Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart

Ići dole 
+21
Rade Mistopoljac
Pishta
Oldsurehand
Stars Member
Mare035
Waterfall
Big Bad Wolf
NMilanovic
Damirt82
Sale
NikolaCG
NB.Geronimo
Fly Daddy
Mixmaster
ShoneFly
Mackey
Mafke
Maki
Predrag
Goci
Madjoni
25 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyNed 20 Nov 2011, 23:07

Reko' ima slična tema za klenove,što da nema za pastrmke....naravno na terenima đe je to dozvoljeno!
Volio bih da čujem vaša iskustva study study study
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 02:17

Odlična tema Mađoni!

Nikada nisam lovio tada, jer nisam bio na vodama gde je dozvoljeno, ali ako odem ili ako, daj Bože, napokon ukinu ovaj glupi srbijanski lovostaj: težak peš-strimer, pa na sred trla, mora da zgrabi! Još ako je dozvoljeno i poneti, a imaš sreće da nije još bacila ikru, pa je propržiš na ulju, ma miina živa, mmm... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 02:21

Odlicna tema......imam samo jedno pitanje...zasto je neki lovostaj glup (???) ako se riba mresti i polaze ikru, istu cuva..a mi da je lovimo i vracamo ili ne daj boze ne vracamo.....kako moze biti sportski ili i pod C&R rezimom...?

Postujem lovostaj kakav god bio i od koga god odredjen.....
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 02:29

Ma kakav crni lovostaj, lepo sam pratio forum predhodnih meseci, ubedili me ljudi da je za pastrmke bolje da se lovostaj ukine.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 08:30

Predrag ::
Odlicna tema......imam samo jedno pitanje...zasto je neki lovostaj glup (???) ako se riba mresti i polaze ikru, istu cuva..a mi da je lovimo i vracamo ili ne daj boze ne vracamo.....kako moze biti sportski ili i pod C&R rezimom...?

Postujem lovostaj kakav god bio i od koga god odredjen.....
Predraže,zanemari Gocijeve postove....vidiš da karikira temu i da je sarkastičan geek
Ovo nije tema o lovostaju i etici, i za to imamo druga mjesta na forumu.Jasno sam naglasio mušičarenje pastrmke tamo đe je to dozvoljeno.U CG ima par takvih mjesta,a ima ih dosta širom svijeta...
Takođe ovo nije tema o C&R režimu ili sportskom pristupu ribi ili ne!I za to imamo druge teme po forumu....
Znači,dođeš na rijeku ili jezero đe je dozvoljeno pecanje zimi,platiš dozvolu i....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Maki
Visitor
Maki


Broj poruka : 309
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 08:35

Ja bih ipak pokušao da ispoštujem taj lovostaj makar u svom prvom delu... kada se ispušta ikra.
Znam sigurno da je pastrmka na Limu ove godine nešto malo poranila i čak je negde oko 20. oktobra bila puna ikre..
Peš bi svakako bio ubitačan mamac, samo se bojim da u vreme mresta i bacanja ikre pastrmka taj mamac pogotovo napada veoma agresino, gresivnije nego u nekim drugim mesecima i mislim da to za pastrmku ne bi bilo baš lepo iskustvo...

Pozdrav, Marko.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 08:46



Bravo Maki,lepo je imati savest.
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 08:50

juce sam lovio lipljana na nimfu i u prva 2 zabacaja sam ulovio 2 pastrmke od oko 25. U pitanju su bili muzjak i zenka. ribe su na moje veliko cudo zavrsile mrijest. scratch
ribe su naravno vracene nazad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 09:28

Maki ::
Ja bih ipak pokušao da ispoštujem taj lovostaj makar u svom prvom delu...
Jel ovo neko u klin a neko u ploču Rolling Eyes
Kakve veze ima lovostaj sad?Ako je neka dozvoljena za lov onda nema lovostaja study study
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Maki
Visitor
Maki


Broj poruka : 309
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 09:49

Onda umesto reči lovostaj stavis u periodu od novembra do marta... i dodjemo na isto... ne bih lovio barem dok ne baci ikru...
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 09:53

Tek pre neki dan su počela bojišta na Gradcu tj mrest pastrmke ...
možda nije u skladu sa temom pošto je tamo lovostaj do 1.3
nego čisto informacije radi je da se trenutno mresti...

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Gradac
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 14:05

Madjoni ::
Maki ::
Ja bih ipak pokušao da ispoštujem taj lovostaj makar u svom prvom delu...
Jel ovo neko u klin a neko u ploču Rolling Eyes
Kakve veze ima lovostaj sad?Ako je neka dozvoljena za lov onda nema lovostaja study study
Evo sada ću da bidnem ozbiljan... geek

Jel može onda ovakva formulacija Makijeve rečenice:

"Ja bih ipak pokušao da ispoštujem mrest makar u svom prvom delu..."

Dakle može da se peca, nema lovostaja, ali ribolovac ispoštuje sam mrest pastrmke u roku od jedno 60 dana, a ostali deo vremena (3 meseca, ako je lovostaj na drugim vodama 5) u skladu sa režimom ribolova peca.

Evo ove godine su se recimo pastrmke na Moravici uzvodno od Sokobanje počele da mreste već sredinom oktobra, pa kada bi tu kojim slučajem bio dozvoljen lov pastrmke 12 meseci, onda bi ribolovci trebalo da ispoštuju mrest i ne pecaju bar oktobra i novembra.

No sve to nije "tema ove teme", a ja pošto blage veze nemam kako se peca pastrmka pre 1.marta, mogu samo da ćutim i učim, možda recimo nekada odem u USA gde se alohtona evropska potočara sme pecati u jesen i zimu, pa mlatnem par debelih strankinja za roštilj. Domaće kalife ne bih dirao, ne se mreste na miru. sampion 1

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 14:16

Fantastična tema.

Vidim da Goci, poznatiji kao varaličar među mušičarima, filozofira. Sumnjivo.
Piše "ispoštovati mrest". Smešna logika. Ribolovac koji lovi pastrmku u bilo kom mesecu nimalo ne poštuje njen mrest. Nikada mi neće biti jasno kako ribolovac koji eliminiše maticu-pastrmku tokom septembra ili avgusta poštuje njen kasniji mrest. Valjda nema mresta, ako nje nema.
Ovakvi prodavci svoje tobožnje savesti bi najradije priču o dozvoljenom mušičarenju pastrmke tokom jeseni i zime okrenuli na svoju veliku brigu o razmnožavanju riba, koju je vrlo lako opovrgnuti. Lažna briga o ribama je nešto kao zarazna bolest, koju je neko proširio među ribolovcima Balkana. Nažalost, teško se leči.

Internet je prepun slika i priča o jesenjem i zimskom mušičarenju pastrmke koji dolaze uglavnom iz zapadnih, civilizovanih, razvijenih i bogatih zemalja. Priče o mušičarenju pastrmke u ovom periodu uglavnom dolaze iz zemalja u kojima je ta riba najbolje zaštićena. Čak su i katalozi poznatih proizvođača mušičarske opreme obogaćeni slikama mušičarenja pastrmke po debelom snegu, a neki od najpoznatijih mušičara sveta u svojim knjigama i člancima potpuno opušteno pišu o mušičarenju pastrmke u ovom periodu. Čak i u našim krajevima, priče o zimskom mušičarenju pastrmke dolaze sa revira najbogatijih ovom ribom.
Meni to ukazuje na ispravnost tog običaja, a dovodi pod debeli znak pitanja takozvani lovostaj. Upravo zato, ja podržavam jesenje i zimsko mušičarenje pastrmke, ne zato što sam željan da se iznabada što više tih nevinih životinjica, već zato što produžetak mušičarske sezone u 100% slučajeva znači spas za tu ribu.
Nazad na vrh Ići dole
Maki
Visitor
Maki


Broj poruka : 309
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 14:29

Citat :
Piše "ispoštovati mrest". Smešna logika. Ribolovac koji lovi pastrmku u bilo kom mesecu nimalo ne poštuje njen mrest. Nikada mi neće biti jasno kako ribolovac koji eliminiše maticu-pastrmku tokom septembra ili avgusta poštuje njen kasniji mrest. Valjda nema mresta, ako nje nema.
Ovakvi prodavci svoje tobožnje savesti bi najradije priču o dozvoljenom mušičarenju pastrmke tokom jeseni i zime okrenuli na svoju veliku brigu o razmnožavanju riba, koju je vrlo lako opovrgnuti. Lažna briga o ribama je nešto kao zarazna bolest, koju je neko proširio među ribolovcima Balkana. Nažalost, teško se leči.

Ako pricamo o sportskom ribolovu, gde ulovljenu ribu vracamo... ne mogu da se slozim sa ovim...
a ako pricamo o snadbevanju ribljih pijaca ova prica ima logike vezano za matice...

Ovaj drugi deo komentara pretostavljam da sudis prema sebi, treba postovati svacije misljenje... nemoj suditi o ljudima koje ni ne poznajes, pogotovo ne na pogresan nacin..

Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart EmptyPon 21 Nov 2011, 14:39



Zasto produzetak musicarske sezone predstavlja spas za pastrmku???
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Panorame i dr. detalji ribolovnih destinacija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: