Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale

Ići dole 
+10
Bogdan
Sasa D
Oholi
Racha
Tolefly
Goran R
Madjoni
Ibro realistic flies
Renafly
Murino
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyNed 05 Apr 2009, 19:30

Rasa dobar post Bravooo Bravooo
Sa odusevljenjem ocekujem tvoje postove u ovoj temi study study study
Nazad na vrh Ići dole
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyPon 06 Apr 2009, 22:08

Ovo je jezero Na kome najčešće lovim. Slike su od prosle sedmice i izvinjavam se zbog loseg kvaliteta,
jer su slikane mobilnim telefonom :)

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 01042010

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 01042011

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 22_01012

A evo i par favorita ...

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Racha11


Poslednji put izmenio Racha dana Pon 06 Apr 2009, 22:26, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyPon 06 Apr 2009, 22:15

Dobre skroz, volim kalifice, bore se odlicno
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyPon 06 Apr 2009, 23:26

Pozdrav Racha, skocko 

Interesuje me da li pravis musice?Od ovih tvojih favorita prva musica predpostavljam da je Blob......jel tjelo neki senil ili nesto drugo? :ziveli   :
Nazad na vrh Ići dole
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyPon 06 Apr 2009, 23:57

Na zalost ne vezem jos, ali se ozbiljno spremam da se i u te vode otisnem ove godine (jao meni)...
Materijal ti se zove Fritz a evo i step by step ...

LINK

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyUto 07 Apr 2009, 00:05

Meni je neverovatno da ovako sasave muve love, iskreno ne verujem da cu ih skoro imati na predvezu.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyUto 07 Apr 2009, 00:13

Ma nije to do muva!Ima ribe...
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyUto 07 Apr 2009, 09:55

thanks you Racha,dosta mi znace ove stvari.Nadam se da ce mi biti od koristi.Naime ove godine treba da idem u Irsku pa se iz tog razloga raspitujem.

Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyUto 07 Apr 2009, 10:01

Sasa D ::
Ma nije to do muva!Ima ribe...

Nije mi jasno sta si htio reci sa tim!? Mogao si i upitati zasto bas ta muha ili iznijeti svoje neslaganje njenom upotrebom posto ne znam na cemu zasnivas svoju izjavu. Da li si nekad lovio na ovom jezeru/rezervoaru? Meni je licno trebalo 6 mjeseci da ovdje uhvatim svoju prvu ribu iako sam na malim P&T jezerima vec prije hvatao slicne ribe. Ne smatram sebe pocetnikom, a i daleko od toga da sam neki expert ali nisam zatvoren u neke okvire sto se tice musicarenja i probacu razne tehnike i nacine lova sve dok se nalaze u okvirima zakona i regulacija na vodama na kojim lovim. Ove musice koje sam postavio su se pokazale dobro na ovom mjestu i postavio sam ih jer bi neki clanovi mozda voljeli znati kada, kako, u koje doba dana, kojim nacinom vodjenja, na kakvom predvezu kojom spagom, kako u odnosu na vjetar, na kojoj dubini,kojom brzinom da li u paru ili samo jedna itd. se njima lovi na stajacim vodama. Pored Bloba koji je Atraktor (koji predstavlja kao sto sam vec rekao ranije oblacice dafnije ili jednostavno provocira predatorski instinkt i nagoni na odbranu teritorije i pastrmku koja se ne hrani ili joj jednostavno skrecu paznju na nimfu ili strimera ili mokru koji se love sa njim u tandemu), dva epoxy buzzera predstavljaju larvu komarca iz porodice Chironomida koji iznose oko 90% ishrane pastrmki u ovakvim i slicnim vodama. a zecije uho (koje je na slici u crnoj boji) i montana strimera mislim da ne trebam posebno predstavljati...
Naravno za one kojima to nije zanimljivo mislim da ima dovoljno tema na ovome sajtu u kojima ce naci ono sto traze...
Bistro!

Dario Racic - Racha
Nazad na vrh Ići dole
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyUto 07 Apr 2009, 10:07

Renafly ::
thanks you Racha,dosta mi znace ove stvari.Nadam se da ce mi biti od koristi.Naime ove godine treba da idem u Irsku pa se iz tog razloga raspitujem.

Bistro!

Nema problema druze, pitao me je i Edib za neke stvari pa sam mu onako preko pm brzinski na jednom drugom sajtu nesto onako sturo objasnjavao, ali evo trudicu se da jos ovdje nabacam stvari koliko je u mojoj moci i skromnoj expertizi ...

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyUto 07 Apr 2009, 10:10

Dario molim te samo nastavi sa ovom temom,meni je jako interesantna jer kod nas ima i ovakvih voda,druga je stvar što nema svijesti za
njihovo korišćenje na ovakav način

Ali i to će se promijeniti jednog dana nadam se ...

Mene zanima ima li razlika u vezi muva i tehnika vođenja u zavisnosti od vrste ribe (kalife,potočare, zlatovčice...) study study study
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptyUto 07 Apr 2009, 22:17

Racha ::
Sasa D ::
Ma nije to do muva!Ima ribe...

Nije mi jasno sta si htio reci sa tim!? Mogao si i upitati zasto bas ta muha ili iznijeti svoje neslaganje njenom upotrebom posto ne znam na cemu zasnivas svoju izjavu. Da li si nekad lovio na ovom jezeru/rezervoaru? Meni je licno trebalo 6 mjeseci da ovdje uhvatim svoju prvu ribu iako sam na malim P&T jezerima vec prije hvatao slicne ribe. Ne smatram sebe pocetnikom, a i daleko od toga da sam neki expert ali nisam zatvoren u neke okvire sto se tice musicarenja i probacu razne tehnike i nacine lova sve dok se nalaze u okvirima zakona i regulacija na vodama na kojim lovim. Ove musice koje sam postavio su se pokazale dobro na ovom mjestu i postavio sam ih jer bi neki clanovi mozda voljeli znati kada, kako, u koje doba dana, kojim nacinom vodjenja, na kakvom predvezu kojom spagom, kako u odnosu na vjetar, na kojoj dubini,kojom brzinom da li u paru ili samo jedna itd. se njima lovi na stajacim vodama. Pored Bloba koji je Atraktor (koji predstavlja kao sto sam vec rekao ranije oblacice dafnije ili jednostavno provocira predatorski instinkt i nagoni na odbranu teritorije i pastrmku koja se ne hrani ili joj jednostavno skrecu paznju na nimfu ili strimera ili mokru koji se love sa njim u tandemu), dva epoxy buzzera predstavljaju larvu komarca iz porodice Chironomida koji iznose oko 90% ishrane pastrmki u ovakvim i slicnim vodama. a zecije uho (koje je na slici u crnoj boji) i montana strimera mislim da ne trebam posebno predstavljati...
Naravno za one kojima to nije zanimljivo mislim da ima dovoljno tema na ovome sajtu u kojima ce naci ono sto traze...

Dario Racic - Racha

Pozdrav Racha

Nisam imao nikakvu losu namjeru napisajuci da nije do muve vec ima ribe.S obzirom da vecina rijeka i jezera po evropi je dobro zasticena onda
sam i predpostavio da i to jezero vrvi od ribe pa ju je lako uloviti.Ovaj tvoj komentar mi sve govoeri i jasno mi je da moja tvrdnja nije u pravu.
Nikada nisam musicario na jezeru a jako bih volio zato te molim da nastavis sa ovom temom i ispricas sve sto je vazno u lovu na jezerima a
posebno na tom o kome si poceo.

:ziveli : ti meni...
Nazad na vrh Ići dole
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptySre 08 Apr 2009, 11:52

@ Madjoni

Nacin Vodjenja muha (izmedju kojihi nema bas neke razlike osim ako se radi o strimerima) je isti bez obzira na vrstu ribe. Ako govorimo o musicarenju iz camca koje se obicno praktikuje na "drift", tom prilikom se koristi set-up od tri muhe u vecini slucajeva. Otprilike:
120cm konus- 60cm prva muha- 90cm druga muha- 90cm druga muha.
Naravno svako to u skladu sa svojim mogucnostima prilgodjava sebi. Takozvani "dropperi" na koje se navezuju muhe u sredinise privezuju na predvez uz pomoc vodenog cvora sa dva ili tri okreta (2-3 turn water knot). Za muhu na vrhu se obicno uzima neka teza varijanata (recimo zecije uho sa mesinganom kuglicom) za srednju seobicno bira neka aerodinamicna mokra (silver dabbler,wickham's fancy itd.), a na kraj do spage nekiattraktor ili neka dzombastija muha (zulu, bibio...) Zabacuje se niz vjetar u lepezi uz promjenu brzine privlacenja malih trzaja itd.Narocito je korisno pretrazivati mirne slojeve vode izmedju uzburkanih dijelova (ja mislim da kod nas to zovu tiha). Ako su ribe u dubljim slojevima vode korisno je imati tonucu spagu uz koju je vrlo koristan sistem odbrojavanja dok ne nadjete tacnu dubinu na kojoj dobijate ugrize... Naravno ovo su samo neke osnove radi ilustracije, a svaki ribar imaneke svoje tajne, svoja prilagodjavanja i varijacije na temu ali to je vec mnogo opsirniji subjekat...

@ Sasa D

:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptySre 08 Apr 2009, 12:05

Racha druže,znači muve se vuku uz vjetar sa povremenim cimanjem,jel tako???
Drugo ovaj vodeni čvor,imaš li sliku tog čvora neđe i zanima me koliko je rastojanje od muve do predveza,za ovaj sistem sa tri muve? study study study lol!
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 EmptySre 08 Apr 2009, 12:46

Tako je druže ...

Water knot:

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 22_dro10

Tri muhe:

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Captur39

Bistro. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Zdrava hrana pored obale

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: