Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone

Ići dole 
+16
Radojica-pop
Sasats
KobraKV
Mafke
Ervin-Eko
Djomla-BL
Mixmaster
Crni
NMilanovic
ShoneFly
Raka Hardy
Ersin
Pedja GM
Mackey
Madjoni
MDujmović
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptySub 14 Jan 2012, 17:16

Interesantan primer Ervine sampion 1

Ali, hajde da malo izmenimo tretman sa sadnicama? Hajde da zalivamo obe ?

Kao sto i mi svi idemo na vodu ...znaci zalivamo se stvarno ha ha i kad dodje rod na kojoj ce biljki biti vise plodova ?
Na onoj bez genetskog porekla ili na onoj prvoklasnoj ?
Zatim hajde da sadnica koja nije ni priblizno kvalitetna dobije vise vode ...koji ce biti rezultat ? veci rod ali veoma sitnih
plodova ...

Hoces li ti Ervine nauciti lepo da sviras klavir mukotrpnim radom? Hoces ako si talentovan za to.
Ako nisi vezbaces do smrti bez posebnih rezultata.

Imam i ja jedno pitanje za tebe...

Da li bi ti mogao da budes svetski prvak u musicarenju kada bi ti neko resio materijalnu situaciju i maksimalno te pomogao
u svakom pogledu tako da u potpunosti mozes da se posvetis samo musicarenju i nicemu drugom?
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptySub 14 Jan 2012, 18:05

Prvo, ako im damo isti tretman naravno da ce ova prva dati vise plodova i kvalitetnije.
Ali ce i komsija biti zadovoljan s njegovom jer mu se trud isplatio i dobio je ocekivano.
Drugo, mukotrpnim radom verovatno bi naucio da sviram klavir, mozda nebi to bilo za neka prestizna takmicenja ali znao
bi da sviram.
Trece, iskreno cisto sumnjam da bi mogao biti svetski prvak. Ne zbog toga sto neznam ( ucio bi ) vec zato sto me ne zanima
i o tome ne razmisljam.

Ako odem na neko takmicenje otici cu samo zbog druzenja i pecacu na nacin na koji inace pecam na svim vodama a
rezultatima neka se drugi raduju.

Imamo osobu A i osobu B koji imaju identicnu vijugu, neka bude da su jednojajcani blizanci.
Obadvoica imaju dar prema FF i rese da se prijave za neko takmicenje.
Osoba A svaki dan vezba, stalno je na vodi.
Osoba B ima nekih obaveza, i kad ima slobodnog vremena slabo ga iskoristi za trening.
Svaku noc se sastanu kuci i vode razgovor o tome.
Osoba A nesebicno prenosi saznanja koja je tih dana sticao osobi B.
Doslo vreme za takmicenje.
Sta mislis, koji ce ostvariti bolje rezultate, osoba A koja je svakodnevno trenirala ili osoba B koja je svoje znanje
dopunjala na osnuvu prica osobe A pravdajuci se tim meni to ide od ruke i nema potrebe da strahujem????

Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptySub 14 Jan 2012, 18:36

Takmicenje u ribolovu nije skok u dalj pa ce definitivno pobediti onaj ko na pripremama ima naj bolje rezultate .
Dogadjaju se razna iznenadjenja tako da se necu zacuditi da mozda i ti budes novi prvak srbije, naravno ako resis da pocnes
da se takmicis!
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptySub 14 Jan 2012, 20:09

Ervin-Eko ::

Sta mislis, koji ce ostvariti bolje rezultate,.....????

Onaj koji bude imao vise srece kod izvlacenja pozicija cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 00:33

Bravo Pope, o tome sam vec jednom pisao u nekoj drugoj temi.
Ali ipak znanje odvaja....
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 01:11

Ubacujem se.
Ne postoji sansa da bili kakav mukontrpan rad nadomesti neimanje talenta.
Neko je pomenuo sviranje klavira.Umetnost?Moj reon...Ni uz konzilijum klavirista genijalaca ni godine vezbanja osoba bez sluha (citaj talenta)nece nauciti ni skalu da odsvira.Isto je i sa slikanjem,cica Glisa je limit netlentovanom..ne vredi rad i trud!Pitati Mafketa.
O sceni necu ni da pricam.
Ono sto zbunjuje je vezivanje termina TAKMICENJE za umetnosti i bilo koji vid ribolova a narocito FF.
Stresem se kad FF nazovu sportom....iz dva razloga.
Prvi je to sto je FF tako kompleksna vestina da je mnogo bliza filosofiji a svetlosnim godinama daleko od igre!
I drugi razoig,ma koliko se kvazipuriranci zgrazavali,koren FFa i svakog ribolova je u LOVU,iskonskonkom,instinktivnom nagonu zapisanom u osnovi DNKa nase vrste!
Kako se u tome takmici?Koje porazen?Ko je pobednik?Sta su pravila?Faktor srece je isuvise dominantan i kad je tako onda tu nema natjecanja.Bar ne ozbiljnog.
Ova takmicenja sa ciljem druzenje,upoznavanja,sa rezultatima u drugom planu...apsolutno pozdravljam.
Sto se ovih "ozbilnjnih" tice,moja skromna pamet smatra da taj novac kuka da bude ulozen u poribljavanje i cuvanje vode umesto na zadovoljstvo male grupe!
Treba li da se kaze da je to novac od nasih dozvola?!

Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 01:15

Zaboravih da kazem mada se to i podrazumeva...unapred se izvinjavam ako ima takmicara na forumu,postujem zelju i volju,ne nipodastavam,mozda i nisam u pravu...al tako mi se "javlja" kad je ta oblast u pitanju!
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 09:03

Uh kolega AKTER,vidim svi pominju procente i talenat,a to je jaaaaaako diskutabilno. Ja imam svoju devizu i u suprotno
me ne ubedi niko,na zalost ne uklapa se misljenjima mojim dragim forumasima sorry

Ako uzmemo za primer crtanje,tu se na akademiji puni glava ucenicima, da je samo 1 % talenta a ostalo rad i samo rad.
''E SIO MU GA DJURA'',licno poznajem vrhunski talentovanog

slikara u svim tehnikama(svetska klasa sampion 1 ,puno me je naucio),koji takodje pominje 1% talenta,a godisnje uradi
1 crtez a ulje-platno, zadnji rad (vrhunski), pre vise godina stvarno ha ha

Kad sam ga ubedio da napravi izlozbu u JA (ziveo je ceo zivot I radio profi animacije za Italiju u Makedoniji,pa ga
slabo poznavali u JA,pa reko da vide JA-inci kvalitet ),jedva skupio

radove a nesto radio pred izlozbu 5 dana ha ha ha ha .

On licno,a nesvesno podrzava moju devizu ''TALENAT JE POLA POSLA''. Skolski drug iz detinjstva (pomenutom od ''1%''
talenta ) i slikar ,ne zna koliko je

slika naslikao priznatih u Evropi,i slika svakodnevno zadnje tri decenije ,koliko ja znam. NE MOZE PRIBOR DA
NOSI PRVOPOMENUTOM,KOJI TAKODJE IMA 60 GOD.PIJUCKA RAKIJICU I SETI SE KAD KAD DA UHVATI OLOVKU,
UGLAVNOM PRED TAKMICENJE,KOJE I MENE CEKA MAJA MESECA.I NISAM CRTAO DVE SEZONE,OBJAVICU VAM CRTEZ ,
A VI PROCENITE KOLIKO JE LOS(SKROMNOST MI JE VRLINA).

TALENAT 50%sampion 1

:ziveli :

P.S. letos momak stari ribolovac mlatio 1 h mojim priborom i tras pljus voda cas, vrsss trava iza,a momak prolaznik,
posle 15 min.kolko tolko pristojno na kracoj distanci 6-7 m,oseti kanap i stap,za dva izlaska bi poceo da se
uklapa,a inace mu idu od ruke razni poslovi,znaci OSECAJ,tj TALENAT. Onaj prvi momak,pitanje koliko vremena i da
li bi uhvatio ruku za FC



Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 10:05

Evo ja da dodam neku...kao profesionalni kosarkas (znaci zivim od lopte i ona mi hleb donosi) mogu reci sledece... talenat je po meni nekih 20% maksimum a sve ostalo rad...naime kao veeeelikiiii talenat kosarkaski svojevremo sam bio u mladoj reprezentaciji do 22god....u generaciji sa drobnjakom,bolicem,pokojnim harisom brkicem,miskovicem,karadzicem ,scepanovicem cubrilom.....da ne nabrajam...oni su manje vise svi napravili dobro ili bolje karijere a gegula je tada jurio okolo sa stapom i zenskama pa je stigao do kipra i skromne plate za kosarkaske standarde....znaci dok su drugili radili ja sm svirao k.... a sto se talenta tice igra veliku ulogu jer kroz celu karijeru zadate elemente od strane trenera prihvatao sam u roku od minut dva dok neki nisu naucili pojedine stvari i po godinu dana...znaci talenat je bitan da bi ti smanjio vreme utroseno za nesto da naucisi da bi krenuo dalje a rad je ono sto donosi sve ostalo...a kad se spoje ta dva 20% talenat i workholic kako mi to volimo da kazemo dobijaju se rafaeli nadali i djokovici i kobi brajanti mesiji i mihaeli sumaheri.....
izvinjavam se sto skrenuh temu ali morao samse ukljuciti......necu vise.....
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 10:43



Gegula,mi FF ribolovci ne spadamo u sportiste FIZIKALCE! ha ha ha ha Znaci..50:50... :ziveli :

Jako mi je drago sto si posvetio mladost i zivot sportu!

Odusevio si me! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Bahat


Broj poruka : 359
Godina : 41
Lokacija : Kriva Drina
Datum upisa : 10.11.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 13:16

Gegula ti si bar nesto napravio u karijeri,i ja sam igrao kosarku do pre par godina,smucao se svuda,po Srbiji i Bosni i na kraju digao ruke!Dzaba talenat kad sam isto kao i ti izlazio,provodio se... Laughing Mozda nije tako u FF,al ipak moje misljenje da je rad 90%
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 13:26

Bahat ::
Mozda nije tako u FF,al ipak moje misljenje da je rad 90%

Sta podrazumevas pod RAD konkretno u FF ?
Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Bahat


Broj poruka : 359
Godina : 41
Lokacija : Kriva Drina
Datum upisa : 10.11.2011

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 13:32

Sasats,mislio sam na sport uopsteno Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 13:56

Logicno je valjda ako vise ides na vodu i vezbas FC, bolje ces kontrolisati i strunu i muvu...znaci i da bi baratao sa fly priborom moras da vezbas i izlazis na vodu ili livadu ko voli ......talenat samo usavrsavas kroz rad i to ti je isto primenljivo i u FF ...
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 EmptyNed 15 Jan 2012, 13:56

Zaboravih...Mafke hvala...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Mrijest pastrmki u urbanim uslovima
» Mrijest pastrve 2011 rijeka Bregava, Stolac BiH

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: