Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrmka na roštilju???

Ići dole 
+43
NMilanovic
Pishta
Nikolats
Djuka
Zarkotekica
MDujmović
Falco
Bahus
Ekozelj
Sasats
Platipus2000
Renafly
Sumadinac
Clavis
SnikS
Ducka
Alibaba
Silvio
Peka
Mafke
Damirt82
Los_Pecaros3
NikolaCG
Madjoni
Zeljko_72
Sale
Milance
Omar
MarkoTimokRiver
Predrag
Panic
Gegula
Milan VB
Fly Daddy
Micko
ShoneFly
Pedja GM
Mixmaster
Ervin-Eko
Crni
Murino
Gamarus
Zeljko80
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 00:09



Otvorio sam letos temu ''s' kolena na koleno'',izbacio fotse a imam i nove ,jos grdje. Postedecu vas,jer je na mojoj temi bilo par postova za razliku od
'Rostilja"" Ocigledno sam odabrao los naslov,ali i one pastrmkice od 12-15 cm sto ih je deda omlatio uceci unuka su zavrsile na rostilju. Upitanju je reka sa nacionalnog parka Durmitor (mislim na moju temu),pored upozorenja decaku da ne pravi istu gresku,jer je sam ga uveo u svet FF i FT-a,klinac se opet
bacio u pokolj, sa jos bericetnijim rostiljanjem. Odgovorio mi je da nema krupnih pastrmki,sve sita. Odgovorih mu da pored njegovog dede i cele rodbine
sto ''ciste'' tu reku,ni sitne nece ostati. Mali nije prosao test. Ali na moju veliku radost,upoznah dvojicu buducih musicara od po 13-14 god. koji svojim
licnim vaspitanjem i postovanjem saveta starijeg tesko da bi prekrsili dogovor.

Na vodi mi je prisao kolega musicar stariji covek i klincima predstavio mene,tim klincima cu datii pribor da se sluze,odusevili su me kulturom koje je sve
manje u ovoj generaciji !

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 00:21

Sale ::
Randjo posto se i ja ubrajam u one koji mogu da "laju" , koji su bre ti instruktori sto peku lipce od 15 cm ?....

Sale, da sam hteo da ih prozovem, to bih odmah uradio. Tako nije zanimljivo, a mogu i da me optuže da lažem (poput Milančeta). Oni će ti se sami javiti, samo budi malo strpljiv.
A dok ti se ne jave, popričaj malo sa Milančetom o tome šta je radio sa pastrmkama koje je varalicom lovio po Mlavi. Ja sam siguran da su pojedene. A ti? Da li misliš da su žive? Laughing

Da se razumemo, to što neko jede pošteno ulovljene pastrmke nije ništa loše. Loše je kad ih neko jede, a krije se, pa posle peva neke čudne pesme kako to nije istina.
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 00:48

U` kak`ija odje ima... "mislilaca". sampion 1

Mafke, druze, brate, prijatelju... musicaru...

.. koja je to "reka sa Nacionalnog parka Durmitor"?

Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Milance


Broj poruka : 191
Godina : 61
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 08.05.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 07:39

Mixmaster ::
A dok ti se ne jave, popričaj malo sa Milančetom o tome šta je radio sa pastrmkama koje je varalicom lovio po Mlavi. Ja sam siguran da su pojedene.

Ne treba nam Sale - mnogo sam pastrmki ulovio na Mlavi a to i dalje radim. Ogromna većina je puštena a poneku veliku donesem kući.
I dalje ne vidim zašto ti to smeta a ovom Kifli tražiš opravdanja???
A što se tiče bucova - ove godine su tvoji veliki i mrtvi a ovi moji mnogo lepši jer su svi do jednog i dalje živi.

Nego ti lepo potraži Kiflu pa zajedno u ludi provod.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 07:47

Losi brate,zaista ne znam gde je tacna lokacija na Durmitoru.

Svakog leta koleginica moje supruge je ciji su rodom iz tog kraja sa muzem i 2 sina pored letovanja na moru obavezno svrate u taj prelep kraj gde imaju kucu.
Tu je u blizini i ta reka koju razaraju. Zasto Losi sarkazam osecam u tvom postu i nepoverenje,mozda ti je cudno sto ja sa 400 km udaljenosti brinem tj. zalim
za izlov pastrmkica u tamo nekoj reci. Normalno da zalim. Danas cu spontano pokusati da saznam devojacko prezime ,i mesto na Durmitoru gde se svake
godine pune serpice s mladji potocare nemilice. Nikad mi nije palo na pamet da pitam klinca gde tacno ide,ljubopitljivost mi je slabija strana.
Dovoljno mi je reka sa Durmitora.

Dobices danas informacije.
:o.k



Poslednji izmenio Mafke dana Uto 27 Nov 2012, 09:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 08:07

greota od Boga Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Visitor
Peka


Broj poruka : 401
Godina : 42
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.11.2010

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 08:53

Umesto da uzivaju u ovoj prirodi u pozadini oni tamane sitnu pastrmku,pa se time i hvale.... Crying or Very sad No
Nazad na vrh Ići dole
http://spreyart.wordpress.com/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 08:59

Zašto branim tog Kiflu? Pa, eto, volim da glumim advokata, a i znam ponešto o mušičarenju, pastrmkama i stanju ribolovnih voda u Srbiji. Ovaj čovek je apsolutno nevin i treba ga "osloboditi" svih optužbi.

Dok mi ovo pišemo i čitamo, na rekama Srbije se odvija mrest pastrmke. "Najbolji" među ribokradicama upravo su sada najaktivniji, jer se ta riba sada najlakše hvata. Lepo je vreme. Ne mislite valjda da sede kod kuće, dok najkrupnije izlaze na videlo zaslepljene najjačim nagonom?

Ostima, koševima, lopatama, vilama, eksplozivom, strujom, mrežama, harpunima, kavijarom...ubije se na tone pastrmki u Srbiji, svake godine (decenijama unazad). To niko ne nadgleda, jer to u stvarnosti i nije zabranjeno. "Neka jede gladan narod" - stav je naših vlasti.
Takođe, retke pastrmske rečice Srbije uveliko se prekopavaju i sprovode u turbine "mini" hidrocentrala. Neke su potpuno uništene (na primer, Vlasina, a i Moravica je prekopana usred mušičarskog revira!). Država stimuliše uništavanje planinskih reka, da bi seljacima dala kakav-takav posao. Pastrmkama su odbrojani dani.

Ovaj Kifla to zasigurno zna. Ne verujem da je toliko glup da ne zna sudbinu srbijanskih pastrmki. Verovatno zato on ne vraća ništa nazad. Pretpostavljam da zna da će svaka vraćena pastrmčica kad-tad završiti na tanjiru ribokradica. Tako baš sve završe. Nijedna nije poživela, osim u par kilometara posebno čuvanih revira, koji nisu predmet ove priče.

Kad malo bolje razmislim, nešto ne vidim da rastu ove što ih mi vraćamo u "divlje" reke. Ja sam u svojoj karijeri vratio desetak hiljada pastrmki, ali ne primećujem da rastu. Jok! Nekako se ubrzano smanjuju. Heheh, danas vraćaš pastrmke od 23 cm , a sledeće godine hvataš sve od 18...i sve tako. Laughing

Možda je ovaj Kifla odlučio da im ne dozvoli da se više "smanjuju", pa rešio da im presudi dok su još dobre za roštilj. Uvideo čovek da, ako ih sad, dok su 20-30 cm dugačke, ne stavi na žar, sutradan će morati one od 10-15.


Poslednji put izmenio Mixmaster dana Uto 27 Nov 2012, 09:08, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:05


Losi,zbog tvog ne poverenja ( nerazumnog i neoprostivog ),izlozio si me neprijatnosti da od jutros uznemiravam TU porodicu ,pitanjima raznim .Dobio sam puno informacija i nazive

raznih mesta. Zahvaljujuci olovci pri ruci,evo ti odredista : mesto je Bukovica i reka bi trebalo tako da se zove (ljudi ne znaju),u pitanju je manja ali bogata reka. Da ne ispadnem

kao pisac Tolkin,evo i ne izmisljenog manastira Podmalinsko,na 15 -tak km od Bukovice.

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 20942117889959225620767

Usavsi na njihov fb kao spijun,otkrio sam prelepe fotose jezera u kojima uziva kupajuci se cela porodica,i ne razumem zasto produzuju na more,kad je ono pravi raj i mesto za odmor.

Zarad tvog nepoverenja izlozio si me veikom riziku po pitanju prijateljstva s tim ljudima,jer je klinac clan foruma i lako on i njegovi mogu da dodju do info i fotosa koje sam izbacio.

Majka tog klinca radi u skoli sa mojom zenom i jako su bliske. Niko iz te porodice nije shvatio moje negodovanje po pitanju svakodnevnog izlova mladji,niko i ne peca sem klinca koji

se zagrejao za FF i preko poznanstva majke sa mojom zenom dosao do mene.




Poslednji izmenio Mafke dana Uto 27 Nov 2012, 09:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:13

Mixmaster ::
Zašto branim tog Kiflu? Pa, eto, volim da glumim advokata, a i znam ponešto o mušičarenju, pastrmkama i stanju ribolovnih voda u Srbiji. Ovaj čovek je apsolutno nevin i treba ga "osloboditi" svih optužbi.

Dok mi ovo pišemo i čitamo, na rekama Srbije se odvija mrest pastrmke. "Najbolji" među ribokradicama upravo su sada najaktivniji, jer se ta riba sada najlakše hvata. Lepo je vreme. Ne mislite valjda da sede kod kuće, dok najkrupnije izlaze na videlo zaslepljene najjačim nagonom?

Ostima, koševima, lopatama, vilama, eksplozivom, strujom, mrežama, harpunima, kavijarom...ubije se na tone pastrmki u Srbiji, svake godine (decenijama unazad). To niko ne nadgleda, jer to u stvarnosti i nije zabranjeno. "Neka jede gladan narod" - stav je naših vlasti.
Takođe, retke pastrmske rečice Srbije uveliko se prekopavaju i sprovode u turbine "mini" hidrocentrala. Neke su potpuno uništene (na primer, Vlasina, a i Moravica je prekopana usred mušičarskog revira!). Država stimuliše uništavanje planinskih reka, da bi seljacima dala kakav-takav posao. Pastrmkama su odbrojani dani.

Ovaj Kifla to zasigurno zna. Ne verujem da je toliko glup da ne zna sudbinu srbijanskih pastrmki. Verovatno zato on ne vraća ništa nazad. Pretpostavljam da zna da će svaka vraćena pastrmčica kad-tad završiti na tanjiru ribokradica. Tako baš sve završe. Nijedna nije poživela, osim u par kilometara posebno čuvanih revira, koji nisu predmet ove priče.

Kad malo bolje razmislim, nešto ne vidim da rastu ove što ih mi vraćamo u "divlje" reke. Ja sam u svojoj karijeri vratio desetak hiljada pastrmki, ali ne primećujem da rastu. Jok! Nekako se ubrzano smanjuju. Heheh, danas vraćaš pastrmke od 23 cm , a sledeće godine hvataš sve od 18...i sve tako. Laughing

Možda je ovaj Kifla odlučio da im ne dozvoli da se više "smanjuju", pa rešio da im presudi dok su još dobre za roštilj. Uvideo čovek da, ako ih sad, dok su 20-30 cm dugačke, ne stavi na žar, sutradan će morati one od 10-15.

Tipican seoski mentalitet...
" Ako je ti pustis uhvatice je neko drugi" koliko sam puta to cuo od mestana koji zive pored reka na kojima sam pecao i vracao pastrmke...
E moj Mix-e.... Tebi je to sto se desava na nasim rekama godinama unazad alibi i opravdanje sto nosis vecinu ribe sa reka.... Jos opravdavas ovog sabana sto jede ove pastrmcine, sad si me nacisto razocarao....
Znas onu SRPSKU izreku "Ko hoce nadje nacin a ko nece nadje nacin"
Pa mi trebamo da se borimo protiv ovakvih stvari, da edukujemo druge, da na sve nacine pokusavamo da promenimo mentalitet naroda da pocne vise da postuje reke i ribe...
Eeee moj ti, i ti prozivas nekog.....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:33

Milane, grešiš.

I većina naših mušičara grdno greši, kada misli da je "borba" za pastrmke kad dođeš na reku i vratiš poneko ribče ispod mere. To je, zapravo, jedno veliko NIŠTA, dokazano u praksi na hiljadu mesta.

Naučiću te kako izgleda moja borba za pastrmke, koja daje nekakve rezultate:

Prvo, naučiš stotinak ljudi mušičarenju. Onda osnuješ mušičarski klub i razradiš ga do te mere da uživa veliki ugled. Posle toga, koristiš autoritet da utičeš na režim ribolova na salmonidnim vodama. Predlažeš obavezu oslobađanja pastrmki i pojačanu čuvarsku službu....

Eee, tek onda se vidi da si nešto malo učinio. Da, to je "malo", iako je za to potrebno pola života u Srbiji, a oslanjanje na vraćanje par pastrmčica je apsolutno ništa, za šta svi znamo da neće ni doneti ništa, osim pogrešnog puta do boljih pastrmskih voda. Formula "Vraćam ribe, neka se svi ugledaju na mene" je besmislena i neprimenljiva u Srbiji. Ko misli da time doprinosi, samo gubi vreme i laže sam sebe (a možda i još ponekog)...


Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 27 Nov 2012, 09:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:39



Mixe,uz svo postovanje prema tebi i radu vezanom za FF (mnogobrojni ucenici,sekcija na zavidnom nivou),jos kad dodam tvoju nepobitnu inteligenciju,zaista od tebe ne bi

trebalo da proizilaze ovakvi postovi.

Niko nije malouman da ne vidi da sta se radi na nasim vodama,trebamo li mi da zapnemo da cas ocistimo ovo jada sto je ostalo u rekama ???
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:46

Sta treba? da kazem ovde svi kolju ribe pa sta me briga i ja cu.... I sta ispascu pametan Laughing
Ja kao i vecina ne vracam ribe zbog neznam ni ja kakvih ciljeva, svima je jasno da bez cuvanja reke nema napredka....
Pa valjda smo mi malo humaniji od "prostog" naroda i valjda imamo malo razvijeniju svest o ekologiji, zivotu pastrmki itd....
Ajde kazi koja je reka zaslugom tvoje sekcije postala dobra musicarska destinacija?
Bas tako Mafke...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:47

Mafke ::

Niko nije malouman da ne vidi da sta se radi na nasim vodama,trebamo li mi da zapnemo da cas ocistimo ovo jada sto je ostalo u rekama ???

Ne. Treba da uradite nešto za te reke.

Ako dođeš na reku i poštujući zakone pustiš par ribica, to je NIŠTA. Žao mi je, ali moraćete da osmislite neki pametniji način da doprinesete. Reke Srbije su u takvom stanju a je takvo ponašanje apsolutno BESKORISNO.
Treba shvatiti da je na reci koju čeka sigurna propast potpuno nebitno da li ćeš puštati ili uzimati pastrmke.

Učinite nešto da požive te pastrmke, koje puštate. Nije dovoljno da ih zavitlate nazad u vodu koja će sutra biti opustošena (a vi to još i dobro znate!).


Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 27 Nov 2012, 09:52, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 EmptyUto 27 Nov 2012, 09:49

Nema ništa loše od pastrve sa roštilja ako je u mjeri ne prevelika svakako od 25-35cm još jedno max 4komada ulovljena na mušičarac u ribolovnoj sezoni i na vodi s koje se smije nositi riba...
Ali mesarenje 20-30-50 pa sve kući u zamrzivač e to je već bez veze...
Osim toga ne braneći ovog mesara koji ima svega par riba u mjeri mogu konstatirati da ove pastrve nisu friške odnosno da su iz zamrzivača sigurno neke od njih to možete primjetiti prema oko riba...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrmka na roštilju???
Nazad na vrh 
Strana 6 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika pastrmka!!!
» Sezona 2014 - Pastrmka
» Pastrmka i njena hrana ...
» Dunavska pastrmka na strimera!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: