Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone

Ići dole 
+16
Radojica-pop
Sasats
KobraKV
Mafke
Ervin-Eko
Djomla-BL
Mixmaster
Crni
NMilanovic
ShoneFly
Raka Hardy
Ersin
Pedja GM
Mackey
Madjoni
MDujmović
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 21:40

Nemam šta da napišem o takmičarskim tehnikama? Čudna tvrdnja. Izgleda da je Crni nešto pobrkao.

Baš maločas pomenuh u par rečenica tehniku kopanja dna, jednu od najpoznatijih i najefikasnijih tekmičarskih tehnika, o kojoj i sam autor teme želi da diskutuje.
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 21:44

Mušičarenje uz pomoć muljanja je jako puno uzelo maha na BiH vodama. Razlog za upotrebu te tehnike leži u činjenici da uz pomoć muljanja dolazimo do daleko više ulova a uz to i puno lakše.
Nekome se to sviđa a nekome ne, ali je činjenica da se na taj način daleko lakše i više ulova ostvaruje, pa stoga je i prirodno da postoje ribolovci koji upražnjavaju i takav vid ribolova, kao i što postoje neki ribolovci koji kače više od jedne muhe na predvezu, itd.
Ako je to legalan način priznat po pravilniku takmičenja onda je to ok, ali postoje i vode na kojima je to i zabranjeno.

Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 21:50

Mislis na nimfarenje teskim nimfama,nimfama na dzig udicama....? Sta je tu specijalno pa je to takmicarska metoda?

Teske nimfe i "rilljanje" po dnu koristim i ja i ti i 80% onih koji pecaju na nimfu.Nema tu nista specijalno sto bi odvojilo takmicarsko nimfarenje od slobodnog nimfarenja.



Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 21:52

Crni kojim štapom tj. koje dužine nimfariš i koliko vežeš nimfi na predvezu???
Nazad na vrh Ići dole
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 21:53

skocko Heureka...


Moram doliti malo ulja na vatru... a gdje se trenira ta tehnika? Pa naravno, na otvorenim vodama. Takmičenja se odvijaju u kolima ili ciklusima, godišnje ili memorijalno (dopunite me slobodno). Rijeka Una je na području današnjeg Nacionalnog parka (Martin Brod-Bihać) unatrag nekoliko godina bila takmičarski poligon takmičara i njihovih imitatora, koji su, vjerovatno vidjevši "mogućnosti" takmičarskog ribolova, pokušavali ponijeti kući koju ribu više...Srećom, takvih je bilo nekolicina.

Na mušičarskim revirima je, pak, situacija malo drugačija. Korisnici ribolovnih prava su većinom privatna lica koja su dobili pravo korištenja voda uz adekvatan plan upravljanja. WELCOME Tamo se zna da nema "takmičarskog" mušičarenja, čak ni za vrijeme takmičenja. Pa kako to protumačiti. Izgleda da što je svačije nije ničije.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 21:56

Djomla-BL ::
Crni kojim štapom tj. koje dužine nimfariš i koliko vežeš nimfi na predvezu???

'9 #5,u 90% slucajeva jedna nimfa retko stavim drugu i to u prolece kad su vode velike i jake i nema sanse da spustis recimo kamenjarku na #6 sa tungsten perlom na dno.
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 22:02

MDujmović-u baš sam i spomenuo da postije vode na kojima je to zabranjeno, aludirajući na većinu revira.
Jako lako je prepoznati "takmičara" koji trenira na divljim vodama a ustvari ima sasvim druge ciljeve, gotovo svaki ima štap duži od 10 ft pa čak i do 12 ft, aftma 3 ili 4, predvez dužine štapa, tešku nimfu kojom "ore" dno i iznad nekoliko manjih koje love i gotovo nikad ne zabacije duže (dalje) od vrha štapa crveni karton
Čast izuzecima, moj drugar ima takav štap iz sasvim drugih razloga ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptyPet 13 Jan 2012, 22:06

Crni u predhodnom postu sam ti dočarao kako izgleda takmičenje u većini slučajeva....
Zato sam te i pitao kojim štapom loviš.
Obično se sada takmičarsko takmičenje svelo na jako duge štapove, lov na dužinu štapa sa po nekoliko nimfi od kojih je najdonja obično teška ko kamen i nema gotovo nikakvu funkionalnu vrednost osim da svuče što dublje muhe iznad nje, koje su ujedno i lovne.
To ukratko predstavlja metodu lova teškom nimfom, tzv. specijalnu takmičarsku metodu.
Moraš priznati da su ti šanse na 9 ft daleko manje nego njima, a još sa jednom muhom......
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptySub 14 Jan 2012, 00:39

Crni ::

Citajuci ovo shvatio sam da je moj ortak najbolji fudbaler na planeti jer kakav Mesi,Ronaldo,Iniesta,Nani...oni sam znaju da igraju u zadatim uslovima inace ovako pojma nemaju...ono drali bi ih na male golice sve da prsti.
Crni upravo tako sampion 1
Isto kao npr. kao kad bi rekli kako reli vozaci ili vozaci bolida umeju samo da voze na stazi a na regionalnom ili magistralnom putu mi ih razbijemo, veze nemaju.
Mi svaki dan vozimo nasim propalim putevima, izbegavamo rupe, odrone a oni neznaju kako se to radi, naucili po ravnom da voze.... Ufffff
Upoznao sam par nasih reprezentativaca, s nekima sam pecao i video da stvarno imaju znanje.
I svi oni cca 80% svog ribolova provedu na nekoj slobodnoj vodi pecajuci i ujedno to im dodje kao trening.
Dok npr. takmicari Slovenije, Bosne, Hrvatske koliko sam mogao da primetim na osnovu nekih reportaza, slika... vecinom pecaju na revire ili vode znatno bogatije ribom nego sto su nase i zato me ne cudi sto imaju bolje rezultate, jer imaju vise ulovljenih riba iza sebe, imaju bolje uvezban refleks itd....

STVARNO JE GLUPOST GOVORITI DA CE NA TAKMICENJU BOLJE SE PLASIRATI ONAJ STO DANAS NA MUKU ISCACKA 5-6 RIBA U
ODNOSU NA ONOGA KOJI TOLIKO RIBA ULOVI ZA SAT VREMENA.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptySub 14 Jan 2012, 09:51


TAKMICENJE JE NESTO NAJRUZNIJE STO JE MOGLO DA SE DOGODI U SVETU FF-a !

Posto kolege objasnise i ''tehniku''takmicenja,zasto takmicari jenostavno ne kupe vrhunske lagane petljse od 5 m i zamahuju ,kada se sve ili uglavnom svodi na duzinu stapa?

Muljanje po dnu,sam video u jednoj ekspediciji na TV-u,a vezanu za ribolov. Mongol je ugazio u prebogatu vodu i pokazao svoju tehniku,muljao je nogama a na batini na bebeli

monofil i zardjalu ogrimnu udicu ( kako su komentarisali nasi musicari,za lipljena je to bila prevelika udica ), usledili ulivi lipljena na iznenadjenje nase ekipe.

Izgleda da Mongol ima DEBLJE iskustvo za takmicarsku tehniku,posto ko zna koliko decenija pre je i njegov otac tako lovio ribu za obrok svoje porodice!

Ono sto je Mix organizovao na Moravici,je VRHUNSKI potez u zivotu FF kolega,a nikakva VASARSKO TAKMICARSKA ATMOSFERA.

Takmicari,ako hocete ljutite se,ne izvinjavam se cheers
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptySub 14 Jan 2012, 10:12

Mafke to samo ide u prilog činjenici koliko je to ubitačna tehnika.
Dok god je to legalno u svetu FF nemamo pravo da nikoga okrivljujemo što to radi, naše je subjektivno mišljenje dali se to nama dopada ili ne.
Ali je takođe istina da upravo tu tehniku upražnjavaju oni mušičari koji ma cilj ribolova da uhvate što veći broj riba, i oni u tome uživaju na neki svoj način.
Opet posoji grupa ribolovaca (mušičara) kojima je šetnja pored reke sa štapom u ruci vrhunski ugođaj, bez da zabace, i oni takođe uživaju na neki svoj način....
Nepa potrebe da se okrivljuju "takmičari" samo zato što rade nešto legalno, a sa ciljem da uhvate više ribe, što se na kraju krajeva i očekuje od takmičara....
Vjerovatno su i njma čudni oni koji imaju 1000 evra garderobe i opreme na sebi a smo hodaju pored vode......
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptySub 14 Jan 2012, 10:29



DJomla,a gde ti to procita da ja nekog okrivljujem scratch

Samo sam se izjasnio, da mi se takmicenje ne dopada ni najmanje.
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptySub 14 Jan 2012, 10:40

Ne kažem da Ti nekoga okrivljuješ, niti sam to naveo konkretno, već generalno smatram da je bezveze okrivljivati nekoga ko to i radi, svidjelo se to nama ili ne.
Postoje i reke na kojim je dozvoljen lov lajnerom, i ljudi opušteno love, i koliko god nama to izgledalo ružno ili šta već, njim je to dozvoljen i legalan način ribolova, on nama može samo da se sviđa ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptySub 14 Jan 2012, 10:53



o.k ,moj pradeda je imao izreku '' SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE '' cheers


:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 EmptySub 14 Jan 2012, 11:28


.....Pozdrav drugari.....vezano za ovu temu ,mogu samo reci ,,sto ljudi,sto cudi,,.....a da nikog neuvredim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Mrijest pastrmki u urbanim uslovima
» Mrijest pastrve 2011 rijeka Bregava, Stolac BiH

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: