:34

Zvezdan ::
Mix,ovu diskusiju si trebao u početku da ograničiš na mušičarenje salmonida.I sam znaš da je većinu nesalmonidnih vrsta ribe gotovo nemoguće prevariti suvom muvom,tako da mušičarenje ciprinida nimfom i strimerom ni u kom slučaju nije mušičarenje u nuždi!

Zvezdane, to ja tako kažem "U nuždi", jer da je moguće prevariti babušku, grgeča, linjaka ili mrenu suvom muvom, sigurno je da bismo to često radili. Ovako, nužno je potopiti muvu.

Uzgred, ja često nimfarim ciprinide koje je lako moguće uloviti suvom muvom. Bodorka i crvenperka, moje mezimice, rado jedu sa površine, ali sam lične rekorde obeju vrsta oborio nimfom. Ja kažem "U nuždi", jer nisu htele sa površine.

Naravno, u našem sportu nema nikakve nužde, sve je dobra volja, ali ako je cilj doći do ulova, onda se stvari mogu i tako nazvati...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfa u nuždi?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Siva nimfa (SbS)
» BOMBER-nimfa red tag
» Pearl nimfa - SBS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: