Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale

Ići dole 
+10
Bogdan
Sasa D
Oholi
Racha
Tolefly
Goran R
Madjoni
Ibro realistic flies
Renafly
Murino
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySre 08 Apr 2009, 14:31

thanks you Racha,slika je zakon super
interesuje me još rastojanje od muve do predveza,jeli isto i za dropera i za ovu srednju mokru i zanima me da li se ovakav sistem mrsi prilikom bacanja?? study study study
:ziveli :
Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Captur39t
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Bogdan
Visitor
Bogdan


Broj poruka : 348
Lokacija : Andrijevica
Datum upisa : 05.02.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySre 08 Apr 2009, 15:30

Plavsko jezero je 100% interesantno za fly fishing jer ima stuke, klena, pastrmke ,ali nikad nisam lovio na njemu!
Zamolio bih naseg prijatelja Mića da podijeli iskustva sa nama kada je fly fishing na Plavskom jezeru u pitanju!
Nazad na vrh Ići dole
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySre 08 Apr 2009, 17:39

@ Madjoni

Rastojanje je od 10-15 cm. (dropper ti je izraz za sve sto visi sa glavnog predveza). Zavisi od vjetra i tehnike da li se mrsi ili ne, ali kad se malo
usaltas nema problema. Bacas malo sire loop-ove i nema da brines... A naravno pomaze i ako imas malo duzi stap recimo 9' 6'' ili 10' ...

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySre 08 Apr 2009, 18:07

Bogdan ::
Plavsko jezero je 100% interesantno za fly fishing jer ima stuke, klena, pastrmke ,ali nikad nisam lovio na njemu!
Zamolio bih naseg prijatelja Mića da podijeli iskustva sa nama kada je fly fishing na Plavskom jezeru u pitanju!

Svakako da je Plavsko jezero interesantno za mušičarenje....

I sam, sam počeo baviti se mušičarenjem, baš iz razloga da mušičarim po jezeru.
Prošle godine sam nabavio sve što mii treba da mušičarim po jezeru( stap #9, kao i šnjuru ...kod Rada POP.) i prvi sam koji je to uradio na
jezeru iz čamca.
E sad očekujete sta sam sve ulovio. NIŠTA! Ja sam samo početnik u mušičarenju.
Alii ovo je sigurno i to znam: na Plavskom jezeru svakako moze da se musicari štuka, i to bez pretjeranog pretrazivanja terena.
Ima raznih veličina od 0,5kg pa do 15kg.
Pored štuke mislim da je atraktivniji lov na pastrmke blatnjače, naročito u Julu i Avgustu, kada se hrani u gornjim slojevima vode.
Tada se sitnije blatnjače (do 35cm- 700g) kreću u jatima , te ih možeš delimično i pratiti. Krupnije ( 1kg do 5kg) takodje izlaze na površinu
ali pojedinačno , i najaktivne su 30 min. pred mrak.
Aktivnost riba se može vidjeti kada je jezero mirno tj. bez talasa. U slučaju vjetra mislim da je korišćenja strimera najbolje.
Što se tiče korišćenja nimfi, sumnjam da bi reagovala na njih jer je jezero prepuno prirodne hrane.,ali ne znaci da ne treba probati.

Zanimljivo je i to da na ulivu Ljuce u jezero takodje se može mušičariti i Lipjen - jezerac (do 2kg) iz čamca.

Mislim da sam djelimično uspio da približim sliku mušičarenja na jezeru. Nemoj te mi zamjerit ako nisam nešto bolje opisao, samo da ponovim,
početnik sam u mušičarenju.

Sto se tiče mjera i težina riba to mi vjerujete,jer znam.

Ako još nešto mogu pomoći tu sam ...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySre 08 Apr 2009, 21:36

@ Omare,

Hvala na ovim informacijama i mušičarenje iz čamca bih svakako volio da probam pošto je na našim jezerima ođe pecanje
iz čamca zabranjeno :ziveli :


@ Pitanje za Rachu,

(Izvini druže, možda sam dosadan, ali po prirodi sam uporan kao terijer) vidim da stalno pominješ vjetar, pretpostavljam uz
vjetar idu i talasi i iz mog iskustva (varaličareći po jezerima pastrmke mnogo bolje rade kad ima talasa)kakvo je stanje kad je jezero
mirno kao ogledalo?? study study study scratch lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptyČet 09 Apr 2009, 12:47

He,he,he, kao terijer...

Potpuno si u pravu da je najproduktivnije kad ima talasa, jer tada se podvodni svijet uzburka, pa je mnogo vise larvi u svim slojevima, a i
sam vjetar obara razne insekte na vodu gdje im je neminovno davljenje... Mirna i ravna voda je mnogo zahtjevnija sto ne znaci da je
neproduktivna. Pogotovo ako ima aktivnih insekata. Tad moze i suha muha slicno kao na rijekama sa mirnim tokom. Gledaj da kopiras
insekte koji su aktivni i gledaj da ti je prvih tridesetak cm predveza do muhe potopljeno.

I naravno mnogo vise je zastupljeno VESLANjE :) :)
Nazad na vrh Ići dole
Comi68
Visitor
Comi68


Broj poruka : 149
Godina : 56
Lokacija : Plav
Datum upisa : 28.07.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptyPet 10 Apr 2009, 18:49

Bogdan ::
Plavsko jezero je 100% interesantno za fly fishing jer ima stuke, klena, pastrmke ,ali nikad nisam lovio na njemu!
Zamolio bih naseg prijatelja Mića da podijeli iskustva sa nama kada je fly fishing na Plavskom jezeru u pitanju!


Pa ne znam Bogdane što da ti rečem, ja sam vjeruj samo mušičario štuku sa splava i čamca na strimera i to po samoj površini (imitacija miša)
preko lokvanja, uh brate kad stulman zakove to je posebna priča.
Sad u maju i junu cu da probam da prevarim i neku blatnjaču po jezeru kad uva proradi na majski cvijet, no mi je oprema lagana tako da
moram biti obazriv jer vrlo lako udaraju i ine pastrmke od 3-4kg.
Najbolje je mušičariti pastrmku kad se pojavi u jatima na površini i tu je čekaj, da se lako uočiti jer u jatu ima preko 20-tak riba, serviraj pred
jato i vjeruj da tvoju muvu neće promašiti. ONDA TRAŽI DRUGO JATO.

Nadam se da sam ti nesto pomogao ovim odgovorom
Nazad na vrh Ići dole
Comi68
Visitor
Comi68


Broj poruka : 149
Godina : 56
Lokacija : Plav
Datum upisa : 28.07.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptyČet 16 Apr 2009, 18:04

Omar ::
Bogdan ::
Plavsko jezero je 100% interesantno za fly fishing jer ima stuke, klena, pastrmke ,ali nikad nisam lovio na njemu!
Zamolio bih naseg prijatelja Mića da podijeli iskustva sa nama kada je fly fishing na Plavskom jezeru u pitanju!

Svakako da je Plavsko jezero interesantno za mušičarenje....

I sam, sam počeo baviti se mušičarenjem, baš iz razloga da mušičarim po jezeru.
Prošle godine sam nabavio sve što mii treba da mušičarim po jezeru( stap #9, kao i šnjuru ...kod Rada POP.) i prvi sam koji je to uradio na
jezeru iz čamca.
E sad očekujete sta sam sve ulovio. NIŠTA! Ja sam samo početnik u mušičarenju.
Alii ovo je sigurno i to znam: na Plavskom jezeru svakako moze da se musicari štuka, i to bez pretjeranog pretrazivanja terena.
Ima raznih veličina od 0,5kg pa do 15kg.
Pored štuke mislim da je atraktivniji lov na pastrmke blatnjače, naročito u Julu i Avgustu, kada se hrani u gornjim slojevima vode.
Tada se sitnije blatnjače (do 35cm- 700g) kreću u jatima , te ih možeš delimično i pratiti. Krupnije ( 1kg do 5kg) takodje izlaze na površinu
ali pojedinačno , i najaktivne su 30 min. pred mrak.
Aktivnost riba se može vidjeti kada je jezero mirno tj. bez talasa. U slučaju vjetra mislim da je korišćenja strimera najbolje.
Što se tiče korišćenja nimfi, sumnjam da bi reagovala na njih jer je jezero prepuno prirodne hrane.,ali ne znaci da ne treba probati.

Zanimljivo je i to da na ulivu Ljuce u jezero takodje se može mušičariti i Lipjen - jezerac (do 2kg) iz čamca.

Mislim da sam djelimično uspio da približim sliku mušičarenja na jezeru. Nemoj te mi zamjerit ako nisam nešto bolje opisao, samo da ponovim,
početnik sam u mušičarenju.

Sto se tiče mjera i težina riba to mi vjerujete,jer znam.

Ako još nešto mogu pomoći tu sam ...


A ne pričasš da kad god izadješ na vodu sa mahačem uvijek dune jak vjetar ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySub 18 Apr 2009, 00:32

Fly fishing waterbike !!!

Interesatno sredstvo za sve one koji preferiraju mušičarenje na jezeru i dr. stajaćim vodama ...

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 1s1w10
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySub 18 Apr 2009, 00:33

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 7s1w10
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptySub 18 Apr 2009, 00:35

Ovo Omar pod hitno da nabavi ...

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 8s1w10

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 14s1w10
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptyUto 12 Maj 2009, 23:28

Malo sam u nedjelju prosetao par strimera nakon malog odsustva, pa se baterije vec zagrijavaju za predstojece ljeto (ovdje malo kaska
za nasim balkanskim) kreten

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 1qjvxi

Skokovi su bili za nepovjerovati, a montana crna sa zelenim je bila dobitna kombinacija ...
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptyČet 14 Maj 2009, 21:14

Racha ::
Malo sam u nedjelju prosetao par strimera nakon malog odsustva

Racha,

Odličan ulov ... cestitam sretnu i bistru predstojeću sezonu ti želim...

P.S. Čitao sam po nešto o ribama tkz.Iglicama , koje se na severu u moru ... pecaju izmedju ostalog i mušičarskim priborom ...
Kakva su tvoja iskustva u lovu iste .... odnosno da li si nekada mušičario tu ribu ...????


Poslednji izmenio Murino dana Sub 02 Apr 2011, 18:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptyPet 15 Maj 2009, 11:36

Iglicu ili needle fish sam slučajno kačio spinerima dok sam lovio brancina na tzv dexter wedge prije par godina.
Inače je ovdje vrlo rijetka i javlja se uglavnom na jugoistocnoj obali u ljetnjim mjesecima. Tonuća špaga i streameri tipa
"lefty's deceiver" ili slične inmitacije baitfish karaktera bi trebale odradjivati posao.

Evo jedan link o swff ovdje u Irskoj...

LINK

Obavezno pogledaj galery cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 EmptyNed 17 Maj 2009, 23:27

Racha ::

Evo jedan link o swff ovdje u Irskoj...

LINK


Super link super i jako neobičan izgled te vrste ribe su me veoma zainteresovali ...


P.S. Gdje sebe najviše pronalaziš ... mislim na kakvu vrstu kada je u pitanju mušičarenje (primjetio sam da mušičariš i na moru,
jezeru i rječicama) i koja ti je omiljena vrsta ribe za FF..... naravno na terenima u R Irskoj, a koja uopšte ...

Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 High10


Poslednji izmenio Murino dana Uto 17 Maj 2011, 19:01, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sponsored content





Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale   Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje na moru, jezeru, iz čamca, sa obale
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Zdrava hrana pored obale

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: