Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart

Ići dole 
+21
Rade Mistopoljac
Pishta
Oldsurehand
Stars Member
Mare035
Waterfall
Big Bad Wolf
NMilanovic
Damirt82
Sale
NikolaCG
NB.Geronimo
Fly Daddy
Mixmaster
ShoneFly
Mackey
Mafke
Maki
Predrag
Goci
Madjoni
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 14:52

Maki ::

Ako pricamo o sportskom ribolovu, gde ulovljenu ribu vracamo...

U sportskom ribolovu vraćanje ulova nije ni obaveza ni običaj. Sportski (ili rekreativni) ribolovac ne mora da prihvati običaj vraćanja ribe. Catch And Release je običaj manjeg procenta ribolovaca, što ne znači da su oni "sportski", a ostali "nesportski".
Ubacivanje teorije da su samo pristalice C&R "sportisti", je uvreda za većinu sportskih i rekreativnih ribolovaca.

Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 14:58

Vrlo lepo je rekao Mix. Ako u toku sezone vratim nazad 200 ribe koje po pravilu mogu da ponesem kuci,da li napravim veci greh ako lovim klena i ne namerno ulovim pastrmku u vreme mresta koju takodje ne povredjenu vratim u vodu ??? Mi ovde mrestimo pastrmku 10-ak godina u nazad i na svakih nedelju dana proveravamo ribe koje nisu jos polno zrele, naravno da ce svaka proci kroz ruke vise puta, i nista im nije !!! Postujemo zabranu lova na pastrmku kao sto je zakon na pojedinim rekama ali ako ne namerno dodje mislim da to nema znacaja. Ostavljam prostora da mozda gresim !?


Poslednji izmenio Fly Daddy dana Pon 21 Nov 2011, 14:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 14:58

Mafke ::


Zasto produzetak musicarske sezone predstavlja spas za pastrmku???

O ovome sam dosta pisao, ali nije loše da se podsetimo.

Mušičar na bilo kojoj vodi Balkana nije zlo, već najveće dobro koje može da zadesi prisutne ribe. On svojom tehnikom ribolova ne može ugroziti riblji fond, jer je ta tehnika daleko neefikasnija od tehnika izlova riba uobičajenih kod balkanskih naroda. Takođe, samim prisustvom na reci, predstavlja pretnju onima koji po starom običaju ubijaju ribu nedozvoljenim metodima, pa tako štiti mrest i život pastrmki.

Nigde nije dokazano da dug "lovostaj" štiti pastrmke Balkana. Naprotiv, ima nebrojeno dokaza da je upravo taj period idealan za ribokradice, koje baš tada čine najveću štetu.

Sa druge strane, izveštaji sa revira na kojima nije zabranjeno mušičarenje pastrmke tokom jeseni i zime, dokazuju da je upravo tu ona najbolje zaštićena i množi se neuporedivo mirnije i uspešnije nego na vodama lišenih prisustva mušičara.
Nazad na vrh Ići dole
NB.Geronimo
Visitor
NB.Geronimo


Broj poruka : 253
Godina : 56
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 24.05.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 15:03

Mislim da se radi o lovu pastrmke na revirima gdje je poribljeno kalifornijskom pastrmkom koja se svako ne mrjesti tako da nije bitno vrjeme mrjesta mislim da niko od nas ovde ne lovi potocaru na trlu pa ni onaj kome bi to htjeli pripisati ja licno ne idem i ne priznajem (sam sebi ) slucajne ulove ribe koja je u zabrani ( tako da i dan danas poslije par godina Placko kad se sjetim Ribnickog garagana koji je bio debelo preko 50 al dosao je u martu pa od njega ni slike ni mjere tako da sam zacementiro 48 ni mm preko
toga mi se neda ) ne lovim i uvjek sam protiv toga da se dopusti lov u vrjeme mrjesta ali ako se kalifa ne mrjesti kad nas (a tvrde da je tako ) onda ne vidim razloga zasto ne bi isli .

Cak sta vise moji su juce bili na Lasvi i lovili kalifu jutros sam pio kafu i slusao izvjestaj kazu da je osim strimera u jednom periodu kalifa uredno kupila krejice na 20 a emergere nije htjela cak nije htjela ni sve boje nego u nijansama blijedo zelene (mislim da je Madjo o ovome zelio pricati )
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 15:14



Ima ovo logike i te kako,ali Mixe pisao si da sumnjas u nase musicare po pitanju postovanja propisa i za vreme sezone lova a zamisli tu istu

''ekipu''za vreme lovostaja Ufffff ZA mene je paradoks,i dalje sam za varijantu sto dalje pribor od pastrmskih voda za vreme zabrane.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 15:27



Naravno da ima logike. Ipak, to što ne treba imati previše poverenja u "savest" ovdašnjih ribolovaca nije toliko bitno. Mušičar, kakavgod da je,
neće napraviti ni približno toliku štetu kao oni koji iza žbunja čekaju da se on pomeri.
Takođe, nigde nisam napisao da mušičari treba da krše zakone, već da porazmisle o njima i njihovoj efikasnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Maki
Visitor
Maki


Broj poruka : 309
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 15:39

Fly Daddy slazem se sa tobom u potpunosti, samo sam zagovornik da ipak pastrmku i svaku ribu ne bi svesno trebalo maltretirati za vreme pustanja ikre... sustina moje price je ta, pa kako se shvati...
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 15:53

Svestno ? Ja to nisam pominjao. Ciljani odlazak na pastrmku na revirima gde je to zabranjeno u lovostaju NE. Sta cu da radim ja gde na 1 klena idu 50 pastrmke ? Naravno da mi se jos peca pa koristim svaki momenat ? Ako se uhvati pastrmka i ne ozledjena se vrati u vodu nista stratsno po nju. Niko me nece ubediti u suprotno!!! Shvatio sam odlicno tvoj post. Lovostaj na pastrmku je poceo pa su tako tastature sve vrelije :) Dok raspravljamo normalnim tonom sve je ok. Ljudi smo (valjda) :)
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 16:16

Maki ::
Fly daddy slazem se sa tobom u potpunosti, samo sam zagovornik da ipak pastrmku i svaku ribu ne bi svesno trebalo maltretirati za vreme pustanja ikre... sustina moje price je ta, pa kako se shvati...

Maki, ja se u potpunosti slažem sa tobom. Mušičari bi mogli da budu uzdržani od uznemiravanja pastrmke u vreme "puštanja ikre". Ali, pastrmke ne puštaju ikru 5 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
Maki
Visitor
Maki


Broj poruka : 309
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 16:30

Pa Miks baci pogled navise, nisam ni rekao da pusta ikru pet meseci... cini mi se da sam rekao da je ne bi trebalo malrtetirati barem dok ne
pusti ikru... a sto se tice ribolova u tim nazovi zimskim mesecima, nemam nista protiv... istini za volju nisam ni lovio u tim mesecima...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 16:48

Nisam čak ni ja, ali bi bilo zanimljivo da pročitamo iskustva onih kojima propisi omogućavaju da mušičare pastrmku od novembra do marta.
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 17:18

Na nasim vodama (kolasinskim) je dozvoljen ribolov na fly fishing u reviru i van njega 12 mjeseci uz obavezno vracanje svih ulovljenih riba koje su pod zabranom (u reviru svih riba). mislim da je zabran od 5 mjeseci predug, posebno sto je pastrmka posle mrijesta vrlo aktivna na nimfe i strimere. Trebalo bi dozvoliti musicarenje pastrmke i ostalih vrsta ribe uz obavezno vracanje na svim vodama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 17:24

Mackey da li je zabranjeno gaženje vode na reviru u tom periodu ?
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 17:29

Nije, mozes da radis sta hoces, malo ljudi tada peca, uglavnom lokalni musicari.
I rijetko kada budu 2 covjeka u istom danu da pecaju osim ako su zajedno dosli... dodjes cijeli revir samo tvoj... uzivancija! skocko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 EmptyPon 21 Nov 2011, 19:38

Izgleda da ovaj moj jezik kojim govorim, srpski istočnohercegovačkog narječja nije dovoljno jasan Crying or Very sad
Izgleda da moram da ponovim Makiju,Gociju i ostalim koji ne shvataju temu da tema nije lovostaj,etika,C&R,gaženje po trlima i nabadanje pastrmki na bojištima.... geek
Imamo revire u CG đe može da se peca pastrmka 365 dana godišnje!
Imamo jezera u CG i bližoj okolini đe može da se potpuno legalno peca pastrmka čitavu zimu...
Imamo recimo u Podgorici da je sezona na glavaticu otvorena do 15.februara...
Imamo isto tako recimo da nekih godina se sezona produži na dobar dio novembra(ili da se ranije otvori...)
.
.
.
Tema nije kršenje bilo kog zakona,nego legalno mušičarenje u navedenom vremenskom periodu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Panorame i dr. detalji ribolovnih destinacija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: